Facebook: Miloš Zeman, zdroj

Vzpomínkový alibismus podle Miloše Zemana

Napsal/a Vojtěch Berger 19. listopadu 2019

„Na tyto vzpomínkové akce chodí lidi, kteří nebyli účastni toho, na co se vzpomíná,“ zdůvodnil Miloš Zeman ve víkendovém rozhovoru pro Frekvenci 1, proč si veřejně nepřipomněl ani výročí mnichovské dohody, ani výročí sovětské okupace z roku 1968, ani té nacistické z roku 1939, a proč bude i na 17. listopad vzpomínat v soukromí. Před 30 lety sice prý sám „byl aktivním účastníkem revoluce“, má ale právo „tiše vzpomínat mezi dvěma svíčkami“. Někteří lidé si účastí na vzpomínkových akcích mohou podle Zemana pouze „kompenzovat to, že nebyli aktivními účastníky“ a takové chování „nemá daleko k alibismu“, řekl Zeman v interview během své návštěvy Bratislavy.

Bez těchto lidí, kteří si na pietních akcích „něco kompenzují“, už ale podle logiky 75letého Zemana zřejmě brzy nebude mít třeba na 2. světovou válku kdo vzpomínat.

Frekvence 1
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz