facebookový profil Jiří Ovčáček,

Česko v obrazech: Koho se bojí Andrej Babiš, ministryně financí s kvérem a Hašek na Hrad!

Napsal/a Robert Malecký 28. července 2019

PSÍ UŠI. Dnes se budeme netradičně vyjadřovat výhradně obrazem. Sociologickým experimentem zvaným několik posledních voleb bylo totiž zjištěno, že většina českého lidu neumí číst, případně sice hláskovat jakž takž umí, ale není schopna psanému projevu porozumět. Zajímavé ovšem je, že jak jde o letáky se slevami v Kauflandu, náhle se lid na hluboko zasuté školní znalosti rozpomene. Tak pojďme k dílu.

 • Premiér Andrej Babiš je statečný muž, který ochránil Česko před migranty, zařídil levné volání, nelže, nekrade a ničeho se nezalekne. Tedy samozřejmě kromě prezidenta Zemana a chlapa s megafonem.

 • A jak se nám vyvíjí kauza s odvoláním neodvoláním ministra hentej kultůry?

„Ještě nenastal čas, abych k celé této kauze řekl svůj názor, ale brzy to nastane.“
(Andrej Babiš, toho času poslíček vzkazů mezi předsedou vlády a ČSSD Milošem Zemanem a místopředsedou vlády a ČSSD Janem Hamáčkem, ČT24, 25. července)

Tak fajn, my si počkáme. Hamáček dodal bububu a řekl, že ještě šestkrát a bude to posedmé. To je asi tak vše, co k celé šarádě máme. Plus jeden obrázek, ten nám to celé pěkně zacyklí.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Další obrázek nás zavede přímo do metropole Banánové republiky. Nepíšeme to náhodou, povšimněme si motivu na šatech paní ministryně.

Cyklus „ženy s kvérem“ má v českých reáliích dlouhou tradici, vzpomeneme si třeba na paní poslankyni Janu Černochovou. Vždy je to vkusné a vhodně to doplňuje veřejnou debatu o ženském prvku v politice.

 • Už jen čtyři roky nás dělí od příští prezidentské volby, a tak je samozřejmě třeba uprostřed léta začít řešit kandidatury. To dá rozum. Jako první se letos přihlásil bývalý hokejista a podnikatel v občerstvení Dominik Hašek.

Panu Haškovi přejeme ke studiu pevné nervy. Dvě tři hodinky denně a za čtyři roky z něho bude politolog. Nebo bude podobně jako my, co se zdejší politice profesionálně musíme věnovat už řadu let na plný úvazek, zralý na terapii lexaurinem.

 • Nic totiž není v politice tak hrozné jako rozvinutá obrazotvornost. Nesouhlasíte?

Existuje vlastně v politice jedna věc horší – a tou je zbytnělé ego v kombinaci s nenaplněnými ambicemi. Focení sebe sama se tento týden hradní podúředník věnoval se svou obyklou kadencí samopalu vz. 24, tedy tatatatatatata.

Tak klidnou mysl, čekají nás ještě pěkné věci.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Reklama

4 komentáře

 1. Mentalista napsal:

  Omyl. Andrej Babiš se nebojí nikoho. Ovládá umění vydírat, což je velice snadné v zemi, kde všichni politici mají máslo na hlavě. Vydírají se policisté, žalobci i soudci.

  • skeptik napsal:

   Momentálně pane Mentalisto Miloš Zeman vydírá Andreje Babiše.

 2. Mentalista napsal:

  Milouš Zeman, to je ten, co s Klausem „privatizoval“ MUS ?

  • skeptik napsal:

   Trefil jste se, Mentalisto. Ale myslím, že si nemáčeli prsty pouze v MUS. To však vůbec nepřekáží Zemanovi, aby nevydíral Andreje Babiše. A že mu to jde docela dobře. A Babiš je táááákhe maličký.

Přidávání komentářů není povoleno
Reklama