artisrams via Foter.com / CC BY-ND,

Zeman bude fandit, ale do Ruska se nechystá

Napsal/a Robert Břešťan 6. května 2016

Miloš Zeman nikdy nebyl prototypem sportovního fanouška. Před dnešním začátkem MS v hokeji na tom nic měnit nebude. Do Ruska se fandit českému týmu nechystá.

„Pan prezident bude držet palce našim hokejistům, kteří podstoupí svůj první zápas s ruskou sbornou,“ napsal na dotaz HlídaciPes.org mluvčí Jiří Ovčáček.

Doma Zeman podle všeho zůstane i v tom (dle expertů málo pravděpodobném) případě, že by český tým snad postoupil do finále turnaje.

„Cesta do Ruska na hokejový šampionát se neplánuje. V příštím týdnu se konají karlovské oslavy a v týdnu dalším je pan prezident na třídenní návštěvě Olomouckého kraje,“ nastiňuje Ovčáček příští prezidentův program.


Psali jsme: Prezident Zeman zve evropské monarchy do Prahy k oslavě výročí Karla IV. Ti však jeho pozvání odmítají


Sportovní klání přitom bývají dobrou příležitostí i pro politická (i byznysová) setkání. Vloni se hokejové  MS konalo v Praze a v Ostravě a živě se spekulovalo o možnosti, že by na případné finále mohl do srdce Evropy – v době protiruských sankcí kvůli anexi Krymu – mohl přijet podívat osobně Vladimír Putin.

Nakonec nepřijel a i z čistě sportovního hlediska dobře učinil. Obhájcem mistrovské trofeje byl sice výběr Ruska, patřil mezi favority a do finále se dostal, ale na suverénní Kanadu nestačil a prohrál výrazným poměrem 1:6.

Když vloni touto dobou o možné návštěvě Putina v Praze HlídacíPes.org psal, dostali jsme vyčiněno na sociálních sítích, proč že to do sportu taháme politiku. Zbytečné připomínat, že zrovna ve vztahu k hokeji a k Rusku je politika historicky přítomna velmi spontánně.

I tentokrát ale asi zůstane „jen“ u hokeje. Jakkoli Miloš Zeman v uplynulých letech využil k setkání s vládcem Ruska každou vhodnou příležitost, letos Putinovi jen vrátí jeho loňskou hokejovou nenávštěvu.

Čtěte též

4 komentáře

 1. český maloměšťák napsal:

  „…Zbytečné připomínat, že zrovna ve vztahu k hokeji a k Rusku je politika historicky přítomna velmi spontánně….“

  Možná, kdysi.
  Dnes už ne, jde spíše o přítomnost ekonomiky, o kšeft. O sílu té které profesionální soutěže, jak je schopná ty druhé vyluxovat a poslat někam do nižších pater “ sportovní soutěže“.
  S “ politikou“ jaká je – ale to má něco společného, tam se také “ soutěží“ podbným způsobem, jak vnitropoliticky tak i zevně (například vpravdě to morbidní volání po přijímání pouze těch “ hodnotných “ imigrantů – tedy luxování elit, z nižších pater globální sputěže o zdroje).

 2. Petys napsal:

  Rusko jde pomalu ale jistě do kopru, že by Miloševič Zemanov začal držet větší distanc či dokonce začal chytat nový vítr?
  Pravda bude jednodušší – ani pro Putina ani pro Zemana by nebylo dobré a taktické ani strategické, aby je svět viděl moc pohromadě. Zemanovi je to tak líto, tak se na Voloďu těšil…

  • český maloměšťák napsal:

   Kdo to je – ten „Miloševič Zemanov“, Váš fotr ?

   • Petr Homoláč napsal:

    Možná na to přijdete sám. Nápověda – drž se tématu. To Vám dělá potíže, co?

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies