Foto: Profimedia

Babišův ďábelský plán, jak Stanjura objevil tabulky v Excelu a zase ti lid(l)ovci

Napsal/a Robert Malecký 15. května 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Je tu máj, a tedy ten krásný čas, kdy si národ sbalí vlajky z Václaváku a oblepí si jimi svoje fábie a dvojkové golfy. Ano, z nějakého důvodu se vždy v tento krásný čas hraje mistrovství světa ve sportu, který patří na zamrzlé rybníky. Absolventi katedry světového míru se přepnou do režimu hokejových trenérů a na náměstích snad bude pár dní klid. Pojďme k tomu, co mezitím stihly vyprodukovat naše elity v úloze politiků.

  • V minulých Psích uších jsme si dělali jemnou legraci z lidovců. Psali jsme toto:

„Lidovec je taky ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Ten pro seniory a obecný lid vůbec vymyslel národní hru Ulov si svoji slevu, a definitivně tak porazil inflaci a nenažrané obchodní řetězce.“

To jsme ještě netušili, že jen o den později to ministr ještě vyšperkuje.

Dobrý den je když… má marketingové oddělení Lidlu radost, jak jim to ministr sežral i s navijákem a udělal jim pěknou reklamu. Česko, kde politická realita předbíhá satiru. Nebo ne?


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Nastává nám menší problém s převisem poptávky po středních školách, soudě aspoň podle ryčného provozu na sociálních sítích a front rodičů na studijních odděleních. K tomu jen malou poznámku. Rozpadlý stát dvacet let vedli ignoranti, kteří nerozumějí dvěma jednoduchým větám: Když se narodí 100 tisíc dětí, potřebujete pro ně za čtyři roky 100 tisíc míst ve školce, za šest let 100 tisíc míst ve škole a za 15 let 100 tisíc míst na střední škole. Přirozený úbytek je v tomto případě zanedbatelný a nelze na něj zcela spoléhat. Ale teď neplačte, sami jste si to zavinili a vořežpruty do funkcí volili.

Otázku převisu poptávky po vzdělání ostatně už v únoru v jedné z twitterových diskusí vyřešil poslanec Pavel Bělobrádek, mimochodem lidovec, v letech 2010 až 2019 dokonce jejich předseda a několik let i místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace. Bělobrádek se domnívá, že narodit se do silného ročníku je prostě smůla, ale takový je holt život.

No ano! Přesně tak si to představujeme, od toho si ostatně politiky volíme. Bělobrádkovo upřímné zděšení z představy, že by politici měli sloužit lidlu, pardon – lidu, ukazuje, že je lidovcem na svém místě.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Událostí uplynulého týdne ovšem nebyla mouka za dvanáct devade, ale představení vládního ozdravného balíčku veřejných financí. Ideologickou dělostřeleckou přípravu si připomeneme například tímto starším slibem.

No mysleli to dobře, dopadlo to jako vždycky. Ministr financí je vůbec figura na správném místě, dokonce po dvou letech na ministerstvu objevil Excel!

„Debatovali jsme jednotlivá opatření, měli jsme na to vytvořený elektronický nástroj v Excelu, který nám pomáhal počítat dopady takových opatření. Bylo to velmi přehledné, musím se pochlubit, že to jsme vytvořili tady na Ministerstvu financí.“
(ministr financí Zbyněk Stanjura, Seznam Zprávy, 13. května)

Blahopřejeme, jen připomeneme, že v Excelu dělal dlouholetý náměstek a chvíli i ministr financí Eduard Janota celý státní rozpočet. Jenže to už je nějakých dvacet let. Celkově se nemůžeme ubránit dojmu, že to byl od Andreje Babiše ďábelský plán a geniální tah nechat to místo Prchala dělat Fialu a spol.

  • Psali jsme zde minule taky o ČSSD a její marné snaze dělat marketing tak, aby měla naději na návrat do sněmovny. A vida, jaký materiál mezitím vyrostl v Brně. Takto odpověděl tamní radní za ČSSD Jiří Oliva na otázku, jak by mělo město k problematice bezdomovectví přistupovat, aby v budoucnu nedocházelo k podobným tragickým událostem, jako byla před pár dny zbytečná smrt osmi lidí:

„Je to strašná tragédie a je mě těch lidí opravdu moc líto. Na druhou stranu je potřeba říci, že Ti lidé tam neměli co dělat, vnikli tam neoprávněně. I lidé bez domova musí dodržovat právní předpisy této země.“
(zdroj: Brněnská drbna, 13. května)

Tak hlavně ten zákon a pořádek, ten musí být. Jenom, aby na fašistické straně spektra nebylo už pro ČSSD příliš těsno.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)