Babišovi skvělí lidé, jak Trikolóra hledala průzkumy na internetu a kartičky, co samy otevírají dveře

Napsal/a Robert Malecký 15. prosince 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Dnes se vydáme do regionů. Ne, že by se v Praze nic nedělo. V regionech ale jak známo klíčí to, co do Prahy teprve se zpožděním dorazí. Což si velice dobře uvědomuje šéf Trikolóry Václav Klaus, který správně napřel pozornost k víkendovým volbám v Strakonicích. Ale začněme nejprve na druhém konci republiky, ve Varnsdorfu.

  • Ve Varnsdorfu žijí skvělí lidé. Skoro tak skvělí, že by tam chtěl žít každý, jenže to už jak známo vyžraly České Budějovice.

Snímek zachycuje okamžik, kdy se trestně stíhaný předseda hnutí ANO Andrej Babiš setkal ve Varnsdorfu se skvělým starostou Varnsdorfu za hnutí ANO Stanislavem Horáčkem. A vida. Ve Varnsdorfu žijí tak skvělí lidi, že v tom Horáček předsedu nenechal a po dvou letech je stíhaný taky. Aktuálně čeká ve vazbě, zda bude postaven před soud.

„Je potřeba to vyšetřit. Pokud tam skutečně došlo k nějakému korupčnímu chování, tak já jsem založil protikorupční hnutí a my se takových lidí zbavíme. Ale já bych si ještě skutečně počkal na to, jak to celé dopadne.“
(Andrej Babiš pro ČT, 14. prosince)

Je známou nevýhodou protikorupčních hnutí, že se dostávají k lizu a pak mlaskají. My bychom panu předsedovi ANO poradili naši opakovanou poučku: Nikoho se nezbavujte, naopak. Jen si je nechte. Jsou to vaši skvělí lidi, vy jste si je přivedli. Horáček taky před dvěma lety neříkal, že je třeba se Babiše zbavit. A neříkal by to, ani kdyby se to smělo.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Druhé adventní zastavení vykonáme ve Strakonicích. Tam se Trikolóra Václava Klause ml. poprvé vydala do ostrého volebního testu a bylo to spojeno s velkým očekáváním.

Ano. Průzkumům se skutečně nedá tak úplně věřit, zvlášť když je najdete někde na internetu, jak se nechal Václav Klaus slyšet. Tady to v rámci statistické chyby dopadlo menší korekcí, konkrétně z 15,8 % na na 3,3 %. Čili když se ráno lidé probudili, „koalice“ už skutečně nejspíš byla sestavená. Jednobarevná. Stane se.

  • Rozmohl se nám tu takový nešvar. Lidi v Česku jsou už tak přeplácení, že ze všeho toho mamonu pracují zadarmo. A nikomu na tom nepřijde nic divného. Třeba odborářskému bossovi a možnému prezidentskému kandidátovi Josefu Středulovi, kterému takto nezištně měli pomáhat lidé z PR agentury C&B (ano, to je ta, co měla za peníze Home Creditu vylepšovat obraz Číny v Česku).

To takhle jdete po ulici, a najednou vám zadarmo pomáhá PR agentura. Krásná práce, která se ale netýká jen Středuly. Klinice Iscare, shodou náhod ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše, zvýšila VZP několikrát peníze na léčbu. A zdá se, že se o to klinika ani nemusela nějak moc snažit. 

Prostě taková předběžná úřednická opatrnost. Jdete po ulici a najednou vám lidi věrní Andreji Babišovi sami posílají veřejné peníze. Nic, co by se nedalo pochopit.

  • David Šmehlík přišel na místo náměstka největší zdravotní pojišťovny loni 1. září, až do konce loňského října mu běžela smlouva poradce u ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, píší dál Seznam Zprávy. Chlapci si tykají a kartičku ministrova poradce Šmehlík ve sněmovně používal ještě letos v březnu.

„Je to o tom, jestli můžete projít do Sněmovny rychleji. A ano, ponechal jsem si kartičku (poradce ministra) do Sněmovny, jako má někdo lítačku.“
(náměstek Šmehlík o kouzelné kartičce, Seznam Zprávy, 12. procince)

Tak přemýšlejte, jestli neděláte něco špatně a máte v kapse ty správné kartičky. Je to přece jenom něco jako legitka na metro. Klidnou mysl. 

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)