Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
artisrams via Foter.com / CC BY-ND,

Zeman bude fandit, ale do Ruska se nechystá

Miloš Zeman nikdy nebyl prototypem sportovního fanouška. Před dnešním začátkem MS v hokeji na tom nic měnit nebude. Do Ruska se fandit českému týmu nechystá.

„Pan prezident bude držet palce našim hokejistům, kteří podstoupí svůj první zápas s ruskou sbornou,“ napsal na dotaz HlídaciPes.org mluvčí Jiří Ovčáček.

Doma Zeman podle všeho zůstane i v tom (dle expertů málo pravděpodobném) případě, že by český tým snad postoupil do finále turnaje.

„Cesta do Ruska na hokejový šampionát se neplánuje. V příštím týdnu se konají karlovské oslavy a v týdnu dalším je pan prezident na třídenní návštěvě Olomouckého kraje,“ nastiňuje Ovčáček příští prezidentův program.


Psali jsme: Prezident Zeman zve evropské monarchy do Prahy k oslavě výročí Karla IV. Ti však jeho pozvání odmítají


Sportovní klání přitom bývají dobrou příležitostí i pro politická (i byznysová) setkání. Vloni se hokejové  MS konalo v Praze a v Ostravě a živě se spekulovalo o možnosti, že by na případné finále mohl do srdce Evropy – v době protiruských sankcí kvůli anexi Krymu – mohl přijet podívat osobně Vladimír Putin.

Nakonec nepřijel a i z čistě sportovního hlediska dobře učinil. Obhájcem mistrovské trofeje byl sice výběr Ruska, patřil mezi favority a do finále se dostal, ale na suverénní Kanadu nestačil a prohrál výrazným poměrem 1:6.

Když vloni touto dobou o možné návštěvě Putina v Praze HlídacíPes.org psal, dostali jsme vyčiněno na sociálních sítích, proč že to do sportu taháme politiku. Zbytečné připomínat, že zrovna ve vztahu k hokeji a k Rusku je politika historicky přítomna velmi spontánně.

I tentokrát ale asi zůstane „jen“ u hokeje. Jakkoli Miloš Zeman v uplynulých letech využil k setkání s vládcem Ruska každou vhodnou příležitost, letos Putinovi jen vrátí jeho loňskou hokejovou nenávštěvu.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

 1. český maloměšťák napsal:

  „…Zbytečné připomínat, že zrovna ve vztahu k hokeji a k Rusku je politika historicky přítomna velmi spontánně….“

  Možná, kdysi.
  Dnes už ne, jde spíše o přítomnost ekonomiky, o kšeft. O sílu té které profesionální soutěže, jak je schopná ty druhé vyluxovat a poslat někam do nižších pater “ sportovní soutěže“.
  S “ politikou“ jaká je – ale to má něco společného, tam se také “ soutěží“ podbným způsobem, jak vnitropoliticky tak i zevně (například vpravdě to morbidní volání po přijímání pouze těch “ hodnotných “ imigrantů – tedy luxování elit, z nižších pater globální sputěže o zdroje).

 2. Petys napsal:

  Rusko jde pomalu ale jistě do kopru, že by Miloševič Zemanov začal držet větší distanc či dokonce začal chytat nový vítr?
  Pravda bude jednodušší – ani pro Putina ani pro Zemana by nebylo dobré a taktické ani strategické, aby je svět viděl moc pohromadě. Zemanovi je to tak líto, tak se na Voloďu těšil…

  • český maloměšťák napsal:

   Kdo to je – ten „Miloševič Zemanov“, Váš fotr ?

   • Petr Homoláč napsal:

    Možná na to přijdete sám. Nápověda – drž se tématu. To Vám dělá potíže, co?

Přidávání komentářů není povoleno