Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Profimedia
,

Babiš je „best in hlasování“, Schillerová má z ostudy páva a jaký je mentální věk prezidenta

PSÍ UŠI. Předseda opozice Andrej Babiš tři měsíce po volbách stále předstírá, že je poslancem Parlamentu ČR, a my na oplátku předstíráme, že mu to věříme. Pořád lepší, než když předtím čtyři roky předstíral, že je předsedou vlády, a třetina lidí mu to věřila i bez předstírání. Člověk se musí umět radovat z maličkostí. Pojďme ke komentovanému přehledu týdne, byla to zase jednou soda.

 • Andrej Babiš jede podle svého starého známého hesla: Nemakáme, kecáme. Jeho účast na hlasování ve sněmovně je tristní, zato práce ve výborech je ještě horší. Přesně řečeno žádná.

„Nechci být členem žádného výboru, bude mě to časově blokovat.“
(Andrej Babiš v rozhovoru pro Deník N, 24. ledna)

Pomalu se tak potvrzuje Babišovo dávné vyhlášení, že pokud prohraje volby, v opozici sedět nebude. Sice ho mezitím párkrát změnil, ale co Babiš nezměnil… Účast bývalého premiéra na hlasování dosahuje zatím krásných 14 %, a je tak druhým nejhorším poslancem vůbec. Best in hlasování. Pro naši ohlášenou sázku je to dobře. Před časem jsme zde napsali, že autor těchto řádek dobrovolně pozře kuřecí párek z Vodňan (nožičku, ne pár, tak daleko nejsme), pokud Babišova docházka do sněmovny v tomto volebním období přesáhne 50 procent. Zatím dobrý.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Hnutí ANO má zase pořádnou kauzu a Alena Schillerová z ostudy páva. Slovy Andreje Babiše: Fotografové jsou obrovská neuvěřitelná kauza. Kauza za DVA TISÍCE TISÍC KORUN. Po několika dnech od zjištění Seznam Zpráv, že stát utratil za její prezentaci skoro dva miliony korun, konečně poskytla jakés takés vysvětlení. I když – posuďte sami:

„Já jsem taková, že když něco dělám, tak to dělám na 150 procent. Někdy to přeženu, to uznávám.“
(Alena Schillerová v Otázkách Václava Moravce, 30. ledna)

To jsme dopadli ještě dobře. Když si například vezmeme schodky státního rozpočtu, zvládala ministryně financí běžnou normu plnit ne na 150, ale na vyšší stovky procent. V tom už se nějaké dva miliony bohatě ztratí.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

 • Víceministr Karel Havlíček neprožívá zrovna šťastné období. Ve stínové vládě hnutí ANO mu připadlo jedno jediné ministerstvo, v úterý navíc opět neuspěl ve volbě posledního místopředsedy dolní komory. A tak se Karel Havlíček rozzlobil.

Upřímně: Šaráda s nezvolením Havlíčka je samozřejmě nedůstojná, i když jistým výchovným důvodům jsme ochotni porozumět. Dá se na to nahlížet i trochu jinak. Nejvyšším ústavním představitelem největší strany ve sněmovně má být samozřejmě její předseda, a ne aby se schovával někde v neexistující funkci předsedy opozice, ředitele stínové vlády Agrofertu nebo řidiče karavanu. Představa, jak Andrej Babiš řídí jednání sněmovny, navíc předem slibuje mnoho zábavy – a ještě by musel chodit do práce. Zde je výchovný moment dvojnásobný, to by si koalice neměla nechat ujít.

 • Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval ve čtvrtek nové rektory vysokých škol. Při této příležitosti připomněl, že je opět ve skvělé kondici, ba co víc, jeho mysl, dříve zdánlivě unavená a zastřená, je občerstvená a mladá.

„Měl tady být s vámi ještě jeden kandidát, který je ale nemocný. Je to profesor Vojtěch, Vojtěch Adam. Já, když jsem četl toto jméno, tak byla iluze deja vu, a domníval jsem se, že jde o dalšího uchazeče o Ministerstvo zdravotnictví. Není tomu tak.“
(Miloš Zeman v proslovu k rektorům, Hrad.cz, 26. ledna)

No ale hahaha, pane prezidente. Ten postřeh, ten vtip! Jsme rádi, že zkazky o vaší utuchající kondici byly jen zlé řeči a že váš mentální věk znovu dosahuje hodnot mladého člověka. Ba že tento regres dokonce postoupil na úroveň žáka třetí třídy základní školy, aspoň co do úrovně humoru.

Tak klidnou mysl, aspoň tak čilou, jako je ta prezidentova.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

54 komentářů

 1. Honza napsal:

  Nevím jaký je mentální věk pana Maleckého, ale s jistotou mohu říci, že pan prezident Zeman si pana Maleckého kdykoliv namaže na chleba.

  • Vladimír Komárek napsal:

   Mentálně na to namazání titl. Zeman (emeritní člen KSČ) samozřejmě „má“, rozlišit totiž člověka od pomazánky už vyžaduje vyšší duševní schopnosti, než Zloman vykazuje…Snad jedině po dávce „podpůrných látek“ se dokáže na pár chvil zkoncentrovat…ale pak asi nebude mít sílu v pažích a zručnost k mazání…vždyť je to tvor vykazující už jenom zoombie parametry.

   • Jonáš napsal:

    Současný prezident byl členem KSČ za doby tkzv. Pražského jara, zatímco např. jistý generál, který chce na prezidenta kandidovat, byl členem KSČ za tkzv. normalizace.
    A k článku: Je uváděna 14% účast Babiše při hlasování. Ono už se v PS PČR hlasovalo, kromě rozdělování koryt, už o něčem důležitém pro občany této země?

    • Jan Weber napsal:

     A není to jedno? Zkuste Vy chodit do práce (v komerční firmě) řekněme na 1 den v týdnu a ještě jenom na 5 hodin. A trvejte na platů za plný úvazek. Pak nám řekněte, jak dlouho jste s tím v té firmě přežil.

  • Jiří napsal:

   Potřebovali bychom spíš prezidenta, který se nepokouší si někoho mazat na chleba, ale jde národu příkladem ve slušnosti a morálce.

  • Bum napsal:

   Bezmozkum nalevajicim se ve ctvrte cenove to tak muze pripadat. Pan Malecky je hony daleko v hulvatstvi, spine ( pravdepodobne fyzicke a psychicke), ani v KSC ci dokonce praskacem STB nikdy nebyl! Naprosto neduveryhodna osoba ve vasich vytribenych kruzich, ze?

  • Vaclav napsal:

   Me nejaky Malecky vubec nic nerika . A vezte , ze po Zemanovi vam bude jeste smutno . A P.s . ja ho moc taky nemusim.

  • Danovy poplatnik napsal:

   Zaplatime Zemanovi ještě pár mega za regeneraci z našich daní. To se nám vyplatí. Za ty prachy si nás maže všechny.. víme kde.. Gentleman 🤮

  • evaka napsal:

   Možná namaže…., ale pak už nebude vědět co s ním dál…

  • Tondach napsal:

   nevím, jaký je váš mentální věk, když dovedete takhle psát ….

  • Ludmila Ondrášková napsal:

   Pane,vláda dělá samé seky a docela velké podrazy ,jak před volbami,musí odpoutat pozornost .

  • Hujer napsal:

   SCHellerka,takový kakací pytel a ještě se fotí.To je hlavní ostuda,místo aby zalezla.

  • Miroslav Přibyl napsal:

   Ano, namaže si cheba sádlo a to bude jeho vrcholný psychofyzický výkon. Jinak je to cirhózou stíhaný starobní důchodce, jak potvrzuje MUDr. Pafko a pozoruje MUDr. Stehlíkovová.

 2. petrph napsal:

  Je fakt že takovejch skromnejch poslanců co netouží být v záři reflektorů, ale chtějí takřka neviděni pracovat potichu pro blaho národa, je povícero. Třeba takový Farský, nebýt nevděčných novinářů, tak by si po 8 měsíců nikdo ani nevšiml, že nevyspává v parlamentní lavici, ale že pilně studuje v UeSeJ, jak z nás udělat vzorovou federální republiku EU,,
  Jak by se řeklo po sovětsku, opravdový kádr, Gigant,,

  • Vladimír Komárek napsal:

   Pane Petře, neúčastí byl rekordmanem minulé volební období nějaký poslanec Babiš, který chyběl ve sněmovně jako poslanec cca 3 roky. Nechodil ani jako premiér na interpelace. Kam se na něho „hrabe“ jakýkoliv 8-mi měsíčňák ! [Mimochodem i v této sněmovně poslanec Babiš už vykazuje 86% ignoraci.] Tak než si kopnete, zjistěte si jak jsou na tom vaši oblíbenci, kurňa.

   • Jan napsal:

    Od sloveského estébáka nic dobrého nečekám. Ani účast v parlamentu. Ovšem doufal jsem, že členové SPOLU si uvědomí, jak a hlavně proč se dostal k moci. STAN a jeho Farský mě zrovna nepotěšil. Navíc je předmět „studia“ ostudný.

    • Vaclav napsal:

     Doufam , ze uz vis , ze jsi doufal marne.

    • Tondach napsal:

     Aha! Takže, když Babiš nechodí do sněmovny, tak je to dobrý, ale když by pětkrát nebo šestkrát chyběl Farský, tak to je špatný?

   • Slávek napsal:

    Pane Komárku vy mi připomínáte toho náměstka na zdravotnictví…. Jste za ty komentáře honorovaný ?

   • petrph napsal:

    Ale no právě ,když už to sám píšete, že Babiš ještě krom poslancování dělal ještě na plnej úvazek předsedu vlády?

   • Podnebný napsal:

    Největší délku absencí v Parlamentu měl pan senátor Čuba, velký to kamarád současného pana prezidenta. Délku těchto absencí ukončila, resp. zlegalizovala teprve smrt pana Čuby.

 3. Petr Zavadil napsal:

  Dejte pokoj už tomu Babišovi. Na Seznamu se již nedá číst bez té zaujatosti vůči bývalé vládě. Každý soudný člověk přece ví, že máme v současné době nejhorší vládu za existence ČR.

  • Petr napsal:

   Musím souhlasit.

   • evaka napsal:

    Nemusíte… Teď už opravdu ne… 🙂 Teď už fakt můžete napsat, co si doopravdy myslíte 🙂

    • Dr. B napsal:

     😂👍

     • Jembo napsal:

      Paní Schillerova je vypočítává a okrádala daňové poplatníky.Vse by měla vrátit do státní kasy.To samé pan Ovčáček, který si hraje na cirkevniho služebníka.Je to rouška zloděje.Je potřeba všechny tyto hnát k osobním zodpovědnosti a provést audit majetku a osobnich účtů.

  • Vladimír Horák napsal:

   To Víte asi jenom Vy asi nemáte děti když se Vám líbila Babišvláda „to se nám to hoduje když nám to někdo platí „třeba stát který je na dně s financema.

  • jan napsal:

   Tak tohle přesně napíše pouze pokrytec , který tvrdí něco o zaujatosti a sám je zaujatý až hanba ….
   ještě než vláda cokoliv mohla udělat už je pro vás nejhorší za celé existence ČR …
   jste stejný jako ten váš Bureš … který jako správný zloděj , vždy první vykřikuje : chytte zloděje …

  • Miroslav Vašíček napsal:

   V tom případě se rád pokládám za nesoudného.

  • Karel napsal:

   Trestě stíhaný premiér, Alenka co žila, bydlela a fotila se za naše to vám nestačí ?
   Kdy už procitnete koblížci ? Bohužel asi nikdy !!!

  • Tondach napsal:

   Asi ani vzdáleně netušíte, jak vypadá soudný člověk, že?

  • Tondach napsal:

   Piš jen za sebe! Za všechny soudné lidi už vůbec ne!

 4. Dr. B napsal:

  Jak ten náš pan prezident bystrý, navzdory všem škarohlídům. Hned jak slyšel Vojtěch Adam, tak mu to naskočilo v hlavě, lišákovi našemu 😉
  Připomnělo mi to jednu scénku od Holzmana. „Jak ten kluk slyšel slovo zima, tak vám hned povídá. Bude padat sníh, budem stavět huhulála!“
  Jsem tak rád, že ty řeči o alkoholické demenci jsou jen pomluvami té ošklivé demožumpy.

  • Vladimír Komárek napsal:

   Kóma z deliria tremens se nedá napravit. Tak prosté to s Vaším prezidentem je.
   Můj nebyl, není a nebude ani po krátký zbytek jeho dnů !

   • Dr. B napsal:

    Já vím, nemá se to, ale jsem zlý člověk a myslel jsem to ironicky 😉

   • Pavel Blažek napsal:

    Jasně zvolte si lepšího :-),přemluv bábu.

