Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Twitter MfDnes, Karikatura na titulní straně MF Dnes

Analýza: novinář Přibil a jeho 200 textů pro MF Dnes. Hlavní cíl – ČSSD

ANALÝZA. Rozbor článků novináře Marka Přibila, jenž byl zachycen na nahrávkách, jak domlouvá načasování textů proti ČSSD s (tehdejším) majitelem MF Dnes Andrejem Babišem, ukazuje, že se sociálním demokratům ve svých textech věnoval se zvláštním zaujetím. 

Zveřejněné nahrávky  dokládající ovlivňování obsahu MF Dnes, i záznamy, kde se Babiš a Přibil baví o živých spisech a načasování textů před sjezd ČSSD, jen prohloubilo současnou vládní krizi. Kdo je autorem nahrávek se zatím neví.

HlídacíPes.org analyzoval Přibilovy texty jež v MF Dnes publikoval od svého nástupu do Babišova deníku až do zveřejnění inkriminované nahrávky. Celkem jde o více než 200 článků, především glos.

Zatímco na počátku se soustředil hlavně na oblast školství a zdravotnictví, v uplynulém roce je už patrné zacílení na ČSSD, na premiéra Bohuslava Sobotku nebo na jeho přítele, právníka Radka Pokorného.

PSALI JSME: Novinář Přibil z Babišovy nahrávky: Několikrát ze lži usvědčený chráněnec bossů MF Dnes

Babiš a jeho novinář: Budování mocenského centra pod žurnalistickým krytím

Ve svých komentářích se Přibil opakovaně opírá také do lobbisty z PR agentury Bison & Rose Miloše Růžičky, jenž stejně jako Radek Pokorný bývá terčem kritiky Andreje Babiše.

„Lobbista Růžička a advokát Pokorný dokázali ve spojení s politikem Bohuslavem Sobotkou ovládnout politiku, byznys i média. Trio je synonymem úspěchu, ale i bezskrupulóznosti,“ napsal Přibil v MF Dnes v únoru loňského roku v komentáři „Zlatá vejce Sobotkových dravců“.

O Andreji Babišovi psal Přibil pouze dvakrát. Jednou ve věci stížností na EET a v druhém případě v souvislosti se vznikem centrálního úřadu pro ministerské úředníky.

V článku o centrálním úřadu Přibil kupříkladu píše, že Babiš musí počítat s odporem, protože jeho plán připomíná budování firmy, „což leží mnoha lidem v žaludku“.

Talentovaný pan Přibil

Čtyřicetiletý Marek Přibil, jenž v minulosti pracoval v časopisu Týden či deníku Právo, nastoupil do MF Dnes v únoru 2015.

K jeho textům podrobněji:

Přibil-fb

Vyjádření Marka Přibila ke kauze nahrávky, na které domlouvá vydání článku s Andrejem Babišem. Zdroj: Facebook Marka Přibila

Zpočátku psal především o situaci ve školství a zdravotnictví. Na jaře 2015 se zaměřil na působení tehdejšího ministra školství Marcela Chládka (ČSSD).

Přináší informace o jeho údajné šikaně podřízených, sérii textů o něm zakončuje po ministrovu odvolání článkem s titulkem „Jekyll a Hyde z ČSSD odchází“.

Intenzivně se ČSSD začíná věnovat na podzim téhož roku. V říjnu publikuje hned několik článků týkajících se Radka Pokorného, právníka a přítele premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).

Pokorného si poprvé všímá v souvislosti se sporem Českých drah se společností Škoda Transportation. Na toto téma publikuje článek s názvem „Miliardový střet zájmů“.

Právě tuto společnost a angažmá právníka Pokorného opakovaně používá i Andrej Babiš – v argumentaci proti Bohuslavu Sobotkovi.

V tom samém měsíci tiskne MF Dnes Přibilovi další text zacílený na premiéra Sobotku a právníka Pokorného s titulkem „Sobotkův přítel versus Česko“. Následovaný článkem „Ťok zatnul tipec byznysu Sobotkova přítele Pokorného“.

„Ti, kteří volili ČSSD ze skepse nad správou země pod kuratelou ODS, dosáhli jen toho, že duo Topolánek–Dalík nahradil dravější a sofistikovanější tandem Sobotka–Pokorný.“ Těmito slovy Přibil v listopadu 2015 uzavírá sérii textů o angažmá Pokorného v článku s názvem „Talentovaný pan Pokorný“.

Lživé texty

Posléze Přibil svou pozornost přesouvá na ministra vnitra Milana Chovance.

Hned na počátku roku 2016 přináší glosu s titulkem „Chovanec by se měl omluvit“ následovaný článkem o tom, že „Sobotkovi lidé koupili podezřele levně hotel“.

Podle textu měl lobbista Miloš Růžička spolu s dalšími společníky pod cenou koupit hotel z dědictví OKD, na jehož privatizaci dohlížel dnešní premiér Bohuslav Sobotka.

Agentura Bison & Rose Mafru, jakožto vydavatele MF Dnes, za zmíněný článek zažalovala. V tomto sporu nebylo dosud rozhodnuto, nicméně minimálně tři Přibilovy texty z minulosti byly soudem označeny za lživé.

Přibil posléze vydává další komentáře vyznívající pro ČSSD negativně, například „Vzkaz z ČSSD: Nerespektujte soud“ či „Zlatá vejce Sobotkových dravců“. V tomto textu uvádí, že lobbista Miloš Růžička a advokát Radek Pokorný ovládli ve spojení s Bohuslavem Sobotkou politiku, byznys i média.

„Trojice mladých mužů dokázala to, co se povede v divokých vodách byznysu málokomu – ovládnout tuto zemi,“ píše Přibil v MF Dnes vlastněné Andrejem Babišem.

Turbozelinář a dalajláma

Následně se Přibil soustředí na Chovancovu reformu policie. Do ČSSD se strefuje i v článcích, které na první pohled nemají se sociálními demokraty nic společného.

„Třetí legitimní dotaz zní: Nebyla za reformou živá kauza dotýkající se politiků, třeba z ČSSD, či policejních špiček, již Šlachtův ÚOOZ, dnes ochromený, vyšetřoval?“ píše například v textu z loňského června s titulkem „Útvar odposlechů je příkladem, kam vede reorganizace“.

Nebo pak v článku „Proč je stávka praktických lékařů nebetyčná drzost“ útočí pro změnu na ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD), kupříkladu slovy „české zdravotnictví dlouhodobě potápí, považuje hrozby praktických lékařů stávkou za předvolební vydírání milionářů“.

Pomyslná střelba do řad sociální demokracie z Přibilovy strany pokračovala i ke konci loňského roku, kdy mu MF Dnes vydává článek s titulkem „Ministr vnitra Chovanec aneb ,turbozelinář‘ z Plzně“.

V textu „Prázdné fráze v Rudolfinu“ pak kritizuje přímo premiéra Sobotku za jeho neochotu setkat se s dalajlámou. „Co by tomu asi řekl jeho nejlepší kamarád, jistý právník, jenž zastupuje v Česku čínské obchodní zájmy, že?“ naráží Přibil v textu opět na vliv advokáta Pokorného.

V listopadu naopak otevřeně hájí práci ministra dopravy Dana Ťoka z ANO. „Včerejší schůzku s premiérem ustál, nicméně tlak na jeho výměnu ze strany Bohuslava Sobotky a ČSSD se nezmírní. Z jistého pohledu jde však spíše o politické hry než o objektivní kritiku ministrovy práce,“ píše Přibil v článku s titulkem „Ať Ťokovu práci posoudí řidiči“.

Za Babiše!

S přelomem loňského roku Přibilovy texty stále více připomínají politické výroky jako z dílny hnutí ANO. V prosinci publikuje text „Chovanec: strážce pořádku, či šmírák?“ ve kterém píše o centralizaci moci a klade otázku „proč se to děje rok před sněmovními volbami“.

