Vydavatelství CNC Daniela Křetínského získá celé Rádio Zet, chystá nové zpravodajské rádio

Napsal/a Robert Břešťan 13. června 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

Na vlnách bývalé české redakce BBC a současného Rádia Zet by mohla v budoucnu začít vysílat nová zpravodajská stanice – pod hlavičkou vydavatelství CNC Daniela Křetínského a Patrika Tkáče.

Informace z trhu o zájmu CNC o dokoupení 50% podílu v Rádiu Zet nyní potvrdila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Ta již obdržela žádost společnosti Media Bohemia „o udělení předchozího souhlasu se změnou skutečností uvedených v žádosti o licenci k provozování rozhlasového vysílání“.

Konkrétně jde o převod 50% obchodního podílu ve společnosti provozovatele RadioZET, s.r.o. ve výši 50 % na druhého společníka, společnost Active Radio, a.s. Ta patří do skupiny rádií Lagardere Active, kterou Daniela Křetínský a Patrik Tkáč koupili vloni na jaře.

ZDROJ: web RRTV

Křetínský a Tkáč vloni získali vedle Evropy 2, Radia Bonton nebo celoplošné stanice Frekvence 1 právě i 50% podíl v Rádiu Zet. Nyní tedy dokupují druhou polovinu.

Tu společníkům Media Bohemia prodal v červnu 2016 někdejší prezident Lagardere Active ČR Michael Fleischmann.

Jaké konkrétní záměry s rádiem vysílajícím na frekvencích v Praze a dalších jedenácti krajských městech bude vydavatelství CNC mít, zatím není jasné.

Informace zevnitř vydavatelství však hovoří o tom, že se počítá s projektem nové stanice zaměřené na zpravodajství.

Současné Rádio Zet spíše skomírá, denní poslechovost se pohybuje mezi osmi a devíti tisíci osob.

Plyne to z oficiálního průzkumu poslechovosti rozhlasových stanic Radioprojekt z letošního května (data za období posledního čtvrtletí loňského roku a prvního čtvrtletí letošního roku).

„Občerstvené“ soukromé zpravodajské rádio (které si již dříve u RRTV vyjednalo možnost navýšení hudebního podílu) by mohlo těžit ze spolupráce s tištěnými tituly vydavatelství jako je ekonomický deník E 15, bulvární Blesk nebo týdeník Reflex.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)