    • Zdenál napsal:

     Každý další bude lepší. Jiný komunista- alkoholik už v Česku není. Ostudy už Bimbo udělal dost. Zabetonoval Hrad lépe jak Hitler bungr a připravil nás o miliardy. Ještě zbývá aby nám zdanil důchody. Pak už budou koblihy spokojení.

 5. Václav napsal:

  Při včerejší debatě u Moravce byla vidět ta její suverénost.Ani náznak studu či pokory.Této paní je jedno co si o ní kdo myslí.Paní Schillerová uměla velmi zdatně sosat erár pro svoje vlastní potřeby.

 6. Vladimír Doul napsal:

  Pane Malecký, to co jste vytvořil je opravdu „skvělé“ čtení, kam se hrabou redaktoři z Forum 24. Jste opravdu ale opravdu nejlepší. Škoda, že už není Dikobraz, tam by Vaše články měly úspěch – spousty lidí by to považovalo za dobrý vtip.

  • evaka napsal:

   Spousta jiných zase za smutnou pravdu… to si nevyberete

 7. toky napsal:

  A tak se nabízí otázka – dostali rusáci tajnou zprávu „Vrbětice“ z hradu nebo ze Strakovky? Dostali orginál nebo kopii?

 8. jiři napsal:

  Pane Malecky napíšte aj neco o ods jak roz kra dalo republiku.

  • Tondach napsal:

   Nebo o tom, jak v americe bijou černochy a vyhladili indiány, že?
   Neodkláněj to jinam ….
   Hlavně nepsat o tvých modlách!

 9. Anna Hanah napsal:

  Mám pocit, že se ještě nenašel člověk, který by neurážel nezesměšňoval a nekritizoval názory druhých. Kritizujete a pranýřujete lidi, kteří se snažili tuto zemi vést. Stoupněte si na jejich místo, zapojte se do politického dění a sami poznáte jak náročné to je pohybovat se mezi vlky. Ať jsou jací jsou, ale alespoň se snaží a že je president starý pán, no myslím že zestárne každý a lidé si ho svobodně zvolili stejně jako pana Babiše. Nikdo není dokonalý a ti co kritizují a uráží, jsou zakomplexovaní lidé, kteří si nevidí na špičku nosu. Můžeme psát, že se nám to nelíbí, ani mě ne, ale neznamená to, že budu někoho jmenovat estébákem a urážet presidenta. Kde se bere ta nenávist, vy chcete, aby druhý byl slušný a poctivý, aby dělal pro vás to nejlepší, ale proč? Vždyť se vám stejně nikdo nezavděčí, nadáváte úplně na všechny ať je to Petr nebo Pavel. A co vy? Jste tak dokonalí že si můžete dovolit kritizovat práci druhých?

  • Zdenál napsal:

   Ono, milovat udavače, když ti na Bartolomějské přerazí ruku, je poměrně těžké. Lásku židů k Mengelemu také nelze vynucovat. Ale kritizovat agrofertvládu, že nás neskutečně zadlužila, že nemají důchodci ani na zubaře, jenom proto aby se někdo mohl válet v zámcích ve Francii za ukradené peníze, to snad ještě můžem ? Dnes jsou plné věznice lidí, kteří měli tu smůlu a Burešovi zkřížili cestu. Kdy je z krimu pustíme ?

  • Tondach napsal:

   Ale najdou se tací, kteří blahem vlhnoz ze Zemana i z Babiše ….!
   Jen v jiných novinách

 10. Richard Šebesta napsal:

  Tak Bureš a jeho sliby v tom si může podat ruku se Zemanem. Oni oba i když uznávám že nejen oni i další naši politici z dalších stran si asi vzali vzor s Adolfa Hitlera. Minimálně pokud jde o sliby. Hitler měl přece známou zásadu,kterou celkem dodržoval: slíbit lze cokoli,splnit se nemusí nic. U Bureše vidím,že se tím nechal inspirovat.Docházka do sněmovny pro Bureše ? Prosím vás na takové ptákoviny on velký guru nemá čas. Je třeba začít objíždět republiku kandidatura na presidenta se blíží. No a on chce vystřídat Zemana (Zlomana) na hradě. Takže mu neházejte klacky pod nohy nějakou docházkou do žvanírny. To jsou jeho slova.

 11. Honza Seják napsal:

  Helé… Ale upřímně… Ten Zemanův joke byl dobrý 😀

Přidávání komentářů není povoleno