Vystoupení Miloše Zemana v Českém rozhlase v osmi bodech

Napsal/a Robert Břešťan 4. ledna 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Prezident Miloš Zeman poprvé od svého proslulého vystoupení v Hovorech z Lán vystoupil v Českém rozhlase, v pořadu Interview Plus. Co řekl? HlídacíPes.org již tradičně nabízí stručný souhrn.

  •  Konec blbé nálady

(V prvních několik minutách jen opakování tezí o konci blbé nálady a jejích důvodech zmíněných již ve vánočním poselství.)

Protifaktor, který optimistickou náladu sráží, je obava z migrační krize, kterou zažívají sousední země. Češi nejsou natolik naivní, aby si mysleli, že se migrační vlna zastaví před našimi hranicemi.

  • Migrace a Česko

Tranzitní zemí nejsme, ale můžeme se jí velice snadno stát.

Někteří naivní lidé si myslí, tak co, projdou, zamíří do Německa a bude pokoj. Ale Německo bude ekonomické migranty vracet dle platných pravidel tam, odkud přišli.

Z plotů mám smíšený pocit, neb pamatuji Berlínskou zeď. Ale zeď stojí i mezi Amerikou a Mexikem a rozhodně je dominantnější, než žiletkový plot. Takže i to je řešení. I když pod plotem vedou tunely, takže to řešení není.

Nejjednodušší řešení je vytvořit smíšené hlídky policie a armády na hranicích a vracet nelegální migranty do zemí, odkud přišli.

  • Kdo organizuje migraci do Evropy

Moje informační zdroje jsou především dva. Na návštěvě v Spojených arabských emirátů mi tamní princ říkal, že střechovou organizací teroristů je Muslimské bratrstvo.

Druhý zdroj je marocký ministr zahraničí a ten mi říkal, že Muslimské bratrstvo se snaží ovládnout nejen celý muslimský svět, ale celý svět, a má to ve své ideologii.

Na základě těchto dvou informačních zdrojů se domnívám, že tuto invazi organizuje Muslimské bratrstvo s využitím finančních prostředků z celé řady států.

Podle nedávno zveřejněného odhadu Interpolu je do invaze zapojeno přibližně 30 000 převaděčů. Zorganizovat tak obrovskou síť nelze spontánním, nahodilým pohybem. Vyžaduje to důkladnou organizační přípravu.

  • Přicházejí hlavně mladí muži bez rodin…

Sešel jsem se nedávno v Maďarsku s chorvatskou prezidentskou a ona byla jedna z těch, která mi říkala, že 80 % těchto migrantů jsou mladí zdraví muži.

Před dvěma týdny měl v Lidových novinách velký rozhovor maďarský premiér Orbán, který uváděl přesně totéž číslo.

Zejména mladí zdraví muži odcházející ze Sýrie a Iráku by měli zůstat a bojovat za svobodu své země.

  • Jak by měli bojovat

Mají tři volby, jak za svou zemi bojovat a jak bojovat proti Islámskému státu. První je – připojit se ke kurdským pešmergům na severu Sýrie.

Druhá opce je přidat se k iráckým jednotkám a bojovat spolu s nimi.

A třetí opce, která je nejhorší, je přidat se k šíitským milicím, kde je ale jistá náboženská nenávist.

  • Oběd se Sobotkou

Většinu času zabraly domácí události. Tam rozdíly názorů nejsou tak odlišné jako v případě migrační vlny.

Uvádí se, že z fondů EU nevyčerpáme asi 35 miliard korun. To je obrovská částka a už vina současné vlády.

Kdyby někdo ukradl 35 miliard stane před soudem, když je nechá propadnout vlastní laxností, je to špatně, ale nestane se nic.

  • Solární baroni

Za minulými vládami jde to, že se dá 42 miliard dotací solárním baronům.

Všichni v tomto byznysu jsou solární baroni. Za dotace nemohou, oni jen využívají toho, jak deformují tržní prostředí.

Dá se s tím už dělat jen málo, řešení bych viděl v daňových úpravách, aby část zisku byla dodaněna i proto, že výrazně klesly ceny solárních panelů, ale výkupní cena je stejná.

  • Hledá se Peroutka

Nikdo se neozval, stále hledáme. A ukázalo se na příkladu jiného Peroutkova článku, že paradoxně jeho články byly za první republiky cenzurovány, rozhodně ne proto, že by Hitlera kritizoval, ale že ho chválil.

Věřím, že článek se najde. Jediné možné vysvětlení, proč se nenašel, je, že se stal obětí cenzury demokratické první republiky.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)