Hackathon systému dálničních známek, Praha

Andrej Babiš jako námořník nočních moří, kdy povede lidovce gay a ministr Kim Čong-Havlíček looking at things

Napsal/a Robert Malecký 26. ledna 2020
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Konečně se potvrdilo to, o čem jsme už dlouho přesvědčeni: Andrej Babiš ve skutečnosti neexistuje. Jediný nezpochybnitelný fakt dneška je, že se věci nějak dějí. Nezávisle na naší, a zejména premiérově vůli. On se pak zjevuje a na věci reaguje. Česko je jako auto na ledu, které dostalo smyk a teď jen nekontrolovatelně klouže buzarem mezi svodidly. Pravá, bum. Levá, bum. A tak dále, až do úplného vyčerpání materiálu.

  • Už jsme zde dřív nastínili tezi, podle níž je Andrej Babiš jen jakousi zhmotněnou projekcí kolektivních obsahů sdílených ve frontě na Vodňanské párky. Ve chvíli, kdy se nějaká myšlenka protne u zhruba dvou miliónů lidí, zjeví se virtuální Babiš a řekne to.

Zdroj: facebook ČT24

Je zcela nepochybné, že předseda vlády volá o pomoc a jeho další setrvání ve funkci by bylo porušením konvence proti mučení a jinému nelidskému zacházení. Kvůli této záležitosti se dokonce sešla poradní skupina ministryně spravedlnosti zabývající se násilím proti seniorům, ta ovšem konstatovala, že předseda vlády volá o pomoc už šest let, a není proto třeba ve věci intervenovat. Nám ovšem stojí za to onu vnitřní schizofrenii ve vyjádřeních prozkoumat blíže:

iDNES.cz, 24. ledna

A čí ty původní informace byly? To neuhodnete.

iDNES.cz, 23. ledna

Podle jedné z jungiánských teorií si za Babiše můžeme sami. Tak dlouho jsme potlačovali nevědomé obsahy spojené se snadným vítězením nad Slováky v hokeji, až se v souladu s psychologickým konstruktem vysokohorské nemoci zjevil symbolický slovenský bača a prišiel si Čehúnov podrobiť. Se svým postavením cizince, který přichází zvenčí a absorbuje ty naše představy, je k tomu ideálně nastaven. Je to archetypální námořník nočních moří, co přichází, aby z nás sňal naše hříchy a zase s úsvitem zmizel. Podle této teorie bude zase dobře, až nás Slováci třikrát za sebou porazí na mistrovství světa. Pak kouzlo pomine.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Lidovci si o víkendu zvolili předchůdce předsedy, který stranu dovede zpátky do sněmovny. Stal se jím Marian Jurečka, na kterého si pamětníci vzpomenou jako na věrného souputníka Andreje Babiše a Bohuslava Sobotky při schvalování EET, prokazování původu majetku, uzpůsobení lustračního zákona Babišovým potřebám a jiných sprosťáren – to abychom nezapomněli. Na poslední chvíli se kandidatury vzdal europoslanec Tomáš Zdechovský, a je to škoda. Mohla s ním být legrace.

Deník N, 22. ledna

Jen dodáme, že už KDU-ČSL třeba gay vedl a nikomu nepřišlo potřebné po tom pátrat. Ale co už, je to jako v tom starém vtipu, jak se hádá Rus s Američanem, kde mají ve státní správě víc Židů, však ho znáte.

  • Pořád ovšem žijeme krásnou dobu, která nás přivedla k nové rubrice. Jmenuje se „Naše krásná halucinogenní doba v jednom obrázku“:

Novinky.cz, 24 ledna

Představujeme si to nějak takhle:

A co dělá támhleten pán?
Sedí a programuje.
A tamten?
Programuje.
Aha. A ten?
Ten programuje.
(kachny, kachny)

Nebo nám to připomíná něco jiného?

  • Nakonec to dopadlo, jak muselo: na hackathon se s Havlíčkem vydal i premiér Babiš a na všech fotkách je samozřejmě on. Když už jsme ale u ministra Havlíčka, za pozornost stojí jeho rozhovor pro sobotní deník Právo. Jen bychom kolegy rádi upozornili, že jim na druhém řádku z titulku vypadlo slůvko „jiné“.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)