
Vysoké německé vyznamenání pro Daniela Hermana
Za dlouholetou snahu o česko-německé porozumění a smíření dostal Velký kříž za zásluhy s hvězdou Záslužného řádu Spolkové republiky Německo bývalý ministr kultury Daniel Herman. Na německé ambasádě v Praze mu vyznamenání předal velvyslanec Německa Christoph Israng.
Herman působil v různých česko-německých organizacích včetně Ackermann-Gemeinde a byl spoluzakladatelem Česko-německého diskusního fóra. Ještě jako český ministr kultury podepsal se svým tehdejším bavorským protějškem Ludwigem Spaenlem společné prohlášení, které tvoří základ pro úzkou spolupráci českých a bavorských kulturních institucí. V roce 2016 jako historicky první český ministr vystoupil na sudetoněmeckém sjezdu v Norimberku a přítomné oslovil „Milí krajané“.

České průšvihy 1945–1948
Publikaci, jež se věnuje období takzvané třetí republiky, můžete získat pouze jako odměnu za dar v minimální výši 699 korun na činnost redakce HlídacíPes.org.
Podpořte nezávislou žurnalistiku!
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)