"Pojďme si poslechnout Putina!"

Čo si predstavujete pod takým pojmom konečný, kdo je Babica českého dějepisectví a komu čouhají kuřecí párky z uší

Napsal/a Robert Malecký 3. prosince 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Vlivem nejrůznějších okolností jsme toto naše pravidelné nedělní psaní museli přesunout až na úterý – a dobře jsme udělali. Neunikla nám tak například proměna umělé inteligence zvané Andrej Babiš, která nekontrolovaně přešla z chrliče náhodných slibů do módu náhodný generátor lží. Stačil k tomu jeden dopis z Bruselu. Pojďme k detailům.

  • Vyskytly se zde určité nejasnosti ohledně toho, co má přesně Evropská komise na mysli, když tvrdí, že je její závěr o střetu zájmů českého předsedy vlády konečný. Což je mimochodem závěr, který si mohla odpustit, to tady v Česku ví každé malé dítě, samozřejmě kromě zhruba třetiny oprávněných voličů, kteří se nad věcí ještě nestihli pořádně zamyslet, neboť se jim na mozku usadil kuřecí separát.

„Evropská komise teď tvrdí, že je audit konečný, ale to neznamená, že má pravdu.“
(generátor Andrej Babiš generuje konstrukce, ČTK, 2. prosince)

Jenže si to nějak špatně dohodli. Ministryně pro místní rozvoj Agrofertu Klára Dostálová se sice nejdřív chytře hodila marod, aby nebyla v práci, když tam v pátek závěrečný audit dorazil. Jenže pak musela stejně s pravdou ven.

Dostálová, čo vy si predstavujetě pod takým pojmom FINÁLNÍ? Tady se nám rýsuje nějaký ošklivý, skoro bychom řekli zlý, prostě nepěkná věc. Takhle se s panem majitelem mluvit nemá.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Než se proti premiérovi všicki spikli, vypadalo to přitom tak pěkně. Vyjel si k zahrádkářům, slíbil a vyfotil se, pak jel za důchodci. A tam se mu dostalo krásného přivítání.

„Vážíme si, pane premiére, vaší přítomnosti, která je projevem nadlidské píle, a vážíme si, že na úkor svého zdraví napravujete různé nespravedlnosti, které zavedly předchozí garnitury našeho kapitalistického řádu.“
(moderátor sjezdu Svazu sovětských důchodců vítá báťušku Stalina, Nižnij Novgorod, 1952)

Ve skutečnosti se vše odehrálo v pátek 29. listopadu 2019 na konferenci Rady seniorů České republiky, jak zaznamenal server Echo24. Slova moderátora odměnil bouřlivý potlesk. Ano, tak se má se soudruhem majitelem mluvit, tak je to správné, tak to má být. Ostatně soudíme, že všeho toho hledání chyb už bylo moc, jak správně napsal na nezávislém serveru iDNES.cz Babica českého dějepisectví Vlastimil Vondruška.

„Možná vám to tak nepřipadá, ale já stále silněji vnímám jeden hlas, který sílí: Dejte nám už s tím vším pokoj!“
(iDNES.cz, 30. listopadu)

Přesně tak, pojďme si teď raději poslechnout Putina.

  • Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný pěkně potrollil ruskou státní televizi Rossia1. Záznam jeho vystoupení už asi viděl každý, komu nečouhají párky z uší, čili materii samotnou ponecháme stranou. Za pozornost stojí osoba moderátorky, prověřené soudružky, která se tak nestranně oddávala objektivní novinařině, až jsme měli reálnou obavu, že jí v přímém přenosu praskne žilka.

A teď vzkaz pro nás. Takhle přesně by vypadala Česká televize, pokud by se naplnila přání nejrůznějších fangličkářů, aby se z veřejnoprávní televize stala státní. To je právě ten boj, který se nyní o ČT – a samozřejmě i další veřejnoprávní média – vede. Abychom uzavřeli náš dramatický oblouk, mělo by to jistě i pozitivní stránky. Třeba takový premiér Babiš by už nemusel utíkat před médii, rušit rozhovory a překřikovat moderátory. Prostě by natočil čtyři modelové rozhovory, a ty by pak státní televize pouštěla podle typu aktuálního průšvihu. Jeden k zastavení evropských peněz, druhý na problémy se zákonem, třetí až zase vyhraje nějaký soud skrz spolupráci s StB a čtvrtý? Ten jen tak pro radost. A bude klid na práci.

  • Vypadá to, že nám pomalu končí něco krásného. A totiž přátelství mezi dvěma nejvyššími ústavními činiteli, prezidentem Milošem Zemanem a předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou.

Novinky.cz, 27. listopadu

My tento výrok použijeme k ilustraci, jak dlouhou cestu jsme v naší historii ušli. Nejlíp to pochopíme, když si řekneme, co přesně by znamenala věta „Ty u mě končíš“.

Za Masaryka – vysoký post ve státní správě v Mukačevu
Za Gottwalda – provaz na Pankráci
Za Zápotockého – 5 až 15 let na Pankráci
Za Husáka – myč oken, topič, dělník Pražské stavební obnovy
Za Havla – „Ehm, hm hm, ehm.“
Za Klause – „Mažeme si tě z mobilu.“
Za Zemana – vůbec nic.

Asi tak. Tak klidnou mysl, a kdybyste si nevěděli rady, poslechněte si Putina.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)