Foto: Michal TUREK / MAFRA / Profimedia

Babišova srandovní úderka, kdo řídí mysl místopředsedkyně sněmovny a kvíz o dvě kila kuřecích pařátů

Napsal/a Robert Malecký 23. ledna 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Ještě než se Andrej Babiš stane prezidentem, rozhodl se, že neopustí svou oblíbenou roli premiéra. Když o něj republika nestojí, udělali mu v Agrofertu radost a z věrných přátel holdingu mu sestavili aspoň kabinet stínový. Jeho hlavní rolí budou exhibice na sociálních sítích, tedy nic, co bychom dosud neznali. Jen dostala dosavadní úderka Nacher-Vildumetzová-Schillerová oficiální rámec. Jsou z nich skoroministři.

  • Andrej Babiš už není jen předseda opozice, ale rovnou předseda vlastní stínové vlády. Společnost pro udržování dotací pro Agrofert v chodu se tak rozrostla o další orgán. Překvapivě ho vede opět Andrej Babiš a celé to pojal jako kabaret. Ostatně jako své dosavadní vládnutí.

Sranda? Sranda už je. Ministrem spravedlnosti ve své stínové vládě udělal Babiš bývalého předsedu sněmovny Radka Vondráčka, tedy muže, o jehož vztahu ke spravedlnosti by mohli klienti kroměřížských lichvářů vyprávět. Zlatá Taťána Malá, ta jenom opisovala králíke. Za pozornost stojí rovněž stínový ministr pro sport Mgr. Bc. et Bc. et Bc. Jan Richter, sběratel titulů a funkcí. Ten je poslancem, členem výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, předsedou podvýboru pro náhradní výchovnou péči, místopředsedou podvýboru pro sport, donedávna hlavním manažerem kampaně hnutí ANO, dvacet hodin týdně trávil v roli poradce ústeckého hejtmana a je místopředsedou Fotbalové asociace. Teď k tomu ještě skoroministrem, Karel Havlíček musí závidět.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Kabaret Andreje Babiše se hned pustil do práce. Ve čtvrtek uspořádal svou první tiskovou konferenci a opoziční předák se ukázal jako vynikající stand-up komik.


Zato finance vedli odborníci z hnutí ANO, mezi nimi i jmenovaný Babiš, posledních osm let vskutku zdatně. Pojďme ale dál, ve skoroministerském týmu jsou i nováčci, kteří se na devastaci země v posledních letech z ministerských postů nepodíleli. Jako stínová ministryně vnitra byla představena bývalá karlovarská hejmanka Jana Mračková Vildumetzová, která má vysloveně zdravé názory třeba na vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání, o kterém bude jako poslankyně hlasovat.

„Tak já si myslím, že je to především otázka na pana Andreje Babiše.“
(podcast Ptám se já, Seznam Zprávy, 18. ledna)

Tak my samozřejmě víme, kdo v hnutí ANO rozhoduje o postojích poslanců. Ale musíte potichu, paní poslankyně, takhle to hrozně tahá za uši.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Andrej Babiš je vzorem všech ctností, zejména nikdy nelže. A když už náhodou lže jak když Mladá fronta tiskne, určitě k tomu má nějaký dobrý, pokud možno ctnostný důvod. Jako když třeba ve sněmovně prohlásil o končícím vládním zmocněnci pro digitalizaci Vladimíru Dzurillovi, že nechce mít nic společného s novou vládou.

„Ten člověk dal panu Bartošovi výpověď. Nechce s vámi dělat.“
(iDNES.cz, 13. ledna)

Vy už jistě tušíte, že to celé bylo trochu jinak. Už v mezičase se ukázalo, že Ivan Bartoš jako nový ministr pro digitalizaci pouze převzal Dzurillovu dosavadní agendu, o žádný rozkol ale nešlo. Teď Dzurilla v rozhovoru pro DVTV doslova řekl:

„Rozhodně to není příjemné. (…) Já jsem to nikde neříkal.“
(DVTV, 19. ledna)

A tak nezbývá než zkusit tradiční malý kvíz. Andrej Babiš lže, protože:

a) chce
b) může
c) musí.

Správné odpovědi posílejte na adresu AB, Imoba, Průhonice. Vylosovaní výherci obdrží dvě kila kuřecích pařátů de luxe edition.

Klidnou mysl. 

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)