screenshot ČT24,

Čapí hnízdo zpátky ve hře. Pavel Zeman vede za ručičku žalobce Šarocha

Napsal/a Robert Malecký 4. prosince 2019

Andrej Babiš je dál stíhán v kauze Čapí hnízdo. K aktuálním problémům s auditem ke střetu zájmů tak přibyla „stará věc“ – problémy se zákonem. Stojí to za dvě poznámky:

Otázka nezní, zda má Andrej Babiš do vyřešení svých problémů opustit vládu a politiku vůbec. Otázka zní, jak ho k tomu donutit. Opozice zjevně nemá sílu, náměstí nefungují.

Poznámka druhá se týká nezákonnosti rozhodnutí státního zástupce Jaroslava Šarocha. Je to termín tvrdý, ale zároveň formální a očekávaný. Přesto se nelze tvářit, že nejde o mimořádnou a nezvyklou kritiku práce žalobců Městského státního zastupitelství v Praze. Šaroch bude kauzu dál dozorovat, ale bude zároveň vázán pokyny Pavla Zemana. Pokud v takto sledované kauze potřebují žalobci „vést za ručičku“, jak asi vypadají ty, kam světlo veřejného zájmu nedopadá?

Před státním zastupitelstvím stojí těžké otázky ke zodpovězení.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz