Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Webová stránka Michaely Šojdrové, zdroj

Babiš se kvůli syrským dětem sejde v pátek s europoslankyní Šojdrovou

Europoslankyně Michaela Šojdrová požádala kvůli své iniciativě na přijetí pěti desítek sirotků původem ze Sýrie o schůzku s premiérem Andrejem Babišem. Na termín dlouho čekat nemusel. Schůzka se odehraje tento pátek v 16 hodin v Hrzánském paláci.

Informaci HlídacíPes.org potvrdili zástupci týmu Michaely Šojdrové. „Mohu potvrdit, že na pátek 21. září v 16. hodin dostala paní exposlankyně Šojdrová od pana premiéra termín na schůzku ve věci přijetí 50 syrských dětí. Schůzka proběhne v Hrzánském paláci,“ říká Eva Rybková z týmu Michaely Šojdrové.

Přesný formát setkání ještě není stanoven, Šojdrová by ale ráda na debatu s premiérem přizvala i vybrané senátory, kteří její návrh na přesun syrských dětí do Česka podporují. Zúčastnit by se mohli i zástupci iniciativy Češi pomáhají.

Andrej Babiš se v sobotním rozhovoru pro deník Právo vyjádřil proti možnosti přijmout jakékoli uprchlíky, i kdyby mělo jít právě o syrské sirotky. Jeho slova vyvolala silnou kritiku.

Později Babiš argumentoval hlavně tím, že nejde o tříleté děti, ale teenagery, především chlapce zhruba ve věku 12 – 17 let.

Sama Šojdrová se označuje jen za iniciátorku a předkladatelku ideji, odmítá že by vyvíjela jakýkoli politický nátlak, opakuje i to, že konkrétní parametry pomoci by měla určit vláda, respektive ministerstvo vnitra.

„Výběr dětí, jejich věk, pohlaví, to není otázka na nás. To by měli dělat úředníci ministerstva vnitra, kteří s tím mají velké zkušenost u umějí to velmi dobře. Politické zadání by mělo vzejít od vlády,“ říká Eva Rybková z týmu Michaely Šojdrové.

Šojdrová proto požádala o termín schůzky i ministra vnitra (pověřeného i řízením ministerstva zahraničí) Jana Hamáčka. Je možné, že se zúčastní dojednaného pátečního setkání.

K solidárnosti s Řeckem i s uprchlíky v tamních táborech vyzvala nově i mezinárodní organizace Lékaři bez hranic.

Řecko by podle ní „v zájmu zachování jejich psychického i fyzického zdraví“ mělo okamžitě odvézt děti a nejvíce zranitelné dospělé z uprchlických táborů na ostrovech v Egejském moři.

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

10 komentářů

 1. Petr Kaminsky napsal:

  Pozor, tohle je nazorna ukazka pro ty, kteri si mysli, ze se Babis ridi nejakymi principy, ma nejake zasady nebo racionalne uvazuje. Po nekolika veletocich a „zehleni“ uz je mudrovani jeho PR mameluka Prchala natolik nesnesitelne, ze je treba zaujmout nejaky postoj (nebo to aspon predstirat). Nejvetsi sranda je, jak je to vsechno predvidatelne. Existuji jen 2 mozne scenare po patecni schuzce. 1) Babis bude tvrdit, ze prijeti sirotku byl jeho napad. Vzdyt i na ty ceske uz prece dal nejake penize. Nasledne budou vsechny „negativni“ zpravy/prispevky z jeho medialniho imperia smazany. Presne podle Orwellova: „Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost.“ 2) Neprijmeme ani jednoho sirotka. Pozadavky p. Sojdrove byly absolutne nehorazne. Je to fsechno ucelovka pred volbami do EP a za fsechno muze ten zlodej Kalousek.

 2. petrph napsal:

  Což mi tedy připomíná, minulý pátek se přece konal v prostorech Senátu „..Kulatý stůl za účasti zástupců vlády, Ministerstva zahraničí, Ministerstva vnitra i v Česku žijící syrské komunity “ ..- jak zde i na HP publikovalo. Jenže bohužel – žádné oficiální výstupy z této akce, žádné komuniké se závěrem na kterém (by) se shodli,..se nedá dohledat.. Veškerá média, ktera se o tomto setkání zmiňují, končí u jedné věty, že se konalo „…“A pak zase všichni jen citují řadu neoficiálních prohlášení jak samotné europoslankyně Šojdrové, i jiných politiků, které ovšem podmínky pobytu těch dětí u nás nekonkretizují, leč obecně (a laicky) nabízejí široký rozptyl variant to se prý všechno dohodne až někdy potom…
  A najednou, voalá – jak se dočitám „„Výběr dětí, jejich věk, pohlaví, to není otázka na nás. To by měli dělat úředníci ministerstva vnitra, kteří s tím mají velké zkušenost u umějí to velmi dobře. Politické zadání by mělo vzejít od vlády,“ říká Eva Rybková z týmu Michaely Šojdrové.?
  Tak to bude zajímavé o čem vlastně bude chtít Šojdrová s Babišem jednat. Mít Babiš aspoň trochu v hlavě, tak jí řekne, bereme jen skutečné (ověřené) sirotky z křesťanských rodin v Sýrii ve věku do 5 let, tak si je koukejte najít ,..potom budeme mluvit o tom co dál

 3. Weber napsal:

  Jsem zvědavý, jak si A. Babiš poradí s rafinovanou pastí nastraženou vítači z EU (prstíčkem A. Merkelové) prostřednictvím M.Šojdrové. Nepochybuji, že o nějaké „sirotky“ nejde, jde jen o test, jak je nejen A. Babiš, ale také rozumná veřejnost ČR (duševně zdravá) silná ve svém odhodlání platit za drzost vzpírat se vrchnosti EU a také různým pomatencům postrádajícím pud sebezáchovy. Ten snímek paní Šojdrové v záhlaví článku je úsměvný a možná dosti vypovídající o celé záležitosti. Srdce znázorňované na grafických dílech obvykle mívá barvu odvozenou od červené, tu kupodivu žluté, to by se dalo také interpretovat jako symbol čínské, či lidovecké zadnice, že?

  • Ivo Patta napsal:

   S těmi politiky a jejich předvolebními tanečky mát pravdu. Navíc jste mne poslední větou rozesmál. Děkuji.

 4. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  50 (z možná milionu) syrských jakoby sirotků – sama Šojdrová připustila, že se nejspíš nejedná o sirotky, ale o mládence mezi 12 a 15 léty věku, kteří prostě nemají doprovod (zřejmě jí jde o doprovod „sirotků“ starších 18 let). Ve skutečnosti nejde o mladé Syřany, ale o zrůdný pokus KDU-ČSL ulovit nějaké hlasy pomocí „srdcerváče“ ve slově – sirotek!
  Jak zrůdné a lidovecké!

  • ČERT napsal:

   Jen bych si dovolil poznamenat, že z našich starších dějin je známo, že právě „sirotci“ si začali říkat východočeští husité po smrti Jana Žižky z Trocnova v roce 1424. Jistě, byli to válečníci a význam toho slova ve vztahu k tomu Žižkovi je jasný. Tímhle nechci říci, by snad ti syrští sirotci byli nějakými „sirotky“ po Islámském státě a Abú Bakrovi al-Bagdádím (který je snad, nejspíš, údajně už také po smrti) – a čehož se možná nebo téměř obává část naší veřejnosti… Ale spíš naznačuji, že pokud by si zase náhodou naopak u nás někdo chtěl asociovat slovo „sirotek“ (ve významu jako osiřelý po nějakém vůdci či veliteli) s nějakým válečníkem nebo něčím podobným, vlastně by to nemuselo být rozhodně nic nového…

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Je skoro jisté, že naznačujete správně a není to s tím Vámi zmíněný významem slova „sirotek“, nic ani nového a vůbec dnes ne nepravděpodoného.

 5. Frenki Hunter napsal:

  Vše v této cause od euro poslankyně Šojdrové je faleš a podvod na nás.
  Jediná smysluplná pomoc má být směřována do Sýrie. Zrušit pitomé sankce, které brání Sýrii pozvednout se z válečného zmaru. Toho zmaru, který jsme sami – my – Západ, vyprovokoval a ve kterém jsme i nadále aktivní.
  Nikdo nedoložil, že jde o sirotky. Nikdo nedoložil, že jejich odesláním do jakéhosi „Česka“ se pro ne něco změní k lepšímu. Nikdo nedoložil, o koho se vůbec jedná.
  Nestěhujme proti vůli Syřany a další cizince do Evropy. Nevměšujme se do jejich světa, do jejich bytí a nebudeme muset dělat a hrát taková trapná divadla. Chceme li pomoci, pomožme. Tam u nich. Tam a jedině tam to má smysl. Ale to přes sankce proti Sýrii nebude mít potřebný efekt.
  Nepodceňujte nás, naše spoluobčany, poslanci, euro poslanci a vůbec všichni ti, kdo jste nějak napojeni na cecíky EU a dalších šmejdů, kteří toto způsobili a nyní cynicky se projevují jako ti největší lidumilové a humanisté. Přestaňte hrát tuto špinavou hru. Ve vašem zájmu. Nevíte, co přijde zítra…

  • Weber napsal:

   No, konečně mi to „docvaklo“ před spaním! Paní Šojdrová není možná taková lidumilka, (sirotkomilka), jak se zdá, je sice lvice lidovecká , ale jako každý řádný lidovec především kalkuluje! Ony budou volby do Europarlamentu a makat za eura je určitě výhodnější, než za kačky! Proto ta aktivita, já ji už podezříval, že ji navedli „vítači“. Sorry jako paní euro – poslankyně. Kalkulovat je legální počin.

 6. petrph napsal:

  Mimochodem, jen bych si dovolil ještě připomínku.Jestli chce srovnávat pí eposlankyně Šojdrová svou akci s akcí lorda Wintona, měla by vědět co jí čeká /za organizační usilí) viz zde
  http://crg.cz/sekce/historie/referaty/20-stoleti/winton/index.htm
  cituji
  „.. Než dostal víza, musel předložit žádost pro každé dítě zvlášť, dále lékařské vysvědčení a důkaz, že je pro dítě připravený domov a má ručitele nebo pěstouna, který je ochoten ho živit a posílat do škol až do sedmnácti let jeho věku. Dále musel složit záruku padesát liber na možné vrácení dítěte zpět do země. …Každé dítě muselo mít své britské i tranzitní vízum…“

  Tohle ani dnes neudělá za pí Šojdrové a její tým nikdo z ministerstev (jak si maluje), leč budou si to muset zařídit sami – a na ta ministerstva podat až plné žádosti.. Navíc je podstatná věta v závěru – „..své britské i tranzitní vízum…“ i to budou muset „vykoumat“ jak sem ty syrské děti přes řadu států Evropy dostane , žádná tranzitní víza pro EU jim samozřejmě předem nikdo neda

Přidávání komentářů není povoleno