Premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová

Adam Drda: Odmítnutí Babiše je věc elementárního vkusu

Napsal/a -pes- 8. srpna 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

Novinář Adam Drda ve svém komentáři pro Bubínek revolveru ve zhuštěné podobě sepsal pohled na Andreje Babiše a lidi kolem něj. Z rozsáhlého textu vybíráme níže uvedený odstavec a doporučujeme celou četbu:

Člověk si připadá jako hlupák, opakuje-li pořád dokola totéž, ale zřejmě je to zapotřebí: Andrej Babiš je cynický mocenský praktik, který si vyrobil politickou stranu, v níž neplatí demokratické mechanismy, obklopil se stejně bezskrupulózními podřízenými a spolupracovníky, kupuje si ambiciózní či hloupé lidi, které využívá ke svému prospěchu, ovládl podstatnou část masmédií (do rad těch veřejnoprávních pomohl dosadit bizarní figury, nezpůsobilé snad ani k dohledu nad vyvážením popelnic), udělal ze státu základnu své mamutí firmy, pomohl vytáhnout k moci extremisty z KSČM a Okamurovy SPD, kooperuje s bezcharakterním prezidentským kazisvětem.

Kromě toho byl Babiš taky nomenklaturní kádr, spolupracovník StB a je trestně stíhán, to je však jen dokreslení celkového obrazu – podobně jako u Válkové není primární problém někdejší řadové členství v KSČ, nýbrž skutečnost, že si dnes počíná stejně jako kdysi.

Je opravdu tak těžké pochopit, že s Babišem, s jeho posluhy, s Milošem Zemanem a s extremisty nelze vést žádný „dialog“, protože jsou to ničitelé demokratického života? Že spolupráce s nimi je nemožná, že odmítnutí styku s nimi není projevem fanatismu a radikality, ale běžné důslednosti, slušnosti, elementárního vkusu, a nakonec i zdravého rozumu a pudu sebezáchovy, přesahujícím okamžité osobní či jinak dílčí výhody?

Bubínek revolveru: Ten dělá to a ten zas tohle (po Letné)
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)