Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Ministryně Jana Maláčová a Alena Schillerová. FOTO: Petr Horník / Právo / Profimedia
,

Co nám k volbám říká Panwerich, Maláčová jako Husákova dcera a prezident naložený v tvarohu

PSÍ UŠI. „Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby blil,“ pravil Panwerich, a dokonale tak vystihl atmosféru vrcholící předvolební kampaně. My se dnes zaměříme hlavně na politiky ČSSD, abychom nepropásli příležitost o nich ještě někdy něco napsat. Za dva týdny už taky může být pozdě.

 • Stejně jako před čtyřmi lety je v kampani úplně nejdál sociální demokracie. Tehdy za účasti svých špiček, vedeni Bohuslavem Sobotkou, vyrazili přátelé rozhazovaní cizích peněz demonstrovat za vyšší mzdy, letos se rozhodli vystavit vysvědčení vládě, na které se celé čtyři roky podíleli.

Má pravdu, hustá ministryně. A ještě se nebojí si ji vyvěsit na Twitter. Po osmi letech vládní účasti ČSSD začíná být inflace nad možnosti seniorů. A sluší se říct, že když dostanou socialisté šanci dál zemi zadlužovat, dopadne to tak i s našimi dětmi.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Jak z toho ven? No přece regulací nájemného! To dá rozum.

„Šlo to za Husáka, půjde to dnes taky.“
(Jana Maláčová v předvolebním videu ČSSD, CNN Prima News, 24. září)

Zcela konkrétně jde o bydlení, které prý může zlevnit třeba i zákon o družstevním bydlení, který leží v parlamentu. A proč se ho ČSSD nepodařilo za osm let vládnutí prosadit? No jistě, hádáte správně. Můžou za to všichni ostatní.

 • Sociální demokracii mladí příliš nepřejí, jak ukázaly v týdnu Studentské volby. V nich ČSSD zcela propadla, získala 2,4 %, a zařadila se tak mezi pomatence z Volného bloku a komunisty. Bývalý sociálnědemokratický poslanec Antonín Seďa, který po patnácti letech vypadl ze sněmovny po minulých volbách a z náhradnické pozice už se do ní nepodíval, má jasno: Nevychovanci!

Zvláštní, že pana exposlance nenapadlo jiné řešení. Třeba co mají zmíněné evropské sociální demokracie společného s tou českou. V diskusi pod příspěvkem pak zaznívají názory vysloveně lahůdkové, například zvýšit hranici volebního práva na 21 let, když neumí holobrádci pořádně volit.

 • Sociální demokracii dnes ovšem nereprezentují Seďové, ale jiné kádry. Což si připomeneme dva týdny starou fotografií ze zahájení její předvolební kampaně.

Jiří Paroubek byl na mladé vždycky kabrňák, ten to s nimi uměl. Seřezat a je to. Dnes si ho ale připomeneme v jiné souvislosti. Svérázně se totiž vyjádřil k prezidentově dehydrataci, která skončila několikadenní hospitalizací.

„Jak já tomu říkám, dají mě do tvarohu a tím se dám dohromady. Myslím si, že tato ozdravná a několikadenní kúra mu prospěje a zase ho na několik měsíců posílí.“
(Jiří Paroubek v Interview CNN Prima News, 15. září)

Tak samozřejmě, jsou lidé, co by pro bonmot vraždili nebo ho aspoň ukradli, když je dobrý. Znalci díla Bohumila Hrabala zde jistě zbystřili, neboť „tomu“ tak neříká Paroubek, ale sám veliký mistr, kterého bývalý předseda ČSSD asi kdysi četl.

„Jeden můj kamarád byl kapacita na fraky, pozval jsem jeho bratra k nám, aby okřál v přírodě, ale on se tak ožral slivovicí, že jsme ho obkládali do tvarohu, aby neumřel.“
(Bohumil Hrabal, Taneční hodiny pro starší a pokročilé, 1964)

A tak je to u socialistů se vším. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

28 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Když to šlo za Husáka, půjde to dnes taky ….je svatá pravda! Není důvod to zesměšňovat a kritizovat! Stejně tak je nesmysl že socani zadlužují zemi! Stačí se podívat na výdajovou stranu rozpočtu! A o dalších 130 miliard zvýšil dluh Babiš s ODS a SPD zrušením superhrubé mzdy!
  Ne, že socani budou zadlužovat….!
  Ale ono je před volbami a Babišovy průsery svádět na socany resp. na Hamáčka a Maláčovou je tak IN!

  • Pavel Liška napsal:

   Konečně jste se odkopal, soudruhu….

   • Honza napsal:

    Také nevěřím svým očím. Vždy jsem měl Tondacha za inteligentního a seriosního člověka.

