Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Ruský velvyslanec Alexandr Zmejevský na návštěvě na Pražském hradě. FOTO: Tomáš Krist / MFDNES + LN / Profimedia
,

Česko vyhostí 18 ruských diplomatů – agentů tajné služby. Dají se čekat odvetné kroky Moskvy

Dlouhodobě přebujelá ruská ambasáda v Praze do 48 hodin znatelně zeštíhlí. Českou republiku musí opustit celkem osmnáct důstojníků ruských tajných služeb, kteří na ambasádě v Praze pracovali pod diplomatickým krytím. Na mimořádné tiskové konferenci to oznámil premiér Andrej Babiš a ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček. Dají se očekávat odvetné kroky Moskvy.

Během večera o rozhodnutí české vlády informoval Jan Hamáček ruského velvyslance Alexandra Vladimiroviče Zmejevského.

„Byli jsme jednoznačně informováni o závažných skutečnostech týkajících se naší země. Informovali jsme o tom pana prezidenta a prezident nám vyjádřil absolutní podporu. Na základě jednoznačných důkazů existuje důvodné podezření o zapojení důstojníků ruské vojenské zpravodajské služby GRU do výbuchu muniční skladu ve Vrběticích,“ řekl premiér Andrej Babiš.

Muniční sklad ve Vrběticích na Zlínsku vybuchl dvakrát – v říjnu a v prosinci roku 2014. Při výbuchu byli zabiti dva zaměstnanci společnosti Imex Group, která si sklad pronajímala, evakuovány musely být stovky lidí z okolí.

„Případ se dále šetří. Na tato bezprecedentní zjištění ale musíme odpovídajícím způsobem reagovat,“ dodal Babiš.

Vyhoštění z Moskvy a nejistota Karla Rožánka

„Česko-ruské vztahy zásadně utrpí, ale ČR musí reagovat. Informujeme naše spojence v EU a  NATO a žádáme je o podporu,“ řekl Jan Hamáček, který situaci přirovnal k událostem roku 2018 ve Velké Británii, kde se ruští agenti pokusili zavraždit bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru.

Česká policie následně zveřejnila fotografie dvou mužů, které v souvislosti s výbuchem hledá: jde o stejné muže, které Britové identifikovali a obvinili z pokusu o vraždu Skripala.

Žádné další detaily k případu Babiš ani Hamáček nesdělili a tiskovou konferenci ukončili po svém prohlášení, aniž odpověděli na jakékoli otázky novinářů. Není tedy jasné například to, proč se s poznatky z vyšetřování více než šest let staré události rozhodli vystoupit právě nyní a zda to například souvisí s mezinárodním tlakem na Rusko kvůli aktuálnímu dění na hranicích s Ukrajinou.

Shodou okolností ve čtvrtek USA ohlásily nové sankce proti Rusku a vyhostily deset ruských diplomatů. Kreml reagoval oznámením, že i Moskvu opustí deset amerických diplomatů. Vybrané ruské diplomaty v posledních dnech vyhostila i Itálie, Bulharsko a Polsko.

„Ruskému velvyslanci jsem oznámil, že jsem se rozhodl vyhostit všechny pracovníky, kteří byli jasně identifikováni jako pracovníci ruských tajných služeb. Do 48 hodin musí opustit republiku 18 pracovníků ruské ambasády,“ řekl Hamáček.

Dá se očekávat, že Rusko obratem sáhne ke stejnému kroku – vyhoštění českých diplomatů z Moskvy. Pokud bude muset odjet 18 lidí – a taková reciprocita je běžná – ochromí to chod české ambasády.

Jako nejisté se nyní jeví i to, že by do Moskvy odjel jako zpravodaj České televize Karel Rožánek.

Česká televize je bez stálého zahraničního zpravodaje v Ruské federaci už déle než rok. „Zahraniční zpravodaj v Rusku nám samozřejmě chybí,“ připouští Česká televize. Důvodem byla pandemie covidu-19 a rozhodnutí Ruska umožnit na svém území práci jen těm zahraničním zpravodajům, kteří již měli vyřízená platná novinářská víza. A mezi ně Karel Rožánek nepatřil. „Nová novinářská víza Rusové od března 2020 nevydávali,“ říká mluvčí České televize Karolína Blinková.

HlídacíPes.org shodou okolností s Rožánkem hovořil na téma jeho pracovního víza v pátek. „Žádný tlak Kremlu směrem ke své osobě necítím. Nejsem u nich myslím v žádné kolonce typu Koněv nebo novičok. Rusko je nyní zavřené pro všechny, ale to by se mělo už brzy změnit. Už mám příslib přidělení ročního pracovního víza,“ řekl v pátek.

Po dnešních událostech je poměrně pravděpodobné, že se situace změní. V minulosti to byli právě i zpravodajové České televize, na něž dopadly důsledky diplomatických sporů mezi oběma zeměmi. Moskva takto v roce 2010 vyhostila (neprodloužila mu pracovní vízum) tehdejšího zpravodaje ČT v Rusku Josefa Pazderku, o čtyři roky dříve totéž potkalo Jana Moláčka.

Hnízdo agentů? To nevedu…

Svým rozsáhlým aparátem diplomatů a administrativně-technických pracovníků i značným vozovým parkem s diplomatickými značkami poutá ruská ambasáda v Praze pozornost dlouhodobě.

V rozhovoru pro Kremlem financovaný web Sputnik z roku 2018 si ruský velvyslanec Zmejevský postěžoval, jak se ještě před jeho příjezdem psalo, jak v Praze „povede hnízdo špiónů“ a uváděla se prý „ nějaká nebetyčná čísla“ o počtu lidí na ruské ambasádě. „Ale jak jsme počítali, nesouhlasí tato čísla s celkovým počtem našich zaměstnanců, ani včetně rodinných příslušníků a dětí. Toto hovoří samo za sebe. Myslím si, že konspirační teorie jsou samozřejmě populární a bylo to tak vždycky, ale nemají nic společného s realitou, přinejmenším v tomto případě,“ prohlásil Zmejevský.

Data o počtu lidí na ruské ambasádě, která opakovaně publikoval i HlídacíPes.org, však sedí – vycházejí z oficiálních dat českého ministerstva zahraničí. Na stránkách ministerstva je veřejně dostupná diplomatická listina se jmenným přehledem diplomatů akreditovaných pro Českou republiku včetně jejich rodinných příslušníků s diplomatickým pasem. Teď je jich na na listině osmdesát, včetně konzulátů v Brně a Karlových Varech. Jenže členové administrativně-technického personálu (vybaveni taktéž služebními pasy) tam uvedeni nejsou.

Vloni v létě byl aktuální součet 136 lidí – poté, co kvůli „kauze ricin“ byli z Česka vyhoštěni dva diplomaté. Česko později opustil – tentokrát více méně dobrovolně – i další diplomat ruské ambasády, pracovník vojenské sekce. Poté, co jej česká policie v červnu zatkla, když na předměstí středočeských Říčan nakupoval nelegálně náboje do odstřelovacích pušek a další munici.

Zatím lze jen spekulovat o konkrétních dopadech aktuálního vývoje na česko-ruské vztahy, stejně jako například na to, zda se s ruským Rosatomem bude i nadále počítat jako s možným dodavatelem či subdodavatelem dostavby jaderné elektrárny Dukovany. České bezpečnostní složky angažmá ruských (podobně jako čínských) firem opakovaně označily za bezpečnostní hrozbu.

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

40 komentářů

 1. martin napsal:

  unor 2014 – rusaci okupuji krym
  cervenec 2014 – rusaci sestreluji MH17
  rijen 2014 – rusaci vyhazuji municni sklad ve vrbeticich do vzduchu
  plodnej rok

 2. Marek Loucký napsal:

  Hrozě málo a hrozně pozdě 🙁 Pochopitelně jsem rád i za 18, ale naším cílem by měla být redukce na počty odpovídající našemu zastoupení v Moskvě a počtům, které Moskva udržuje ve srovnatelně velkých zemích (NL, SUI, BEL, IRL, apod) v Evropě. Hlavním otazníkem je pro mě motivace. Vždyť stav věcí známe dlouhá léta, bezpečnostní služby před ním varují dlouhodobě, tak proč s tím přicházíme až nyní ? Přece vyšetřování Vrbětic nemůže trvat 6 let…Nemohu se ubránit pocitu, že se zase politikaří. Ruské agenty bychom měli posílat domů programově a nikoliv až na základě toho, že na někoho praskne nějaká kauza 🙁

  • Tondach napsal:

   Protože jsme si zvolili (já tedy ne!) Putinova agenta za prezidenta!

 3. petrph napsal:

  Prokristapána.. tomuhle se ani nedá věřit, to spíš vypadá jako poslední zoufalá karta, kterou Babiš vytáhl pár dní před hlasováním o nedůvěře vládě.
  Ono totiž, nikoliv, „že se případ vyšetřuje“, ale „případ se vyšetřoval “ řadu let, byly provedeny technické expertizy, byly prověřeny /už tenkrát/ spousty osob, dokonce byli nalezeni konkrétní viníci, obviněni a stáli před soudem. (Podrobnosti se dají dohledat). Tudíž ono náhle „zpětné objevení ruských viníků“, tak jak je dnes v noci prezentováno v online médiích, by byla hlavně dost těžká rána pro naší justici (i tajné služby), že se tehdejší vyšetřování a justiční proces vedly špatně a proti tehdy označeným viníkům vlastně protizákonně.

  Každopádně, pokud se týče vlastního vyhoštění lidí z ruské ambasády, to je čistě politické rozhodnutí vlády, na tom se nic ani zkazit, ani vyzískat příliš nedá. (na to se brzo zapomene). Ovšem – samotné obvinění z výbuchu ve Vrběticích , to je opravdu jiná liga, celoevropského významu. A k tomu by se měl vyjádřit a potvrdit to – na svou zodpovědnost, někdo z bezpečnostních složek, kdož není vázán na tuto vládu. Což třeba
  takový pan Koudelka, z BIS? Ten už to potvrdil. a vysvětlil proč to tajili 7 let?

  • A. S. Pergill napsal:

   Tady souhlas. Navíc, pokud jde o lidi účastné v kauze Skripal, je docela možné, že se jedná o jakousi „zdivočelou“ frakci GRU (či jiné podobné organizace), kterou nemá ruská vláda pod kontrolou (protože její akce stojí jednoznačně proti ruským zájmům). A stály i v době, kdy se udály.
   Tohle bych bral jako reziduum po Jelcinových časech, kdy hrozilo, že se Rusko v podstatě rozpadne. Naštěstí pro Rusko se buď včas uchlastal, nebo mu bylo pomoženo, jako před ním mnoha carům a dalším politikům. V Rusku vždy panovaly poněkud byzantinské poměry.

   • Pavel napsal:

    Bláboly o „zdivočelých frakcích“ jsou pro smích. „Zdivočelý agent“ se chce udělat pro sebe, zajistit si bezpečnost a co nejvíc si nahrabat, ne v zahraničí vyhazovat do povětří sklady a vraždit lidi. Tyhle vražedné oddíly má nejen GRU ale i FSB a kreml je má zcela pod kontrolou. Jasně to dokazuje i to, že atentátníky na skripala rusácko odmítá vydat.

    • A. S. Pergill napsal:

     Ti lidé znají spoustu choulostivých údajů (např. identity řady agentů v jiných zemích, adresy konspiračních bytů a mnoho dalšího), proto je nevydají, bez ohledu na to, zda pracovali podle rozkazu nebo proti. A pokud udělali takovýhle průšvih proti rozkazu, tak už zřejmě ani nebude koho vydat.

     • Pavel napsal:

      Nevydají je (a povýšili) proto, že pracovali striktně dle rozkazů z kremlu. Fantasmagorie o tom, jak vraždili se v rozporu s kremlem jsou vyložené zoufalství místních puťkových fandů.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Už jsem jinde napsal: Cosi se mně plete, když čtu Váš komentář (František Mlejnek), že jsem už cosi podobného četl o jakémsi rozhlasovém vysílači poblíže města Gliwitz, Glivice, Hlivice, polsky Gliwice, slezsky Glywice či Glywicy, německy Gleiwitz) v souvislosti se započetím 2. světové války. Že by šlo ve Vrbicích o souvislost se započetím 3. světové války; a taky směrem ze západu na východ?

    • Pavel napsal:

     Při svém fantazírování, milouši, zapomínáš, že o historii víš kulové. Započetí druhé světové války se nekonalo „směrem na východ“ ale směrem ze západu a z východu do polska. Takže, když se budeme řídit tvým hysterickohisterickýmpříkladem, zákonitě dojdeme k závěru, že rusácko se snaží rozpoutat třetí světovou válku.

     • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      Milouše si nechte pro své LGBT přátele a přítelkyně. Já jsem v roce 1938 se učil ve francouzské mateřské školce v Brně zacházet s plynovou maskou, byly i pro děti povinné, a na vlastní oči jsem viděl, že ti vojáci kteří před polednem vtrhli na autech a motocyklech do Brna, nebyli vojáci RA rusky mluvící, ale němečtí vojáci z Hitlerova Reichu. Německy jsem uměl a umím dobře (tehdy bylo zvykem v jistých kruzích vychovávat děti vícejazyčně, víme?) a tak si dodnes pamatuji, že říkali, že přijíždějí z Österreichu. Ty současné moudrosti nezralých kecalů si vyprávějte sobě rovným. Také jsem hned třetí den (17.3. 1939) viděl živého Adolfa Hitlera, když projížděl dnešním Moravským náměstím (proto pak se to prý jmenovalo také Adolf Hitler Platz a stál tam mimo jiné Německý dům).
      Mělo by Vám konečně dojít, že my, moje generace, jsme prožili válku, opravdovou válku s bombardováním a vším ostatním, od začátku až do konce a dobře víme jak to bylo, i období vlády komunistů s vězněnými rodiči, takže Vaše řeči nás opravdu nemhou ovlivnit, jen si myslíme cosi o lhářích, vedle kterých Göbels a komunisté jsou téměř nositeli pravdy.
      Nenamáhejte se odpovědí, já jsem s Vámi skončil, nestojíte ani za jediné stisknutí talčítka na klávesnici.

     • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      Milouše si nechte pro své LGBT přátele a přítelkyně. Já jsem v roce 1938 se učil ve francouzské mateřské školce v Brně zacházet s plynovou maskou, byly i pro děti povinné, a na vlastní oči jsem viděl, že ti vojáci kteří před polednem vtrhli na autech a motocyklech do Brna, nebyli vojáci RA rusky mluvící, ale němečtí vojáci z Hitlerova Reichu. Německy jsem uměl a umím dobře (tehdy bylo zvykem v jistých kruzích vychovávat děti vícejazyčně, víme?) a tak si dodnes pamatuji, že říkali, že přijíždějí z Österreichu. Ty současné moudrosti nezralých kecalů si vyprávějte sobě rovným. Také jsem hned třetí den (17.3. 1939) viděl živého Adolfa Hitlera, když projížděl dnešním Moravským náměstím (proto pak se to prý jmenovalo také Adolf Hitler Platz a stál tam mimo jiné Německý dům).
      Mělo by Vám konečně dojít, že my, moje generace, jsme prožili válku, opravdovou válku s bombardováním a vším ostatním, od začátku až do konce a dobře víme jak to bylo, i období vlády komunistů s vězněnými rodiči, takže Vaše řeči nás opravdu nemhou ovlivnit, jen si myslíme cosi o lhářích, vedle kterých Göbels a komunisté jsou téměř nositeli pravdy.
      Nenamáhejte se odpovědí, já jsem s Vámi skončil, nestojíte ani za jediné stisknutí tlačítka na klávesnici.

     • Josef II napsal:

      Pavle,Oskar všude byl,všecno zná,když si přečtete jeho dřívější příspěvky a dáte si je dohromady,zjistíte ,že je to bolševický lhář.On ve svých skoro devadesáti letech píše i ve 2 hod.v noci,(26.2 2021,článek“Ruský velvyslatec v Praze“)hold je to borec.Oskare,to jste byl vy ten naducaný chlapeček co před brněnskou radnici děkoval Hitlerovi,že se konečně nají.

    • petrph napsal:

     No, i kdyby tomu tak bylo, tak ta informace má 7 let zpoždění. Tudíž, kvůli tomu nikdo z velmocí do války proti sobě nepůjdou, a my se taky na víc na odvolání pár lidí z ruské amasády nevzmůžeme.

  • Tondach napsal:

   V takovém mezinárodním megaprůseru je šest let odpovídající doba … a jak dlouho se vyšetřuje třeba Čapí hnízdo?

 4. nemec napsal:

  Tomuto obvinění Ruska nevěřím. Logicky. Blíží se volby. ANO a ČSSD upadají. Potřebují ze sebe udělat zachránce národa. Ještě se nevyšetřil nějaký Faltýnkův zápisník. Prezident potřebuje aby se znemožnily tajné služby kvůli jaderné elektrárně. Nějakých 18 vyhoštění diplomatů proti několikanásobnému počtu ruských špionů je pakatel. Navíc je tu proruská strana s Okamurou a Foldynou. Obrovská síla domácích kolaborantů. Zda to byla jen hra tajných služeb se ukáže. Bohužel, pachatel nebyl přistižen při činu, můžeme zatím spekulovat.

  • Jan napsal:

   Bylo by to komické, kdyby to nebylo tragické. Denně potkávám stovky mladých mužů a žen, kteří ponesou důsledky těchto her. Důsledky, které je a nás všechny, dříve nebo později budou stát život.

   • Pavel napsal:

    Jediný kdo se prozatím znemožnil je hradní čučkař a dvě jeho místní podržtašky výše. Ponesou si důsledky nedostatku kyslíku na jejich centrální nervovou soustavu danou tím, jak hluboko zastrčili své hlavy tam kde slunce nesvítí.

   • ČERT napsal:

    No, nevím jestli až tak pesimisticky („všechny nás to bude stát život“), ale je samozřejmě fakt, že velký válečný konflikt Ruska (resp. dříve SSSR a jeho bloku) a Západu (hlavně USA a NATO), za masivního nasazení jaderných zbraní a tedy s mimořádně katastrofálními následky, to je strašák, který tady existuje s přestávkami více než 70 let. A je možná taky pravda, že v poslední době, z některých důvodů, se alternativa takového válečného střetu může zdát akutnější než tomu bylo po celou tzv. studenou válku, čili cca od roku 1949 (beru od doby, kdy i SSSR dosáhl atomové bomby a následně začal vyvíjet i bombu vodíkovou) až do 80.let… Jistě, je otázka, jak by takový konflikt vypadal a probíhal, zda by se třeba jedna ze stran (nebo vzápětí obě) ihned uchýlila k nasazení raket s jadernými hlavicemi, taky v jaké míře a konkrétně kam, atd., nebo by došlo třeba jen k relativně omezenému ozbrojenému střetnutí, v němž by se ale zase asi těžko daly očekávat nějaké opravdu zásadní výsledky v otázce nějakých výrazných geopolitických změn, a vlastně by zůstalo leda třeba jen u nějaké prestiže… To jsou spekulace…

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Kéž by šlo jen o to, o čem píšete Vy. Je sice pravda, že Hamáček už couvá a tvrdí, že výbuch neměl být na českém území, ale v Bulharsku – tam mají také Vrbětice? Hlavní ovšem je, že Rosatom bude vyřazen z případného tendru na Dukovany, už i Havlíček pochopil.

   • Pavel napsal:

    Havlíček si oddechl, že už se kvůli hradnímu čučkaři nemusí ztrapňovat s nesmyslnými dotazníky.

 5. Tomas napsal:

  Vyhosti t 18 ruských diplomatů za současné situace je čin, který neprospeje vzájemným vztahům na dlouhou dobu. Musí to mít český establisment dobře vykalkulovane, proto to není vrátný proces.

  • Pavel napsal:

   Za současné situace vyvolané rusáckými agresemi a teroristickými činy je to minimum toho co je třeba udělat.

