Babylon Berlin-Praha, na cigárko do Vídně a jak Babišovi fungují homeopatika na křivdu

Napsal/a Robert Malecký 7. dubna 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Zástupci pražské koalice se tak dlouho koukali na seriál Babylon Berlin, až jim z toho vyšla potřeba vytvořit si ke svátku 1. máje taky takovou malou znárodňovací buňku. Zachráncem konzervativních hodnot se stal neohrožený bruselský Plzeňák Jiří Pospíšil, toho času člen a prý i předseda TOP 09. Tolik k absurditě dramatu, které musíme všichni společně prožívat. Nyní k detailům.

  • Miloš Zeman se v Lánech nudí. Už ho nebaví urážet jen Ovčáčka, a Mynáře s Nejedlým nesmí. Tak se vydal pozurážet pár lidí do Vídně.

„Pane primátore Häuple, podal jsem vám ruku, dal jsem vám vysoké české vyznamenání a myslím si, že vašich 24 let v čele Vídně bylo tomuto městu velice prospěšných, nicméně musím konstatovat, že podle informací, které jsem dostal, Vídeň nedala škole Komenského ani šilink. Takže za to vám tleskat nebudu.“
(Miloš Zeman na setkání s krajany ve Vídni, iRozhlas.cz, 3. dubna)

Promluva je to samozřejmě pěkná, měla jednu malou nepodstatnou chybičku: nebyla to pravda. Česko-rakouská škola Komenského ve Vídni Zemanovu kritiku vzápětí vyvrátila, uvedla, že peníze dostávala. Pak nastalo šílení.

Vemte si, soudruzi, Jiřího Ovčáčka vzor 2019. Kontrolní otázka: jestlipak víte, soudruzi, jakou má takovej Ovčáček kadenci. My vám to řekneme naprosto přesně, soudruzi: takovej Ovčáček vzor 2019 má kadenci ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta!!! Dlužíme vám ještě rozuzlení celého příběhu, tady je:


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Jiří Ovčáček ovšem umí být i nenuceně vtipný, hlavně v situacích, kdy to od něho nikdo nečeká. Takto například odpověděl na otázku redaktorky Deníku N, zda se hlava státu chystá setkat s britským radikálem Tommy Robinsonem, který v týdnu navštívil Prahu.

Je asi marné připomínat, že před několika lety Ovčáček nastoupil na Hrad jako mluvčí hlavy státu a zastává úřednický post ředitele tiskového odboru. Sám sebe svou odpovědí natolik pobavil, že se ji rozhodl hned zveřejnit na sociálních sítích, což je asi tak všechno, co k tématu potřebujeme ještě vědět.

  • Čeští politici to s vědou a fakty nemají jednoduché. Své publikum musejí pravidelně zásobovat blbostmi, aby voličům unikla pravá podstata jejich vládnutí. Čímž ovšem aktivují Český klub skeptiků Sisyfos, pravidelně udělující ceny Bludný balvan.

„Útočí na ně opičí mor či mikrovlnné trouby.“
(člen výboru Sisyfa Leoš Kyša, iHned.cz, 15. března)

Největším epidemiologem a expertem na exotické nemoci je samozřejmě Tomio Okamura, cenu ovšem dostal i premiér Andrej Babiš, který na ni tento týden reagoval na svém facebooku.

„V Otázkách Václava Moravce jsem kdysi řekl, že jsem užíval homeopatika na křivdu. A to je pravda. Nelhal jsem. Užíval. Poradili mi je lékaři. No jenže tihle vědci tvrdí, že je to blábol a že jsou homeopatika k ničemu. No tak fajn. To si musí lékaři a vědci vyříkat mezi sebou.“

A je to. Homeopatika sice nefungují, ale mohla by. Tak zďýlejte, neš to smažou.

  • A zatímco my se na horních palubách ještě bavíme, z temných zákoutí facebooku přicházejí signály, z nichž vždycky zamrazí. Třeba když komunisti vyhrožují, že už brzy přijdou.

Tak si sbalte věci, zkontrolujte platnost pasu, snad to ještě stihneme.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)