Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Argumentační fauly Andreje Babiše. Poznáte, když s vámi premiér manipuluje?

VIDEO. V běžném kontaktu manipulaci možná odhalíte. V textu ale klamy a řečnické triky pozná mnohem méně lidí. Jak se nestat obětí tzv. argumentačních podpásovek? A které z nich používá třeba premiér Andrej Babiš?

Argumentační fauly s oblibou používají manipulátoři i politici. Vyznačují se několika specifiky. Jejich cílem není dialog, ale porážka oponenta či odvedení pozornosti na jiná témata.

Velmi často působí na emoce. Porušují pravidla logického důkazu.


JAK V DISKUZI FAULUJE ANDREJ BABIŠ? (video ke spuštění v náhledu obrázku nad titulkem)


„Jednoduchý návod, jak rozpoznat argumentační klam, neexistuje. Těch druhů faulů jsou desítky. Jsou to věci často působící na emoce. Dokonce v tom extrémním výkladu věci by se dalo říct, že argumentačním klamem je i lež, vědomě použitá nepravda za účelem prosazení vlastních zájmů nebo poražení protivníka,“ vysvětluje reportér HlídacíPes.org Robert Malecký.

Ten se ve své analýze argumentačních faulů zaměřil na facebookové statusy premiéra v demisi Andreje Babiše. Přečtete si ji ZDE.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře