Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Byli jsme před covidem, někteří budou i po něm.
FB Andrej Babiš,

Babiš jako Otec národa, kdo vyhrál covidový AZ kvíz a monarchistická frakce v hnutí ANO

PSÍ UŠI. „Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky,“ pravil Albert Einstein a přesně tak předpověděl beznadějnou pozici, v níž jsme se ocitli. Starého psa novým kouskům nenaučíš, a my jsme tak do roku 2021 vstoupili vedeni přetrhdílem, kdovíproč stále nazývaným Vláda České republiky. Očekávat, že experiment probíhající za neměnných podmínek konstatními prostředky přinese odlišné výsledky, je – jak bylo řečeno – čiré bláznovství.

 • Přehoupli jsme se do nového roku, který měl podle mnohých znamenat naději a podobné iracionální nesmysly. V takové situaci se lidé obvykle upínají k chimérám, jak hezky ukázal předseda vlády, když na Nový rok v televizoru recitoval čísi psaný text.

„Byli jsme před covidem, budeme i po něm.“
(Andrej Babiš promlouvá k národu, celý projev na vlada.cz, 1. ledna)

Parafráze výroku Otce národa Františka Palackého je zde použita hezky, jen úplně nevíme, co by na to řeklo těch dosavadních zhruba 12 tisíc mrtvých, které vládní chaos a marketingem řízená rozhodnutí stála život. Byli jsme před Babišem, budeme i po něm? Kdybychom si to chtěli znázornit obrázkově, máme na výběr z řady různých grafů. Tak třeba tento, který prostřednictvím současnosti hledí do blízké budoucnosti:

Zdroj: https://ourworldindata.org/coronavirus-data-explorer

Prostě pořád best in covid.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Záchrana je všeobecně spatřována ve vakcíně, a tak třeba Izrael naočkoval za 12 dní 12 procent populace. U nás zatím probíhají spíš první opatrné pokusy, kam na českou vládu s těmito novotami. V Izraeli jedou tempem 150 tisíc očkovaných denně, u nás to počítáme ve stovkách. Zato ale denně přibývají tisíce nových případů u lidí, kteří když to přežijí, nějakou tu imunitu mít budou. Říká se tomu komunitní přenos nebo také neřízené promořování a zdá se, že je to teď hlavní vládní strategie.

„Je žádoucí, aby toto číslo bylo poměrně vysoké a mohli jsme je plošným testováním identifikovat.“
(ministr zdravotnictví Jan Blatný na tiskové konferenci resortu, 30. prosince)

Tak vida, ono to půjde, ne že ne. Předseda vlády Andrej Babiš si ovšem nechal včelku píchnout, dokonce jako první v zemi. A hned se na internetu objevily ošklivé větičky a srovnání, kde v jaké zemi nechali očkovat jako první politiky, a kde naopak seniory nebo zdravotníky. A že prý jsme jako na Balkáně…

Je to samozřejmě vůči Babišovi nefér, protože on je jak známo kromě jiného důchodce, lékař, zdravotní sestra, hygienik, šéf Chytré karantény, předseda vládní zdravotní rady, bývalý koordinátor očkování a tak bychom mohli pokračovat. A hlavně přece není politik.

 • Konec roku a začátek nového je vždy časem nejrůznějších anket, rekordů, zajímavostí a kuriozit. Přidáme se i my, navíc oblíbenou obrázkovou formou. Vítězem covidového AZ kvízu se loni stal pan Andrej, který jako první spojil všechny strany soutěžního pole zvaného Česká republika.

V meziokresovém srovnání se potom stal vítězem okres Rakovník, kde jako první splnili normu na 100 procent.

Zdroj: iRozhlas.cz, 31. prosince

Připomeňme, že major Terazky mal na frontě aj sto sedemdesiat bodou – a jak tých bolševikou hnali! Prepáčtě, fašistou.

 • Ale zpátky k vážným věcem. Ty, co se toho dožijí, čeká horké jaro a léto ve znamení předvolební kampaně. Bude to mistrovství světa v hledání viníků a začal s tím už prezident Zeman, který ve svém vánočním proslovu označil za viníky opozici, média a Bakalu a vzápětí vyhlásil volby, čímž fakticky kampaň odstartoval. Vhodně k tomu přispěl i vládní server Česká pozice, což je – pro ty, co ho neznají – koncentrát žumpy zvané Lidové noviny pro otrlé.

„Situace se každý den mění a vyžaduje rychlé řešení. Toho jsou schopní jen lidé, kteří působili v manažerských postech, museli rozhodovat okamžitě a věděli, že pokud rozhodnutí neučiní, zítra na to nebudou mít čas a podnik se ocitne ve ztrátě. V současné vládě je na štěstí několik takových lidí, především premiér Andrej Babiš.
(Václav Makrlík na České pozici, 1. ledna, v článku „Rok 2021: Z české politiky primitivní jednostranná kritika nezmizí“)

Zajímavá je osoba autora: „Absolvent Vysoké školy ekonomické, působil v ekonomických, manažerských a diplomatických pozicích. Nyní v důchodu. Publicista a spisovatel, člen monarchistické strany Koruna Česká a Unie evropských federalistů. Člen OO ANO Písek.“ Čili něco jako monarchistická odnož hnutí ANO – to jsme nevěděli, že existuje, člověk se pořád něčemu učí. Tak přestaňte s tou jednostrannou kritikou, holoto, ještě že toho pana předsedu máme. A takové to kdysi byly slušné noviny.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

10 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Byli jsme před Babišem, budeme i po něm … nebo buděme?

 2. petrph napsal:

  Je to tak, nicméně bych se zase nekojil nadějí, že by se ta situace měla rapidně změnit, kdyby místo té vlády Babiše tu byla nějaká „naprosto jiná“.. K čemuž doporučuji, známou Haškovu „Řeč o protikandidátech“.. ze které cituji jen závěr „..Zvolením některého z nich vykonáte ten záslužný skutek, že si aspoň pro sebe vymůže ve Vídni amnestii, neboť jinak každého z nich čeká káznice…“:))

 3. Jaroslav napsal:

  Je smutné, že 31 let po revoluci nám vládně estébák a komunista. Kde je lustrační zákon? To nikomu nevadí? Když napíšu komentář např. do Novinek, mám natrvalo zablokovaný přístup. Jsem z toho frustrovaný. Koho mám volit, když estébáka drží komunisté, socialisti, tu Okamura, tu ODS? A to ještě se uvažuje, že estébák Bureš bude prezidentem? Tak to už je devastace českého národa v přímém přenosu…

 4. Pavel Liška napsal:

  Ale no tak….. Babiš chtěl jít jako první příkladem. Že je očkování bezpečné. Kdyby to neudělal, tak by to bylo zase špatně, protože to (podle mnohých novinářů) udělat měl. Neobhajuji jeho chaotická opatření, ale kritika za každou cenu a všeho, je kontraproduktivní a nahání mu body. Bojím se, že pokud v tom budou mainstreamová média pokračovat a přepálí to, tak AB ty volby zase vyhraje.

