Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Maria Grazia Montagnari via Foter.com / CC BY, zdroj

Anton Čunkovič na lovu prasat, papež František si zahrává s inkvizicí a Zeman žije!

Už je to 25 let od rozdělení Československa. Při této příležitosti jsme mohli být svědky: opětovného spatření Vladimíra Mečiara, byť tedy bez pěveckého čísla. Politicky nekorektní shrnutí uplynulého týdne z dorostenecké novinářské dílny HoupacíOsel.cz.

Pondělí: Servírka upozornila hosta na zákaz kouření, ten po ní hodil půllitr. S protikuřáckým zákonem prostě lepší svět nebude. – Realisté představili jako svého kandidáta do prezidentských voleb šéfa Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu, Jiřího Hynka. V tomto případě jsme všichni klidní. – Skotsku vymírá „generace Trainspotting“, čti narkomané starší 35 let. Fíha, přitom by člověk čekal, že budou naopak prosperovat. – Podle ministra spravedlnosti Pelikána je účelem žádosti o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka ovlivnění voleb. A stádečko svorně přikyvuje. (MS)

Úterý: Ministři odsouhlasili usnesení, že Český statistický úřad má i nadále počítat příjmy politiků jen v nepodnikatelské sféře, tedy žádné bokovky v podnikání. Protože to je naprosto férové, mno že jo. – V rámci rozšíření železniční sítě plánuje Praha další tunely. Dámy a pánové, kontextový humor. – Ve Zlínském kraji začne odchyt nakažených prasat, už jsou nachystané klece. Osm. A není to málo, Antone Čunkoviči? –  Téměř dvě stovky civilistů má na svědomí bombardování syrské Rakky mezinárodní koalicí v čele s USA. Chtělo by to připomenout jim, že války už nevyhrává strana s vyšším killcountem. -–Papež František prohlásil, že bezpečí uprchlíků má přednost před národní bezpečností. Odvážné. Za výroky podobného kontextového kalibru se dříve udělovalo rande s inkvizicí. – Podle průzkumů si většina dotazovaných Američanů přeje, aby se pomníky konfederačních vojáků neodstraňovaly. Prozíravé. Demonstranti by pak ztratili cíl a dlažební kostky by beztak přistály zrovna v jejich autě. (MK)

Středa: Staletý kostelík v Hradci Králové září po opravě jako nový. Zase ztmavne, ujišťují památkáři. Rasisti. – Lidé budou volit prezidenta v prvním kole 12. a 13. ledna, oznámil Štěch. Když už nám oznámili, kdy budeme volit, nechtějí nám ještě říct koho, prosím? – Opilec v dodávce kličkoval před houkající sanitou. Její řidič ho zastavil. Na co potřebuje PČR ty Superby? – Teenager v Saúdské Arábii tancoval na ulici Macarenu. Zadržela ho policie. ‚Cause your friends don’t dance and if they don’t dance, well, they’re no friends of mine. – V Arizoně se protestovalo proti Trumpovi, ten se pustil do médií. To je zase nějaký fejk. – Hasiči zachránili selata, vděčná farmářka jim je namlela do klobás. Angličané jsou s Hanáky tak podobní. Jen už teda na ty klobásy nedostanou dotace. HA! (LM)

Čtvrtek: Zeman vnímá žádost o vydání Babiše a Faltýnka jako policejní provokaci. Ach, ten těžký život politiků. Spáchat trestný čin a být stíhán? Wtf?! Co je to s tím světem? – Podnikatel Dědek za Starosty kandidovat nebude. Nechce být přirovnáván k Babišovi. Zaskočilo ho snad trestní stíhání Babiše a dostal strach, že by se to podobné mohlo stát i jemu? Možná. – Zeman, Klaus, Štěch a šéfové odborových organizací potravinářů a zemědělců. Na agrosalonu Země živitelka bylo letos veselo. A ano, prezident stále žije. – Brazílie v Amazonii kvůli těžby zlata zrušila rezervaci o velikosti Čech. Brazilci asi nic podobného Zemi živitelce nemají. Věděli by, že místo těžby zlata mají rozšiřovat rybníky. Třeba jako Zeman v Lánech. – KLDR otevře svoji první cestovku v Rusku. Láká klienty na bezpečnost zajištěnou jadernými zbraněmi. „A cenu za nejlepší marketingovou strategii získáváááá…“ (JŽ)

Pátek: Čínská společnost CEFC dluží bývalému českému reprezentantovi Pavlu Nedvědovi 15 milionů korun. Nedvěd měl přitom pouze dvakrát zavítat do Číny a jednou se vyfotil s malými Číňany, převlečenými za fotbalisty. Když tak nad tím přemýšlím, tak za 15 mega to vlastně není úplně špatná smlouva. – Na korejském poloostrově, přesněji na jeho jižní části, se budou konat vojenské manévry jihokorejské a americké armády. Zatímco KLDR to jenom komentovala klasickými větami o „imperialistickém agresorovi z USA“, Rusové se rozhodli na celou situaci podívat pěkně shora s jejich bombardérem Tu-95, který je schopný nést i jaderné zbraně. Vidím, že nás čekají už pouze samá pozitiva a životní jistoty… – Jihlavští strážníci se podepisovali v uniformě pro kandidaturu Miloše Zemana. Čeká je finanční postih. Asi by se nic nestalo, kdyby chytráci z SPO nepřipnuli fotografie podepisujících se strážníků na svůj facebookový profil. Příspěvek smazali teprve, když to rozmázla polovina zpravodajských webů v zemi, což je strážníkům platné asi jako zelená karta syrskému emigrantovi. (ToP)

Víkend: Trump omilostnil šerifa Phoenixu Joe Arpaia, který byl shledán vinným z pohrdání soudem. Tento Šerif kromě toho, že byl velkým bojovníkem proti přistěhovalcům, podpořil také Donnieho ve volbách a naopak zpochybňoval bývalou hlavu státu Baracka Obamu. Souvislost mezi těmito fakty a milostí je zřejmě přímo úměrná souvislosti mezi zvolením Miloše Zemana prezidentem a jeho seznamem vyznamenaných. – Už je to 25 let od rozdělení Československa. Při této příležitosti jsme mohli být svědky: opětovného spatření Vladimíra Mečiara, byť tedy bez pěveckého čísla; opětovné pochvaly Václava Klause Václavu Klausovi za to, jak to tehdy zvládl a především zcela nového typu Roberta Fica –eurooptimisty. – Senátor Jaroslav Kubera, jediný kuřák, který kdy chtěl zavést plošný zákaz kouření a tvrdil, že uhlí není fosilní palivo, si zahraje ve filmu Edvarda Beneše. Máme tedy drobnou naději, že se v herectví zhlédne a přestane fušovat do politiky. (ToP)

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře