Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
www.ceskatelevize.cz,

Data: Čím více je spoluvlastníků firmy, tím méně je ohrožena úpadkem, exekucí či insolvencí

Zdálo by se, že spoluvlastnictví (čehokoliv) je v nejlepším případě nutné zlo, leckdy dokonce cestou do pekel. Hororové příběhy na toto téma jistě nejeden z nás zažil, či alespoň o nich slyšel. Jednotliví vlastníci mají rozdílné představy, hádají se a majetek tím trpí. Ale pozor – přinejmenším pro vlastnictví firem to neplatí. Naopak – větší počet vlastníků přináší firmám vyšší stabilitu.

Ukázala to analýza firem, jejichž vlastnická struktura zůstala za posledních pět let stabilní. Celkem 2,36 % z firem, vlastněných jediným majitelem, postihla za posledních pět let negativní událost (tedy úpadek, exekuce či insolvence). Naopak u firem s pěti vlastníky se jednalo o necelé jedno procento. Vůbec nejrizikovější variantou je pak vlastnictví jednou fyzickou osobou (riziko negativní události činí 2,54 %), zatímco v případě právnické osoby toto riziko klesá na 1,72%.

krach_vlastnici tab

Zdroj: Bisnode

S větším počtem vlastníků sice může být spojeno těžkopádnější rozhodování a pomalejší reakce na výzvy z vnějšího prostředí, je nicméně zřejmé, že tato nevýhoda je vyvážena větší schopností vyhýbat se neuváženým krokům a náhlým impulzivním změnám. Firma s více vlastníky může také těžit z možnosti, že přinesou více nových myšlenek či příležitostí.

krach_vlastnici graf

Zdroj: Bisnode

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře