Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
,

Čas udělat Babišovi pá pá, kdo je předseda opozice a jak dopadl souboj Ovčáčka s Havlem

PSÍ UŠI. Máme konečně novou vládu, dokonce kompletní. Je tedy čas bilancovat. Možná jsou zde jevy jako koronavirus, rozvrácené veřejné finance, státní správa unesená do rukou agrohnutí a podobně. Nám ale bohatě postačí, když už nebudeme muset poslouchat ty ukřičené výlevy končícího předsedy vlády, to věčné fňů a kňů. To je nejvýznamnější zpráva uplnulého týdne, vítejte u jeho přehledu.

 • Toto jsou po sedmi letech a skoro jedenácti měsících první Psí uši, kdy není u moci v žádné podobě Babišovo hnutí ANO. Ano, nigdy něodstúpím, něch si to všeci zapamatujů trvalo jen dočasně, a dokonce ne tak dlouho jako dočasný pobyt sovětských vojsk. Vláda Andreje Babiše se rozloučila v pátek závěrečnou tiskovou konferencí, na které byli vedle expremiéra Alena Schillerová, Adam Vojtěch a trojice ministrů Havlíčků.

„Jaká byla naše vláda, to vyhodnotí historie.“
(Andrej Babiš, iDnes.cz, 17. prosince)

Tak my bychom věděli už teď. Po Sobotkově vládě sousedovy mrtvé kozy přišel Babiš s kabinetem svých kolosálních střetů zájmu, nezvládnutého covidu a všudypřítomného chaosu. Sám expremiér to ovšem vidí jinak, jak ukazuje následující pasáž jeho sebechvalu.

„Já bych tady mohl mluvit dlouze o tom, co všechno jsme udělali v digitalizaci. (…) My samozřejmě připravíme nějakou publikaci pro naše občany, který budou mít zájem, aby viděli na papíře, co všechno jsme skutečně udělali.“

O digitalizaci Česka, země budoucnosti, nepotřebujete vědět víc. Poslední zasedání vlády se neslo ve svátečním duchu, jak premiér rovněž zmínil.

„Dali jsme si míchaná vajíčka, ještě nějaký chleba tam zůstal.“

Jako hodnocení ekonomického stavu země po čtyřech letech vlády Babišových expertů je to zcela přiléhavé.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • U končící vlády ještě zůstaneme. Hlavní ekonomický mozkový trust Babišovy vlády, exministryně financí Alena Schillerová, má obavy o to, jak budou její nástupci bojovat proti řešení energetické krize. Dává jim na to několik dní a vyslala silné podprahové sdělení.

Ano, na devastaci rodinných rozpočtů, a nejen rodinných, měla skutečně Babišova superekonomka recept.

 • Tak či tak je zlý sen konečně pryč, nezbývá než zamávat. A popřát hodně štěstí v nové funkci předsedy opozice, kterou si Andrej Babiš pro sebe vymyslel.

Každopádně platí naše nabídka sázky, kterou jsme zde ohlásili v jednom z minulých vydání. Nevěříme, že se Babiš v opoziční roli najde. Dřív dokonce tvrdil, že když volby nevyhraje, skončí v politice úplně, ale dopadlo to jako s dalšími jeho sliby. Autor těchto řádek nabízí, že dobrovolně pozře kuřecí párek z Vodňan (nožičku, ne pár, tak daleko nejsme), pokud Babišova docházka do sněmovny v tomto volebním období přesáhne 50 procent.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 • My zde tlacháme o vládě, o hlavní událostí uplynulého týdne se ovšem postaral hradní mlčí Jiří Ovčáček, který se vylil jak blahé paměti Rokytka a dělal v taxíku ostudu. Nakonec se samozřejmě omluvil, což v zemi, kde je chlast norma, znamená, že z nočního extempore vyjde ještě jako frajer. V hlavách některých zdejších myslitelů ale sobotní mediální smršť věnovaná Ovčáčkovi způsobila zmatek.

Další koumák, který to prokouk. Mimo jiné místopředseda lidovců a sněmovny. Tak klidnou mysl a moc nad vším nedumejte, podívejte se, jak to končí.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

4 komentáře

 1. Josef napsal:

  Babiše by měli ihned předat policii, dřv než se nám usadí na prezidentském křesle a to by byl velkej průser pro náš stát a některé lidi.

  • Dana Šrajbrová napsal:

   Jste normální je prověřený více, než kdo jiný a kdo ho jako mám předat policii….fakt jste omezený…

   • skeptik napsal:

    Ano, Babiš prověřený skutečně je. Už dlouho. Od StB.

   • Petr napsal:

    ano, je prověřený jako aktivní agent StB, jako tunelář firem (aby si vytvořil další kapitál), jako usvědčený 100% lhář, jako rozpouštěč státních rezerv a jako záštita miliardových dotací pro svoje firmy. Ale to typ lidí, kteří potřebují pevného vůdce, nemají šanci pochopit … stejně jako třeba u Hitlera, Stalina, …

Přidávání komentářů není povoleno