Čeká nás africký podzim? Bydlí pánbůh na ministerstvu financí? A jedna polská ironie

Napsal/a Redakce Houpaciosel.cz 20. listopadu 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Už jsou tady, mámo! Harakiri za přesnost a jak Okamurovi voliči přišli na to, co je přímá demokracie. Politicky nekorektní shrnutí týdne z dorostenecké novinářské dílny HoupacíOsel.cz.

Pondělí: Mezi Irákem a Íránem se otřásla země. Docela dost. – Chovanec po setkání se Zemanem několikrát řekl, že je prezident naprosto zdravý. I když se ho na to nikdo neptal. A víte, že Zeman není nemocný? – Babiš by rád zdanil restituce církvím a přesunul je pod ministerstvo financí. To aby si Pánbůh nemyslel, že je něco víc než Andrej. – Filipínský prezident Rodrigo Duterte zazpíval milostnou píseň pro Trumpa během jeho oficiální návštěvy na Filipínách. Takhle se utužují mezinárodní vztahy! – V Ostravě zapečetili bednu se vzkazy budoucím generacím. Znovu otevřena bude až za padesát let. Kmnzms je svinsto! Bšvici sou svině! – Varšavou prošli během oslav svobodného Polska náckové. Podle ministerstva zahraničí to je ale cajk. Á, sladká ironie. (JL)

Úterý: Fujky fuj obrázky na krabičkách cigaret po téměř roce od zavedení prokazatelně nemají velký efekt, kuřáci si na ně zvykli. Evidentně je nám myšlenka rychlejší smrti milá. Jsme nihilisté! – ČSSD oficiálně nepodpoří návrh Pirátů, aby veškeré pozice šéfů výboru obsadila opozice. Politická verze Stockholmského syndromu? – Česká lékařská komora žádá po Poslanecké sněmovně odklad zavádění povinného elektronického receptu. Protože je rok 2017! Takovéhle věci se přeci mají vyklepávat na psacím stroji a zasílat faxem, burani! – Na Slovensku policie zastavila kamion vezoucí 78 imigrantů. Co na tom, že je vezl do Německa… UŽ JSOU TADY, MÁMO! – Rusko obvinilo USA ze spolupráce s Islámským státem a doložilo to snímky. Z počítačové hry AC-130 Gunship Simulator. Raketový vzestup prodeje za tři, dva… – Na dětské farmě v Berlíně přistihli mladého Syřana, jak se ukájel na poníkovi. #PonyToo (MK)

Středa: Trump na Twitteru nepřímo označil Kim Čong-una za malého a tlustého. Z KLDR přišel vzkaz, že si za to zaslouží trest smrti. Po všech těch výhrůžkách o vybombardování se nakonec začnou hádat jako malé holky. – Australané si v referendu odhlasovali sňatky homosexuálů. Fanoušci Tomia šílí, i když je to u protinožců. Možná by si měli uvědomit, že i tohle je součástí jejich přímé demokracie. – Kandidáta na prezidenta Josefa Tomana podle jeho slov podpořilo svými podpisy téměř 75 tisíc lidí. Ministerstvo vnitra ale oznámilo, že zaslal pouze 11 podpisů. Ať už je to, jak chce, ono poslat zásilku den před uzávěrkou přes Českou poštu asi není nejlepší rozhodnutí. (AH)

Čtvrtek: Tuto zprávu věnuji těm, kterým někdy ujel bus takzvaně „před nosem“. Japonské dráhy se omluvily za to, že jejich vlak vyjel o dvacet vteřin dříve. Být řidičem, tak spáchám harakiri. – Andrej Babiš si stěžuje na ostatní strany a zformování Demokratického bloku považuje za záměrné znesnadnění vzniku Sněmovny. To víte, pane Babiši, jak si kdo ustele… – Nakonec něco z kultury. Da Vinciho obraz Salvator Mundi (lat. zachránce světa) se stal zatím nejdražším vydraženým obrazem v historii. Po devatenáctiminutové aukci dosáhl maxima 9,8 miliardy korun. Ze zdi se mu svět bude zachraňovat hezky. (DL)

Pátek: Vzpomínáte si na video holčičky, která mlátí do polštáře symbolizujícího Roma nebo muslima, kterou navíc povzbuzbuzoval její otec? Tak teď tento „otec“ dostal rok vězení s odkladem na zkušební dobu tří let pod dohledem probačního úředníka. Nenávistné komentáře za 3..2..1… – Po roce se opět vrací 17. listopad, svátek, během kterého si každá skupina naší roztříštěné společnosti přijde na své. Politici si dělali zdarma PR v přímém přenosu a Okamura si aspoň mohl zanadávat na „fašizující společnost“, což muselo zaskočit i jeho samotného. Jinak se žádné extra vzrůšo nekonalo. Nuda. – KLDR dělá všechno pro to, aby se z ní stala větší Hirošima. Přerušila jednání a chce pokračovat v jaderném programu. Abychom se té další prezidentské volby vůbec dočkali… (ToP)

Víkend: Vzrůšo se koná teprve na sociálních sítích. Oslavy svobody a demokracie jsou za námi a všichni horečně řeší, kdo a proč přišel, nepřišel, případně jestli měl přijít a proč nepřišel, a dokonce jsou i případy, že někdo přišel, ačkoliv přijít neměl. – Celý svět s rozjitřenými city sleduje Mugabeho pád v Zimbabwe. S deziluzí. Další zklamání typu arabského jara je totiž na obzoru. Africký podzim? – Pokud se do nedělních osmnácti hodin nedohodne „jamajská“ koalice nové německé vlády, končíme se snahami o sestavení vlády, vzkazují šéfové stran. Tak tedy přece jen máme s Německem něco společného. (VMJ)

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)