  • Sámo napsal:

   Je vidět, že nerozumíte Státnímu rozpočtu a státní ekonomice jako takové. Příjem z výběru daně ze superhrubé mzdy bude chybět jednorázově a v dalších letech by měl být nahrazený jinými daněmi, ale problém ČSSD je ve vydání, které se projevuje jako mandatorní výdaje- jejich tlak na plošné zvýšení mzdy státním zaměstnancům o 3000 Kč bude zatěžovat státní rozpočet trvale a už teď jsou průměrné mzdy státních zaměstnanců o desítky procent vyšší než mzdy zaměstnanců v podnikatelské sféře.

  • anobudelip napsal:

   Nikdo kromě pirátů neřekl otevřeně toto – ještě pár let s deficity 300-400 miliard ročně a bude třeba jak zvýšit některé daně, tak osekávat sociální výhody atd.
   Ve všech EU „jižních“ zemích tento proces již proběhl, i když ne důsledně.
   Napřed se rozdávalo po 20 let všechno všem a pak přišlo na osekání penzí reálně o 20-30%, propouštění státních ouředníků a přilepení různých daní k fakturám za elektřinu.
   Za Babiše a socany toto odese…..e asi budoucí koaliční vláda. l když se o tom dnes moc nemluví.
   Maláčová je štědrá a sympatická děvucha, avšak na London School of Economics – spolu se svým manžílkem – zapomněla pochopit, že peníze nerostou na stromech.

 2. Tondach napsal:

  „A proč se ho ČSSD nepodařilo za osm let vládnutí prosadit? No jistě, hádáte správně. Můžou za to všichni ostatní.“
  Kdo řídí vládu? Socani?
  Kdo řídí sněmovnu? Socani?
  Hamáček jednou řekl, že na vládě se projednává jen to, co dovolí Babiš!
  Jak může ve vládě pět socanů prosadit cokoliv proti devíti Babišovým kývalům na všechno?
  Zkusil někdo někdy Dostálové nebo Benešová říct, že premiér je opravdu ve střetu zájmů?

  • Pavel napsal:

   A kdo to burešovi umožnil, když mu ZNOVU vlez na koaliční lopatu? ODS snad? Ne, socani. Největší kývač je diletantský obchodní cestující se sputnikem hamáček. Socani si chtěli udržet koryta na což zcela oprávněně dojeli… a s nimi bohužel celá ČR.

  • Honza napsal:

   Proboha, Tondachu, proč ti socdemáci s tím Babišem v té vládě sedí? Dostálové a Benešové to již říká celá Evropa, a pořád jim to nedocvaklo. Čím to asi bude?

  • josef napsal:

   … no zbývá jediné a jednoduché zároveň, a to, že ten „střet zájmů“ se musí fakticky prokázat… Tento vyčítaný „střet zájmů A.B“ je teoretická floskule, kterou končí veškerá diskuse ( něco jako „Sen Cato , …ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno…“) a stále se nachází dost „chytrých“, kteří na to jednoduše naskočí a to včetně slovutného „politoloka“ Fialy… Uvádíme-li (a rádi), že jsme právní stát, tak pak je nutno toto právně prokázat a dokázat a to včetně případných odvolacích procesů… A teprve pak to může být vykonatelné… Že na to také „naskočí“ různé osoby z EU, tak to by mě až tak nepřekvapilo, ale že takto bezduše to vykládáme u nás jako stoprocentní pravdy, tak si myslím, že je to stádnost… Už jen ta sveřepost u Čapího hnízda, které původně bylo „malou restaurační firmou“ – a to v „ranku Agrofertu“ tehdy nikdy nebylo ( a byla to tedy de iure nová malá firma s „nárokem“ na možnou dotaci), tak nyní se „hledá“ i kantýna (Agrofertu), která by podmínku „restaurační činnost“ splňovala, aby bylo po cca 13 letech řečeno : „Agrofert (kantýnskou)restauraci provozoval v Patagonii, a tečka a zavřít !!!“

   • Pavel napsal:

    Takovou míru sebekritiky, bych od tebe, josef, nečekal. I když to, že naskakuješ na burešovy floskule (já to nebyl, fšeci kradnů) je všeobecně známo. Burešův střet zájmů je realita, která byla dokázána a záležitost kde hlavní slova má OLAF. Burešovy mafiánské tlaky tady nepomohou. A samouzřejmě jen na burešovi je, zda svůj evidentní střet zájmů vyřeší či nikoliv, nebo se to vyřeší bez něj a na následném stavu bude záležet jestli díky burešovi přijdeme o x miliard eur evropských dotací nebo nikoliv.

   • anobudelip napsal:

    Sířite halucinace Sarocha. U čapu vůbec nejde o konkurenční právo. Jde o to že přebohaté hovado se vydávalo za chudoučké hovádko, aby tak mohlo vyžrat dotace pro chudé malé podnikatele.
    Ostatně o tom je i Chateau Bigaud.
    Přebohaté hovado financující nákup zámečku cash ze svého kapesného se vydává za chudoučké hovádko fnancující nup nemovstost z hypošky – paranodní senlní lakomec ta odrbal Republu Francaise o cca 80 mega CZK na dani z nemovitosti. Proč neokrást někoho, když se nato asi nikdy nepřijde, že ano?
    VIZ ČLÁNEK
    Babiš je paranoidní lakomec. Ve Francii se chtěl vyhnout daním a půjde po něm i FBI, říká Michopulos

 3. petrph napsal:

  Pravda, když už se ČSSD se už s námi loučí, stojí za to to citovat i jiného mistra pera,. Jaroslava Haška..
  „..A Vysoká Osobnost, když se s ním loučila, řekla přívětivě:
  „Jen nezoufat, i flašinet člověka uživí, starý fojaku!“
  Otec chudých, pan Kauble vypotácel se ze dveří a za hodinu nato roznesla se po celé čtvrti zpráva, že pan Kauble rozbil a rozmlátil holí svou nadaci ve prospěch chudých…..

 4. pamětník napsal:

  Jen aby se oba prezidenti ve Střešovicích při kůře „naložení do tvarohu“ nedomluvili na další ozdravné, tzv. opoziční smlouvě – tentokrát pod dohledem Kremlu, či Pekingu?

  • skeptik napsal:

   Jste si stoprocentně jist pamětníku, že ona opoziční smlouva, o které se zmiňujete, nebyla pod dohledem Kremlu podepsána už tehdy (tuším) v roce 1998? Já bych se tomu ani trochu nedivil.

   • Pavel Liška napsal:

    Teda to bych do Vás neřekl skeptiku, že jste přívržencem konspiračních teorií. To máte z Haló novin nebo ze Sputniku ? Nejhorší by bylo, pokud z vlastní hlavy….

    • skeptik napsal:

     Patrně vám Pavle Liško nejvíc vadí, že to nebylo z hlavy vaší. A konspirační teorie? Že Václav Klaus a Miloš Zeman podporují Kreml a Kreml podporuje tyto dva bohužel není konspirační teorií, ale skutečností, kterou nevidí snad jen Pavel Liška.

     • Pavel Liška napsal:

      Člověče, běžte na se projít na vzduch. Už Vám chybí dávka Chemtralis…. A pozor ať Vás nevidí ten agent KGB, co číhá v zahrádce místo trpaslíka….

     • skeptik napsal:

      Na vzduch jsem Pavle Liško šel a na té zahrádce jsem vás viděl. Ten druhý vedle vás to byl Andrej Končakov?

   • josef napsal:

    … no to je dobré připomenutí, on tehdy ten Jelcin tam -liška jedna podšitá“, určitě věděl co tím k dobru koná, že tomu tady u nás mudrlanti – po skoro pětadvaceti letech, teprve přijdou na vroubek…

    • skeptik napsal:

     Opilec Jelcin byl sice v té době už dost mimo, ale FSB, GRU nebo SVR v té době mimo zcela jistě nebyly a agenty po KGB po jejím zrušení převzaly.

     • josef napsal:

      … tak k Jelcinovi Luboš Dobrovský řekl kdysi v diskusi,kterou jsem viděl, že „on (Jelcin) byl demokrat… A vzhledem k tomu jak L.Dobrovský vystupoval vždy proti Rusku, tak tam bych ty rozvědky nepřeceňoval (protože to by určitě Dobrovský věděl a brojil by proti tomu od rána do večera, že u „opoziční smlouvy“ určovala hlavní tón ruská rozvědka -resp.ruské rozvědky…).

     • skeptik napsal:

      To co vy josefe přeceňujete nebo nepřeceňujete je mi zcela lhostejné a tipoval bych, že je to nejspíše zcela lhostejné i ruským tajným službám.

 5. Vladimír Komárek napsal:

  Socani jsou už od padesátých let minulého století „juniorkou“ komunistů. Minulé (už skoro) volební období to jenom tvrdě potvrzovalo. Přeji jim upřímně pod 5% ve volbách. Snad následně v této zemi vznikne moderní levice – zcela mimo Socanů (ti si navíc na posledním „sletu“ opět posílili svoje tvrdé (čti bolševické) postoje i do dalších let.

  • Sámo napsal:

   Máte pravdu, ČSSD je juniorkou nebo také béčkem Komunistické strany. Není se co divit, vždyť KSČ vznikla z ČSSD v roce 1921- radikální křídlo ČSSD založilo novou stranu- stranu bolševiků.

  • skeptik napsal:

   Už přinejmenším za to, že šli do koalice s ANO, bych pod těch 5% přál sociálním demokratům i já. Ale ještě mnohem silněji bych pod těch 5% přál Andreji Babišovi a ANO.

 6. lwo napsal:

  Vzkaz pro mladé i staré, progresivisty i konzervativce! JDĚTE K VOLBÁM! 🙁

Přidávání komentářů není povoleno