Foto: Profimedia

Co se učí na katedře balistiky Vysoké školy života a kdy přijdou další notičky z Kremlu

Napsal/a Robert Malecký 11. dubna 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Měli jsme všeho toho populisticko-bolševicko-komerčně-fašistického bahýnka málo, a tak nás za tři-dva-jedna čeká smršť v podobě reakcí na návrh zbudovat v Česku americkou vojenskou základnu. Absolventi katedry balistiky Vysoké školy života už jistě pilně dostudovávají matérii a notičky z Ruska už jsou jistě taky na cestě, případně V Kontaktě. Těšíme se, a než to vypukne, jsme zde s naším pravidelným přehledem týdne.

  • Na oznámení ministryně obrany Jany Černochové, že bude po Velikonocích jednat v USA o případné vojenské přítomnosti amerických jednotek v Česku, zareagoval mimo jiné i předseda koaličních Pirátů Ivan Bartoš. Ten zdůraznil, že o návrhu nediskutovala vláda ani koalice.

„Stejně tak není v programovém prohlášení vlády.“
(Ivan Bartoš pro ČTK, 10. dubna)

Tak válka na Ukrajině taky není v programovém prohlášení vlády, že ano. Čili bychom si mohli sednout na zadek a čtyři roky počkat, jak se to vyvine. A pak případně něco sepsat.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Ale pojďme raději k něčemu veselejšímu. Třeba k naší oblíbené snaze politické divize Agrofertu tvářit se, že její lidé nemají s průšvihy Česka nic společného, nikdy tady nevládli, finance na hunt nepřivedli a ty dva miliony za fotky exministryně financí taky nesouhlasí.

Ano, to si pamatujeme velmi dobře. Vláda skutečně zasedala pětkrát týdně prakticky non-stop, aby stihla do pátku opravit všechny nězmyzle, které v pondělí oznámili, ve středu vyhlásili a ve čtvrtek zrušili. 


Do toho všeho po republice pobíhal zmatený mikromanažer, kterému vždycky někdo něco nabulíkoval, on to bez ověření vypálil do médií, objednal třicet tun koňské pasty na zuby, vyfotil se s ní a pak se vidělo a chodilo na pohřby. Takže z dnešního pohledu je poněkud důkladnější tempo Fialovy vlády cosi, co nás úplně neděsí, celkem se s jednou tiskovou konferencí vlády týdně dokážeme smířit. A když už máme chuť zavzpomínat, jsou tady pravidelné tiskové konference vlády stínové, případně spanilé jízdy předsedy opozice po regionech.

Snad jen poznámku na závěr: Nechceme být za hnidopichy, ale ve slově tepláky mají překlep.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Vyšlo najevo, že zvířecí tlupy ruských vojáků na Ukrajině ve velkém znásilňují ženy. Ze sbírky na nákup Postinoru se v Česku rychle stala příležitost pro debatu o ukončení nenarozeného života, v níž se titulní role obecního blba zhostilo ultrakonzervativní Hnutí pro život. V jeho dnes už smazaném příspěvku na Facebooku stálo:

„Pilulky po pro znásilněné Ukrajinky? Opravdu by nás zajímalo, jak to zabrání dalším znásilnění. Skutečným lékem pro kteroukoli ženu, která zažila znásilnění, není nějaká tableta, ale kvalitní psychologická pomoc. A především prevence, aby ke znásilnění vůbec nedocházelo. Proč Češi nepřispějí místo toho na nákup houkadel, pepřáků nebo elektrických paralyzérů?“

V následující debatě na sociálních sítích exceloval šéf Občanského institutu Roman Joch a pokusil se vedení Hnutí pro život aspoň atakovat, když už bylo ze zřejmých důvodů nemožné ho předstihnout.

Guernica? Bombardování regionů s nejvyšší incidencí potratů v ČR, tedy Ústeckého a Karlovarského kraje? Plošné, nebo výběrové? A Chile 1973? Koncentrační tábory pro ženy na autodromu v Mostě? Na fotbalovém stadionu Na Stínadlech v Teplicích? To by mohlo být aspoň stylové.

  • Ale vy už jistě čekáte, co zase Alena Schillerová. Ta se aktuálně věnuje reflexi své bohaté kariéry, sebezpytu a možná chystá paměti.


Občas se někomu podaří neříkat tak úplně pravdu, když už se chceme vyhnout pojmům jako smyšlenka, fabulace, nebo přímo lež. Uvedený příspěvek je ovšem třeba ocenit jako dvě věty, ve kterých není pravda vůbec nic. Čili nezbývá, než se rozloučit v podobném duchu:

Nechceme. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)