Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Ilustrační foto: TASR / Profimedia
,

Co by na twitter psal Gustáv Husák, moudrost poslankyně Vildumetzové a jak se rychle naučit polsky

PSÍ UŠI. Jakousi náhodou se nám ve středu před Silvestrem podařilo zhlédnout tiskovou konferenci vlády na ČT24 a dost nás šokovala tato věc: přítomny byly čtyři osoby ve funkcích ministrů a žádný z nich ve vymezeném čase, tedy zhruba za hodinu, neřekl žádnou blbinu, neoznámil opatření odporující jinému „uznězení“ ani nevyhlásil žádné skupině obyvatel válku. Frekvenční rozsah mluvčích zůstal u klidných tónů kolem 500 Hz, nikdo nepřecházel o oktávu výš do rozčilené fistule či jiných východoslovanských jazyků. Co tím sledují? Komu tím jako prospějí, co?

 • S celkem klidným stylem vládnutí, který zatím předvádí kabinet Petra Fialy, ostře kontrastují sociální sítě kučeravých přežvýkavých sudokopytníků z rodu ovis, neboli Babišových ovcí. Ti teď mají spoustu času, a tak podrobují kroky vlády nelítostné kritice, aniž si přirozeně uvědomují, že se střílejí do vlastní nohy.

Bonmoty, postřehy a především přehled paní poslankyně je fascinující a nezapomenutelný. Skláníme se před její moudrostí a jen podotkneme, že se svými otázkami by se paní Vildumetzová měla obrátit buď na adresu Babiš, Imoba, Průhonice nebo Vojtěch, Helsinki, Finsko, pokud už stačil do své trafiky odjet.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Pozadu nezůstává ani kolegyně z brněnské stáje, která takto nelítostně až krutě rozcupovala zmrazení platů státních úředníků.

Tak si tedy připomeneme, kdo zmrazení platů státních zaměstnanců navrhoval jako první už v březnu loňského roku. To neuhodnete.

„Navrhla jsem, aby platy ve státní správě nerostly. V tuto chvíli si to nemůžeme dovolit.“
(Alena Schillerová v OVM, 21. března 2021)

Škoda, že Husák s Jakešem neměli v lednu 1990 twitter. Mohli taky poradit.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

 • Je čas novoročních projevů, se kterými se nám poslední roky tak trochu roztrhl pytel. K národu má nutkavou potřebu promlouvat kdekdo, komu narostla díra do ústní nádržky. Svůj projev měl i předseda SPD Tomio Okamura, kterého už nikde v televizoru nechtějí, tak si aspoň státnicky stoupnul ve sněmovně na schody a výtvor fláknul na facebook.

Z projevu vyjímáme:

„Věřte mi, že neustálé škatulkování a dělení společnosti, štvaní lidí proti sobě ve jménu ideologií nebo v boji proti nim, je cílená strategie, která elitám pomáhá ovládat masy obyčejných lidí.“

A zejména:

„Prvním krokem k dobrému soužití je tolerance a ochota naslouchat druhým.“

Říká člověk, který si na škatulkování lidí na slušné a ty druhé postavil politický byznys. Člověk, jehož strana vychovala prvního skutečného českého teroristu, ochotného naslouchat tak leda dunění kolejí při příjezdu motoráku coby terče. Člověk, který je tak tolerantní, že má mezi svými prioritami zákaz islámu.

 • Hospodářské noviny splnily povinnost nezávislého tisku a podrobily ministry Fialovy vlády zkoumání, zda jsou svou jazykovou výbavou schopni uspět na mezinárodních kolbištích. Několik reprezentativních vzorků propadlo z angličtiny, zato se však pochlubily aspoň částečnou znalostí polštiny.

„Vzhledem k místu mého bydliště mám i pasivní znalost polštiny.“
(ministr financí Zbyněk Stanjura, rodák z Opavy, HN, 28. prosince)

K částečné znalosti polštiny se hlásíme rovněž. Je to skvělý jazyk, kde na polovinu slovní zásoby stačí slovo pierdol a různé jeho odvozeniny. Ja pierdolę! Odpierdol się. Spierdalaj, zapierdalaj, wpierdalać, wpierdolić a duperele. Na všechno ostatní je tu cholera.

Klidnou mysl, zdá se, že i v roce 2022 bude veselo.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

13 komentářů

 1. petrph napsal:

  Pravda v  ckovani jsou potize, stejne jako v te pohadce A uz jsi byl aspon na treti davce, uhliri? Ti nesvedomiti jedinci by meli jit do sebe, vyckat prislusnych pokynu vlady a zajit si aspon na tu ctvrtou davku, hned jak to pujde..:)

  • Jirka napsal:

   Než něco dám na web tak si to po sobě přečtu…uhlíři.

  • wenkovan napsal:

   Prozřevší neočkovanci nemohou jít hned na čtvrtou dávku. Copak neznáte ten vtip: „víte, proč je důležitá třetí dávka? Abyste mohl dostat čtvrtou“.
   Já myslím, že kvůli urychlení procesu budou dávky 1 až x sloučeny do jedné; něco jako hexavakcína, kterou dělají z dětí autisty.
   P.S. už jsem někde četl hezkou taxonomii: očkovanci, neočkovanci, prodělanci. Čeština je squělý jazyk.

   • petrph napsal:

    No vidíte, že by šlo absorbovat více dávek najednou, to mne nenapadlo.. Odborníky už to sice napadlo, jenomže tyhle jejich informace se publikují na „těch ošklivých“ webech typu PL. Totiž, že to tak bylo i původně plánováno že by vakcíny byly silnější, jenomže v takovém případě by taky bylo mnohem víc škodlivých zdravotních účinků, po aplikaci testů, včetně úmrtí. Čili, třeba by se stalo, že by se ty dnešní vakcíny musely zakázat a hledat jiné..
    Tudíž, ten současný stav je přijatelný kompromis pro všechny co mají právo o tom rozhodovat. Sice slabé očkování co zase tak moc ani nechrání, a musí se pořád opakovat, leč bumážka je bumážka a jak pěje lidová píseň, dám si ještě zahrát, on to někdo zaplatí.
    Zatímco úvaha, zda má jít člověk na první, druhou, třetí , nebo hned čtvrtou, pátou, šestou v nekonečném cyklu očkování už tak podstatná není, nakonec, teď do toho začínají zapojovat i děti, a každý rok přibývají další ročníky…

 2. Václav napsal:

  Když na jaře 2021 paní Schillerová řekla,že navyšování platů si nemůžeme dovolit,tak neměla nejmenší tušení,že za pár měsíců končí jako ministryně financí.Nyní otočila.

  • Sámo napsal:

   Průměrný plat státních zaměstnanců převýšil během vlády hnutí ANO o 20 tisíc průměrný plat zaměstnanců soukromých firem a průmyslových podniků, Když k tomu přičteme, že za Babiše přibylo desetitisíce státních zaměstnanců a úředníků, tak je třeba začít se zeštíhlením státního aparátu a to tak, že nynější vláda zruší EET a s tím místa úředníků, které ji kontrolují. Také je třeba snížit počet policistů a civilních zaměstnanců policie na stejnou statistickou úroveň jaká je v okolních státech a přestat vymýšlet pořád nové represívní zákony, které jsou namířené proti občanům této země. Tyto zákony vyvolaly nutnost zvýšení tabulkových míst pro policisty a výsledkem je navíc šikana běžného občana, dále je třeba pokročit v tomto státě v digitalizaci všeho co je běžné v civilizovaném světě a to také přinese ušetření míst různých ůředníků, jejichž počet narostl za minulých 8 let o desítky tisíc. Když by se ušetřilo přibližně těch 50 tisíc úředníků, o které jejich počet navýšil za těch 8 roků, pak stát ušetří jenom na platech přes 30 miliard ročně.

  • petrph napsal:

   Mimochodem a že to musím připomenout , ten důvod jejího prohlášení byl tehdy přece naprosto jiný. V té době byla taky ve vládě jistá „Venezuela“ Maláčová za ČSSD, která požadovala aby se mimo jiné i ubohým státním zaměstnancům přidávalo co možná nejvíc i kdyby si na to měl stát půjčit.
   Očividně se dámy nemohly dohodnout, co bude pro občany větší blaho. To se stává maminkám, když mezi sebou debatují o svých ratolestech poměrně často..

 3. Tondach napsal:

  Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech v tej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za tento národ zápasiť. ….. ba psal Husák!

  • petrph napsal:

   Mimochodem, že to musím připomenout, on pan Husák byl v padesátých letech za své politické projevy i v kriminále a hrozil mu trest smrti, takže ozajstno veděl o čom hovorí..:))

   • wenkovan napsal:

    Súdruh Husák nebyl v kriminále za politické projevy, ale v rámci vnitrostranického boje o moc, to jenom na upřesnění. Mohl se projevovat jak chtěl, ale byl holt slabší.

    • josef napsal:

     … no byl mu přičítán nacionalismus – to je politický projev, a za to pak seděl… Že se to týkalo také i jeho kolegů (Laco Novomeský, např.), není až tak podstatné, ale stál si za svým názorem i za cenu skoro smrti (a pak i možná skutečné smrti ve vězení – to nebyla pozdější „idyla“ třeba V.H.)

 4. DodoB napsal:

  Konečně článek, který má ambice spojovat rozdělený národ, přesně v intencích politiky nové vlády neposkvrněných.

 5. gargamel napsal:

  Uřvanou Vildumetzovou nikdo normální nemůže brát vážně.

Přidávání komentářů není povoleno