  • petrph napsal:

   Sice můžete mít obecně pravdu, leč se obávám že u nás jednotný establishment , jako v západních státech, který by za něco dlouhodobě zodpovídal, neexistuje. Jednotlivé skupiny si jdou u nás bezohledně po krku, bez ohledu na následky pro stát.
   Ostatně – nejpozději za půl roku jsou volby, myslíte si že nová vláda za to převezme zodpovědnost – „to né my, to Babiš“

 6. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Je-li to pravda, to jest, má-li česká vláda včele s Babišem a Hamáčkem nezvratné důkazy, pak nezbývá, než vyhlásit Rusku válku, bez ohledu, jestli se válka bude konat jen slovně, nebo zbraněmi. Doufám, že naši spojenci se k nám přidají a třetí světová a poslední válka na planetě Zemi začne tím, že bylo ublíženo Čechům. Elektrárna Dukovany – nový blok, už nebude zapotřebí objednávat, ani stavět.

  • Pavel napsal:

   Jinými slovy, rusácko má štěstí, že představitelé států, které se staly obětí rusáské agrese, rusáckých provokací nebo vražedného řádění psychopatických agentů gru a fsb, jako Ukrajina, Gruzie, Černá Hora, Německo, ČR, UK nebo USA mají víc rozumu než představitelé rusácka. Nechtějí trestat obyčejné rusy za zločinecké chování kremelské oligarchie. Už jen to, že rusové musí žít pod takovou zrůdnou vládou, je dostatečným trestem.

 7. brambůrel napsal:

  Shodou okolností ve čtvrtek USA ohlásily nové sankce proti Rusku a vyhostily deset ruských diplomatů…..to jako fakt? shodou okolností?

 8. A. S. Pergill napsal:

  Daleko větší průšvih je Německo a jeho závislost na Nord Stream II. V souvislosti se šílenostmi typu Green Dealu opravdu stačí Putinovi na pár dní zavřít kohout a německý kancléř se k němu připlazí a bude mu líbat bačkory jak druhdy poutníci do Říma papeži. A totální průšvih je, že to bude dělat i za nás,. pokud se od nich netrhneme.

  • petrph napsal:

   No, je fakt, že pokud by Putin zavřel kohoutek, tak s tím budeme mít za pár měsíců (až dojdou rezervy) velké problémy i my.
   Aby se masově přešlo na jiný způsob vaření a
   vytápění, na to byla velice dlouhá doba řady let , ale neudělalo se s tím vůbec nic. Je poměrně jasné že za těch pár měsíců – než dojdou rezervy (a do zimy), se to nestihne.. A že zrovna u dnešních zápaďacky zjemněných Čechů se nedá čekat, že budou 2-3 roky hrdinně čelit hladu a zimě, jako kdysi Rusové v Leningradě.

   • skeptik napsal:

    O uzavření kohoutků ruští trollové plkají a vyhrožují již spoustu let. Ale pouze a výhradně ruští trollové. Putin a Lavrov o něčem takovém ani nepípli. Velmi dobře vědí, že to oni jsou závislí na vývozu ropy a plynu a že kdyby uzavřeli kohoutky, podřežou si pod sebou větev, na které sedí. Nic jiného na prodej nemají. A peníze nutně potřebují, tak že prodávat musejí.

 9. Josef II napsal:

  Je možné,že akce Skripal,Litviněnko,sestřelení MH17 nad Ukrajinou,Vrbětice jsou součásti provokací Ruska,k tomu letecké provokace a kybernetické útoky.Rusko hledalo dřív za Stalina vnitřního nepřítele,teď hledá vnějšího západního.NATO za Jelcina nabízelo Rusku vstup do aliance,mírumilovné Rusko to nevyužilo.
  .Američani nemají zájem na válce s Ruskem,nebo plundrovat jeho nerostné bohatství.Ropy a plynu mají dost.Zbrojní prumysl žačínají orientovat na kosmický program.Zbraně jak i Rusko utápějí v menších válečných konfliktech.Mají na rozdíl od Ruska větší životní úroveň a nepotřebují si jí logicky zničit válkou s Ruskem.Kdyby byla taková válka,tak je to konec lidstva.Být Rus tak bych se bál více Číny.Sibiř bude pro Čínu nový životní prostor.Už teď je tam Číňanů kteří ji plení.
  Druhá možnost je,že Rusové mají ve svých zpravodajských službách krtka,odhalit tolik případů neschopnosti zpravodajských služeb je diplomaticky řečeno nestandartní.

  • Jan napsal:

   „pane Vachmajstr, vy jste hlava!“

   • Josef II napsal:

    Na víc se Švejku nezmůžete? Pokuste se mi mé názory vyvrátit.Byl jsem několik měsícu v Republice Sacha(Jakutsko) a znám poměry jaké tam panují.To odhalení pro vás bolševiky je rána jak rok 1968.Nebojte se, vy s vašim charakterem a s pomocí soudruha prezidenta se zase oklepete a budete dál žvanit své nesmysly.Zrazujete republiku od svého založení a máte to v genech stále.Jediná pomoc je vaše stáří.

 10. Jan napsal:

  “ pane Vachmajstr, vy jste hlava!“

 11. Tomas napsal:

  Je to divná matematika jeden za osmnáct, druhý za dvacet, protože větší od jakziva bere. Na našem území operovali rusti spioni a od c. a k. mocnarstvi a to je víc jak sto let.Jsou vyškolení ve vysokých štábnich školách z Koudelky bude mít radost rytmistr Pekarova a koho vlastně nechá zavřít až zčerna.

 12. Pavel Liška napsal:

  Tak naivně jsem si dodnes myslel, že úkolem tajné služby je podobným akcím nepřátelských špiónů na našem území ZABRÁNIT !
  To je jejich úkolem a za to má být tajná služba hodnocena. A ejhle…. u nás je teď vynášena do nebes za to, že po sedmi (!!!) letech přijde na to, kdo by taky mohl být zodpovědný za výbuch na našem území…. To mi hlava nebere. Koudelka je fakt čučkař !!

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Myslím si přesně to samé, tedy o těch tajných službách. To opravdu působí tak, že ti dva jediní údajní rusští agenti, od nichž jsou fotografie, použila tajná služba naprosto účelově – šlo o vyřazení Rosatomu a poškození Ruska obecně.
   A navíc to Ti dva nejvyšší vládní činitelé, tomu svým amatérismem nasadili korunu, myslím všechno kolem celého zveřejnění, stačilo přece říct Rosatom nechceme, vyřadit ho a nemuseli ti dva, kolem toho tak trapně šaškovat. Také je zvláštní, či spíše zarážející, že nikdo z českých novinářů není schopen informovat nás o tom odhalení přípravy atentátu na Lukašenka a státního převratu (Majdanu). Jako by to měli přísně zakázané.
   Ještě poznámka, proč věřit tomu o tom atentátu na běloruského prezidenta: Kdyby Západ ovládl Bělorusko, vznikla by pro Západ přes dva tisíce kilometrůdlouhá nástupní linie k vojenskému útoku na Rusko. To vyvrátit nelze, lze jen zapírat a tvrdit, že to nikoho kromě mě ani nenapadlo, protože se na mapy nikdo nedívá.

   • Josef II napsal:

    Omyl Oskare,z Polska do Ruska je nejblíž kolem Litevských (640 km)a Lotyšských (161 km) hranic a to je jestli se nepletu 801 km.Hranice s Ruskem je 1312 km.Dívejte se do map pořádně.Schválně vy starý bolševiku co je termín západ a co by v chudém Bělorusku ten západ hledal.Který stát západní Evropy by šel na Rusko?Vyjmenujte prosím,které státy to jsou,jenom do toho nepleťte USA.

 13. Tomas napsal:

  Nový mzv p. J. Kulhánek si správně domluvil rozhovor sGT NATOgen. Stoltenbergem a řekne mu informace o Vrbeticich. Očekávám určitou reakci, která nemusí být vítězná. Batuska Stalin Norsko odměnil na ukor Finska a na tomto území je nyní zakladna. Obdobná situace je i Podkarpatska Rus,nebo jižní Dobrudza, kterou dostalo Bulharsko od batusky jen proto, že nevyhlasi lo Bulharsko SSSR válku. Je mnoho těžkosti k překousnouti, některá jako Trianon jsou stoletá.

Přidávání komentářů není povoleno