Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Hackathon systému dálničních známek, Praha
facebook Andreje Babiše,

Andrej Babiš jako námořník nočních moří, kdy povede lidovce gay a ministr Kim Čong-Havlíček looking at things

PSÍ UŠI. Konečně se potvrdilo to, o čem jsme už dlouho přesvědčeni: Andrej Babiš ve skutečnosti neexistuje. Jediný nezpochybnitelný fakt dneška je, že se věci nějak dějí. Nezávisle na naší, a zejména premiérově vůli. On se pak zjevuje a na věci reaguje. Česko je jako auto na ledu, které dostalo smyk a teď jen nekontrolovatelně klouže buzarem mezi svodidly. Pravá, bum. Levá, bum. A tak dále, až do úplného vyčerpání materiálu.

 • Už jsme zde dřív nastínili tezi, podle níž je Andrej Babiš jen jakousi zhmotněnou projekcí kolektivních obsahů sdílených ve frontě na Vodňanské párky. Ve chvíli, kdy se nějaká myšlenka protne u zhruba dvou miliónů lidí, zjeví se virtuální Babiš a řekne to.

Zdroj: facebook ČT24

Je zcela nepochybné, že předseda vlády volá o pomoc a jeho další setrvání ve funkci by bylo porušením konvence proti mučení a jinému nelidskému zacházení. Kvůli této záležitosti se dokonce sešla poradní skupina ministryně spravedlnosti zabývající se násilím proti seniorům, ta ovšem konstatovala, že předseda vlády volá o pomoc už šest let, a není proto třeba ve věci intervenovat. Nám ovšem stojí za to onu vnitřní schizofrenii ve vyjádřeních prozkoumat blíže:

iDNES.cz, 24. ledna

A čí ty původní informace byly? To neuhodnete.

iDNES.cz, 23. ledna

Podle jedné z jungiánských teorií si za Babiše můžeme sami. Tak dlouho jsme potlačovali nevědomé obsahy spojené se snadným vítězením nad Slováky v hokeji, až se v souladu s psychologickým konstruktem vysokohorské nemoci zjevil symbolický slovenský bača a prišiel si Čehúnov podrobiť. Se svým postavením cizince, který přichází zvenčí a absorbuje ty naše představy, je k tomu ideálně nastaven. Je to archetypální námořník nočních moří, co přichází, aby z nás sňal naše hříchy a zase s úsvitem zmizel. Podle této teorie bude zase dobře, až nás Slováci třikrát za sebou porazí na mistrovství světa. Pak kouzlo pomine.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Lidovci si o víkendu zvolili předchůdce předsedy, který stranu dovede zpátky do sněmovny. Stal se jím Marian Jurečka, na kterého si pamětníci vzpomenou jako na věrného souputníka Andreje Babiše a Bohuslava Sobotky při schvalování EET, prokazování původu majetku, uzpůsobení lustračního zákona Babišovým potřebám a jiných sprosťáren – to abychom nezapomněli. Na poslední chvíli se kandidatury vzdal europoslanec Tomáš Zdechovský, a je to škoda. Mohla s ním být legrace.

Deník N, 22. ledna

Jen dodáme, že už KDU-ČSL třeba gay vedl a nikomu nepřišlo potřebné po tom pátrat. Ale co už, je to jako v tom starém vtipu, jak se hádá Rus s Američanem, kde mají ve státní správě víc Židů, však ho znáte.

 • Pořád ovšem žijeme krásnou dobu, která nás přivedla k nové rubrice. Jmenuje se „Naše krásná halucinogenní doba v jednom obrázku“:

Novinky.cz, 24 ledna

Představujeme si to nějak takhle:

A co dělá támhleten pán?
Sedí a programuje.
A tamten?
Programuje.
Aha. A ten?
Ten programuje.
(kachny, kachny)

Nebo nám to připomíná něco jiného?

 • Nakonec to dopadlo, jak muselo: na hackathon se s Havlíčkem vydal i premiér Babiš a na všech fotkách je samozřejmě on. Když už jsme ale u ministra Havlíčka, za pozornost stojí jeho rozhovor pro sobotní deník Právo. Jen bychom kolegy rádi upozornili, že jim na druhém řádku z titulku vypadlo slůvko „jiné“.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

7 komentářů

 1. Petr Kaminsky napsal:

  1) No jasne, o to prece slo! Babis se na hackatonu vyfoti a prohlasi, ze zrusi nepovedenou zakazku na prodej dalnicnich znamek. Co na tom, ze to spatlali urednici pod vedenim ministru ANO? A koblihozrouti tleskaji a u pristich voleb mu to tam zase hodi. 2) Mimochodem – dokazal by mi nekdo vysvetlit, proc jsou vsechny statni zakazky asi tak 10-krat predrazene? Je to v tech narocnych pozadavcich (certifikace, praxe v oboru) nebo se tech 90% penez proste rozkrade? 3) K tem lidovcum je uz skoro zbytecne neco rikat. Zahajil to „had na tri pismena“ – Lux. Pro toho nikdy nebylo motivem prosazovat jakykoliv program, ale „byt u toho“. Vi vubec nekdo neco o programu lidovcu? Pamatujete si na obdobi, kdy lidovci nebyli v parlamentu? Nestalo se vubec nic! Kdyz tam nebudou po pristich volbach, tak se taky nic nestane. Clovek by rekl, ze se budou chtit od obdobi pusobeni v Sobotkove vlade distancovat a lidi jako (holobradek) Belobradek a Jurecka dostanou cervenou kartu. Ne, ted uz se Jurecka tesi, az zase bude s Babisem kolaborovat. Buh s nim. Nebo spis s nami?

  • ondrej napsal:

   souhlas – Babis nezna slovo stud. nese hlavni zodpovednost, ale tvari se jako nejvetsi machr na vsechno a hodi to na uredniky – to je smesne, ale jeho publikum mu to jiste spapa a o to jde. Kluci a holky z te firmy mu, vetsina nechtene, bohuzel poslouzili..tak to dopadnout nemelo..ale krast se bude jiste dal. Lidovci to je skoda slov, Cunek tam procpal Jurecku, protoze neco chce po Babisovi. Doufam, ze bud Jurecku stinout sundat, nebo vypadnou, skoda jich nebude

 2. Good napsal:

  Tento se fakt povedl 😂

 3. Weber napsal:

  Opět se podařilo „šibalovi“ panu R. Maleckému stvořit příjemně „jedovaté“ Psí uši, opravdu mi chutnaly, včetně zákusků. Díky za fajn a trefnou zábavu! Jen se přidám s úvahou ke „kauze“ el.dálniční známky, tam si myslím, že tato maxi kobliha pro veřejnost není jestě rozporcována, neboť vše nebylo řečeno a očekávám skrývanou blamáž od „pekařů“. Kobliha skrývá v sobě ( náklady v potřebné šíři – to, co lidé mohou vědět a co ne – tajná část zakázky) hořká povidla, kterými se budou někteří protagonisté “ rychlopekaři“ zřejmě brzy dusit a plivat kolem sebe. Stejně si myslím, že premiér si bude muset doma ( v ložnici) brzy přiznat, že si toho naložil na záda moc, a že může skončit zítra jako pan Kubera. Prostě je jasné, že jeden člověk nemůže rozumět všemu a bez ztráty “ kytičky“ to také uřídit. Mám dojem, že on již tuší, že se nachází na rozhraní politiky a zachování života a roli všeuměla přenechá panu Havlíčkovi.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Srovnávat Babiše s Kuberou, považuji za zhovadilost. Měl byste se rodině zesnulého omluvit.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Opomněl jsem napsat : … estébáka Babiše (svazek Stb reg. č. 25085) s čestným člověkem Kuberou …

 4. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Výborné, chytré a při tom zábavné. Ne vždy se to tak podaří.

Přidávání komentářů není povoleno