Ilustrační foto: Profimedia

Americký brouk komunistky Konečné, Juchelkova člověčina s velkým Č a zápisky z politického šílenství

Napsal/a Robert Malecký 17. října 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Počasí ještě trochu bojuje, místo babího léta zde prý máme tzv. léto tereziánské, to jsme neznali, to nám udělalo radost. Jinak už se ovšem hlásí podzim, aby nám připomněl neodvratnost smrti a jevů souvisejících. Na pozemském bytí bývá mrzuté, že sotva člověk dostane rozum a usadí se aspoň trochu pohodlně ve svém životě, už aby zase pomalu začal umírat. Tolik existenciální vsuvka, naštěstí zde ještě máme politiky, krize a války, abychom v mezičase naši trudnou mysl trochu zaměstnali.

  • Málokdy se pouštíme do světové geopolitiky, vystačíme si většinou s výšplechty našich domácích reprezentantů. Tuto příležitost si ale ujít nenecháme:

„Putin nabídl Evropě více plynu přes Nord Stream, sabotáž prý prospěla USA.“
(titulek zprávy ČTK, 12 října)

Tohle není těžké přečíst, když si k tomu navíc přičteme vyhrožujícího šéfa Gazpromu, že Evropa nepřežije zimu. Putin samozřejmě dobře ví, že kromě freaků typu Orbána si nikdo žádný plyn navíc objednávat nebude. Jde o válku informační a výzvu jeho páté koloně, aby ještě víc pořvávala, že chceme ruský plyn a vlády nám ho nechtějí dát. Již brzy v přímém přenosu i na našich náměstích.

  • Pro nás je ovšem důležitá další část Putinova projevu na moskevském energetickém fóru, ať už to bylo cokoli. Ruský vůdce pojmenoval ty, kdo podle něho ze současné situace nejvíce těží. Dopadlo to nepřekvapivě.

„A samozřejmě také Spojené státy, které nyní mohou dodávat energetické suroviny za vysoké ceny.“
(Vladimir Putin, ČTK, 12. října)

A my si teď ukážeme, jak notičky dopadly na úrodnou půdu.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Na tématu levného ruského plynu se setkává celá domácí smetánka. Počínaje majitelem SPD Tomiem Okamurou („Rusové nám chtějí prodávat plyn.“) až po svolavatele prokremelských demonstrací, podle nichž je Česká republika na 1. místě – samozřejmě hned za Ruskem. Svého amerického brouka teď objevila i nedílná součást světového protiimperialistického hnutí, čeští bolševici.

„Při debatách s občany slyším i názory, že lidé nechtějí americký plyn, protože i zisky z něho putovaly do přípravy válečných konfliktů v různých částech světa ještě před konfliktem na Ukrajině.“
(předsedkyně KSČM Kateřina Konečná, KSČM cé zet, 16. října)

Báťuška Putin by měl radost, netrvalo to ani pět dní a ovce ve východní Evropě tak iniciativně tvoří. Má to ale vzhledem k vývoji i tu lepší stránku. Rýsuje se nám tu nový paragraf, a to podpora a propagace terorismu. A to už by na křiklouny mohlo dopadnout těžce. Paní Lenka má o čem přemýšlet.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Skončily komunální a senátní volby, a tak nám zde k obveselení zbyly už jen ty prezidentské. Největší pozornost přitahuje hnutí ANO, kde se zaměstnancům holdingu stále ještě nepodařilo majiteli vysvětlit, že kandidatura není dobrý nápad.

Hezká ukázka zaměstnanecké loajality. Jenom ve jméně Klement Gottwald má paní Schillerová dvě slova špatně. A dál:

„Hnutí ANO určitě postaví svého kandidáta. Měl by to být člověk s velkým Č.“
(poslanec ANO Aleš Juchelka, CNN Prima News, 14. října)

Opatrně, Juchelka, s tou člověčinou. Nepodceňujte sílu lidské představivosti.

  • Jsme v závěru, je zde místo pro naši tradiční rubriku výroků (v tomto případě činů), které uzrály jako dobře uleželý romadur. Je to právě pět let, co ČSSD uskutečnila svůj historický zápis do učebnic politologie a vydala se demonstrovat sama proti sobě. Jak to nakonec dopadlo, už všichni víme.


Tak klidnou mysl, někdy to všechno, i když s určitým odstupem, dává aspoň trochu smysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)