Babišův časopis o Babišové: „Nese manželovo břímě.“

Poměrně dlouho se volnočasové magazíny z portfolia vydavatelství Mafra, resp. holdingu Agrofert, držely v podpoře prezidentské kandidatury svého majitele Andreje Babiše zpátky, měsíc před prvním kolem ale očividně přišel čas odhodit rukavice. Po nedávném „pokrytí“ Babišovy návštěvy kadeřnictví (resp. barber shopu) hned v několika jeho časopisech zaměřených převážně na ženské publikum, teď magazín Rytmus života přinesl třístránkový rozhovor s Monikou Babišovou.

Ta se sice coby „potenciální první dáma“ objevila v minulých dnech i v rozhovorech v dalších médiích s jinými vlastníky, Rytmus života jde ale dál, stačí se podívat na popisek u titulní fotografie Babišové: „Pomáhat manželovi nést břímě, postarat se o rodinu i děti, a přitom nepřijít o ženský půvab a šarm. To vše se Monice Babišové podařilo.“ Podobnou podporu si Babiš ve svých časopisech nedopřál poprvé – loni před volbami Rytmus života Babiše v rozhovoru vykreslil jako dobráka, který má rád svíčkovou a „nepotřebuje se opíjet mocí“.

Dlouhodobě také tyto časopisy nadprůměrně referují o charitativních aktivitách Nadace Agrofert, kde jsou aktivní jak Babiš, tak jeho žena. Zdůrazňují především to, že nadace podporuje rodiče-samoživitele. Právě kvůli samoživitelkám přitom letos Babiš ostře útočil na vládu Petra Fialy.

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org