Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
twitter Karel Havlíček,

We are best in covid, jak pan Nádraží vymyslel pana Mosta a kam se zatoulala paní Alena

PSÍ UŠI. Lidé už mají všeho toho covidu dost. Vyslyšíme tedy jeho přání a budeme se dnes věnovat také jiným oblastem života v naší postupně se normalizující socialistické společnosti. Spokojíme se se zvoláním našeho pana předsedy vlády z přelomu srpna a září: „We are best in covid!“ Konečně jsme to dokázali a máme nejvyšší přírůstky na počet obyvatel. Země pro budoucnost. A nyní k něčemu úplně jinému.

 • Teče Bečva teče dolů korytem a jde to s ní z kopce, zpívá ve slavné folk-rockové romanci Vlasta Redl. Otrava řeky kyanidem se pochopitelně stala velkým tématem uplynulého týdne a vybudila některé naše velikány k pozoruhodným vyjádřením.

Exemplárně? Proč exemplárně? Co je to za fašizující řeči a odkdy o tom rozhoduje ministr? Bohatě by nám stačilo, kdyby policie viníka vypátrala a byl potrestán podle zákona. 

K tématu též Ústavní soud:

„Princip proporcionality se neomezuje jenom na výměru trestu v rozmezí spodní a horní hranice trestní sazby, nýbrž váže obecné soudy též k tomu, aby i uvnitř tohoto rozmezí zachovávaly maximu trestat podobné případy podobně a rozdílné rozdílně. Vybočení z principu proporcionality při sledování jiných účelů a cílů – typicky ukládáním exemplárních trestů anebo zostřením represe proti cizincům – ve své podstatě narušuje principy rovnosti lidí před zákonem a právo na spravedlivý proces, jakož i křiví cit pro spravedlnost ve společnosti.“
(Ústavní soud v rozhodnutí I ÚS 4503/12, 2012)

Tolik k exemplárním trestům jako součásti práva v demokratické společnosti. Více slov netřeba. 


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Ministr dopravy, průmyslu, obchodu a čehokoli dalšího, kde ho bude holding potřebovat, říkejme mu třeba pan Nádraží, si už radši rovnou přestěhoval kancelář na perón v Pardubicích.

Pan Nádraží hned začal vymýšlet a vymyslel pana Mosta.

„Vytvoříme pozici pana Mosta nebo paní Mostové, a ta bude mít na starosti všechny mosty.“
(Karel Havlíček reaguje na katastrofální stav českých mostů, TN.cz, 24. září)

Nic proti, pozice je třeba vytvářet, to ví každý, kdo přišel do styku se státní správou. Soudní znalkyně Miloslava Pošvářová ovšem panu ministrovi připomněla nepříjemnou pravdu:

„Možná by stačilo se zeptat starých úředníků na MD, kdo zrušil oddělení mostů a tunelů, které metodicky vedlo a koordinovalo správu mostů na SŽ i ŘSD. Na SŽ ještě oddělení umělých staveb snad zůstalo, na ŘSD bylo mostní oddělení pochopitelně zrušeno, protože nebylo potřeba. A tak se postupně systém rozbil a veškerá data mají soukromé firmy. Přeji panu ministrovi s tím jedním člověkem na ministerstvu hodně štěstí. Hlavně, že stát řídí odborníci…“
(Miloslava Pošvářová na Facebooku, 25. září)

A tak je to tu se vším.

 • Existují špatné nápady, horší nápady a pak je tu nápad vydat se dělat předvolební kampaň do nemocnice v době šířícího se koronaviru. Vlastně ne – ještě existuje úplně nejvíc nejlepší nápad, pochlubit se tím veřejně na sociálních sítích.

Tohle jsou Elvis a Elsa, kteří nás přivítali na spinální jednotce Krajské nemocnice v Liberci. I tady jsme mluvili o…

Zveřejnil(a) Jitka Volfová dne Pátek 25. září 2020

Náměstkyni libereckého hejtmana vesele asistuje Adam Vojtěch, ještě před pár dny ministr zdravotnictví. Prostě jak jde o kampaň, jde všechno ostatní stranou. Pohled na stránky liberecké krajské nemocnice ovšem odhalí toto:

Tak to asi musely být závažné důvody, když bylo rozhodnuto o výjimce. Nebo to bylo jinak?

 • Obrázek za tisíc slov na závěr – dnes s paní Alenou:

Kde je paní Alena, to nevíme, možná v prodejně koberců. Zato ale víme naprosto přesně, kde jsou naše děti a děti jejich dětí. Tak děkujeme.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

14 komentářů

 1. Petr Kaminsky napsal:

  1) Ad Becva – podle „neoficialnich“ informaci to nebyla DEZA. Pan Gazdik uz se omluvil za unahlene soudy. Kazdopadne kdyby to nakonec prece jen DEZA byla, urcite se to nedozvime, protoze uniky z vysetrovani/spisu se odehravaji, jen pokud to vyhovuje Babisovi. Ale stejne by to bylo nadherne – takovy pruser tesne pred volbama. 2) Mozna by se Havlicek mohl prestehovat do nejakeho vagonu a neustale se nechat posunovat po CR. A vubec by nebylo od veci, kdyby se zrovna jeho vlak stal soucasti nejake te nehody. Kazdopadne to presvedcovani o tom, jak „maka“, pusobi uz jedine na skalni koblihozrouty. Kazda marketingova lez ma sve meze. A pokud je na nich postaven cely politicky subjekt a jeho lidr, konec nebude vubec hezky. 3) To jsou ty dusledky „papiroveho setreni“. Babis a jeho pohunci na MD vyhodili par lidi a usetrili par korun, potencialni skody budou v miliardach. Situace je srovnatelna s tim, kdyby hlava rodiny prodala teple obleceni, aby zaretusovala prohru v kartach, a dalsi den napadl snih. 4) Je to kampaaaaaaan! Babis a jeho ministri prece nikam nekandiduji, tak nemuzou delat ani kampan.

 2. Tondach napsal:

  Ten Havlíček je taky pěknej žvanil …. ostatně proto je ministrem ve vládě užvaněnýho lháře!

 3. Anofertí zmar napsal:

  Víte… strašně rád bych sdělil následující a pevně doufám, že to nebude zablokované.

  Jsem naprosto a na nejvyšší míru konsternován současnou vládou. Víte, že od českých politiků nikdo rozumný moc nečekal v poslední dekádě, ale to, co předvádí nyní se dá shrnout do následujícího:

  Pane premiére, pane prezidente (atd.), kdyby byla soutěž o nejretadovanější vládu, tak vláda ČR skončí druhá.

  Víte proč druhá?

  Protože vláda ČR je tak strašně moc retardovaná, že by to ani nevyhrála.

 4. Tatiana napsal:

  Kdo nám zdigitalizuje úředničinu aby jsme NEKRVACELY ???

  • Tondach napsal:

   Ženskému krvácení ale žádná digitalizace nezabrání …..“-) když už, tak abychom nekrváceli!

   • Tatiana napsal:

    Ha ha ha. Já sem zapomněla na poddruh ke kterému patříte vy. Ještě že vy nekrvácíte vy to rovnou … co???

    • Tondach napsal:

     Ha ha ha, já si neuvědomil, že to je neznalostí českého jazyka a totálním nepochopením mé poznámky! Blondýna, že?

 5. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Vtipný za každou cenu? To Vás snad není hodno.

 6. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Nemůžu si odpustit citovat slovenského premiéra (českou opozicí vítaného) : „„Nerozvážnost, lehkovážnost a egoismus zvítězily. Neustálé útoky, zpochybňování nebezpečnosti covidu, teatrální ignorování opatření, vysmívání se těm, kdo je dodržují, přinesly své výsledky. Výsledky ´boje za svobodu´, který nyní svobodu vezme všem,“ napsal Matovič na sociální síti“.
  Co na to Češi?

 7. Lwo napsal:

  Ad Bečva – Bureš zřejmě vytáhl složku „GAZDIK“… 🙁

 8. petrph napsal:

  Mimochodem, přidal bych jednou vlastní. Jak dnes publikovali na novinky.cz „Uživatelé aplikace eRouška 2.0, která je zároveň jedním z nástrojů v boji s koronavirem, se mohli v uplynulých dnech setkat s hlášením o možném kontaktu s nakaženým. Panika však není na místě, šlo pouze o systémové oznámení, jak informovali tvůrci na Twitteru. !..

  No a když vezmeme do úvahy tu ohromnou propagandu, která se do eRousky – a zejména nyní verze 2.0 vložila, o tom jak si jí mají lidi instalovat a o tom, jak je vyladěná a spolehlivá a vůbec..Kolik je teď na internetu instruktážních WOV návodů o tom jak snadno se používá. A o tomhle riskantním systémovém hlášení, o kterém museli tvůrci vědět, se nezmínili nikde a vůbec..
  Tož, smiřme se prosím s tím že ani v době současnékoro krizi člověku skutečná potřebná fakta včas a předem nesdělí už vůbec nikdo,už ani ti ajťaci ne..

 9. Bohumír Zedek napsal:

  Chybí zde datum, kdy bylo mostní oddělení na ministerstvu zrušeno …
  Jestli náhodou, jak je to poslední dobou obvyklé, nedáváte této vládě za vinu chyby předchozích.
  Jako např. při kampani o korunových dluhopisech se to proti Babišovi hezky rozjíždělo, než se zjistilo, že to vymyslel a zajistil Kalousek, aby se on a jeho známí hezky obohatili – při Čapím hnízdě pak někomu vadila dotace 50 milionů korun – která je mimochodem vrácena, ale 100 milionů korun poskytnutých Kalouskem Schwarzenbergovi na jeho soukromý Orlík nikomu nevadí!

  Bylo by dobře, kdybychom se nyní raději věnovali koronaviru ve smyslu, jak se ho nejlépe zbavit – půjde-li to. Zlí jazykoví např. říkají, že přestaneme-li ho testovat, zmizí sám.
  Já k tomu jen dodávám, že u chřipkových epidemií se nikdy netestovalo, nikdy nenosili roušky a nikdy netlumila ekonomika a ročně umíralo na chřipku kolem 2000 lidí a zájem médií nikde, zde máme za 3/4 roku 600 mrtvých s koronavirem, a to vč. těch, kteří třeba spadnou z výšky a dle záchranářů utrpí zranění neslučitelná se životem, ale ejhle – při pitvě se zjistily protilátky na koronavir, tak napsali, že zemřel na koronavir. Podvody u testů – bývalý kolega byl pozván na 8:00 na test a když se po několika urgencích testu do poledne nedočkal, odešel, za tři dny dostal vyrozumění, že je pozitivní! Jak tohle mohl někdo napsat, když ho neotestovali !!! Jak vůbec může někdo zařazovat mezi nakažené lidi, kteří jednak nemají příznaky a jednak mají zjištěny protilátky – když výskyt protilátek u všech nemocí znamená, ne že jste nakažen, ale že si Váš organismus proti nákaze našel úspěšně obranu. Nebo jak mohou ve statistice zmizet tři mrtví na koronavir, když máme všichni jedinečná rodná čísla?! Podvod na podvod!
  K čemu je dobrá rouška, která brání přenosu baktérií, které jsou násobně větší, než viry – k čemu je tedy dobrá proti koronaviru, když přenosu virů nezabrání a koronavir je virové onemocnění?! Takto si s rouškami pěstujeme na tvářích jen další bakterie! Třeba proto, abychom mohli onemocnět na něco jiného …
  Uzavření nemocnic na jaře a rušení vyšetření v ambulancích způsobilo více mrtvých a větší poškození zdraví, než samotný koronavirus!!!

 10. michal napsal:

  Zapomněli jste docitovat slovenského premiéra o skutečném počtu nakažených…můžeme se jenom ptát proč žádná česká média tomu nevěnovali ani minutu pozornosti

Přidávání komentářů není povoleno