Letos v lednu pak v MF Dnes vychází článek, který už přímo působí jako pamflet na obranu vlastnictví médií Andrejem Babišem. Ostatně už samotný titulek: „Takže ČSSD i KSČM můžou vlastnit média“ vybočuje z řady.

„Fraškou je, že norma nedovoluje členům vlády vlastnit papírová média (narážka na Andreje Babiše a vydavatelství Mafra, pozn. red.), ale internetová ano, či že jí nijak nevadí úřad pravdy pod ministerstvem vnitra. A to je přece ryzí mediální agenda řízená ministrem ČSSD a placená z peněz daňových poplatníků. To také není střet zájmů, zvlášť před volbami?“

V únoru oprašuje téma Chovanec textem „Jak si Chovanec ohlídá volby“. V mezičase ale Přibil v článcích kriticky píše i o opozičních stranách jako TOP 09, Zelení či o STAN.

Poslední článek se zacílením na ČSSD vyšel Přibilovi v MF Dnes v půlce letošního dubna. V glose „Propadák političky Valachové, matky české inkluze“ kritizuje sociálně demokratickou ministryni školství.

„Vždy záleží a záležet bude výlučně na rodičích, jak se bude jejich dítě vyvíjet. A jestliže se to bude snažit české ministerstvo školství či ČSSD změnit direktivním úředním výnosem, bude čím dál víc rodičů proti“.

Další Přibilovy texty proti sociální demokracii už v MF Dnes nepřibudou. Vedení listu dalo novináři minulý týden po zveřejnění nahrávky, na které domlouvá vydání textů s Andrejem Babišem, výpověď.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

18 komentářů

 1. František napsal:

  Je potěšující, že slabého premiera vyrazil podpořit i vlivný pornoprůmysl (8. mocnost ?). Věřím, že autorka článku při pokusu o kopání do kolegy je zcela nezávislá, což z přehledu článků souvisejících přímo čiší.
  V souvislosti s odposlechy, které „vážení“ senátoři a poslanci považují za veledůležitý materiál k jednání, se můžeme těšit na nejrůznější i videotvorbu již zmíněného spřáteleného odvětví.

  ad Sobotka:
  1. Opakovaně prohlásil, že podal demisi. Opakuji, že řekl před prezidentem, že „podal demisi“ (tvar slovesa dokonavý). Je vystudovaný právník, který nyní rajtuje na duchu Ústavy, přičemž před kamerami v přímém přenosu sledovaném celým národem řekl, že, cituji: „Krize nevznikla tím, že jsem PODAL demisi, ale tím že bla bla..
  2. Při sestavování vlády podepsal koaliční smlouvu obsahující nyní jemu překážející barieru, což ovšem je opět výrazná známka nedůvěryhodnosti, nespolehlivosti a nekompetentnosti, když nyní poukazuje jen na Ústavu. Byl to pan právník Sobotka, kdo smlouvu podepsal a přijal v ní tak závazky další, které musí (musí !, nikoliv měl by …, mohl by …, atd. atd.), respektovat. I soudy snad nemohou popřít, že smlouva uzavřená nikoliv v tísni, nikoliv za nápadně nevýhodných podminek, uzavřená projevem svobodné vůle účastníků, prostě PLATÍ.

  Má snad premier právo na jiný výklad ?

  Jak chce pan premier doložit (ústavní jednání), že něco podal DO RUKOU PREZIDENTA, když tomu bylo evidentně jinak ?

  • Satai napsal:

   „Krize nevznikla tím, že jsem PODAL demisi, ale tím že bla bla..“

   A z toho plyne, ze ji podal? Kdyz reknu „krize nevznikla tim, ze jsem vyskocil na pruzinach tri kilometry vysoko“, tak tim rikam, ze jsem skocil na pruzinach tri kilometry vysoko?

   • František napsal:

    V TVDV rozhovoru nějaké místopředsedkyně senátu (snad Horské) je patrné, že i ona vnímala vystupování Sobotky, že podal demisi. Mladý redaktor to překotně zachraňoval (skokem jí do řeči !), že paní senátorka opravila své vyjádření, že pan Sobotka „reflektoval“ demisi. Samá vystoupení kašparů, kteří se tváří, že jsou intelektuální elita ….

  • Matěj napsal:

   Máte nějaký zdroj na toto tvrzení „Opakovaně prohlásil, že podal demisi. Opakuji, že řekl před prezidentem, že „podal demisi““? Krizi sleduju pozorně a NIKDY jsem neslyšel toto premiéra říct.
   Myslím si, že problém bude spíš ve vaší schopnosti porozumět mluvenému projevu.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   K 1.: I pan právník Sobotka má právo říct – “Krize nevznikla tím, že jsem PODAL demisi, ale tím že bla bla..“ místo správného – “Krize nevznikla tím, že jsem oznámil, že PODÁM demisi, ale tím že bla bla..“, zvláště když jste zřejmě ochoten tolerovat jeho ůprotivníkovi“ pokřikování „všetcí kradnů“, premiér lže (bez jakéhokoliv náznaku důkazu), pořádají na mne hon a cílenou kampaň (aniž by řekl kdo konkretně, mimo těch všetkých), a tak dále.
   K 2.: Při sestavování vlády pan právník Sobotka, ale ani nikdo z jiných zůčastněných politiků, informace o tom kdo je ten, s kým tu smlouvu uzavírá; je dobré si připomenout, že upozorňovat a informovat kdo a co je majitel ANO 2011 Babiš nikoliv někdo z ČSSD, ale Kalousek z opoziční TOP09. Dnes je má, i díky tomu Kalouskovi, ale nejen jemu. Dnes by s oněmi smluvními závazky nejspíš nesouhlasil.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Sluší se ještě dodat, že nejen Ústava, ale asi i koaliční smouva předpokládá, že, jak řekl jeden rozhlasový redaktor, že ji sestavili a podepsali slušní lidé pro slušné lidi a teď se ukazuje, že slušní nebyli, nejsou a nehodlají být.
    Mimochodem právě teď se hájí Babiš v parlamentu v kauze odposlechů a nejprokazatelnějším pro jeho eliminaci z politiky je právě pronesená věta, neměl jsem se s tím novinářem mluvit (a setkávat se sním), udělal jsem chybu. Tím se přiznává k tomu, že odposlechy nelžou, ale obelhával on veřejnost i své kolegy politiky. A teď právě vyhrabal ve své paměti složku na Kalouska a vapočítává jeho provinění a poklesky. Nedochází mu, že i kdyby dopravdy všichni „kradnuli“, tak jeho to k daňový únikům a podobným levárnám neopravňuje. Teď cituje z hlavy složku premiér a miliardy jen létají a jako vždy v minulosti, sám nikdy nic nedělal, všichni by měli přestat lhát a on nemá žádnou politickou moc, není nebezpečím pro demokraci a neudělá nikomu (ostatním poslancům) tu radost, aby odstoupil, atd., atd., atd., atd., … Prostě, já babiš nic, já muzikant, to všechno ti druzí a já neodstoupím, ale budu dál bojovat proti korupci (tu zmínil jen jedinkrát).

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     Jde samozřejmě o neumělý zázáznam řeči AB, který si zdaleka netroufá nahradit zážitek, který poskytl autentický projev Ab.
     Ještě si dovolím upozornit na řeč známého přeběhlíka z ČSSD do ANO 2011 Faltýnka, který právě čte ze svého obsáhlého seznamu průšvihů (jak právě teď pravil – průserů jako Brno) členů ČSSD, na př. na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Samozřejmě, že nezapomněl ani na OKD a Bakalu.

     • jadran napsal:

      Naprosto přesně. Ještě je komické, jak podporovatelé AB a MZ opakují, že Sobotka podal demisi, nebo slíbil že podá demisi. Pravda je taková, že B. Sobotka jednoznačně deklaroval, že demisi podá ZA CELOU VLÁDU a ne sám za sebe. Odstoupit tedy měla celá vláda a nikdy ne sám Sobotka. To je zase dodatečný konstrukt MZ a snahy dostat z vlády (když už je Babiš v tuto chvíli neudržitelný) i Sobotku, aby se tím setřel fakt, že Babiš má jít pro naprostou ztrátu důvěryhodnosti, lhaní, podvodů a podrazů a že se nejedná o odchod dvou lidí, kteří spolu nemohou spolupracovat. Když to přeženu, je to jako kdyby se zlodějem zavřeli i okradeného, protože se nechal okrást a dali je tak na stejnou úroveň.

 2. karel napsal:

  Dobrý den. Cituji z Ústavy článek 75
  Prezident republiky odvolá vládu,která nepodala
  demisi,ačkoliv ji byla povinna podat.

  Premiér slíbil před celým národem,že vláda podává
  demisi a pak slib zruší.Zřejmě má prezident i tuto
  možnost.

  • Pan Jouda napsal:

   to určitě vy dva hňupové, vy si nejdříve dokončete alespoň základní vzdělání, než se budete pokoušet smolit své kvaziprávní vývody. Ale jako vzorek Andrejových a Milošových voličů jste přesní…:-)

  • Matěj napsal:

   Premier nikomu neslíbil podání demise, formulace byla „jsem připraven podat demisi do rukou prezidenta“. Pokud máte na vaše tvrzení nějaký zdroj, mohl byste se s námi o něj podělit?

   • karel napsal:

    Premiér na hradě slibuje,že podá demisi a to k datu který už avizoval pustťe si to ještě jednou.

    • Josef původní napsal:

     Stále si pletete mluvnické časy. Jednou vkládáte Sobotkovi do úst čas minulý, vzápětí mu v týchž souvislostech vkládáte čas budoucí. Ve vašem zmatečném výkladu aby se čert vyznal.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Vy považujete sousloví „jsem připraven“ za slib? Stává se Vám to často?

 3. Tomáš napsal:

  V incenovaném a načasovaném zveřejnění nahrávek rozhovorů ze schůzek A.Babiše s novinářem M. Přibilem, je zarážející,jak lehce našlapují veřejnoprávní média.Žádné rozhovory,žádné výslechy ,jakoby se tento novinář propadl do neznáma,jen se citují nahrávky ze schůzek.Veřejnoprávní televize a ostatní média se chovají jako supi,vrhají se na oběť,ta ještě žije a v náhlém v úprku odlétají ,aby se znovu vraceli.Je to neskutečná předem naplánovaná a zaplacená hra,ale není jisté kdo za ní stojí. Určitě to není min. financí Babiš a prez. Zeman .To jedinné je možné tvrdit se 100% jistotou. Ostatní politické strany a instituce hrají hru na slepou bábu.Takto začala zlá ,nactiutrhačná volební kampań k volbám do PČR 10/2017,ale i k pozdějším prezidentským 1/2018.To není dobrá výchozí posice pro vznik demokratických institucí v demokratických volbách,když budou pošlápávána lidská práva jednotlivců.Usurpovat si právo rozhodovat v závěru funkčního období všech politických stran rozhodnout o jedné politické straně stejného parlamentu, o tom kdo může být ministrem a kdo ne,to samé platí i o prezidentovi je to vše neobyčejně alarmující a škodlivé demokracii a je zřejmé,že to vše má režii.Akce Babiš je naplánována jako vítězná kauza,obrana je velmi obtížná, jedině přes použití devastujících prostředků. To česká veřejnost nechce ani náhodou,vyorat tak hlubokou brázdu rozdělení společnosti.Takové zničující rozdělení národ poznal pouze v průběhu Protektorátu a po válce.

  • jadran napsal:

   „Takto začala zlá nactiutrhačná kampaň k volbám do PČR 10/2017, ale i k pozdějším prezidentským 1/2018.“ Úžasně úderný text. Že něco podobného napíše stoupenec AB, mně ani nepřekvapuje. Otázky dotací do Babišových podniků jsou ve slušných a ještě jakž takž nezávislých médiích tématem už nejmíň dva roky, kauza Čapí hnízdo se řeší minimálně od začátku března 2016 a způsob, jakým k ní AB přistoupil a jak v ní vystupoval, ukázal jeho působení v ekonomice i v politice. Nikdy nezapomenu na zdánlivě oslavný film o AB, kde si AB pozval do Čapího hnízda tuším francouzského (či jakého) velvyslance a hrdě tam říká, že si s partnerkou Čapí hnízdo postavili. Pak se k němu najednou během března nezná, neví pomalu, o co se jedná, následně tam zve MZ, pak vykládá, že to patřím příbuzným – no stačí si projet články v jeho Mladé Frontě, abychom poznali, že se jednalo samozřejmě o jeden z obvyklých Babišových podvůdců či her na hraně a jak se ukáže v následujících měsících, vlastně docela nevinném ve srovnání s tím, co mělo následovat. Problémem oněch korunových dluhopisů není fakt, že byly zneužity, ale to, kde najednou AB vzal půldruhé miliardy na jejich nákup. A to už je kriminální čin jako prase, protože se jednalo buď o fiktivní nákup nebo o tunelování Agrofertu. No a další následuje a ještě budou následovat. Třeba v onom „olejovém“ byznysu té špíny je ještě víc a další věci přijdou. Jako člověk, který zná kauzu Kosteleckých uzenin ne zprostředkovaně z médií, ale od jejích (okradených a podvedených) účastníků si o AB nedělám iluze. A tahat sem řeči o demokracii z vaší strany považuji za drzost, protože podobně s výrazem demokracie žonglují zejména nejrůznější diktátoři nebo polodiktátoři, nakonec Erdogan či Putin té demokracie mají taky plnou hubu. Prostě AB nemá v politice vůbec co dělat, ale totéž platí i o byznysu, způsoby, jak se zmocnil většiny svých „aktivit“ a hlavně kde na ně vzal, jsou otázkou pro orgány činné v trestním řízení, kontrarozvědku a ve finále pro soudy. Babiš ve skutečnosti rozjel troufalou hru s bojem proti korupci ve velkém stylu a nacpal se k moci, aby za sebou zametl na jednu stranu všechny ty podezřelé okolnosti a špínu, ale na druhou stranu aby si pomohl k dalším „aktivům“. To, že se v zásadě proti Babišovi semkly všechny ostatní jakž takž demokratické strany není ukázkou nedostatku nebo ohrožení demokracie, ale naopak její obranou. Kdyby se takto dokázaly semknout všechny demokratické strany v Německu v roce 1933, Hitler se nemusel vůbec konat. A co se týká onoho „zničujícího“ rozdělení (S tím Protektorátem jste mimo stejně jako s poválečným obdobím, ale což), tak jak to, že toto rozdělení se objevilo až se Zemanem jako prezidentem, a za Havla ani Klause to zdaleka takové drama nebylo?

   • Špínabyl hozena napsal:

    Nejsem vůbec stoupenec AB a hnutí ANO.Povolební situace v r.2013 se pro ČSSD se vyvíjela tak,že předs.ČSSD B.Sobotka ,aby vůbec dosáhl na premiérské křeslo,tak se spojil s předs. hnutí ANO A. Babišem a podepsal koaliční smlouvu ještě s lidovci.Tomu ještě předcházela partyzánská jednání posl.Haška,Chovance a dalších s prez. Zemanem. Mezitím prez.Zeman inicioval vznik a jmenování Rusnokovy úřednické vlády.Čistě řečeno měl předs. ČSSD B .Sobotka zůstat v opozici.Chtěl vládnout a tak se spojil s miliardářem Babišem ,přičemž věděl o jeho cestě k zbohatnutí po r.1989,tak jako věděl p.Babiš o politických přehmatech B.Sobotky v předcházejících vládách a jeho účasti v privatizačních přehmatech.Sobotkova vláda by nebyla úspěšná bez p.Babiše,jenomže preference získávalo hnutí ANO a dokázalo zvítězit v krajských volbách2016. Tak se zrodil v některých hlavách ČSSD plán na diskredizaci p.Babiše podrazáckými metodami, bez vypovězení koaliční smlouvy za podpory ODS a TOP09.Našel se nejapný zámysl s korunovými dluhopisy,kterému prostý lid nerozumí a proto se přistoupilo na údernější a srozumitelnější útok s nahrávkami novináře Přibila, který si vyžádal schůzka s p. Babišem,ten ji označuje v této krizi za svou chybu.Nezákonné odposlechy a bezprecedentní porušení lidských práv a ohrožení bezp. státu,když je nezákonně nahráván min.financí A.Babiš. Tato tvrdá nezákonná realita je upozaďována veřejnoprávními medii a je umocńován nějaký uměle vytvořený fakt o jeho vlivu na media, které p. Babiš vlastní.Nyní již tímto vlastníkem s plnými právy ani není,jen jim po určitou dobu této vlády byl. Takto nelze vést demokratickou volební kampaň bez vyvolání zlé nactiutrhačné kampaně k volbám do PČR10/2017 a prez.1/2018.Takto mohou být tyto demokratické volby ohroženy některými nedemokratickými metodami,které mají zámysl je ovlivnit za každou cenu na úkor hnutí ANO. Vznikly podivné parlamentní dohody ostatních pol.stran proti hnutí ANO za použití diskreditace a nactiutrhání a nahrávaní A.Babiše a jejich nezákonným zveřejněním.Vše je sice vyšetřováno ,ale způsobem do ztracena.PčR přijal usnesení k A.Babišovi o jeho ovlivńování medií na základě nezákonně zveřejněných nahrávek ze schůzky,kterou si vyžádal novinář M.Přibil .Je vyvolána vládní krize,která škodí, národ ji nechcea nechápe ,přesto pokračuje dál jako neřízená střelav neurčené trajektorii.

    • petrib napsal:

     Vy jste věděl o cestě Babiše ke zbohatnutí? O způsobu jeho privatizace Agrofertu z rukou Petrimexu, že si jako zaměstnanec Petrimexu Babiš přihrál Agrofert jako malou domů? O tom jakým způsobem ovládl Lovochemii, když navýšením jmění vytěsnil spoluvlastníka, v jehož orgánech „náhodou“ zasedal opět babišův člověk?
     Nakonec se investigací podařilo dohledat, kdy Babiš uhradil platby za korunové dluhopisy – v době, kdy byl zvoleným politikem. Kázal vodu o placení daní a pil víno takové optimalizace příjmů, aby nemusel platit žádné daně.
     Co je nejlepší, že Přibil byl celou dobu člověkem na špinavou práci a psal lživé dehonestující články s vědomím svých nadřízených, jistě i majitele, za což byl soudy opakovaně pravomocně odsouzen. Nahrávky jen zachytily pracovní schůzku servilní figurky se svým zaměstnavatelem při plánování dalších kampaní.
     viz. články
     Novinář Přibil z Babišovy nahrávky: Několikrát ze lži usvědčený chráněnec bossů MF Dnes.
     http://hlidacipes.org/kdo-je-marek-pribil-z-babisovy-nahravky-nekolikrat-ze-lzi-usvedceny-novinar-muz-na-cernou-praci/
     což dokládá i analýza přibilových článků
     http://hlidacipes.org/clanky-vazala-andreje-babise-novinar-pribil-se-otevrene-strefoval-do-chovance-sobotky-i-cele-cssd/

Přidávání komentářů není povoleno