Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Donald Trump. Foto: Profimedia
,

Cesta oxidu chloričitého z džungle do Bílého domu. Údajný lék na covid otrávil tisíce lidí

Zatímco bývalý americký prezident Donald Trump propagoval dezinfekci jako údajný lék na covid, vědci a lékaři varují, že užívat podobné látky je jako „léčit se“ žíravinou. Přesto desítky tisíc lidí stále věří v jejich zázračné účinky, zdaleka nejen proti covidu, a popularita oxidu chloričitého vzrostla i v Česku. Bolívie dokonce látku uznala jako legální léčebný prostředek. Muž, který Trumpovi lahvičku s látkou a instrukcemi poslal, půjde k soudu.

Sloučenina, která je pod názvem MMS (Miracle Mineral Supplement) nebo CDS2 prezentována a nabízena některými e-shopy jako lék na řadu chorob včetně covidu-19, je ve skutečnosti oxid chloričitý (dioxid chlóru), který se používá například k dezinfekci vzduchových potrubí, či topných a klimatizačních zařízení.

„Tato látka je látkou žíravou a zdraví škodlivou při vdechování a při styku s kůží a do potravin se nepoužívá ani v nízké koncentraci,“ zdůrazňuje profesorka Daniela Pelclová, emeritní přednostka Kliniky pracovního lékařství 1. LF UK Praha.

Bolívie: Je to lék, něco „jako čaj“

Používání oxidu chloričitého k prevenci a léčbě covidu, a dokonce i k boji proti domnělým toxickým účinkům vakcín, se rozšířilo zejména v Latinské Americe. Nikde si ale nezískalo užívání této látky takovou oblibu jako v Bolívii, kde tamní vláda loni dokonce legalizovala výrobu a prodej oxidu chloričitého jako alternativního léčiva covidu.

Oxid chloričitý se stal v Bolívii bizarním klíčovým tématem v boji o moc poté, co byl v listopadu 2019 svržen dlouholetý levicový prezident Evo Morales, píše web Vice World News, který přinesl reportáž na toto téma přímo z Bolívie. Poté, co Morales uprchl ze země, ho nahradila Jeanine Áñezová, konzervativní politička z opozice, která se prohlásila za prozatímní prezidentku. Její popularita ale klesla především poté, co zavedla na jaře 2020 přísný lockdown, kvůli němuž se podle kritiků lidé ocitli na pokraji hladomoru.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


V té době začali propagátoři oxidu chloričitého prodávat ve velkém tuto látku lidem, kteří se zoufale snažili pandemii přežít. Tehdejší ministr zdravotnictví sice prohlásil, že se jedná o podvod, že se po požití přípravku otrávilo už nejméně pět lidí, a chtěl prodejce MMS stíhat. Ale bolivijský Senát, který ovládala Moralesova strana Hnutí za socialismus, v červenci 2020 schválil zákon povolující prodej a používání oxidu chloričitého k prevenci a léčbě nemoci covid-19.

V polovině října pak Senát prohlásil tuto legislativu za zákon, přestože neměl k přijetí zákona pravomoc, píše web Vice World News. O čtyři dny později se ale konaly nové prezidentské volby, v nichž zvítězil levicový kandidát Luis Arce, a procesem schválení zákona se už zpětně nikdo nezabýval.

Látku poté začaly vyrábět a prodávat dokonce i bolivijské univerzity. Vojenská inženýrská akademie, která ji údajně již dříve zkoumala, začala uvádět na trh výrobky s oxidem chloričitým, včetně sprejů a náhrdelníků, které údajně vytvářejí antivirový oblak, jenž brání nositeli v nákaze covidem. Plukovník Enrique Bustamante, který dohlížel na výzkum a výrobu oxidu chloričitého ve Vojenské inženýrské akademii, měl podle webu Vice World News označit oxid chloričitý za přírodní lék, který je podobný pití čaje.

„Lidé žijí z ruky do úst a pracují v šedé ekonomice. Den bez práce je den bez jídla. Ve chvíli zoufalství si lidé vezmou, co mohou. Je lepší oxid chloričitý regulovat, než aby si ho lidé kupovali na černém trhu,“ uvedla loni pro web Vice World News Eva Copa, která předsedala přijetí zákona jako šéfka Senátu a nyní je starostkou města El Alta.

„Bezohledné hazardování“

Český Státní úřad pro kontrolu léčiv tento přípravek už v roce 2010 neschválil a hlavní hygienik ČR varoval v roce 2015 před jeho konzumací. Varování vydala opakovaně také Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). „Případ MMS je ukázkou naprosto bezohledného hazardování s lidským zdravím, přípravek slibuje konzumentům nemožné, jeho užíváním si však lidé mohou ublížit. Firmám, které MMS nabízejí jako přípravek k orálnímu užití či přímo jako doplněk stravy, hrozí ze strany SZPI kromě zákazu uvádění zboží do oběhu samozřejmě také citelné finanční pokuty ve správním řízení,“ uvedla inspekce už v roce 2010.

Někteří prodejci tvrdí, že látka umí vyléčit kromě covidu například malárii, chřipku, HIV, rakovinu, nebo autismus. Ve skutečnosti její léčebný efekt nebyl nikdy prokázán a její užívání naopak podle lékařů může mít za následek vážné zdravotní potíže.

„Při vyšších koncentracích může způsobit poleptání trávícího traktu až perforaci jícnu a žaludku. Do dvou hodin se mohou objevit zažívací potíže, jindy ale může nastat až dvanáctihodinová prodleva, než se projeví příznaky otravy v závislosti na dávce,“ podotýká Daniela Pelclová.

„Objevuje se slabost, únava, závratě, zmatenost, neklid, bolest hlavy; počáteční neklid a křeče mohou přejít do kómatu. Může se vyvinout bolest na hrudi a dušnost. Častou komplikací je hemolýza (rozpad červených krvinek), ta může způsobit tmavé zbarvení moče a akutní poškození ledvin. Může také dojít k metabolickému rozvratu a selhání jater. Objevuje se také břidlicově šedá nebo modrá barva kůže v důsledku oxidace krevního barviva hemoglobinu. Byl popsán i pokles krevního tlaku a zástava dechu,“ popisuje Pelclová možné příznaky.

Přesto se o nebezpečnou látku stále zajímají tisíce Čechů, o jejím užívání diskutují například ve facebookové skupině Užíváme CDS2 + Tachyonizované materiály, která má 3,7 tisíce členů.

Mezi hlavní propagátory CDS2 u nás patří fotograf Ota Nepilý. Ten dostal už v roce 2014 za propagaci oxidu chloričitého jakožto všeléku bronzový Bludný balvan od společnosti Sisyfos. Ve zmíněné skupině na Facebooku sdílí například návod na dávkování CDS2 pro děti podle tělesné hmotnosti. Látku jako lék proti covidu propaguje v ČR také paramilitární uskupení Národní domobrana.

V roce 2020 také v Česku i celosvětově prudce vzrostl zájem o vyhledávání informací o oxidu chloričitém na Googlu.

