Foto: Profimedia

Babiš je „best in hlasování“, Schillerová má z ostudy páva a jaký je mentální věk prezidenta

Napsal/a Robert Malecký 30. ledna 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Předseda opozice Andrej Babiš tři měsíce po volbách stále předstírá, že je poslancem Parlamentu ČR, a my na oplátku předstíráme, že mu to věříme. Pořád lepší, než když předtím čtyři roky předstíral, že je předsedou vlády, a třetina lidí mu to věřila i bez předstírání. Člověk se musí umět radovat z maličkostí. Pojďme ke komentovanému přehledu týdne, byla to zase jednou soda.

  • Andrej Babiš jede podle svého starého známého hesla: Nemakáme, kecáme. Jeho účast na hlasování ve sněmovně je tristní, zato práce ve výborech je ještě horší. Přesně řečeno žádná.

„Nechci být členem žádného výboru, bude mě to časově blokovat.“
(Andrej Babiš v rozhovoru pro Deník N, 24. ledna)

Pomalu se tak potvrzuje Babišovo dávné vyhlášení, že pokud prohraje volby, v opozici sedět nebude. Sice ho mezitím párkrát změnil, ale co Babiš nezměnil… Účast bývalého premiéra na hlasování dosahuje zatím krásných 14 %, a je tak druhým nejhorším poslancem vůbec. Best in hlasování. Pro naši ohlášenou sázku je to dobře. Před časem jsme zde napsali, že autor těchto řádek dobrovolně pozře kuřecí párek z Vodňan (nožičku, ne pár, tak daleko nejsme), pokud Babišova docházka do sněmovny v tomto volebním období přesáhne 50 procent. Zatím dobrý.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Hnutí ANO má zase pořádnou kauzu a Alena Schillerová z ostudy páva. Slovy Andreje Babiše: Fotografové jsou obrovská neuvěřitelná kauza. Kauza za DVA TISÍCE TISÍC KORUN. Po několika dnech od zjištění Seznam Zpráv, že stát utratil za její prezentaci skoro dva miliony korun, konečně poskytla jakés takés vysvětlení. I když – posuďte sami:

„Já jsem taková, že když něco dělám, tak to dělám na 150 procent. Někdy to přeženu, to uznávám.“
(Alena Schillerová v Otázkách Václava Moravce, 30. ledna)

To jsme dopadli ještě dobře. Když si například vezmeme schodky státního rozpočtu, zvládala ministryně financí běžnou normu plnit ne na 150, ale na vyšší stovky procent. V tom už se nějaké dva miliony bohatě ztratí.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Víceministr Karel Havlíček neprožívá zrovna šťastné období. Ve stínové vládě hnutí ANO mu připadlo jedno jediné ministerstvo, v úterý navíc opět neuspěl ve volbě posledního místopředsedy dolní komory. A tak se Karel Havlíček rozzlobil.

Upřímně: Šaráda s nezvolením Havlíčka je samozřejmě nedůstojná, i když jistým výchovným důvodům jsme ochotni porozumět. Dá se na to nahlížet i trochu jinak. Nejvyšším ústavním představitelem největší strany ve sněmovně má být samozřejmě její předseda, a ne aby se schovával někde v neexistující funkci předsedy opozice, ředitele stínové vlády Agrofertu nebo řidiče karavanu. Představa, jak Andrej Babiš řídí jednání sněmovny, navíc předem slibuje mnoho zábavy – a ještě by musel chodit do práce. Zde je výchovný moment dvojnásobný, to by si koalice neměla nechat ujít.

  • Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval ve čtvrtek nové rektory vysokých škol. Při této příležitosti připomněl, že je opět ve skvělé kondici, ba co víc, jeho mysl, dříve zdánlivě unavená a zastřená, je občerstvená a mladá.

„Měl tady být s vámi ještě jeden kandidát, který je ale nemocný. Je to profesor Vojtěch, Vojtěch Adam. Já, když jsem četl toto jméno, tak byla iluze deja vu, a domníval jsem se, že jde o dalšího uchazeče o Ministerstvo zdravotnictví. Není tomu tak.“
(Miloš Zeman v proslovu k rektorům, Hrad.cz, 26. ledna)

No ale hahaha, pane prezidente. Ten postřeh, ten vtip! Jsme rádi, že zkazky o vaší utuchající kondici byly jen zlé řeči a že váš mentální věk znovu dosahuje hodnot mladého člověka. Ba že tento regres dokonce postoupil na úroveň žáka třetí třídy základní školy, aspoň co do úrovně humoru.

Tak klidnou mysl, aspoň tak čilou, jako je ta prezidentova.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)