Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Byli jsme před covidem, někteří budou i po něm.
FB Andrej Babiš,

Babiš jako Otec národa, kdo vyhrál covidový AZ kvíz a monarchistická frakce v hnutí ANO

PSÍ UŠI. „Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky,“ pravil Albert Einstein a přesně tak předpověděl beznadějnou pozici, v níž jsme se ocitli. Starého psa novým kouskům nenaučíš, a my jsme tak do roku 2021 vstoupili vedeni přetrhdílem, kdovíproč stále nazývaným Vláda České republiky. Očekávat, že experiment probíhající za neměnných podmínek konstatními prostředky přinese odlišné výsledky, je – jak bylo řečeno – čiré bláznovství.

  • Přehoupli jsme se do nového roku, který měl podle mnohých znamenat naději a podobné iracionální nesmysly. V takové situaci se lidé obvykle upínají k chimérám, jak hezky ukázal předseda vlády, když na Nový rok v televizoru recitoval čísi psaný text.

„Byli jsme před covidem, budeme i po něm.“
(Andrej Babiš promlouvá k národu, celý projev na vlada.cz, 1. ledna)

Parafráze výroku Otce národa Františka Palackého je zde použita hezky, jen úplně nevíme, co by na to řeklo těch dosavadních zhruba 12 tisíc mrtvých, které vládní chaos a marketingem řízená rozhodnutí stála život. Byli jsme před Babišem, budeme i po něm? Kdybychom si to chtěli znázornit obrázkově, máme na výběr z řady různých grafů. Tak třeba tento, který prostřednictvím současnosti hledí do blízké budoucnosti:

Zdroj: https://ourworldindata.org/coronavirus-data-explorer

Prostě pořád best in covid.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Záchrana je všeobecně spatřována ve vakcíně, a tak třeba Izrael naočkoval za 12 dní 12 procent populace. U nás zatím probíhají spíš první opatrné pokusy, kam na českou vládu s těmito novotami. V Izraeli jedou tempem 150 tisíc očkovaných denně, u nás to počítáme ve stovkách. Zato ale denně přibývají tisíce nových případů u lidí, kteří když to přežijí, nějakou tu imunitu mít budou. Říká se tomu komunitní přenos nebo také neřízené promořování a zdá se, že je to teď hlavní vládní strategie.

„Je žádoucí, aby toto číslo bylo poměrně vysoké a mohli jsme je plošným testováním identifikovat.“
(ministr zdravotnictví Jan Blatný na tiskové konferenci resortu, 30. prosince)

Tak vida, ono to půjde, ne že ne. Předseda vlády Andrej Babiš si ovšem nechal včelku píchnout, dokonce jako první v zemi. A hned se na internetu objevily ošklivé větičky a srovnání, kde v jaké zemi nechali očkovat jako první politiky, a kde naopak seniory nebo zdravotníky. A že prý jsme jako na Balkáně…

Je to samozřejmě vůči Babišovi nefér, protože on je jak známo kromě jiného důchodce, lékař, zdravotní sestra, hygienik, šéf Chytré karantény, předseda vládní zdravotní rady, bývalý koordinátor očkování a tak bychom mohli pokračovat. A hlavně přece není politik.

  • Konec roku a začátek nového je vždy časem nejrůznějších anket, rekordů, zajímavostí a kuriozit. Přidáme se i my, navíc oblíbenou obrázkovou formou. Vítězem covidového AZ kvízu se loni stal pan Andrej, který jako první spojil všechny strany soutěžního pole zvaného Česká republika.

V meziokresovém srovnání se potom stal vítězem okres Rakovník, kde jako první splnili normu na 100 procent.

Zdroj: iRozhlas.cz, 31. prosince

Připomeňme, že major Terazky mal na frontě aj sto sedemdesiat bodou – a jak tých bolševikou hnali! Prepáčtě, fašistou.

  • Ale zpátky k vážným věcem. Ty, co se toho dožijí, čeká horké jaro a léto ve znamení předvolební kampaně. Bude to mistrovství světa v hledání viníků a začal s tím už prezident Zeman, který ve svém vánočním proslovu označil za viníky opozici, média a Bakalu a vzápětí vyhlásil volby, čímž fakticky kampaň odstartoval. Vhodně k tomu přispěl i vládní server Česká pozice, což je – pro ty, co ho neznají – koncentrát žumpy zvané Lidové noviny pro otrlé.

„Situace se každý den mění a vyžaduje rychlé řešení. Toho jsou schopní jen lidé, kteří působili v manažerských postech, museli rozhodovat okamžitě a věděli, že pokud rozhodnutí neučiní, zítra na to nebudou mít čas a podnik se ocitne ve ztrátě. V současné vládě je na štěstí několik takových lidí, především premiér Andrej Babiš.
(Václav Makrlík na České pozici, 1. ledna, v článku „Rok 2021: Z české politiky primitivní jednostranná kritika nezmizí“)

Zajímavá je osoba autora: „Absolvent Vysoké školy ekonomické, působil v ekonomických, manažerských a diplomatických pozicích. Nyní v důchodu. Publicista a spisovatel, člen monarchistické strany Koruna Česká a Unie evropských federalistů. Člen OO ANO Písek.“ Čili něco jako monarchistická odnož hnutí ANO – to jsme nevěděli, že existuje, člověk se pořád něčemu učí. Tak přestaňte s tou jednostrannou kritikou, holoto, ještě že toho pana předsedu máme. A takové to kdysi byly slušné noviny.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře