Armáda oznámila online cvičení vojáků v záloze. Ti se tomu smějí

Armáda České republiky chystá od listopadu obnovit výcviky aktivních záloh, které v důsledku koronavirové krize přerušila. Dochází k tomu po kritice „záložáků“, kterým hrozilo, že nedosáhnou na roční odměnu 18 tisíc. Pro její získání musí odcvičit alespoň sedm dnů v roce nebo odsloužit službu v operačním nasazení.

Na středeční tiskové konferenci armáda proto oznámila novinku – vojáci v záloze, kteří přišli o výcvik, budou mít možnost svou sedmidenní povinnost splnit online. Cvičení formou e-learningu bude teoretické a zakončené testem.

Na svém facebookovém profilu se armáda dočkala i posměšných reakcí „záložáků“. „Budu muset doma u počítače sedět v uniformě?“ ptá se v nadsázce Petr J., jeden z nich. Další se zase ptají, zda pro nácvik střelby armáda využije počítačové střílečky: „Bude se hrát Call of Duty?“ ptá se Pavel M. Objevují se ale i humorné poznámky na technickou náročnost online výcviku. „Doufám, že to nebude moc náročné na systém. Mam tak hrozný počítač, že bych ho mohl poslat jako pomstu nepříteli,“ píše například Jiří S.

Tyto a další reakce armáda uvádí na pravou míru: „Online kurz bude výuka taktiky, strategie a dalších věci, na které není při běžném výcviku čas.“ Záložáci si tak na hraní počítačových her za 18 tisíc ročně budou muset ještě počkat.

Army.cz

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org