Hlavní propagátor zatčen

Hlavní tváří hnutí příznivců MMS v Latinské Americe se stal Andreas Kalcker, samozvaný výzkumník v oblasti biofyziky původem z Německa, který mluví plynně španělsky. Oxid chloričitý pro něj byl výnosným byznysem, například za informace o tzv. oxidační terapii si účtoval 575 dolarů za osobu a za patnáctiminutovou online konzultaci bral 50 dolarů. Vydal také několik knih, které jsou k dostání i v českém překladu. Společnost Amazon ale jeho knihu Zakázané zdraví vyřadila z prodeje v roce 2019 po zveřejnění článku NBC News, který upozornil na to, že publikace propaguje MMS jako lék.

Kalcker také na začátku pandemie spoluzaložil dezinformační síť COMUSAV (Coalición Mundial Salud y Vida, česky Globální koalice pro zdraví a život) zaměřenou především proti očkování a na podporu přípravku MMS jako léku na covid. Koalice na sociálních sítích získala více než 200 tisíc příznivců a otevřela své pobočky v 21 zemích, kde šíří řadu konspiračních teorií, od tzv. genocidní vakcíny po nebezpečí 5G.

Největší facebooková skupina hnutí COMUSAV fungovala v Mexiku a měla 45 tisíc členů. Argentinská skupina měla více než 12 tisíc členů, další měly členskou základnu čítající často několik tisíc členů. Facebook po zjištění deníku Business Insider odstranil stránky a skupiny propagující oxid chloričitý jako léčbu covidu, na které upozornili novináři, z důvodu porušení zásad platformy proti šíření lékařských dezinformací.

Irská televizní stanice RTÉ už v roce 2015 zveřejnila, že Kalcker používal falešný certifikát zakoupený na internetu, aby se mohl vydávat za odborníka. Přesto byl ještě v roce 2020 čestným hostem na Vojenské inženýrské škole v Bolívii.

Jak informoval argentinský deník La Nacion, Andreas Kalcker byl zatčen letos na začátku září v Argentině. Jeho zadržení předcházelo sedmiměsíční vyšetřování. To bylo zahájeno poté, co v srpnu 2020 zemřel v Neuquenu na západě Argentiny pětiletý chlapec na selhání orgánů, které odpovídalo otravě oxidem chloričitým. Podle deníku Insider byl Kalcker obviněn z nezákonného výkonu lékařského povolání a prodeji zdraví nebezpečné látky. Pokud se prokáže, že jeho činnost měla za následek smrt člověka, hrozí mu až 25 let vězení.

Bělidlová církev ve 14 zemích

Příběh MMS začal v 90. letech u Jima Humblea, bývalého člena scientologické církve a zlatokopa. Ten tvrdí, že na první verzi MMS narazil v roce 1996 při hledání zlata v džungli v Guyaně. Podle jeho knihy Zázračný minerální doplněk 21. století onemocněli čtyři členové jeho tábora malárií a okysličená voda, kterou jim namíchal, je do 24 hodin postavila na nohy. Během následujících dvanácti měsíců Humble svůj lektvar zdokonalil na oxid chloričitý.

Humble se kolem roku 2010 potkal s jistým Markem Grenonem, který se pro jeho sloučeninu podobnou bělidlu nadchnul. Společně založili nenáboženskou Církev zdraví a uzdravení Genesis II., která má dnes 25 sesterských církví ve 14 zemích světa. Církev označila MMS za svátost, a vyhnula se tak složitému a nákladnému procesu oficiální lékové registrace. Látku údajně prodává téměř 80 internetových obchodníků v Severní Americe, Jižní Americe, Evropě, Africe, Austrálii a na Novém Zélandu.

Mark Grenon se usadil na Floridě a pojal své působení v církvi a prodej oxidu chloričitého jako rodinný podnik, do kterého zapojil i své tři syny. Byl to právě on, kdo poslal v dubnu 2020 Donaldu Trumpovi do Bílého domu lahvičku MMS s instrukcemi, načež bývalý prezident látku veřejně zpropagoval.

V roce 2019 byla rodina místními úřady vyzvána, aby své aktivity ukončila. Grenonovi výzvu neuposlechli a v létě 2020 byli postupně všichni čtyři zatčeni. Obviněni byli ze spiknutí za účelem spáchání podvodu a pohrdání soudem. V případě odsouzení jim hrozí doživotní vězení. Soud se zatím nekonal, protože Mark Grenon a jeden z jeho synů, kteří byli zadrženi v Kolumbii, se brání vydání k trestnímu stíhání do USA tím, že napadají extradiční řízení. Předběžně byl proto soud odložen na březen 2022.

Obžaloba tvrdí, že Grenonovi si vydělali prodejem falešného léku celkem více než milion dolarů. Právě během pandemie se měly jejich příjmy zněkolikanásobit, například za březen 2020 činily zhruba 123 tisíc dolarů oproti 32 tisícům v předchozích měsících.

Podle zprávy o zadržení Grenonových, kterou podala v srpnu 2020 americká státní zástupkyně, zaznamenala toxikologická centra v Americe od roku 2014 více než 16 tisíc případů otravy oxidem chloričitým, z toho přibližně 2 500 případů u dětí mladších 12 let. Mezi nimi je i případ šestileté autistické dívky, která byla v roce 2017 hospitalizována se selháním jater.

V roce 2014 deník Herald Sun v Melbourne informoval, že v Austrálii se MMS otrávilo nejméně deset lidí. V roce 2016 pořad 20/20 televize ABC natočil tajnou reportáž, která ukázala, že používání MMS k léčbě autismu se rovná mučení, protože způsobuje nevolnost, průjem a kožní vyrážky, které vypadají jako chemické popáleniny.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

54 komentářů

 1. Dr. B napsal:

  Při minulé vlně jsem měl pocit, že se z toho Covidu nakonec všichni zblázníme, pokud se to bude ještě opakovat. A ejhle, ono už je to tady, léčíme se žíravinou 😮
  Zajímalo by mě, kam tohle ještě může gradovat. Budeme při příští vlně cucat doma asfalt a zapíjet ho benzínem?
  Lidská blbost nezná hranic 🙁

  • wenkovan napsal:

   Čím víc oficiální autority selhávají v pravdivém nebo alespoň trochu uvěřitelném informování občanů a v „boji“ proti údajné epidemii, tím víc se lidi pochopitelně obracejí k alternativním způsobům ochrany. Ono se léčení „bělidlem“ až tak moc neliší od toho všeho, co nám autority za ty dva roky doporučovaly, nebo spíš vnucovaly.

  • Václav Louvar napsal:

   Pane doktore, nejdříve si sežeňte správné informace a teprve potom se vyjadřujte. Nevěřte novinářům.

  • Břetislav Vojta napsal:

   Pana Dr. B. chci je upozornit, že CDS/ClO2 v používaných terapeutických dávkách, není žádná žiravina. Přípravek s názvem MMS (angický překlad – mistrovský minerální roztok), není nic jiného než nejstarší a nejpoužívanější desinfekce všech dob – chloritan sodný NaClO2. Vyrábí se z kamené soli obohacené v chemičce o dva atomi kyslíku. Běžně se prodává jako 24,5 % vodní roztok. Má ph 13 a proto má silné oxiační vlastnosti s bělícímy účinky. NaClO2 je jen prekurzor pro výrobu ClO2, paramagnetického oranžového plynu s negativním elektrickým nábojem, který se snadno váže na vodu. Nejedná se tedy o toxický molekulární chlór, i když má v chem. vzorci Cl, jde o anionty chlóru, které přijímáme potravou a každý z nás jich má v těle min. 100g. V krvi nám pak kolují kationty chloru, které mají jeden elektron navíc. Molekule aniontu ClO2 chybí jeden elektron, což s něho dělá doslova vysavač na kladně nabité elektrony atomů bakterií, plísní, virů těžkých kovů a toxinů. ClO2 je ničí rychlou O X I D A C Í v mili sekundách či max. vteřinách, tedy spalováním – vytrháváním elektronů z jejich atomů. Naše a symbiotické buňky jsou naopak chráněny vyšším kyslíkovým oxidačním potenciálem (1300 mili voltů, ClO2 má jen 0,950 mV). Proto žádný patogen na Zemi si nedokáže vybudovat rezistenci, obranu, proti ClO2. Vodní roztok oxidu chloričitého CDS, není nikde na světě zakázán, naopak je lékovou komisí EU s platností pro celou EU, Kanadu a USA od roku 2013 povolen pro dentální medicínu a vzácná psychická onemocnění. Z nepochopitelného důvodu není oficiálně povoleno použít CDS/ClO2 k neuvěřitelně úspěšné preveci a léčbě covidu – 19. „Savopičů“, jak píší podobné články, stále přes odpor WHO, SÚKLů, MZ stále přibývá. Čím to asi bude? Léčit se může doma každý čím chce. Navíc, když výroba CDS/ClO2 je tak levná a jednoduchá, že si ho může každý obeznámený člověk vyrobit doma či na chatě sám. Z půl litru koncentrátu CDS 0,3 % = 3000 ppm (ppm jsou miliontiny) lze připravit denní dávku pro 50 pacientů s covidem za 2,5 Euro. Souhlasím z Vaší poslední větou: „Lidská blbost nezná hranic“.

   • Karolina napsal:

    Skvele popsane, pijeme cela rodina skoro 10let. Osvedcilo se nam pri vsem. Holt je to zase jen straseni lidi… A je to moc levne tudiz se to nehodí

    • Dr. B napsal:

     No když vám to chutná, je to vaše věc, já vám to neberu ….. 😉
     My zase celá rodina celý život nepijeme žádný takový roztok a osvědčilo se nám to také výborně.
     Jak teď dokážeme rozlousknout tento rozpor? Neměly bychom již být celá rodina dávno po smrti, když neužíváme tento zázrak?

     • A. S. Pergill napsal:

      Třeba zemřete v průměru v mladším věku než rodina Karoliny.

     • Ladič reality 3-6-9 napsal:

      Proč by jste měl být po smrti?
      Jste klasický ignorant , který nemá rozšiřený vědomi a klapky přes oči.

      Mějte krásný život v autohypnoze, nebo si dejte nějakou medicínu,která vám rozšiří vědomi přes horizont Matrixu ovečko.

  • karel163 napsal:

   Nejlepší všelék je slivovička. Na léčbu virů vůbec nejlepší. v naší milé republice
   jedna z nejoblíbenějších.

   • Dr. B napsal:

    Máte recht, na chřipičku slivovičku ……. 🙂
    V malém množství léčí, ve větším působí coby mentální akcelerant a při předávkování jako anestetikum. Možnosti využití jsou tedy obrovské, jen ten SÚKL to pořád nechce vidět 😀

  • Frank napsal:

   Ano pane, přesně tak, lidská blbost nezná hranic (:

 2. AM napsal:

  Nemám žádné osobní zkušenosti s uvedenou látkou, ale v podstatě každá látka je toxická, záleží na množství. Pokud autor vyvolává dojem, že se pijí hrnky koncentrovaného „něco jako Savo“, tak je to zkreslování informací, pokud vím, jde o jednotky až desítky kapek hodně zředěných. Otočím, nechci MMS apod. obhajovat.
  Pokud do článku místo těchto látek dosadíme chemoterapii, tak zjistíme výdělky ne milióny, ale bilióny, ne tisíce intoxikovaných, ale desetimiliony určitě – možná víc, rozdíl bude asi v tom, že po chemoterapii nejsou žádní mrtví, to se tuším vědecky správně nikam nepíše 🙂
  Rozdíl vidím v možnosti obhájit si své účinky než že by šlo principielně o škodlivinu jen proto, že je toxická (což je z podstaty účinku většina léčiv).

  • A. S. Pergill napsal:

   Že jsou po chemoterapii běžně i mrtví, se učí, nebo alespoň učilo už v pregraduálním studiu všeobecného lékařství. Smrt na nežádoucí účinky léčby je jednou z hlavních příčin smrti onkologických pacientů.

 3. Pepa napsal:

  Nevíte o čem mluvíte. Vždy záleží na množství! Podle Německé normy má oxid chloričitý toxicitu LD50 292 mg na 1 kg hmotnosti člověka po dobu 14 dnů. Celková denní doporučovaná léčebná dávka za den je 30 – 60 mg. rozložená do deseti dávek po hodině v koncentraci 30 ppm vodného roztoku. Po cca 1,5 hodině je látka odbourána z lidského organizmu, tudíž se nekumuluje a díky svému nižšímu napěťovému potenciálu nepoškozuje v této koncentraci lidské organy. V latinské Americe bylo rozdáno, s velkým léčebným úspěchem, tisíce tun této směsi nazývané CDS. Jmenujte alespoň deset lidí, kterým tato látka o této koncentraci a dávkování způsobila poškození organizmu. Pro informaci. Acylpyrin má toxicitu LD50 296 mg na 1kg hmotnosti člověka jednorázově. Jedna tableta obsahuje 500 mg účinné látky. Přesto se volně prodává a nebojíme se jej používat. Umíte spočítat o kolik je CDS o síle 30 ppm v daném dávkování bezpečnější než Acylpyrin??? Ověřte si mnou udaná čísla na internetu. Existují také tisíce vědeckých studií a desítky patentů o působení oxidu chloričitého na lidský organizmus a jeho využití. Jen hledat. Tuto látku využívá k léčbě Covidu, v jakýchkoli mutacích, hnutí zhruba sedmi tisíc lékařů převážně latinskoamerických států sdružených v hnutí COMUSAV.

  • Hana napsal:

   Take se pripojuji, ClO2 je toxicky asi tak stejne, jako kdyz antibiotika budete jist po hrstech. Ta toxicka latka naredena v pomeru 1:100 je tak desne skodliva, asi jako loknout si vody v bazenu. Mam vyzkousene davkovani i pro deti a uz me tyto negativni blbosti unavuji. Lecba za par korun holt neni zajimava

  • A. S. Pergill napsal:

   Už v učebnicích lékařské chemie z krátce poválečných let (třeba Bečka Chemie lékařská) se vědělo, že tyto látky, nejen ClO2 ale i další podobné sloučeniny halogenů, stimulují některé složky imunitního systému. Ostatně, na stejném principu funguje i jodová tinktura nebo Betadina.

   • Dr. B napsal:

    Jodová tinktura, nebo Betadina jsou antiseptické přípravky na bázi jódu. Působí antibakteriálně, částečně i antimykoticky. O žádné stimulaci imunitního systému zde opravdu nemůže být řeč.

    • A. S. Pergill napsal:

     Proč se to tedy píše v učebnicích lékařské chemie?

 4. Roman napsal:

  Naprosto souhlasím s Pepou popisuje přesně tak jak to je.
  Výše uvedený článek je cílená dezinformace. Všechny jednoduché, levné a fungující věci je třeba potlačit, aby byznys farmacie mohl fungovat a vydělávat.
  Používám CDS dlouhodobě v případě potíží a rovněž znám spoustu lidí co ho používají bez zjevných nežádoucích účincích otravy atd.

  • Břetislav Vojta napsal:

   Naproto s Vámi souhlasím. ClO2 mě několikrát pomohlo, např. při prudkém zánětu dásní, že jsem nemohl bez kruté bolesti ani pohnout jazykem. Namýchal jsem si klasické tří kapkové MMS a na každou kapku MMS jsem ještě přidal 1 kapku DMSO. Po několika výplaších jsem do 48 hodin nevěděl o ničem, infekce byla pryč! U zubaře bych skončíl s vytrhanýmy zuby a tři týdny bych marodil s antibiotiky. Sám jsem si vyléčil i makulární degeneraci oka. Měl jsem ucpanou cévu na sýtnici a prosakující krev mne oslepila, Lékař tvrdil, že to už lepší nebude. Léčbu injekcemi do oka jsem odmítl. Pil jsem CDS/ClO2 a do oka kapal vlastní kapky (dle knihy Zakázané zdraví) s ClO2 a DMSO, jejihž antikoagulační účinky mě zachránili oko k údivu lékaře. A tak bych mohl pokračovat. Nechápu, kdo o ClO2 vůbec nic neví a jen opisuje nesmyslné a dehonestující články z internetu o ClO2, staré více jak deset let, jak se může k tomu může vůbec propůjčit.

   • Roman napsal:

    Vidím, že se toho nebojíte. DMSO používám také. Mohu uvést další případy u spousty známých. Např. přestaly padat vlasy, velmi dobré na křečové žíly, bolesti zubů, výplachy při bolestech břicha atd. Neznám nic lepšího na chřipku, angínu, různé alergie nebo plísně atd.
    Ale to by lékaři za chvilku neměli co dělat. Proto ten hon na čarodějnice.
    Nicméně zasluhou MMS nikdo z rodiny neměl Covid. Podobné učinky má peroxid vodíku ( Kniha od pana Neumyvakina ). Mějte se

 5. Alex De Gette napsal:

  Článek je snůška lží – klasická desinformace. Oxid chloričitý používám průběžně již cca 10 let. Výrazně pomáhá na virová i bakteriální onemocnění. Samozřejmě i na poslední moderní viry. Výrazně zvyšuje saturaci kyslíku v krvi. Vše je pouze o koncentraci látky, od určité koncentrace je samozřejmě toxický jako všechny látky. Jediné co je na článku pravdu, že proti němu jde SUKL a farmaceutický průmysl. Levné léčení není v módě (Ivermectin). Každý ať si myslí, co chce, ale já mám osobní zkušenost, která je více než řeči „odborníků“.

 6. Pep napsal:

  Jj, článek plný polopravd a lží. Před osmi devíti lety jsem si samozřejmě ťukal na čelo, když jsem to četl, ale co si nevyzkouším, to nehodnotím. Vyzkoušel. A dodnes bezně používám a rozdávám přátelům, sdílím volně dostupnou literaturu opět zdarma. Všichni jsou nadšeni. Firma Twinoxide má svou technologii patentovánu, jde opět o chloritan sodný (NaClO2) a hydrogensíran sodný -fígl je v tom, že má obě látky sypké a dávkují se – blbovzdorně 1:1 pro likvidaci zejména legionely v pitné vodě a do bazénů. Tato firma má od Státního zdravotního ústavu glejt o bezkonkurenční virucidnosti, přicemž narozdíl od Sava netvoří karcinogenní sloučeniny s ničím.
  Ach jo!

 7. Ota Nepilý napsal:

  COMUSAV ani Andreas Kalcker nepropagují a nedoporučují MMS proti Covidu. Od začátku roku 2020 pracují s čistou verzí kysličníku chloričitého – ClO2, tedy s verzí CDS/CDL/CDI, která na rozdíl od MMS neobsahuje nečistoty. Na tuto čistou verzi ClO2 používanou v koncentracích 30 až 90 ppm nikdo nezemřel, ani nebyl poškozen, takže těžko mohlo CDS otrávit tisíce lidí. Hranice toxicity začíná na koncentraci kolem 250 ppm ClO2 při litru denně u dospělého 80 kg člověka při dlouhodobém užívání. Autorka článku zapomněla uvést, že na použití ClO2 vůči infekci SARS-COV-2 jsou dnes již hotové klinické a vědecké studie, které prokazují vysokou účinnost na koronaviry i spike-proteiny a také prokazují bezpečnost ClO2 v terapeutických dávkách vůči lidskému i zvířecímu organismu. Jednu zásadní studii zveřejnil mexický Dr. Manuel Aparicio se svými kolegy a další byla zveřejněna vědci z Japonska – od Ogaty a spol., obě zveřejněné v létě 2021. Avšak jsou i další studie a lékařské zkušenosti, které to potvrzují. 14.11.2021 proběhl v Mexiku velký koncert s řadou umělců na podporu COMUSAVu a ClO2 a vystupovali tam zpěváci a hudebníci, které ClO2 vyléčilo z Covidu a jinak jim pomohlo se zdravím. Mexický podnikatel a milionář PEDRO LUIS MARTÍN BRINGAS, který se díky CDS uzdravil z vážného stavu Covidu koncem léta 2020 nabízí těm, co prokáží, že dávky CDS na Covid jsou nebezpečné zdraví a životu, odměnu 10 milionů dolarů! Kritici CDS mají šanci si finančně přilepšit, pokud podají důkazy o poškození zdraví nebo umrtí po užití CDS, čisté verzi ClO2.

 8. Tomas napsal:

  Používám Cds při nemocech už rok a půl. Většinou bez jakých koliv léku nebo antibiotik se vyrozky zbavim do 3-4 dnů. Důležitý je poměr rezeni z vodou a dávkování. Každý půl rok chodím na preventivní odběr krve a vše mám jak ma byt. Ve finále si mi ještě vylepšil jaterní test:) můj kamarád užívá cds už pátým rokem a ještě sem ho neviděl nemocného. Je mu 57 let a je v lepší kondici než spoustu ctYricatniku. Dětem cds zatim nedávame. Ty lecime bez jakýchkoli antibiotik citricidalem s velkou úspěšnosti:)

 9. Filip napsal:

  MMS A CDS funguje tak jak má, pokud je správně namícháno a aplikováno tedy v pomoci imunitě lidského i zvířecího organizmu. Mně osobně pomohla když si dva doktoři po přeléčení třemi druhy antibiotik nevěděli se mnou rady. Bilo mi hrozně zle a měl jsem střídavě zimnici a horečku, oni prostě jen zkoušeli jaké antibioptika by mi mohli pomoct a nic nezabíralo. V horečkách jsem si MMS opatřil a poctivě ho bral co 55 minut, vždy čerstvé. I já jsem měl obavy, smrdí to fakt hrozně. Vyléčil jsem se ale v řádu dnů. Již druhý den mi bylo znatelně lépe! Lucie je bohužel pomýlená a osobně tyto přípravky nevyzkoušela! Přepisuje z jiných zdrojů naprosté hlouposti. Znám ze svého okolí mnoho lidí kterým přípravek MMs a CDS dlouhodobě pomohl a neznám nikoho komu by uškodil. Paní redaktorka je možná nevědomým propagandistou farma bussinesu a farma průmyslu jejímž úkolem je léčit a vybírat peníze od státu a nikdy nevyléčit. Nebo a to je horší, je placeným provokatérem. Každopádně by se mohla nad sebou a svými výtvory zamyslet, bohužel je stále mnoho lidí, kteří novinářům věří každé slovo, takže jste Lucie možná připravila spoustu lidí o možnost si pomoci sami, když už doktoři nevědí kam dál. Tím se posouváte k temné straně síly. Docela dost dobře se Vám paní Lucie Sýkorová může stát, že tento přípravek na bázi roztoku chloritanu sodného 24.5 % a kyseliny citronové 50% roztok smíchané v poměrech dle p. Jima Humble budete nakonec potřebovat sama. Přeji Vám však pevné zdraví a trochu více lepší a opravdové novinařiny, tedy ověřit si co tomu říkají ty miliony uživatelů MMS a CDS. Na užívání existuje mnoho poměrů a dávkování je na to na to celá kniha. Ta se se dá různě postahovat zdarma. MMS je velice levné v řádech desetikorun ( dávka v řádu halířů) a skutečně účinné. Považuji Váš článek za velmi špatný a rozhodně není ve veřejném zájmu ale přímo proti němu! Pokud sdílíte hummání hodnoty -měla by jste článek opravit o poznatky druhé strany. Filip

 10. Pepa napsal:

  K otravám oxidem chloričitým podotýkám. Jde o záměnu dvou různých chemických látek. Oxidem chloričitým ClO2 a stabilizovaným oxidem chloričitým. Stabilizovaný oxid chloričitý je agresivní chemická sloučenina, která při požití silně poškozuje lidské zdraví. U nás se distribuuje pod obchodím jménem DUOZON. Tuto záměnu způsobila média, která informovala o oxidu chloričitém, ale nesdělila podrobnosti. Lidé, kteří neznali podrobnosti, tak užívali vše co obsahovalo slovo oxid chloričitý. Také FDA se dopustila tohoto omylu, když informovala škodlivosti oxidu chloričitého. Ve studii, „Dva lidé se otrávili po požití oxidu chloričitého“, o kterou se FDA opírala byla fotografie láhve se stabilizovaným oxidem chloričitým. Žádnému odborníku na světě tato skutečnost nevadila.

  • A. S. Pergill napsal:

   Nebo ty odborníky cenzura umlčela.

  • Pep napsal:

   Tak hodnotím, milý Pepo, Váš příspěvek +1!
   O stabilizovaném oxidu chloričitém jsem neměl ani tušení, to možná bude záměrně dezinterpretovaný klíč k varování FDA, které následně rozplevelili všem „SÚKLům“ celého světa, a proto je jakýkoli pokus o klinické testy CDS předem marný (a nepitvejme se v tom, jestli je dřívější název MMS apod. – vždy jde o vodný roztok oxidu chloričitého – tedy ovšem toho ne“stabilizovaného“).
   Zajímavé je, že patentovaný twinoxide (složky NaClO2 + hydrogensíran sodný, oboje v sypké podobě, blbovzdorně vymyšlený tak, že se nasypou složky 1:1 do nádrže), dostal od Státního zdravotního ústavu požehnání k prodeji v ČR (mj. je v něm psáno, že jejich CDS je bezkonkurenčně virucidní, a to už jen na površích za 3 minuty likviduje patogeny o 4 řády, tedy že se za tu dobu 10000x sníží jejich množství). Použití je ve vodárenství, bazénech, potravinářském (i nápojovém) odvětví.
   Nepochybuju, že tím Babiš omývá drůbež před zabalením. To je v pořádku a žádoucí.
   Ale klinické užití nikoli. Zamyšleníhodné.

   • A. S. Pergill napsal:

    FDA je od známého „marihuanového skandálu“ naprosto nevěrohodná organizace, bohužel.

 11. Pavel Lang napsal:

  Je mi 55, užívám CDS nepravidelně cca 8 roků, mám těžkou práci, aktivně sportuju, kliků dávám 50 i více, se zdravím nehazarduju. Nevím proč haníte bez žádných zkušeností CDS. Která farmaceutická mafie Vám zaplatila z takové bláboly? Manželka vloni s Covidem bez horeček s CDS, naprosto mírný průběh. Já, neočkovaný v přímém kontaktu s Covidem, negativní. Další podobné dobré zkušenosti v příbuzenstvu. U nemocných viditelné zlepšení ihned po pár dávkách dle protokolu. Žádná očkování nepotřebujeme, jsme sportovně aktivní neriziková rodina, občas při setkání s Covidem preventivně užívající CDS. Co chcete ještě více dokazovat? Taková svědectví ale nezveřejníte, protože si hrajete na nezávislou žurnalistiku a zatím se necháváme najímat farmaceutickými zločinci. Zaprodaní pisálkové neznalí ověřených věcí!

 12. Břetislav Vojta napsal:

  Nevím proč jste mi smazali můj první komentář k této problematice. Ale budiš. Když vám vadí zveřejněné osobní zkušenosti, tak si přečtěte co se píše ve Španělsku o oxidu chloričitém – ClO2. Uvádím i zdroj: https://madridmarket.es/entrevistamos-al-doctor-manuel…/

  MEXICKÝ LÉKAŘ Dr. MANUEL APARICIO, AUTOR VĚDECKÝCH STUDIÍ, DOPORUČUJE V SOUČASNÉ SITUACI PREVENTIVNĚ UŽÍVAT DENNĚ SLABÝ ROZTOK KYSLIČNÍKU CHLORIČITÉHO (ClO2) A JEDNU TABLETKU IVERMECTINU MĚSÍČNĚ.
  Dr. Manuel Aparicio je předsedou světové organizace COMUSAV, která sdružuje 7.000 lékařů ze 30 zemí světa a velmi jasně formuluje své myšlenky. Dr. Aparicio zdůrazňuje, že kysličník chloričitý / CDS je super biocid. Svá slova, názory a zkušenosti dokazuje na svých třech studiích ClO2, nedávno publikovaných ve vědeckých časopisech. Studie ukazují, že účinnost ClO2 při léčbě COVIDU je 99% a navíc ClO2 nemá negativní účinky, kontraindikace. Když proti tomu postavíme účinnost a bezpečnost vakcín, tak ze slibované 95% účinnosti vakcín nakonec zůstala asi 1% účinnost a jejich bezpečnost je otázka dalších týdnů a měsíců a už nyní se ukazuje, že rizikovost vakcín je vysoká, jaká tu ještě v historii nebyla.
  7.000 lékařů, zdravotníků, vědců a právníků se sdružilo do mezinárodní koalice COMUSAV ohledně jedné jediné molekuly, kterou je kysličník chloričitý. Nic podobného nebylo doposud k vidění v historii lékařství. Celá záležitost je úžasná v tom, že sdružení COMUSAV vzniklo a funguje již rok a půl i přes odpor WHO a dalších zdravotních organizací, proti vůli ministerstev zdraví, proti vůli všech institucí, které mají za cíl prosadit celosvětové a 100% očkování lidstva dostatečně neověřenými vakcínami. Lékaři používají ClO2 i přes mnohé hrozby, kterým museli čelit. Dnes už mají lékaři a vědci v koalici COMUSAV k dispozici vědecké studie a lékařské patenty, které které mají za cíl prosadit celosvětové a 100% očkování lidstva dostatečně neověřenými vakcínami. Lékaři používají ClO2 i přes mnohé hrozby, kterým museli čelit. Dnes už mají lékaři a vědci v koalici COMUSAV k dispozici vědecké studie a lékařské patenty, které potvrzují účinnost a bezpečnost oxidu chloričitého. Tito lékaři se snaží předcházet infekci COVID, umí rozjetou infekci efektivně řešit. Také se snažíme zmírňovat dopady nežádoucích účinků experimentálního očkování na Covid, což je nyní nejvíce aktuální. Máme k dispozici japonské studie o skvělých účincích ClO2 na eliminaci spike-proteinů a vidíme to i v praxi, že to funguje….
  …Oxid chloričitý je v léčbě COVID účinný z více jak 99%. Přitom je třeba vzít v úvahu, že 61% pacientů, které jsme do studie zahrnuli, bylo již dříve léčeno jinými postupy a vůbec se nezlepšili a byli ve vážném stavu. Takže mohu potvrdit, že oxid chloričitý, bez ohledu na to, v jaké fázi nemoc je, funguje neuvěřitelně efektivně. …
  …Ivermectin spolu s oxidem chloričitým nám dávají ochranu v dnešní době a je to již ověřené, že to pomáhá. Doporučuje se užívat 1x měsíčně 1 tabletu Ivermectinu a slabý roztok oxidu chloričitého (CDS 30 ppm) každý den, min. 500 ml po 1 dcl na dávku.
  Madrid Market a Dr. Manuel Aparicio – Španělsko / Mexiko 29.10. 2021
  https://madridmarket.es/entrevistamos-al-doctor-manuel…/

  • hermina napsal:

   S většinou všeho uváděného souhlasím.Ale-Ivermektin není u nás dostupný,stejně jako MMS.
   O všem jsem už slyšela od známé,která pomáhala léčit tak rakovinu.
   Kde vzít a nekrást? I když tomu všemu věřím???
   Tady zní jen:OČKOVÁT,OČKOVÁT,OČKOVÁÁÁÁÁT.
   Poraďte mi,prosím!

   • Karel163 napsal:

    Hermino jestli můžu poradit.
    Chcete-li Ivermektin, zakupte nejdříve koně a pak navštivte veterináře, dostanete kolik chcete.

    Oxid chloričitý-rovněž výborná věc pro desinfekci bazénu, nebo ničí vitamín E. Inhalace látky, požití nebo styk s pokožkou může způsobit podráždění očí, nosu, pokožky nebo hrdla, kašel, sípání, bronchitidu, plicní otok nebo chronický kašel, může mít i karcinogenní účinky. Látka je v podezření z toxicity. Jedná se o velmi nebezpečnou sloučeninu ohrožující ekosystém. Bylo dokázáno, že při důkladném omývání ovoce a zeleniny vodou se oxid choričitý dostane pryč.
    Jestli chcete experimentovat s touto chemikálií pro alternativní léčbu,
    kupte laboratorní vybavení a seznamte se důkladně s vážením a měřením. Jinak bude dobré zapíjet vodou z bazénu.

   • Břetislav Vojta napsal:

    Paní Hermíno, zkuste kliknou na odkaz zlutavoda.cz , najdete tam anglický, česky dabovaný dokument o oxidu chloričitém a jeho dlouhé historii a další podrobnosti, jelikož ClO2 je již známo 207 let. Látkou, o kterém se tu v příspěvcích píše, je vodní roztok oxidu chloričitého, jak v jeho starší formě MMS tak CDS o koncentraci 0,3 %, což je 3000 ppm, tedy miliontin. Na terapeutické užití se CDS 0,3 % ředí dále vodou, např. na prevenci a léčbu covidu-19 a jeho mutací na 30 – 60 ppm a je zcela bezpečný, netoxický a naprosto není karcerogení, jak píše pan Karel 163. Právě naopak. CDS 0,3 % není nikde na světě zakázán a je povolen od roku 2013 pro celou EU, Kanadu a USA pro léčbu v dentální medicíně a vzácných psychických onemocnění. Jen není oficiálně schválen pro léčbu covidu-19, i když tak skvěle funguje. Knihu o ClO2 od biofyzika Andrease Kalckera „Zakázané zdraví“ koupíte na např. na czchem.cz .

 13. Pep napsal:

  Polopravdy, vyslovené lži a útoky ad hominem. To je jediné, co covidová sekta dokáže. Do všech naprat, jak doktor Mengele, nějaký pokusný roztok, v konečném důsledku finančně zotročit půlku světa – jednotlivé státy přejdou pod majetek farma-firem a teprve pak budou obyvatelé ti praví pokusní králíci.

  • Roman Kalaba napsal:

   Ano, komentáře těch, kteří mají s CDS zkušenosti a zastávají se ho, tak se tu mažou. Mohou tu být pouze příspěvky, které napadají VDS a jeho uživatele. Klasická demokracie kavárnických pravdoláskařů.

 14. Roman napsal:

  Přítelkyně touto látkou vyléčená s roztroušené sklerózy, kamarád z hemeroidů, dva mí velmi blízcí kamarádi vyléčeni z Covidu, já a rodinní příslušníci v době Covidu neměli ani rýmu, rodinný příslušník vyléčen ze zánětu středního ucha. A mohl bych pokračovat ještě dost dlouho. Tak nějak nevím, kde je pravda a čemu věřit. Na to si každý musí zodpovědět sám.

 15. Zbrojovák Olda napsal:

  Článek je typická demagogie farmalobby. Co jsem si v minulosti přečetl z obou stran barikády, tak jsem proto, aby se za účasti zastánců a odpůrců udělala státem placená skupina a pod dohledem veřejnosti (Vše natáčet a on-line zveřejňovat.) udělal kontrolovaný pokus na jinak zdravých dobrovolnících co mají běžné zdravotní potíže, o kterých zastánci tvrdí, že je oxid chloričitý léčí . Pak se můžeme dohadovat dále, jestli to má nebo nemá léčebné účinky a jaké jsou případně vedlejší účinky. Co jsem četl, tak z přesně definovaného roztoku dvou látek se uvolní plyn a ten se jímá do přesného množství pitné vody. Kvůli přesné koncentraci samozřejmě. Užívání od jedné do 25kapek ve dvou deci vody. Jedna kapka ve dvou deci? Copak to může rozleptat jícen? Když si dáte jednu kapku koncentrované kyseliny sírové do dvou deci, tak to ani nepoznáte. Co se tupého a stále opakovaného žvanění placených prestitutek v mainstreamu o pítí žíravin a užívání jedů, tak bych upozornil, že v Coca-cole je kyselina fosforečná, ocet je kyselina octová, sycené nápoje jsou na bázi kyseliny uhličité a tak bych mohl pokračovat velmi dlouho. Vědci a farmalobby s mainsteramem jsou takoví experti, že svého času vyrobili a zpropagovali DDT jako skvělý a neškodný přípravek proti hmyzu i když předtím moc dobře věděli, že je rakovinotvorný. Takových případů jsou hromady i dnes. I když vlastní přímou zkušenost s MMS nemám, tak je mi jasné z hysterického jekotu médií, že to musí fungovat, protože jinak by tak nejančili. Navíc je to laciné a každý si to může vyrobit sám z dostupných surovin. Dnes farmalobby dodala na trh Ivermektin pod jiným názvem a s cenou 13 000,-kč za balení. Přitom v Egyptě stojí balení 5dolarů. Takhle se „starají“ o naše zdraví. Myslím, že bude lepší, když se každý bude starat o své zdraví sám. Nejen Bolívie šla na ústupky pod tlakem veřejnosti. Copak lidé sami na sobě nevyzkoušeli, že to funguje? Oficiální medicína nepotřebuje zdravého člověka a tak se podle toho chová. Rok a půl nebyli schopni otestovat Ivermektin se Zinkem, Selenem, vitamínem D3, C atd., aby přišli na to jestli to funguje nebo ne. V nemocnicích neléčí, ale na ventilátorech zabíjejí pacienty, které nechali doma bez léčby dojít do posledního stádia, kdy už je pozdě. Copak někdy někdo v době epidemie, kdy oficiálně není žádný lék, ignoroval někoho kdo řekne, já jsem tohle vyzkoušel a funguje to? Tohle je genocida, nic jiného to ani být nemůže.

  • A. S. Pergill napsal:

   DDT bylo zakázáno po naprosto hysterické a demagogické kampani zelených fanatiků. Pro člověka je neškodné i v dost vysokých dávkách. Dokonce se zkoušelo, a ne zcela bez úspěchu, i k léčbě některých druhů rakoviny.

 16. Milan Smrž napsal:

  Zde je odkaz na klinickou studii o působení oxidu chloričitého na COVID: Determination of the Effectiveness of Chlorine Dioxide in the Treatment of COVID 19, https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04343742
  Bylo dosaženo velmi pozitivních výsledků.

 17. A. S. Pergill napsal:

  Já jsem se svými +- 1 ročně opakovanými záněty spojivky přešel nakonec na stříbro (resp. octan stříbrný), protože postupně, během nějakých 25 let, odpadala všechna antibiotika, která se do oka dají dávat (a chloramfenikol se přestal vyrábět). Ta potvůrka nakonec získala rezistenci na vše, včetně různých doporučených kombinací.
  Taky jeden léčebný materiál, který je v silné nemilosti, protože se jím léčilo už v 19. století, takže ho nelze patentovat.

 18. Jiří Akčipak napsal:

  Takový článek bych čekal na Novinkách a podobných kanálech.
  Lidé jsou navyklí na povrchní informace a na vlastni úsilí o pochopení podstaty věcí není v dnešní době čas.
  Lehce se potom podsune do veřejného podvědomí zkratka: MMS obsahuje chlor- chlor je obsažen v Savu, které všichni znají- MMS je stejné jako Savo. A hysterie proti MMS je na světě.

 19. Ota Nepilý napsal:

  Rád bych vysvětlil, proč byl v nouzové stavu, v čase pandemie, schválen oxid chloričitý jako alternativní prostředek k řešení infekce Covid-19 v Bolívii. Zásluhu na tom mají zkušeností vojáků a Policie. Začalo to vlastně v nedalekém Ekvádoru. V největším ekvádorském pobřežním městě Guayaquilu bylo již v březnu 2020 mnoho mrtvých a kapacity nemocnic pro nemocné nestačili. Mrtvých bylo v tomto městě více jak 15.000 a mnozí zemřelí leželi v ulicích.

  Tehdy dostal ekvádorský plukovník Tamayo úkol, aby jeho vojenská jednotka sbírala mrtvé na ulících skoro dvoumiliónového města. Vojáci nebyli ničím chráněni. Tehdy nebyly respirátory, ani kvalitní roušky a zakrývali si ústa provizorní maskou z papíru. Pro mrtvé nebyly rakve, ani nebylo dost plastových pytlů na mrtvé. Starosta města sehnal alespoň lepenkové krabice pro zemřelé. Vojáci denně sbíraly zemřelé na Covid a pohybovali se mezi nemocnými lidmi.

  Plukovník Tamayo měl zkušenost s ClO2 a rozhodl se své vojáky chránit. Každý den vojáci v ulicích, kteří čistili město od mrtvých, fasovali ráno litrovou lahev s CDS, které v průběhu dne popíjeli. Nikdo z vojáků neonemocněl a ti to náhodou infekci chytli, byli díky CDS do dvou až třech dnů vyléčeni.

  Plukovník Tamayo je specialistou na organizování kontaktů a akcí s armádami okolních zemí a na vojenské úrovni se informace o účinné ochraně pomocí CDS rozšířila do armád dalších zemí Latinské Ameriky včetně Bolívie a vojenští lékaři začali ihned ClO2 zkoumat a využivat. Vojenské lékařství má svá vlastní pravidla i výzkum a nepodléhá civilnímu lékařství a podléhá vojenskému tajemství.

  V Bolívii v tu chvíli onemocnělo skoro 500 policistů, kteří pracovali v terénu mezi nemocnými. Jeden lékař, který spolupracoval s ministerstvem vnitra, vyléčil policisty, díky CDS, během několika dní se 100% úspěšností. Následně se začali CDS léčit poslanci parlamentu a senátu a opět úspěšně. To byl důvod, proč se o tom v parlamentu a senátu začlo hovořit a začal se zvažovat zákon o používání CDS pro všechny občany Bolívie, v době, kdy na Covid nebyl žádný lék.

  Zkušenosti vojáků, policistů, senátorů a poslanců byly natolik přesvědčivé, že se zákon začal projednávat a dostal ze strany poslanců zelenou. Navíc mezitím v Ekvádoru proběhla první předběžná studie na použítí ClO2 proti Covidu pod dohledem lékařů, kdy ze 104 testovaných a nemocných lidí bylo 100 lidí ve vážném stavu infekce Covid zotaveno di 4 dnů.

  V Bolívii obrovský kus práce v léčení Covidu za pomoci ClO2 udělala doktorka Patricia Callisperis a následně se stal kysličník chloričitý součástí výbavy mnoha armád a policejních sborů ve více zemích Latinské Ameriky a léčba za pomoci ClO2 se rozšířila i mezi civilní obyvatelstvo. Tlaky proti používání CDS od mezinárodních institucí také sílily, avšak i přes tyto tlaky dnes používá CDS v Latinské Americe kolem 7.000 lékařů a mají s ním velmi dobré výsledky a shodují se na tom, že je to účinný a bezpečný oxidační prostředek proti virovým a bakteriálním infekcích, bez kontraidikací a nežádoucích účinků.

 20. Karel163 napsal:

  Pane Nepilý, Váš příspěvek je z hlediska použití CDS velmi přesvědčivý a relevantní. Je hodnota je však snižována tím, že jste neuvedl i negativa a rizika jeho použiti v humánní medicině. Laické požití je příčinou mnoha neštěstí a proto je v Česku a celé EU zakázané. Dal to nechci rozvádět, protože zoufalci z řad neználků jsou nepoučitelní. Děkuji všem co přečetli mojí glosu a zapřemýšlí.

  • A. S. Pergill napsal:

   „Laické použití“ = použití na základě lží a desinformací, které jsou o tom přípravku šířeny oficiálními médii. Jinak namíchat roztok o správné koncentraci a odměřit jeho správné množství by měla zvládnout v podstatě každá žena v domácnosti, která vaří.

   MMCH jak vysvětlíte, že 500 mg Aspirin je volně k dostání, zatímco 100 mg Aspirin (dávka, doporučená jako prevence vzniku trombů po aplikaci lužovice od Astra Zeneca) je jen na lékařský předpis?

  • Břetislav Vojta napsal:

   Pane Karel163, píšete naprosté nesmysly, CDS nebylo v ČR nikdy zakázano. Před rokem 2010 se prodávalo z dovozu MMS. Toto balení mělo lahvičku se složkou A a B. Složka A nebylo nic jiného než nejstarší a nejužívanější desinfekce všech dob – chloritan sodný NaClO2. Složka B byla 50 % kyselina citronová. SÚKL prohlásil tyto dvě složky za lék a jako neregistrovaný ho zakázal. Chloritan sodný NaClO2 jako prekurzor pro výrobu oxidu chloričitého ClO2 ani kyselina citronová nebyla nikdy a nikde v EU zakázána. Z neznalosti či záměrně lžete. CDS je nová čistá forma vodního roztoku oxidu chloričitého, bez reziduí po chemické reakci s potravinářskou kyselinou citronovou nebo 4 % kys. chlorovodíkovou (máte ji ostatně v žaludku) či potravinářským dokyselovadlem HGS E 514, (hydrogen sýran sodný). K výrobě super čistého 99,9 % CDS si dnes můžete zakoupit i malý generátor na výrobu ClO2 elektrolýzou. CDS je volně prodejný, např. v Maďarsku v lékárnách a v ČR v eshopech pod názvem Elektrolysis – Oxid chloričitý.
   Vaše úvahy o neštěstích zapříčiněných CDS v používaných terapeutických dávkách, nemá smysl ani komentovat. Vše co není vzduch je pro plíce toxické i obyčejná voda, nemůžete ji dýchat, protože zemřete, ale můžete ji pozřít, nebo ji ve slaném 0,9 % fyziologickém roztoku můžete použít intravenozně. A tak je to i CDS.
   Zkuste si zjistit o CDS/ClO2 relevantní informace, vyskoušejte tuto úžasnou jednoduchou látku a možná se z Vás stane její nadšený zastánce. Přeji Vám, abyste byl pozitivní, samozřejmě myšlením.

  • Ota Nepilý napsal:

   Karle, v předcházejícím mém komentáři jsem uvedl, že na Covid se užívá koncentrace ClO2 od 30 do 90 ppm 1 až 2 litry denně a lehká toxicita začíná nad 250 ppm při litru denně u dospělého člověka a dlouhodobějším užívání. Dávkami na Covid si nelze ublížit, pokud má člověk správně vyrobené CDS/ClO2.

   K poškození došlo, pokud lidé na základě lží a dezinformací médií použili jinou látku, např. se nechali přesvědčit, že lidé používají SAVO. Mnohým lidem dobře nedělá ani starší verze MMS na vnitřní užívání, avšak zde dochází k přechodným potížím, které odezní a když někomu dělá zle, nemůže ji pozřít, takže užívání ukončí.

   Se CDS je to jak se solí. Když je toho moc, moc koncentrované, tak to člověk už nepozře, jako nepozře polévku s půl kilogramem soli, která by nám také velmi uškodila ve velkém množství. Takže díky této pojistce se nelze předávkovat.

   Nejvíce problémů nastává při neopatrné přípravě, když se lidé nadýchají plynu ClO2 z reagujících roztoků, to pak pár hodin nebo pár dnů kašlají, než to odezní. Proto je třeba větrat, používat větrák nebo silný odsavač, digestoř u přípravy a dodržovat zásady, pravidla přípravy koncentrovaných roztoků.

   Dalším problémem jsou popáleniny kůže vysokou koncentrací, když přeženeme dobu aplikace a koncentraci. Toto vzniká hlavně u obkladů, které nedoporučujeme, když silná koncentrace CDS dlouho působí na kůži. Následkem je zhnědlá kůže a většinou to nebolí, jen to nevypadá hezky a kůže se regeneruje v řádu několika týdnů a většinou do měsíce se vše zahojí.

   Znovu opakuji, pokud má někdo důkazy, že Covid protokol s ClO2/CDS může někomu ublížit na zdraví či na životě, je pro něj od mexického milionáře nachystaná odměna 10 milionů dolarů a myslím, že z mexických dolarů ji zvýšil na dolary americké. Uvítal bych, kdyby taková odměna byla i u očkování.

  • Tomas napsal:

   Odmerit určitě množství dvou látek a vody následně nechat aktivovat a smíchat10 ml s litrem vody a to vypít po hodině cca 1 deci 10x za den dokáže i desetileté dítě

 21. Karel163 napsal:

  Pane Vojta opravdu obdivuji odvahu doporučovat k humánní kléčbě něco, co při neodborném použití může nevratně uživatele poškodit. A to zřejmě v problematice nepoučené osobě. Gratuluji k tomuto hazardu.

  • Břetislav Vojta napsal:

   Pane Karel, já už takto, dle vašich slov, „hazarduji“ přes tři roky a ještě jsem neměl a nemám žádný problém s oxidem chloričitým. Samozřejmě, že jsem četl všechny ty bláboly na internetu o prožraných střevech, které tam vysí už dvanáct let. O ClO2 jsem ale četl i jiné věci, neváhal jsem investovat do knih, jako je „Zakázané zdraví“ či časopis Nová Regena, který jako jediný u nás píše vytrvale pravdu o MMS, ClO2, CDS a léčbě covidu. I její majitel zasluhuje obdiv za svou odvahu nést svoji kůži na trh v této šílené covidové době. Přírodověda mne vždycky zajímala a k experimentům mne přivedla zvědavost. Máte pravdu v tom, že pokud Vám chybí takové vlastnosti, nezajímáte se a nepátráte po informacích, tak to raději s CDS/ClO2 ani nezkoušejte. My ostatní „savopiči“ si s CDS/ClO2 a covidem doma poradíme, tak jako již miliony lidí v Jižní Americe. Klikněte si někdy na zlutavoda.cz, podívejte se na dokument o 207leté historii ClO2, jeho přípravě a užití. Možná tak něco ve svém životě změníte.

 22. A. S. Pergill napsal:

  Když jsem studoval, tak jedna studentka z filosofické fakulty zemřela po požití Acylpyrinu (tehdejší analogie Aspirinu). Mluvil jsem i s lidmi, kterým doslova zemřela pod rukama, přes veškerou a usilovnou péči. A přesto se Aspirin volně prodává „k laickému použití“.
  A víte vůbec, kolik lidí ročně zabije oxygeniumdihydrát?

 23. Pep napsal:

  …jo a s tím Ivermectinem bych moc neoperoval, Hydroxychlorochine je podle informací, jenž jsem získal, násobně bezpečnější

Přidávání komentářů není povoleno