Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: David Malik / CNC / Profimedia
,

Babišův trafikant v akci, jak vyhrát medaili pro Fialu a co nám zakázala Sorosova rozvědka

PSÍ UŠI. Je zde vrcholný májový čas, tedy tradiční doba, kdy se dospělí muži kdovíproč prohánějí v bazénech naplněných ze čpavku vyrobeným ledem a mlátí holemi do kusu gumy a sebe navzájem. Poslední medaili z mistrovství světa hokejisti přivezli v roce 2012, ještě za Nečase, Sobotka a Babiš nic. Nula, nada, zero. Čili v tomhle směru má Fiala celkem šanci, uvidíme. Nyní k přehledu událostí uplynulého týdne.

 • Začali jsme hokejem, tak u něho ještě chvilku vydržíme. Po nedělním prohraném zápase se Švédskem se na ledové ploše v Tampere objevil bývalý ministr zdravotnictví Adam Nebuďte Slušnej Vojtěch, aktuálně v úloze Babišova trafikanta na velvyslanectví ve Finsku, který přišel rozdávat hodinky pro nejlepšího hráče zápasu. Přivítal ho pískot českých fanoušků a na sociálních sítích se ihned objevila řada posměšků.

Je ale třeba vidět věci pozitivně. Rozdávání hodinek hokejkám je záliba celkem bezpečná. Rozhodně se nedá srovnat s vydáváním rozhodnutí a ustrašeným sklapáváním podpatků v situacích, které přímo či nepřímo vedly ke smrti desítek tisíc lidí. A to není málo. Čili panu Vojtěchovi přejeme na sever Evropy další úspěšné ceremoniály, pokud možno až do důchodu. Dělá mu to zhruba třicet let, to už nějak doklepe.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Hokej nám poslouží i jako oslí můstek, abychom se dostali k vážnějším tématům. Pomalu nadchází čas loučení s českými komunisty, jejichž historická úloha byla naplněna odesláním do politického kanálu. Abychom na ně ale nebyli zlí, vybereme z jejich současné tvorby to nejlepší. A to na svém profilu nabízí kutnohorský bolševik a bývalý poslanec Jan Klán, který bojuje za světový mír (rozuměj Kreml) sdílením citátů známých osobností včetně sebe sama.


 

Speciálních deset bodů za stylově čistou ukázku whataboutismu („v Americe bijou černochy“), jen jsme si nevšimli, že by se ve Vietnamu zase bojovalo. Ale jako nápad je to kvalitní, zejména ty Švédi, co nás včera porazili, jak tady řádili v 17. století, vyloučit! Británii (koloniální velmoc, Churchill a tak – vyloučit!) už jsme zvládli, dál nás čekají slabší soupeři, které bychom mohli porazit i na ledě: Rakousko (v nejhorším Žalář národů, vyloučit!), Lotyšsko a Norsko. Ale potom: USA (vyloučit, tam není o čem) a Finsko (srdnatě se bránili Sovětskému svazu v Zimní válce, vyloučit!). No a máme zlato.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

 • Kromě sebe sama ovšem pan Jan Klán cituje i jiné velikány, pokud má dojem, že dostatečně přispěli k šíření bolševické věci. A tak jsme se dočkali i okamžiku, kdy komunista sdílí Havlíčka Borovského.

„Pak je s nimi lehko,“ dodal spisovatel ve svém epigramu a my netušíme, co aktuálně pana Klána k výronu excitovalo. Nejspíš jmenování arcibiskupa Graubnera pražským metropolitou. Zato dobře víme, jak Karel Havlíček smýšlel o komunistech:

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá mít žádné jmění, nýbrž aby bylo všechno společné a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tady hned na první pohled každý, že takové učení je nanejvýš bláznovské a že se mohlo jen vyrojit z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy chtěli z člověka učinit něco buď lepšího, neb horšího, ale vždy něco jiného, než je člověk.“
(časopis Slovan, 26. června 1850)

To se ovšem u bolševiků na zdi nedočtete.

 • Chtěli jsme zakončit něčím z aktuální produkce hnutí ANO, ale nic jsme nenašli. Asi už nastartovali karavany a jeli na dovču, tak si musíme vystačit s Václavem Klausem a Xaverem Veselým. První jmenovaný reagoval v pořadu druhého jmenovaného na následující slova předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského:

„Dokonce jsem získal pocit, že ať přímo nebo nepřímo je ten Institut Václava Klause patrně z ruské strany nějak podporován finančně, a nepochybně hraje tedy roli, jak bych to řekl, stejnou jako ti ruští trollové, to znamená podpory něčeho, co je tak hanebné a barbarské, že si to skutečně nezaslouží žádným způsobem se snad tím vážně zabývat.“
(Pavel Rychetský na Frekvenci 1, 26. dubna)

A Klaus v pořadu XTV, který zde nemůžeme sdílet, neboť ho naše a Sorosova rozvědka zařadila na seznam dezinformačních a jinak nevkusných webů, pravil:

„To je takové šílenství, že kdybych potkal Rychetského, tak mu musím dát pár facek… Myslím, že Rychetský je takový hajzlík, že on to ví, že to je nesmysl.“
(Václav Klaus, 13. května)

Je to milá představa dvou mužů v nejlepších letech, kteří se bijí za svou věc, taková starosvětská. Jak ostatně správně pravil inspektor Ledvina v odpověď detektivu Carterovi:

„Vy u vás neboxujete?“
„My se prosím fackujeme.“

Tak klidnou mysl, třeba se dočkáme.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

10 komentářů

 1. skeptik napsal:

  Tak nevím, kdybych potkal Václava Klause, zda bych udržel svojí pravou ruku v klidu. Určitě by mi v ní notně cukalo.

 2. wenkovan napsal:

  Jen tak na okraj – pokud už předseda Ústavního soudu něco politického prohlásí (jako že by neměl), tak by to měl mít alespoň desetkrát vyfutrované fakty. Tohle byl úlet na úrovni Bureše a hodný okamžitého vyhazovu do důchodu, což bohužel nejde.

  • Pavel Liška napsal:

   Naprosto souhlasím. Rychetský se už před drahnou dobou utrhl ze řetězu a aktivisticky se míchá do politiky. Navíc i nepodloženými spekulacemi. Za to je miláčkem progresivistického mainstreamu. Bohužel si ani on ani ti novináři neuvědomují jak mnoho podrývají důvěru v nezávislou justici (která by měla být slepá, jak z jejího symbolu plyne) a tím podrývají i samotné základy demokratického systému. A (nejen) tady se mu za to ještě tleská. Strašně smutné…..

  • Miroslav napsal:

   My z progresivistického mainstreamu si pana Rychetského vážíme. Jeho výroky jsou trefné a objektivní. Fakta jsou všem známa, a není je třeba znovu a znovu dokazovat. Je to jedna z mála osobností, které si ještě u nás zaslouží úctu.

 3. petrph napsal:

  Pravda, v neděli večer, když jsem si pustil na youtube svůj oblíbený (a taky investigativní) pořad pana Mareše, tak ho zahájil slovy
  „Byl jsem upozorněn, že se teď hraje nějaký hokej, no a co, hraju ho snad, že bych kvůli tomu neměl vysílat?“. A posluchačů měl dost.

  Jinak řečeno, ono i to národní nadšení o světový hokej, poplatné ještě z dob, kdy jsme jásali, že jsme to Rusákům napráskali aspoň na ledě (letos nemůžem ani to), dávno vyhaslo a letošní rozdávání hodinek akurát stejně vypráskaným Vojtěchem, je docela drsná derniéra , na kterou by se hodilo i pár vulgárních vtipů—:)))))
  .

 4. Zdenál napsal:

  Červenka mě zklamal. Měl ty hodinky hodit tomuhle antizpěvákovi a StBácké loutce pod nohy. Udavači ho schovají záměrně do Finska, aby nemusel soudu vysvětlovat proč rozkradl miliardy na nákup roušek od Číny. Kamarádi ze schránkových firem, bez zaměstnanců, a převážně s dluhy se ještě teď tetelí smíchem.

 5. Tomáš napsal:

  Exministr zdravotnictví Vojtech, takto současný velvyslanec ve Finsku. Za jeho ministrovani kulminoval Covid-19,byla to těžká situace, která má přesah do současnosti. Odstoupil, byl mu slíben post velvyslance a jeho mise začala. Vypukla speciální operace Ruska na Ukrajině a Finsko se pandemicky řiti do členství v NATO.Jak signifikantní, že velvyslancem je p. Vojtech, zvlastni souhra nahodilych jevů, které jsou nepříznivé stejně jak Covid-19.Urcite s odstoupením od neutrality Finska p, Vojtěch souhlasí a podporuje je. Takové situace jsou složité s nepříznivým vývojem v budoucnosti, finské zkušenosti jsou s Ruskem rozporuplné. Jen příklad oni zjistili první radiaktivitu z Černobylu a upozornili Švédsko a džin byl z lahve venku. Batuska Stalin jim odebral přístup k Severním oceánu a ztráty uzemí na poloostrově Kola. Jejich prezident byl skvely carsky oficir, to vše je zapomenuto. Členství vNJATO jim ne prinese nic dobrého. A opět je u toho p. Vojtěch.

  • petrph napsal:

   Globální události se v posledních měsících řítí jako blesk, takže se nedá odhadnout, jestli v době, kdy se ten finský diplomatický post Vojtěchovi sliboval, to bylo jen lukrativní trafika na odchodnou, a nebo v tom – tehdy byl nějaký větší politický plán.
   Tohle je totiž specifikace nové nové demogracie, že se ty diplomatické posty rozdávají „na odchodnou“,, když vládní garnitura končí.
   Zatímco, bývaly doby (když v UeSej bylo hej), že se rozdávaly hned na začátku , po volbách, aby ti diplomaté v zahraničí aktivně podporovali politiku své vlády…

  • Pavel napsal:

   Vypukla rusácka agrese, jsi chtěl říct, mimochodem obdobná (i průběhem) té rusácké agresi na FInsko. Na to jsi opravdu zapomněl. Jinými slovy, tvoje fabulace svědčí spíše pro to, že nic dobrého nečeká rusáky. Mimochodem džina z lahve vypustili rusáci, a to totálně nekompetentní konstrukcí a totálně nekompetentním řízením černobylské jaderné elektrárny.

 6. Pavel napsal:

  Vojtěch je taková věc Makropulos ze stáje burešových podržtašek.

Přidávání komentářů není povoleno