Foter / CC BY-SA,

Číňanů bylo v Česku o procento míň

Napsal/a -pes- 7. února 2020

V roce 2019 přijelo do Česka 612 tisíc Číňanů. Meziročně je to sice zanedbatelný jednoprocentní pokles, citelnější propad ale nastal hlavně ve čtvrtém čtvrtletí 2019. Vypadá to, že čínští turisté zareagovali na „nepřátelské kroky primátora Hřiba“ a obecně narůstající nesoulad v vzájemných vztazích mezi Českou republikou a Čínou.

Podle Českého statistického úřadu celkově dosáhl počet hostů ubytovaných v hromadných ubytovacích zařízeních v loňském roce téměř 22 milionu. To představuje meziroční nárůst o 3,5 procenta. Největší zájem je o Prahu (osm milionů ubytovaných) následuje Jihomoravský kraj (2,1 milionu ubytovaných hostů).

Nejvíce zahraničních návštěvníků (ubytovaných cizinců) bylo i vloni z Německa: 2,1 milionu. Na druhém místě jsou Slováci (750 tisíc) a třetí Poláci v počtu 673 tisíc. Těsně za nimi skončili Číňané, Američané a Rusové. Zatímco u Číňanů byl patrný meziroční pokles zájmu, u Poláků a Američanů naopak došlo k výraznému vzestupu obliby Česka.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz