Další „obyčejní lidé“, kterým bylo za Babiše líp

I další dvě tváře „obyčejných lidí“ vystupujících v kampani „Za Babiše bylo líp“ patří ke hnutí ANO. Jak zjistil HlídacíPes.org, na videích, která hnutí ANO postupně zveřejňuje, se objevily i Marcela Veitová z Liberce a Soňa Vlaháčová z Ústí nad Labem.

Ústecká i liberecká buňka strany na dotaz redakce potvrdily, že jde v obou případech o sympatizantky hnutí. Podle veřejně dostupných informací Marcela Veitová také v minulosti kandidovala za ANO v komunálních volbách. Ve videu (níže) však vystupuje jen jako „ekonomka“ a „důchodkyně“.

HlídacíPes.org už dříve upozornil na to, že mezi tvářemi kampaně je i radní městské části Brno-Sever za hnutí ANO Nikola Staňková. Podobné spojení s Babišovou stranou, ať už coby nepřiznaných členů, politiků či sympatizantů hnutí, popsala média i u dalších „občanů nespokojených s vládou Petra Fialy“ vystupujících v kampani. Podle zjištění HlídacíPes.org se také kampaň na podporu Andreje Babiše, která však údajně nemá nic společného s jeho možnou prezidentskou kandidaturou, natáčela na Čapím hnízdě – resortu patřícímu do jeho svěřenských fondů přes firmu Imoba.

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org