 5. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Virus SARS-CoV-2, způsobující nemoc covid-19 by podle pana Roberta Maleckého, by byl neúčinný, kdyby v ČR vládla třeba ODS? Nezdá se Vám to trochu mimo?
  A co těch 359 250 občanů USA zemřelých k dnešnímu dni na infekci virem SARS-CoV-2, ty „vládní chaos a marketingem řízená rozhodnutí“, současné české vlády, stála život? Jak byl ten vtip o soudruhu Kapkovi, který končil: … nejseš ty kapku blbej?
  Návodné reporty o tom, že třeba Israel, VB,či USA mají oproti ČR naočkováno miliony obyvatel,usvědčují autora y těchto zpráv, že nevédí ani, že zmíněné státy nepatří do EU, která konsekvetně řídí očkování ve svých členských státech i co do počtu přidělených očkovacích dávek, čímž jsoue řízeny i počty naočkovaných. AntiBabiš z toho kouká jak zadek z roztrhaných gatí a jedovatá věta: „Je to samozřejmě vůči Babišovi nefér, protože on je jak známo kromě jiného důchodce, lékař, zdravotní sestra, hygienik, šéf Chytré karantény, předseda vládní zdravotní rady, bývalý koordinátor očkování a tak bychom mohli pokračovat. A hlavně přece není politik“, ani upozornění že: ..Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
  Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu“ Vám na cti nepřidají.
  Zbytek článku ponechávám bez komentáře, důvod je snadno k uhodnutí a proto hádejte …
  Vím, že sranda musí být, i kdyby na chleba nebylo, ale čeho je mnoho, toho je příliš, říkaval můj přítel malíř Matal.

  • Jaroslav napsal:

   Pane, kde jste byl téměř celý uplynulý rok? Na postech odpovědných se to střídalo jak na kolotoči (Prymula, Maďar, hl. hygienik atd.). V úterý neplatilo co se rozhodlo v pondělí že bude platit ve středu a naopak a za vším stál váš nenahraditelný estébák Bureš. On totiž neškodí jen ve zdravotnictví. Vinou nenapravitelných náhod se tato zrůda vyšplhala k moci a vy, já, všichni a naše děti se z toho nevzpamatujeme. Tož takový je Babiš. Dokonce na tom nešťastném covidu snad ještě vydělá, to ani nemluvě o úvahách, že snad bude prezidentem?!?!? To už bychom byli pro srandu celému světu…

   • virus napsal:

    Co pořád melete o estébákovi , Babiš byl nanejvíš možná informátorem ! Pokud víte, že o někom státním orgánům lhal , tak to sem uveďte ! Pokud o někom uvedl , že krade a byla to pravda , tak co mu vyčítáte ? Co dnešní BIS , ta žádné informátory nemá ?

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Kam chodíte na rozumy? Chcete být prezidentem Vy? Ku podivu, Vašemu, já, moje děti, vnuci i pravnuci, jsme se z toho Babiše docela vzpamatovali a nebýt covidu-19, žijeme docela v pohodě. Jedině co mě ještě vadí, že ač naší rodině bylo ledacos z toho, co sebrali komunisti vráceno, hodně toho ukradli Klausovi pseudodemokrati a prodali, utržené peníze pak zašantročili. Babiš mně nic neukradl, ale Klaus a jeho parta ano. Pokud Vás Babiš-Bureš (svazekStB reg. č. 25085) okradl, měl byste na něho podat trestní oznámení, já na Klause nemůžu, protože on si na to okradení prosadil zákon č. 403/1990 Sb., o zmírnění následků některých majetkových křivd. Jen některých.

    • skeptik napsal:

     Andrej Babiš Oskare (hanáku z Hané) byl v divokých devadesátých letech s Václavem Klausem jedna ruka. Stejně tak i s jeho „pseudodemokraty“, zvláště pak s Ivanem Langrem. Ostatně kdyby s nimi jedna ruka nebyl, nedosáhl by dnes takového majetku. Více se dozvíte v knize Tomáše Lemešami Z Bureše Babišem.

  • martin napsal:

   k dnesku (6.1.2021) USA 365664 mrtvych s/na cinsky virus, tedy 1101 na milion obyvatel a nelichotive 13. misto celosvetove
   naproti tomu cesko jen 12436 mrtvych s/na cinsky virus, tedy 1160 na milion obyvatel a krasne 8. misto celosvetove
   jsme zdaleka nejhorsi co se tyce sousednich zemi a ve druhe vlne 2. nejhorsi celosvetove v poctu umrti od zari 2020.

Přidávání komentářů není povoleno