Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
YouTube kanál ANO 2011, zdroj

Babišův poslanec Tureček je „bezdomovec“. Nemá vlastní poslaneckou kancelář, náhrady ale bral

Vysočinský poslanec za ANO 2011 Karel Tureček funguje bez vlastní poslanecké kanceláře. Sice udává jako oficiální adresu své poslanecké kanceláře Žižkova 15, Jihlava, Turečkova poslanecká kancelář zde ale není. Jeho jméno nelze najít ani jinde na seznamu kanceláří v budově.

Karel Tureček je bývalý náměstek ministra zemědělství (2000–2003 a 2007–2010) a ministra průmyslu a obchodu (2004–2007) a od roku 2006 zastupitel jihočeského města Chýnova, od října 2013 poslanec Poslanecké sněmovny.

Původně byl zvolen na kandidátce TOP 09, v roce 2015 ale z TOP 09 vystoupil a od dubna 2016 působí jako člen poslaneckého klubu hnutí ANO.

Budově na adrese Žižkova 15 se v Jihlavě říká „Dělnický dům“, za své sídlo si ho zvolilo místní hnutí ANO. Ve druhém patře je jedna místnost v nájmu hnutí ANO jako krajská kancelář, druhou místnost používá krajský předseda hnutí ANO Josef Kott jako poslaneckou kancelář.

Náhrady Tureček čerpá

Neexistence poslanecké kanceláře Karla Turečka je ještě zajímavější v souvislosti s informací ředitele tiskového odboru poslanecké sněmovny. „V roce 2016 byla na žádost pana poslance Karla Turečka proplacena částka 129 tisíc korun jako roční náhrada na pronájem poslanecké kanceláře a její vybavení,“ sdělil ředitel Roman Žamboch.

Web poslanecké sněmovny skutečně uvádí Žižkovu 15 jako sídlo poslanecké kanceláře Karla Turečka. „Působím na této adrese zhruba od listopadu loňského roku,“ odpověděl na přímý dotaz poslanec Tureček.

Jak si ale autor tohoto textu ověřil na místě, Turečkova kancelář není uvedena ani na celkovém seznamu kanceláří u vchodu do budovy, ani u vstupu do jednotlivých kanceláří.

„Přijďte do kanceláře pana poslance Kotta, vysvětlím vám to,“ reagoval na další dotazy poslanec Tureček a vyzval k osobní schůzce.

Jdu do toho znovu

Schůzka s poslancem Turečkem se konala v místnosti sousedící s poslaneckou kanceláří vysočinského předsedy hnutí ANO Josefa Kotta.

Ta ale dlouhodobě slouží jako krajská kancelář hnutí ANO. Jakékoli označení, že jde o poslaneckou kancelář Karla Turečka, chybí. Jednání probíhalo v zasedací místnosti, věci osobní povahy odkazující k osobě poslance v ní chyběly.

Karel Tureček však trval na tom, že zde ve svých hodinách pro veřejnost úřaduje. Jak potenciální zájemci poslance Turečka na této adrese najdou však zůstává záhadou. Žádný kontakt není uveden ani na oficiálních stránkách hnutí ANO 2011.

Poslanec Tureček by svůj mandát rád obhájil i v podzimních volbách. Kandiduje na čtvrtém místě jihočeské kandidátky hnutí ANO.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

10 komentářů

 1. Borek napsal:

  Dobrá práce autlora tohoto textu. A co dál? Navštívit jej v úředních hodinách pro veřejnost a když tam nebude, podat trestní oznámení?

  • Richter napsal:

   Předpokládám, že policie již podala žádost do parlamentu o „uvolnění“ podvodného poslance k trestnímu stíhání. Ta politická pakáž již neví jak ten „náš“ stát podojit. Oni patrně tak nějak již předpokládají, že ten stát je JEJICH. Tudíž rozkrást co se dá, dokud je ANO u koryta.

   • jan rich napsal:

    Milý chlapče,ty už nevíš jak do ANO kopnout.Kopej dál,každý kop Tě připraví o jeden prst.

  • Vladimír Prokeš napsal:

   To jsou pouze detaily. Důležitější je pro voliče tohoto vykutálence, jak může klidně vyměnit dres TOP09, které vede Kalousek, na kterém nenechá Babiš, vůdce ANO niť suchou. Jak mohl být členem TOP09, když nyní, stejně jako Babiš Kalouska nesnáší. Tyto politické turisty by měli voliči poslat do propadliště dějin, neboť není nic horšího než názorově lítat z pravice na levici atp.

 2. Baťtler1 napsal:

  Ale, Andrejko ako chceš spravovat tuto zemi, když neuhlídáš vlastní králíky, jak kradnů bez účtenky.

 3. Tondach napsal:

  Divím se, že Tureček po vzoru svého šéfa ještě nekřičí „Je to kampaň, je to spiknutí a já to odmítám! Kategoricky osmítám“!

 4. Frenky napsal:

  Nerušit, vládneme.

 5. Naďa napsal:

  Je mi špatně ze sebe,když si pomyslím,že jsem tomuto člověku svým hlasem pomohla do sněmovny. …..

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost