Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Vánoční poselství 2021. Foto: screenshot ČT24
,

Abyste vy nemuseli… Co zaznělo ve vánočním poselství prezidenta

Již tradičně HlídacíPes.org nabízí shrnutí projevu prezidenta republiky Miloše Zemana. Tentokrát přinášíme redakční výběr z vánočního poselství – čtvrtého v Zemanově druhém funkčním období a devátého celkově – pro ty, kteří pro sváteční povinnosti neměli na sledování televize čas, případně nervy.

Co se meziročně změnilo po technické stránce? Nic. Projev byl jako obvykle předtočený, vysílal se z prezidentského sídla v Lánech. Trval kolem 16 minut, byl nepatrně delší než o rok dříve.

Jaké hlavní myšlenky vystoupení Miloše Zemana obsahovalo?

Motto: Nebyl to dobrý rok.

Afghánský Mnichov: Celosvětová bezpečnostní situaci se zhoršila po kapitulaci NATO v Afghánistánu. Afghánský Mnichov povede k zesílení migračních toků, ale především ke zvýšenému riziku nových teroristických útoků.

Výsměch Gretě. Druhým nebezpečím je tzv. Zelený úděl. Z původně seriózní vědy zvané ekologie se stalo náboženství. Má své proroky v podobě postpubertální dívčiny.

(O situaci na rusko-ukrajinské hranici se Zeman nezmínil.)

Co se stalo u nás? Odcházející vláda udělala mnoho dobrého.

K nové vládě Petra Fialy. Měla by dostat 100 dnů hájení a měla by to být vláda odborníků.

Tři úkoly pro vládu. Potlačit pandemii, vyrovnat se s energetickou krizí a stabilizovat státní rozpočet.

O očkování.  Původně jsem se domníval, že povinné očkování není nezbytné. Postupně jsem svůj názor měnil.

Veřejné finance. Rozpočet je nedostatečný, uvažoval jsem, že ho budu vetovat. Zrušme daňové výjimky, ušetřilo by to 380 miliard korun.

Slovo závěrem: Chtěl bych nás všechny vyzvat k odvaze. Odvaha není laciná. Chtěl bych vyzvat k souhlasu s povinným očkováním, k vyvázání se ze Zeleného údělu, k racionálním, nikoli fiktivním a kosmetickým úpravám státního rozpočtu.

Citace Aloise Rašína: „Blaho republiky budiž naším nejvyšším zákonem.“


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

34 komentářů

 1. Rita napsal:

  To se mi ,,líbí „,když tento pán má na mysli prý ,,blaho republiky “ a přitom je obklopený rozkradači jako Mynář,Nejedlý a spol.,které si sám jmenoval do své squadry.Za takové ,,blaho ¨“ děkuji nechci ! O Babišovi a jeho partě,kterou tak podporoval a vychválil raději nemluvit.Dluhy,které napáchali budou splácet ještě naši pravnuci.

 2. Jiří Veselý napsal:

  Mně osobně,figura m.zemana,nikdy neměla co říci a už vůbec ne abych se jeho radami měl řídit.Populista,lhář,bolševik,kryjící zloděje kolem sebe,neměl se vůbec dostat do úřadu prezidenta.Tato země se bude z jeho vládnutí,sbírat dlouho.Nechápu že dostává ještě prostor v médiích.

 3. Tomáš napsal:

  Byl to dobry vanocni projev prez. Zemana, trochu preexponovany Afganistanem s vyhradami ke Green dealu a málo invesicni. rozpocet. Koexistence prezidenta v nadchazejicim roce a půl bude slozity, ještě bude jeden projev. Nevyjádřil se k napětí mezi Ruskem a USA na Ukrajině. Vztahy k Německu a dalsi problémy.

  • Tondach napsal:

   A útoky na WTC organizoval Talibán nebo Al Kájda? A zhoršení mezinárodní situace zavili amíci tím, že odešli z Afghanisánu nebo Putin s blábolením o Donbasu a NATO?
   Nebyl to ani trochu dobrý projev….

 4. švarc napsal:

  Dá se s tím, co řekl, souhlasit. Byť s mírnými výhradami.

 5. Zdeněk Šmerda napsal:

  Hodně se mluví, že nám chybí lídři, kteří se nebojí. V osobě Zemana nám jeden takový odchází. Místo líbivých planých frází shrnul tvrdou realitu. Povinné očkování, jak přicházely nové a nové vlny coronaviru. Odpůrce nebrat vážně, nejsou lidé moudří, ale jen omezení ignoranti.
  Odchod z Afghánistánu zhorší bezpečnost v celém světě. Talibán byl a je teroristická organizace, co zemi nic kladného nepřinesl. Teď tito prostí džihadisté zemi uvrhli do ekonomické humanitární krize, jsou krokem zpět pro nešťastné muslimské obyvatele. Co ještě tito militantní prosťáčci napáchají, v rámci šíření svého jediného „dobrého“ náboženství, po světě a co EU bude ještě tolerovat ?
  Vyvázání Česka ze Zelené dohody, když je energetická politika ještě v pravomoci národních vlád a parlamentů. Zeleným šílenstvím EU se z ekologie stalo náboženství, které má své fanatické proroky (Greta) a je hlavní příčinou růstu cen energií. Odstavováním funkčních elektráren se snižuje nabídka energií a zvyšuje se jeho cenu. atd.

 6. pablo41 napsal:

  Dobré věci v roce 2021 udělala jen parta z Hradu pod vedením Mynáře.

 7. Marie Krausová napsal:

  Zeman mně zajímá jak loňský sníh.

 8. Luděk napsal:

  Opravdu to bylo o ničem,to vše se propíralo stokrát a proč nabádá občany aby něco změnili ,když on sám jen vegetí v Lánech druhý funkční období nečinosti v zajeí poskoku.O přání krásných Vánoc ,zdraví ,optimismu ani tuk

 9. Vaclav Novak napsal:

  To je pan Prezident má už věk ale vý o čem povídá škoda ho.

 10. Oldřich Vícha napsal:

  Snad mnohem více než v jiných letech jsem očekával tento projev našeho pana presidenta. asi je to pochopitelné vzhledem k jeho předchozímu zdravotnímu stavu, ale i k této napjaté situaci v naší společnosti. Tuto situaci pan president vystihnul naprosto přesně ve svých třech nastíněných bodech. Také velice přesně i adresně nastínil možná řešení do krátké budoucnosti. Jsem rád, že se oprostil od
  zbytečných útoků na novou vládu i od svých tradičních bonmotů, tady projevil velkou státnickou moudrost, pro kterou jsem si ho vždy vážil a stále vážím. Vůbec mě nepřekvapují reakce některých našich „europoslanců“,které jsme si tam zvolili a kteří dnes za naše peníze tam hlasují proti našim zájmům a proti své republice.

 11. Zdenál napsal:

  Nedávno jsme v našem sportovním kolektivu diskutovali o tom, jestli byl schopen Zeman pandemii zabránit. Protestní dopisy proti už hodně rozjetému SARSu jsme zasílali na čínské vyslanectví už v říjnu 2019. Bylo nám jasné, kde všechny ty prosby, ať tomu Čína zabrání ještě na svém území, skončí. Pokud by ale Zeman požádal svého velkého kamaráda, čínského prezidenta, mohl omezit obrovský exodus čínských dělníků z Itálie na oslavy Nového roku v lednu 2020. A svět by se mohl lépe připravit na něco, co jsme věděli, že stejně příjde.

  • Vlado1 napsal:

   Viděl jste někdy nějakého politika, který je schopen zabránit přírodní katastrofě? Rozum do hrsti – člověče!
   To byste také mohli ve vašem „sportovním kolektivu“ vládu, či prezidenta vinit, že nezabránili tornádu v Hruškách . . .

   • Pavel napsal:

    Tak, tak, čínské hokuspokusy, jejich jídelníček a katastrofické hygienické podmínky, ve kterých číňané žijí, jsou hotová přírodní katastrofa.

 12. Petr napsal:

  Projev prezideta,velmi dobrý.5bude mít vždy nějaké námitky.Řekl to co si myslí velká většina obyč.lidí.

 13. Václav napsal:

  Byl to dobrý projev který nám ukázal kterou cestou bychom se měli dát.Bohužel se okamžitě ozvali servilní bruselští podržtaškové,kteří se těší až Zeman skončí a oni se zasadí o to,aby se prezidentem stal někdo z jejich řad.Jen aby jim ty plány Babiš nezhatil.

 14. Andrš napsal:

  Blaho republiky !? Proč ti co mají největší platy, ještě kradou, zneužívají dodace a “ myslí jen na svoje blaho“ ?? a ještě nehorázně zatěžují státní kasu, že celý život v pracovní době i po ní, pili a kouřili?

 15. Jan napsal:

  Nezaznelo nic o demokraci!!!
  Pusťte si Václava Havla z kongresu v USA!
  Celý sál vstal a tleskal!
  Jak postavil postavil demokratický stát a dostal nás ze sraček!
  Bohužel na pravdu, která zvítězí nad lží a nenávistí se lehce zapomíná!

 16. Bohumil Drábik napsal:

  Chytrý kmet má pořád zdravý selský rozum-ať žije!

 17. Podnebný napsal:

  Se Zemanem se dá souhlasit s potřebou rušit daňové výjimky. Přidal bych omezování dotační politiky, které je nutno realizovat odshora dolů, tedy od EU až po obecní úřady. Někdejší Klausova úvaha, že trh vyřeší vše, byla sice velmi nadnesená, ale taky zčásti docela pravdivá.

 18. Majkl napsal:

  To bylo také politické a co obyčejný člověk ?

 19. Petr Páleník napsal:

  K tomuto článku nelze nic dodat,snad jen to, že je pravdivý a realistický.Nejvice mě zaujala ta pasáž o výběru daní,tvorba a vymýšlení nových.Pravda je,že je potřeba vždy po zvyšování vynuceném mimořádnými vydají,co nejdříve je vracet na hodnoty, které platili před tím.To se ale myslím vubec nedělo ani v minulosti a obávám se,že se to nebude dít a j nyní.Prostě se zakknzervuji na nových hodnotách a v případě potřeby si vlády zavedou nové.Je to tak pro vlády mnohem pohodlnější.A to,že se chce rušit EET, mě přijde jako hloupost a populismus největšího zrna.Je to jako když kolotočáři kasíruji rovnou do ruky.Kdo to nevidí tak lže sám sobě ,nebo to tak praktikuje sám.V této šedé zóně jsou ty největší rezervy.

 20. gargamel napsal:

  Ale střední třída o kterou má stát pečovat,si velmi pomůže.O tu se má stát starat.

 21. Sam napsal:

  Zemanovi by mělo být vměšování do zahraniční politiky zakázáno zákonem.

 22. Ondrej napsal:

  tak neni vubec nahoda, ze si Mlha kopnul do NATO a do EU, jejichz jsme integralni soucasti, takze kope do nasich spojencu, navic jako vzdy fabuluje nebo primo lze a vyignoruje hrozici ruskou agresi a natlak na Ukrajinu – takze je jasne, ze porad slouzi svym loutkovodicum, kterym vdeci za zvoleni do funkce, ale neslouzi nasi zemi a to uz dlouho – je to zradce a mel byt davno sesazen z funkce, dela to opakovane a dlouhodobe – viz Vrbetice, jaderne zakazky, Novicok, Nikulin – vzdy byl spis na strane Ruska nez na strane nasi, coz je naprosto neuveritelne a melo by se to to mnohem vic zduraznovat ze takto se prezident clenske zeme NATO vyjadrovat nesmi, vypadame pak jako kverulanit a sasci…snad uz to brzy skonci!

  • Vlado1 napsal:

   – tak si tam dejte alespoň českou diakritiku, abyste nevypadal, jak říkáte . . . .

   • Ondrej napsal:

    tak toto neni o diaktritice trolliku, ale o tom, ze to jsou fakta. ale na to argumeny nemas, Zeman proste kope za nepratelskou mocnost – s tim nic nenadelas..a kdo to podporuje, chova se vlastizradne jako ta parodie na prezidenta, uz aby byl fuc!

 23. petrph napsal:

  Tedy, že jsem si přečetl celý ten Zemanův projev (nervy jsem už ztratil už při nedávných projevech jiných našich politiků), škoda že redakce HP, patrně z úsporných důvodů:))) škrtla i poslední věty, totiž památný citát Johna Kennedyho „.. Kennedyho: „Neptejte se, co vaše země může udělat pro vás. Ptejte se, co vy můžete udělat pro svoji zemi.“..
  Což by ale právě v souvislosti s výše citovaným výrokem pana Rašína dospělo k té zásadní diskuzi , „co vlastně ti politici, , mají požadovat od občanů, aby „to sloužilo k /prokazatelnému/ blahu republiky..
  I kdyby se to týkalo té (v projevu neuvedené) krize na Ukrajině, zda občané mají jít se zbraní v ruce bojovat za svobodu Ukrajiny, a nebo „bude stačit“, když poplatí enormně zvýšené ceny plynu, z nichž ale většina skončí v kapsách západních spekulantů.
  Popřípadě zda stát po lidech požaduje a snaží se o formální splnění „90,00 naočkovanosti národa /to je numero jak ze socialistické pětiletky/ a nebo mu jde o „návrat do normálního stavu“, a za jakých podmínek, které dodnes ani nikdo z politiků nedokáže vysvětlit a zdůvodnit.
  Jenomže, a právě bez těchto podstatných podrobností jsou všechny tyto opakované projevy politiků jen prázdnou slámou která ani za kritiku nestojí. Každý ten kritik by jistě dokázal napsat 100x lepší

 24. Tondach napsal:

  Divím se, kolik je tu nadšených z toho Zemanova blábolu! Ale ono ho volilo skoro tři miliony prosťáčků a ti, bohužel, nikam nezmizeli ….
  Tady to prostě nemůže dopadnout dobře!

  • Ondrej napsal:

   no tak bude jich urcite uz o neco mene tech zemanovych fanatics, ale je jich porad relativne hodne na to, co predvadi..to je smutna vizitka, snad uz priste zvolime lepe ale zatim jistotu nemame

  • Ondrej napsal:

   a jeste dodam – je to sice mozna lehce nekorektni, ale je mi to jedno – kez uz by pristi rok agent Kremlu zadny takovy projev nepronasel, minimalne jako prezident…nic jineho si prat nelze, nema uz na svem postu davno co delat!

   • Vladimír Komárek napsal:

    Poobědval s panem Fialou. Avšak na fotkách je vidět, že mu hradní poskoci nedali příbor. Ono se to do trubičky asi špatně příborem plní. Takže další byť drobný podvod.

Přidávání komentářů není povoleno