Foto: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Babišova Národní fronta, kdo je tady lídr a co na to všechno říká Karel

Napsal/a Robert Malecký 12. února 2024
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Delegáti (vtip) sněmu protikorupčního (vtip) hnutí ANO se o víkendu sešli na pražském Chodově, aby si v demokratických, svobodných volbách (vtip) zvolili své nové vedení. Volba byla napínavá (vtip), na každý z vrcholných postů měli delegáti z různých koutů země zastupující zájmy pracujících (vtip) možnost vybírat hned z několika kvalitních (vtip) kandidátů. Do pozdních nočních hodin pak návrhová komise zjišťovala, kdo byl ten jeden, který hlasoval proti.

Když jsme se dostatečně vynasmáli nad vlastním úvodním vtipem, můžeme přikročit ke skutečnému obsahu manifestace věrnosti myšlenkám babišismu, která se péčí skupiny Agrofert konala v prostorách skupiny Agrofert pro blaho skupiny Agrofert.

Chemicko-zemědělský koncern si vybíral svého zástupce pro věci politické, tedy osobu lidem stojícím mimo koncern Agrofert, tzv. voličům, známou jako předseda vlády ČR. Jak známo, tímto tzv. premiérem pečujícím o blaho skupiny Agrofert měl být podle dva roky staré dohody místopředseda hnutí Karel Havlíček.

„Karel bude dobrý premiér.“
(Andrej Babiš, podcast Chuť moci, listopad 2023)

Tak když Karlovi řeknou, že bude premiér, tak bude premiér. To dá rozum, není hloupý, nemá na čele jitrnici, a když majitel hnutí zavelí, tak sestaví stínovou vládu a bačuje (pardon, vede stínovou vládu). Jenže pak se něco zvrtlo.

„To, že pan Babiš jakožto staronový předseda hnutí ANO půjde do voleb jako lídr, je naprosto správné a já si nedovedu představit, že by tam měl jít někdo jiný. To ale ještě neznamená, že bude premiér.“
(Karel Havlíček, Novinky.cz, 10. února 2024, 19 hodin 24 minut)

Ten časový údaj na konci je důležitý. Ještě kolem půl osmé večer nejspíš pan Havlíček myslel, že bude premiér. V osm večer už si to nemyslel.

„Chci být premiérem.“
(Andrej Babiš o Andreji Babišovi, CNN Prima News, 10. února 2024, 20:03)

A bylo. Znal to před skoro dvěma staletími jiný Karel Havlíček, ten z Německého Brodu, co byl vždycky český a dneska je Havlíčkův. Psal o tom pěkné básničky, třeba tu o Vaškovi, co šel s pány na led… Však ji všichni známe ze školy.

 


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Věc se probírala ještě v neděli. Babiš nakráčel na Primu a tam své myšlenky ještě rozvedl. Agrofert má prý stále tři kandidáty na premiéra, tedy Babiše, prvního místopředsedu Havlíčka a šéfku poslaneckého klubu Alenu Schillerovou.

„Nakonec jsem se rozhodl, že jsem lídr, že jsem kandidát na premiéra. Tečka.“

Tečka.

  • Babiš zároveň nastínil, jak by mělo po volbách v roce 2025 Česko vypadat, ideální by prý byla Národní fronta stran v čele s hnutím ANO.

„V posledních volbách tady propadlo milion hlasů, proto říkám – dejte hlasy nám. Protože se může zase stát, že někdo získá velké hlasy a nedostane se do Sněmovny.“

Prostě stran je moc, stačí jedna. Stejně jako máme jeden hlavní koncern, jedny párky, jedny koblihy a super linku na toastový chleba. Co na tom kdo nechápe?


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • A co na to Karel? Karel šel spát brzo, aby se na to dobře vyspal. Nejspíš dál vede stínovou vládu, dělá svým ovečkám čárky za vystoupení, počítá preference a doufá, že jednou bude henten premiér. Když majitel dovolí. Jednou, možná, prostě někdy.

„Vstávám před pátou hodinou a jsem vždy tak nadupaný, že kdybych dal manželce po probuzení pusu na čelo, tak se jí rozsvítí hlava jako semafor.“
(Karel Havlíček, Novinky.cz, 10. února)

Některé věci jsou asi mimo naši obrazotvornost, tak si je raději nepředstavujeme. Každopádně je možná dobře, že to vezme ten Babiš. A když to nevyjde s tou Národní frontou, tak nám povládne s light fašisty.

„SPD volí 500 000 lidí, jsou to naši spoluobčané, máme demokracii, jsou svobodné volby, proč bychom je měli nějakým způsobem vylučovat?“
(Andrej Babiš, CNN Prima News, 11. února)

Taky už se těšíte? Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)