Ilustrační foto: TASR / Profimedia

Co by na twitter psal Gustáv Husák, moudrost poslankyně Vildumetzové a jak se rychle naučit polsky

Napsal/a Robert Malecký 2. ledna 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Jakousi náhodou se nám ve středu před Silvestrem podařilo zhlédnout tiskovou konferenci vlády na ČT24 a dost nás šokovala tato věc: přítomny byly čtyři osoby ve funkcích ministrů a žádný z nich ve vymezeném čase, tedy zhruba za hodinu, neřekl žádnou blbinu, neoznámil opatření odporující jinému „uznězení“ ani nevyhlásil žádné skupině obyvatel válku. Frekvenční rozsah mluvčích zůstal u klidných tónů kolem 500 Hz, nikdo nepřecházel o oktávu výš do rozčilené fistule či jiných východoslovanských jazyků. Co tím sledují? Komu tím jako prospějí, co?

  • S celkem klidným stylem vládnutí, který zatím předvádí kabinet Petra Fialy, ostře kontrastují sociální sítě kučeravých přežvýkavých sudokopytníků z rodu ovis, neboli Babišových ovcí. Ti teď mají spoustu času, a tak podrobují kroky vlády nelítostné kritice, aniž si přirozeně uvědomují, že se střílejí do vlastní nohy.

Bonmoty, postřehy a především přehled paní poslankyně je fascinující a nezapomenutelný. Skláníme se před její moudrostí a jen podotkneme, že se svými otázkami by se paní Vildumetzová měla obrátit buď na adresu Babiš, Imoba, Průhonice nebo Vojtěch, Helsinki, Finsko, pokud už stačil do své trafiky odjet.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Pozadu nezůstává ani kolegyně z brněnské stáje, která takto nelítostně až krutě rozcupovala zmrazení platů státních úředníků.

Tak si tedy připomeneme, kdo zmrazení platů státních zaměstnanců navrhoval jako první už v březnu loňského roku. To neuhodnete.

„Navrhla jsem, aby platy ve státní správě nerostly. V tuto chvíli si to nemůžeme dovolit.“
(Alena Schillerová v OVM, 21. března 2021)

Škoda, že Husák s Jakešem neměli v lednu 1990 twitter. Mohli taky poradit.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Je čas novoročních projevů, se kterými se nám poslední roky tak trochu roztrhl pytel. K národu má nutkavou potřebu promlouvat kdekdo, komu narostla díra do ústní nádržky. Svůj projev měl i předseda SPD Tomio Okamura, kterého už nikde v televizoru nechtějí, tak si aspoň státnicky stoupnul ve sněmovně na schody a výtvor fláknul na facebook.

Z projevu vyjímáme:

„Věřte mi, že neustálé škatulkování a dělení společnosti, štvaní lidí proti sobě ve jménu ideologií nebo v boji proti nim, je cílená strategie, která elitám pomáhá ovládat masy obyčejných lidí.“

A zejména:

„Prvním krokem k dobrému soužití je tolerance a ochota naslouchat druhým.“

Říká člověk, který si na škatulkování lidí na slušné a ty druhé postavil politický byznys. Člověk, jehož strana vychovala prvního skutečného českého teroristu, ochotného naslouchat tak leda dunění kolejí při příjezdu motoráku coby terče. Člověk, který je tak tolerantní, že má mezi svými prioritami zákaz islámu.

  • Hospodářské noviny splnily povinnost nezávislého tisku a podrobily ministry Fialovy vlády zkoumání, zda jsou svou jazykovou výbavou schopni uspět na mezinárodních kolbištích. Několik reprezentativních vzorků propadlo z angličtiny, zato se však pochlubily aspoň částečnou znalostí polštiny.

„Vzhledem k místu mého bydliště mám i pasivní znalost polštiny.“
(ministr financí Zbyněk Stanjura, rodák z Opavy, HN, 28. prosince)

K částečné znalosti polštiny se hlásíme rovněž. Je to skvělý jazyk, kde na polovinu slovní zásoby stačí slovo pierdol a různé jeho odvozeniny. Ja pierdolę! Odpierdol się. Spierdalaj, zapierdalaj, wpierdalać, wpierdolić a duperele. Na všechno ostatní je tu cholera.

Klidnou mysl, zdá se, že i v roce 2022 bude veselo.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)