Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Robert Scales / Foter / CC BY-NC-SA,

I české hokejové výkony mohou rozhodnout, zda přijede Putin

Svátkem práce a 17. květnem je orámované mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě. Pokud se na něm bude dařit ruské sborné, mohl by do Prahy přijet na finále fandit i Vladimir Putin.

Ve světě sportu a politiky bývá zvykem, že hlavy států přijedou podpořit své reprezentanty především na finálová utkání velkých turnajů ve fotbale a v hokeji.

Jsme připraveni na vše

Zatímco oficiální vrcholné návštěvy zahraničních státníků jsou dlouhodobě plánované a musí je schválit vláda i prezident, podobná návštěva ruského (i jiného) prezidenta je možná i bez dlouhé přípravy.

„V takovém formátu to představitelné je, protože to není bilaterální politická návštěva. Zároveň si ale umím představit, co by to nyní v Čechách vyvolalo,“ řekl už dříve pro HlídacíPes.org ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček.

Finálové utkání hokejového MS se hraje 17. května v Praze, jen týden po vojenské přehlídce na Rudém náměstí. Ruský prezident by tak mohl rychle oplatit návštěvu Miloše Zemana v Moskvě.

Na náhlý příjezd zahraničních státníků jsou připraveni i organizátoři hokejového šampionátu.

„Pořadatelská země je vždy připravena i na tyto varianty, takže by se to jistě vyřešilo. Otázka náročnosti vždy souvisí pouze s tím, kolik lidí přicestuje jako doprovod. To by v případě Putina bylo zřejmě komplikovanější. Pořád jsme ale připraveni na variantu návštěv vysokých zahraničních státníků,“ řekl serveru Lidovky.cz tiskový mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund.

Putin na tribuně

V obecné rovině možnost návštěvy ruského prezidenta v Praze připustilo i Ministerstvo zahraničí.

Z odpovědi však lze vyvodit, že Česká republika by v tomto případě Vladimiru Putinovi nepřichystala oficiální přijetí, ani servis obvyklý u vrcholné politické návštěvy: „Závazně rozsah servisu upraven není, vždy se přihlíží k charakteru a významu návštěvy, tj. zda se jedná o návštěvu soukromou nebo pracovní, na pozvání hostitele a podobně.“

Pro fanoušky hokeje, kteří by si zároveň nepřáli ruského prezidenta v hledišti – pokud by se skutečně rozhodl přijet – je řešení jednoduché: rychlé vyřazení ruského týmu z turnaje. I když kurzy vypsané sázkovými kancelářemi tomu nenapovídají.

Rusko je podle kurzů hlavním favoritem letošního mistrovství světa. Obhajuje loňské prvenství, kde „sborná“ ve finále – právě za osobní přítomnosti Putina – porazilo Finsko 5:2.

„Pomohl nám i prezident Putin na tribuně. Před zápasem jsme věděli, že bude na tribuně. A chlapci to vzali velmi vážně. Je skvělé, když se národnímu týmu dostává takové pozornosti,“ pochvaloval si vloni trenér ruského týmu Harijs Vitolinš.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

7 komentářů

 1. sd napsal:

  Břešťane, Břešťane, kdyby blbost kvetla…….. A to přitom vypadáte jako dospělý člověk!

  • Robert Břešťan napsal:

   sd, sd, kdybyste se aspoň podepsal. Jinak gratuluji k vybroušené argumentaci.

   Dodatek – kdyby snad někdo chtěl vykřikovat oblíbené nesmysly o cenzuře: až se naučíte diskutovat slušně, vaše komentáře se tu objeví.

 2. Pavel napsal:

  To jsem ještě napsal slušně hlupáčku Kime.

 3. Pavel napsal:

  Proč teda taháte politiku do sportu?Pane americký rektoskope.

 4. Milan napsal:

  sport je sport…ubohost je ta, když někdo spojuje politiku se sportem….to asi vyjadřuje Váš názor…hloupý názor…no budiž…i tací lidé se vkrádají do našeho myšlení 🙂

 5. J.Němec napsal:

  To by ale museli hrát místo hráčů hrajících pro peníze hráči s odvážným srdcem a vlastenectvím jako byli Jaroslav Holík a Josef Golonka. Ale než hrát před člověkem z Ruska , který veřejně lže a nebo si převzít cenu od prezidenta, který byl nedemokraticky zvolen pomocí lží a pochybných peněz. Tak bych šel raději na pivo. Jarda Holík by to možná udělal.

  • Karel napsal:

   Putin jistě nepřijede,nikdo by neposlouchal tyhle jeho řeči …Putin prohlásil: „Jak můžete podporovat lidi, kteří zabíjejí a pojídají své protivníky? To jsou vaše hodnoty, to jsou evropské hodnoty, které hájíte?“. A lídři, „elita“ Západu svírala pěsti, až jim žíly bělely, nejradši by se na tiskovce do země propadla, ale namítnou nic nemohli, protože Putin řekl pravdu a všichni to věděli. Výsledkem, G7 před Putinem sklonila hlavu a Obama jel domů jak spráskaný pes, aniž dosáhl buďto on nebo Západ čehokoliv z toho, co chtěl. http://jdem.cz/bay4a9

Přidávání komentářů není povoleno