České fauly proti islámu, jak přežít své novoroční sliby a kdy udeří nová finanční krize
Investigativci v Bulharsku: lépe se nám pátrá, ale mnohem hůř zveřejňuje *** Česká média v loňském roce: mezi sebezničením a obrodou *** Druhá míza pro véčkaře Bártu – 1. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.
ČESKÉ FAULY NA ISLÁM: Pojem islamismus se v médiích často probírá, ne vždy je ale jasné, co vlastně představuje. „Islamisté z koránu pro své politické cíle vytrhávají jen některé verše. Je ale zajímavé, že islamofobové, konkrétně ti čeští, kteří útočí na islám, činí přesně totéž,“ připomíná arabista Luboš Kropáček.
NA KRIZI SI JEŠTĚ POČKÁME: Stav české ekonomiky v uplynulém roce lze heslovitě vyjádřit třeba takto: málo lidí, hodně práce, slušný růst hrubého domácího produktu, nízká inflace, růst mezd a platů, ale i mandatorních výdajů, slabší investice vlády, změny v radě ČNB a vzkaz vlády – euro nechceme.
CO AMERIČANÉ NEVÍ O ČEŠÍCH: Rozhovor novináře Vladimíra Bystrova s první polistopadovou americkou velvyslankyní v Praze Shirley Temple-Blackovou vznikl 3. července 1992. Krátce nato někdejší dětská herecká hvězda ve funkci skončila. Její dojmy z porevolučního Československa jsou druhou ukázkou z publikace „Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova“.
IRACIONÁLNÍ MOZEK: Drtivá většina všech novoročních předsevzetí zůstane nesplněných. Moderně řečeno „vyprokrastinovaných“. „Je lepší dělat drobné malé změny, ale dlouhodobě a kontinuálně. Funguje to lépe, než něco měnit ze dne na den,“ říká autor knihy Konec prokrastinace Petr Ludwig.
BULHARSKÁ ZEĎ TICHA: Bulharsko je v hodnocení svobody médií organizace Reportéři bez hranic na 111. místě (Pro srovnání – Česko je na 34., Slovensko na 27. a USA na 45. místě). „Oligarchové ovládají téměř všechen tisk a vláda má prostřednictvím dotací, včetně fondů EU, podstatný vliv na hlavní televizní kanály,“ popisuje situaci bulharských médií investigativní novinář Atanas Čobanov ze serveru bivol.bg.
NOTY K HUAWEI: Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost varoval koncem roku před používáním softwarových i hardwarových technologií čínských společností Huawei Technologies a ZTE Corporation. Podle úřadu představují bezpečnostní hrozbu. Technologie firmy Huawei přitom používají především díky velmi levným nabídkám téměř všechny úřady strategické pro fungování ČR.
BĚSOVÉ S RŮŽKY: Autor knih o politických vězních komunistického režimu Lubomír Vejražka se muklům, ale hlavně jejich ženám a dětem, věnoval ve dvou knihách: Nezhojené rány národa (2012) a Jizvy zůstávají, Dědictví zla stále živé (2018). „Nenávist a jiní běsové začínají vystrkovat růžky,“ varuje v rozhovoru pro HlídacíPes.org.
MEZI SEBEZNIČENÍM A OBRODOU: Už je to vlastně hrozně dávno: Když se předloni na jaře provalila další část babišovského seriálu „nikdy nebudu zasahovat do práce redaktorů v Mafře, a zejména redaktora Přibila“, vypadalo to, že česká média budou dlouho těžko hledat větší skandál. Byl to omyl stejně jako celá řada očekávání, jejichž destrukcí nás ničí současná politika a doba post-faktická obecně.
DRUHÁ MÍZA PRO VÉČKAŘE: Vít Bárta je jako aktivní politik již v kolektivním zapomnění. Jeho plán udělat z politiky svého druhu rodinnou firmu nevyšel. Dnes navzdory tomu exministr dopravy Bárta proniká do politiky zadními vrátky a vydělává víc než kdy jindy. Tam, kde vždy chtěl – ve veřejné správě.
POŠTA V ORBÁNOVÝCH SLUŽBÁCH: Pozornost na Maďarsko v posledních týdnech strhávají protivládní demonstrace v Budapešti. Země je ale stále pevně v područí propagandy premiéra Viktora Orbána. Klíčové pro její úspěch je maximální potlačení nezávislých médií. Ta ovšem v zemi stále fungují a právě poslední protesty ukázaly, že část veřejnosti se jich nechce vzdát. Premiérovi s propagandou ale pomáhá třeba i státní pošta.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Kdy smí novináři demonstrovat, proč být pitomcem z davu a jak se perou dezinformátoři
Tvrdý boj o mýto, nervózní Agrofert a kdo tu vlastně vyhrál volby
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
2 komentáře
Islám je jen jeden (Recep Tayyip Erdogan).
Dělení na muslimy a islamisty je tedy logicky pitomost. Korán je jen jeden.
A za mne, islám do Evropy nepatří. Je neslučitelný s naší civilizací. Tečka.
Před lety jsem byl služebně v Iránu , lidé velice příjemní , všude pořádek , ženy sice s šátkem na hlavě , ale stejně oražené jako u nás , rozhodně nebyly utlačené ani zakřiknuté ! Ale naše kolegyně pokud opustila náš dům , musela si dát na hlavu šátek , jinak by měla na ulici potíže , proto předpokládám , že naopak u nás by se muslimové měli chovat podle našich zvyklostí a zákonů !!