Foto: HlídacíPes.org

Babišův časopis o Babišové: „Nese manželovo břímě.“

Napsal/a Vojtěch Berger 12. prosince 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

Poměrně dlouho se volnočasové magazíny z portfolia vydavatelství Mafra, resp. holdingu Agrofert, držely v podpoře prezidentské kandidatury svého majitele Andreje Babiše zpátky, měsíc před prvním kolem ale očividně přišel čas odhodit rukavice. Po nedávném „pokrytí“ Babišovy návštěvy kadeřnictví (resp. barber shopu) hned v několika jeho časopisech zaměřených převážně na ženské publikum, teď magazín Rytmus života přinesl třístránkový rozhovor s Monikou Babišovou.

Ta se sice coby „potenciální první dáma“ objevila v minulých dnech i v rozhovorech v dalších médiích s jinými vlastníky, Rytmus života jde ale dál, stačí se podívat na popisek u titulní fotografie Babišové: „Pomáhat manželovi nést břímě, postarat se o rodinu i děti, a přitom nepřijít o ženský půvab a šarm. To vše se Monice Babišové podařilo.“ Podobnou podporu si Babiš ve svých časopisech nedopřál poprvé – loni před volbami Rytmus života Babiše v rozhovoru vykreslil jako dobráka, který má rád svíčkovou a „nepotřebuje se opíjet mocí“.

Dlouhodobě také tyto časopisy nadprůměrně referují o charitativních aktivitách Nadace Agrofert, kde jsou aktivní jak Babiš, tak jeho žena. Zdůrazňují především to, že nadace podporuje rodiče-samoživitele. Právě kvůli samoživitelkám přitom letos Babiš ostře útočil na vládu Petra Fialy.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)