Foto: David Malik / CNC / Profimedia

Babišův trafikant v akci, jak vyhrát medaili pro Fialu a co nám zakázala Sorosova rozvědka

Napsal/a Robert Malecký 16. května 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Je zde vrcholný májový čas, tedy tradiční doba, kdy se dospělí muži kdovíproč prohánějí v bazénech naplněných ze čpavku vyrobeným ledem a mlátí holemi do kusu gumy a sebe navzájem. Poslední medaili z mistrovství světa hokejisti přivezli v roce 2012, ještě za Nečase, Sobotka a Babiš nic. Nula, nada, zero. Čili v tomhle směru má Fiala celkem šanci, uvidíme. Nyní k přehledu událostí uplynulého týdne.

  • Začali jsme hokejem, tak u něho ještě chvilku vydržíme. Po nedělním prohraném zápase se Švédskem se na ledové ploše v Tampere objevil bývalý ministr zdravotnictví Adam Nebuďte Slušnej Vojtěch, aktuálně v úloze Babišova trafikanta na velvyslanectví ve Finsku, který přišel rozdávat hodinky pro nejlepšího hráče zápasu. Přivítal ho pískot českých fanoušků a na sociálních sítích se ihned objevila řada posměšků.

Je ale třeba vidět věci pozitivně. Rozdávání hodinek hokejkám je záliba celkem bezpečná. Rozhodně se nedá srovnat s vydáváním rozhodnutí a ustrašeným sklapáváním podpatků v situacích, které přímo či nepřímo vedly ke smrti desítek tisíc lidí. A to není málo. Čili panu Vojtěchovi přejeme na sever Evropy další úspěšné ceremoniály, pokud možno až do důchodu. Dělá mu to zhruba třicet let, to už nějak doklepe.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Hokej nám poslouží i jako oslí můstek, abychom se dostali k vážnějším tématům. Pomalu nadchází čas loučení s českými komunisty, jejichž historická úloha byla naplněna odesláním do politického kanálu. Abychom na ně ale nebyli zlí, vybereme z jejich současné tvorby to nejlepší. A to na svém profilu nabízí kutnohorský bolševik a bývalý poslanec Jan Klán, který bojuje za světový mír (rozuměj Kreml) sdílením citátů známých osobností včetně sebe sama.


 

Speciálních deset bodů za stylově čistou ukázku whataboutismu („v Americe bijou černochy“), jen jsme si nevšimli, že by se ve Vietnamu zase bojovalo. Ale jako nápad je to kvalitní, zejména ty Švédi, co nás včera porazili, jak tady řádili v 17. století, vyloučit! Británii (koloniální velmoc, Churchill a tak – vyloučit!) už jsme zvládli, dál nás čekají slabší soupeři, které bychom mohli porazit i na ledě: Rakousko (v nejhorším Žalář národů, vyloučit!), Lotyšsko a Norsko. Ale potom: USA (vyloučit, tam není o čem) a Finsko (srdnatě se bránili Sovětskému svazu v Zimní válce, vyloučit!). No a máme zlato.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Kromě sebe sama ovšem pan Jan Klán cituje i jiné velikány, pokud má dojem, že dostatečně přispěli k šíření bolševické věci. A tak jsme se dočkali i okamžiku, kdy komunista sdílí Havlíčka Borovského.

„Pak je s nimi lehko,“ dodal spisovatel ve svém epigramu a my netušíme, co aktuálně pana Klána k výronu excitovalo. Nejspíš jmenování arcibiskupa Graubnera pražským metropolitou. Zato dobře víme, jak Karel Havlíček smýšlel o komunistech:

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá mít žádné jmění, nýbrž aby bylo všechno společné a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tady hned na první pohled každý, že takové učení je nanejvýš bláznovské a že se mohlo jen vyrojit z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy chtěli z člověka učinit něco buď lepšího, neb horšího, ale vždy něco jiného, než je člověk.“
(časopis Slovan, 26. června 1850)

To se ovšem u bolševiků na zdi nedočtete.

  • Chtěli jsme zakončit něčím z aktuální produkce hnutí ANO, ale nic jsme nenašli. Asi už nastartovali karavany a jeli na dovču, tak si musíme vystačit s Václavem Klausem a Xaverem Veselým. První jmenovaný reagoval v pořadu druhého jmenovaného na následující slova předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského:

„Dokonce jsem získal pocit, že ať přímo nebo nepřímo je ten Institut Václava Klause patrně z ruské strany nějak podporován finančně, a nepochybně hraje tedy roli, jak bych to řekl, stejnou jako ti ruští trollové, to znamená podpory něčeho, co je tak hanebné a barbarské, že si to skutečně nezaslouží žádným způsobem se snad tím vážně zabývat.“
(Pavel Rychetský na Frekvenci 1, 26. dubna)

A Klaus v pořadu XTV, který zde nemůžeme sdílet, neboť ho naše a Sorosova rozvědka zařadila na seznam dezinformačních a jinak nevkusných webů, pravil:

„To je takové šílenství, že kdybych potkal Rychetského, tak mu musím dát pár facek… Myslím, že Rychetský je takový hajzlík, že on to ví, že to je nesmysl.“
(Václav Klaus, 13. května)

Je to milá představa dvou mužů v nejlepších letech, kteří se bijí za svou věc, taková starosvětská. Jak ostatně správně pravil inspektor Ledvina v odpověď detektivu Carterovi:

„Vy u vás neboxujete?“
„My se prosím fackujeme.“

Tak klidnou mysl, třeba se dočkáme.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)