Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Představení zpravodajského studia TV Prima ze srpna 2017. Foto: Profimedia
,

„Vy prostě poslechnete příkazy. Komu se to nelíbí, může jít.“ Jitka Obzinová se vrací do médií

Bývalá ředitelka zpravodajství a publicistiky televize Prima se od ledna vrací na mediální scénu. Opět v roli ředitelky zpravodajství, tentokrát v Českém rozhlase. Vystřídá na tomto postu Jana Pokorného, který má ale v rozhlase nadále zůstat. Informace o příchodu Obzinové dává vzpomenout právě na její působení v TV Prima a na metody vedení redaktorů, na něž již před pěti lety upozornil HlídacíPes.org.

Za deset let v čele s Jitkou Obzinovou sice udělalo zpravodajství TV Prima velký krok k značnému zvýšení sledovanosti, šlo ale i také vstříc poptávce po „lidových“ zprávách se sklony k dezinformacím.

Známým se stal zejména výrok týkající se toho, jak si ona a vedení televize přeje, aby novináři pokrývali tehdejší uprchlickou krizi: „Jsme tady všichni zaměstnaní, máme zaměstnavatele, který má nějaký postoj. Jestliže ho akceptuji já, akceptuje ho vedoucí vydání, tak vy prostě poslechnete příkazů vedoucího vydání. Pokud to tak není, tak vlastně neakceptujete fakt, že jste tady zaměstnaní a pak nemá cenu, abyste tady byli zaměstnaní.“
(Jitka Obzinová na poradě zpravodajství FTV Prima určuje, jak se postavit k uprchlické krizi, 7. září 2015, ceá nahrávka a její přepis níže pod textem).

Tímto výrokem se Obzinová nepochybně zapsala do historie novinařiny – jako příklad té nejhrubší manipulace, která se z interní porady redakce Primy dostala díky HlídacíPes.org na veřejnost.

Reportáž o chemtrails

Tento „zápis“ do značné míry přebíjí i předchozí působení Obzinové. Pro připomenutí: v letech 1989–1992 působila v Československém rozhlase, získal slušné renomé jako válečná zpravodajka z války v Jugoslávii. I později v České televizi se jako redaktorka zahraniční redakce specializovala na Balkán a další krizové oblasti, moderovala pořad Události, komentáře. V roce 1996 odešla na Novu, kde moderovala politickou Sedmičku a ve dvojici s Martinem Severou Televizní noviny.

Již během jejího působení na Primě televize v září 2009 odvysílal v hlavní večerní zpravodajské relaci i reportáž o „nebezpečí“ zvaném chemtrails – tedy chemických stopách, které údajně mají negativní vliv na lidské zdraví a kdosi je na lidstvo sype z dopravních letadel. Podle všeho jde o jediný známý případ, kdy se tímto stylem na běžný fyzikální jev – kondenzaci páry za letadlem – podívalo seriózní zpravodajské médium prizmatem konspirátorů.

A pak je tu zmíněný protiimigrační výstup, kdy vedení Primy v roce 2015 nařídilo redaktorům, aby tématiku uprchlíků prezentovali jako hrozbu, problém a krizi. Televize Prima to sice označila za spekulaci, HlídacíPes.org ale před třemi lety na jaře přinesl klíčový důkaz – nahrávku z porady, kde rozhodnutí padlo, i analýzu toho, jak se po předmětné poradě zpravodajství jasně posunulo.

Na jaře roku 2016 HlídacíPes.org popsal nátlak vedení stanice na redaktory a příkazy, jak mají referovat o uprchlické krizi. Mluvilo o tom několik členů redakce FTV Prima, kteří se schůzky z počátku září 2015 účastnili.

Vedení televize v čele s šéfredaktorkou zpravodajství Jitkou Obzinovou a tehdejším zástupcem majitele Lubošem Jetmarem svolalo na pondělí 7. září 2015 mimořádnou poradu. V její první části promluvili k širší redakci, ve druhé části pak vyčlenili redaktory a editory, jichž se týká téma uprchlíků.

Vědí všichni, o co jde?

Základní sdělení z první části porady bylo jednoznačné: k uprchlické krizi je třeba zaujmout jasný postoj ve smyslu – představují hrozbu, obáváme se islamizace, uprchlíky tu nechceme. Součástí sdělení byla i informace, že redaktoři a reportéři se musí s postojem ztotožnit, kdo to nehodlá akceptovat, nemůže v redakci FTV Prima dále pracovat.

Na druhé poradě byly instrukce konkrétnější. Námitky některých redaktorů, že předem jasné vyznění reportáží odporuje novinářskému kodexu, byly odmítnuty s tím, že žádné vyvažování, objektivita a novinářský kodex se minimálně v několika následujících měsících řešit nebudou.

Postoj vedení stanice měl vycházet z textu historika Vlastimila Vondrušky s titulkem „Prohráli jsme a poneseme následky“, který vyšel na konci srpna 2015 na názorových stránkách Mladé fronty Dnes. Článek dostali okopírovaný všichni redaktoři, krajánkům je Jitka Obzinová zaslala e-mailem.

„Dala jsem vám přečíst článek, pod který bych se mohla podepsat. Četli ho všichni? Vědí všichni, o co jde? Myslím si, že je to postoj vedení této televize. Vidím to stejně a já chci, abychom se postavili k té uprchlické krizi tímto způsobem,“ řekla na poradě Obzinová.

Co v názorovém textu Vlastimila Vondrušky stálo? Autor popsal to, že „už minimálně tisíc let bojuje křesťanská Evropa s islámským Předním východem“ a že nyní válku prohráváme. „A to dokonce způsobem naprosto fatálním a poneseme za to následky. Islamisté totiž proti nám použili naše vlastní zbraně. (…) Tou strašnou zbraní jsou lidská práva.“

Na nahrávce význam svého média a vliv na veřejné mínění redaktorům zdůrazňuje i zmíněný Luboš Jetmar: „Pracujete ve zpravodajství televize, která je poměrně silný vlivový médium a ovlivňujeme většinový názor v této zemi“.

HlídacíPes.org tehdy publikoval i analýzu vysílání zpravodajství FTV Prima v době před oficiálním pokynem o způsobu pokrývání tématu a po něm (v textu Vedení televize Prima oficiálně nařídilo redaktorům: uprchlíky zobrazovat jako hrozbu a riziko).

Ta potvrdila jasnou změnu přístupu zpravodajství televize k tématu uprchlíků – například nárůst komentativních prvků ve zpravodajství, změnu výběru respondentů i zaměření a vyznění reportáží.

K podobným závěrům došla i analýza vysílání k migrační krizi na FTV Prima, kterou si nechala zpracovat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

V květnu 2019 Obzinová z TV Prima odešla. Nyní má tedy řídit zpravodajství veřejnoprávního rozhlasu. Podle dostupných informací se již proti tomu někteří redaktoři bouří.


NAHRÁVKA Z PORADY ZPRAVODAJSTVÍ FTV PRIMA 7.9. 2015

Textový přepis nahrávky

(při přepisu byl zachován hovorový ráz jazyka, pozn. red.)

šéfredaktorka zpravodajství FTV Prima Jitka Obzinová: Abychom nezdržovali celou redakci, tak si tady řekneme nějaké obecné věci a potom poprosím lidi, kterých se týká problematika uprchlíků, aby se s námi přesunuli do druhého patra, na konkrétnější poradu včetně vedoucích vydání.

Hlas redaktorky: Mně by to docela zajímalo.

Jitka Obzinová: Koho to bude zajímat, plus lidé, kterých se to bezprostředně týká, tak do druhého patra. Plus lidi, kteří to dělají občas, jako je třeba Daniela, Filipa, Patrik, vedoucí vydání, samozřejmě zahraničáři. Plus jako lidi, které to zajímá.

Já tu poradu dneska nezahájím úplně uprchlíkama. Chtěla bych poděkovat lidem z denního Top Staru a chtěla bych jim pogratulovat ke včerejší velmi úspěšné premiéře, dopadlo to dobře, všechno vypadalo perfektně. Myslím, že i ta hudba nakonec byla dobrá. Gratuluji moc, dopadlo to dobře a doufám, že dnes dopadne dobře i premiéra Top Staru jako takového.

To je k tomu včerejšku. Jinak jsou tady i krajánci na telekonferenci. Se včerejškem jsem byla spokojená, komplet, máte to ve výrobní zprávě. K tomu se vracet nemusíme.

Velmi krátce potom naplánujeme a přesuneme se nahoru.

To, proč jsem vás svolala všechny, je téma uprchlická krize. Ta situace, víte sami dobře, že se během několika měsíců vyvinula do opravdovské krize, ke které je potřeba najít za prvé postoj a za druhé ho nějakým způsobem dodržovat.

Myslím si, že víte, že tady je nastavená ta hierarchie několikrát opakovaná. Myslím si, že byla vždycky zažitá, že redaktoři a reportéři poslouchají příkazů vedoucích vydání. Víte sami dobře, že tady existuje jeden úzus, kterej zní – vedoucí vydání je pánbůh. Pánu bohu se prostě neodmlouvá.

Já bych byla ráda, aby páteční exces, kdy tu proběhla hádka několika redaktorů s editorem, vedoucím vydání, která vyústila v – abych tak řekla – nepřesné vysílání, tak aby se už nikdy neopakovala. V tomhle postoji musím být naprosto tvrdá. Kdo nebude akceptovat vedoucího vydání, tak mu nabízím, nemusí tady pracovat. Je to jediná možná cesta.

Jsme tady všichni zaměstnaní, máme zaměstnavatele, který má nějaký postoj. Jestliže ho akceptuji já, akceptuje ho vedoucí vydání, tak vy prostě poslechnete příkazů vedoucího vydání. Pokud to tak není, tak vlastně neakceptujete fakt, že jste tady zaměstnaní a pak nemá cenu, abyste tady byli zaměstnaní.

Zní to tvrdě, ale víte, že jednou za čas tady nějaké konflikty máme a občas se k tomu musíme vrátit.

Tohleto je hodně vážná situace. V té obecné rovině – dala jsem vám přečíst článek, pod který bych se mohla podepsat. Četli ho všichni? Vědí všichni, o co jde? Myslím si, že je to postoj vedení této televize. Vidím to stejně a já chci, abychom se postavili k té uprchlické krizi tímto způsobem.

Proč k tomu svolávám poradu? Protože je to nějaký vývoj dějin, který patrně bude natolik rozsáhlý, že k němu je potřeba prostě si asi ten postoj vysvětlit.

Protože upřímně řečeno, my jsme tady nezažili ani duhou světovou válku, ani jsme nezažili osmašedesátej, nezažili jsme například velikostí konfliktu podobnej vznik izraelského státu, kde zcela jistě si ty postoje prostě ta veřejnost velmi dlouho hledala.

Teď ta uprchlická krize začíná nabývat rozměrů, kdy je jasný, že nějakej postoj ta společnost, ta média a jednotlivá média asi zaujmou a pokud jde o naši televizi, tak ho chce zaujmout. Takže v té obecné rovině musím říct – bude potřeba to akceptovat.

místopředseda představenstva FTV Prima Holding Luboš Jetmar: Já jsem přišel proto, abych si o tom s vámi taky popovídal. My tady opakujeme slovo uprchlická krize… (nesrozumitelné)…

My jsme se s Jitkou domluvili na tom, že vám dá přečíst ten článek. Podle mého názoru je skvěle napsanej a jednoznačně to tam (…)

Hlas z telekonference: Kdybyste mohl mluvit víc nahlas, tady není slyšet, v telefonu, děkuju.

Luboš Jetmar: … já to zkusím víc nahlas. A jednoznačně to tam popisuje to, že tohle může být začátek konce. My si to možná dneska neuvědomujeme…

Jitka Obzinová: Krajánci, mají ten článek v mailu.

Luboš Jetmar:… neuvědomujeme úplně do důsledků. Ale já si uvědomuju, nebo my si uvědomujeme jednu věc. Že pracujete ve zpravodajství televize, která je poměrně silný vlivový médium a ovlivňujeme většinový názor v týhletý zemi.

Máme tady situaci, pokud se podíváme na průzkumy, tak ten většinový názor zřejmě je nějakej, ale samozřejmě jsou mezi námi lidé, kteří jsou pyšní na to, že mají jiný názor, než je ten většinový. Já ten názor vůbec nikomu neberu, svým založením jsem taky humanista.

Nicméně já nevím, kdo z vás žil v nějaký arabský zemi. Já jo (nesrozumitelné). Pokud vím, Jitka byla v Somálsku, já jsem byl (nesrozumitelné). Když to zažijete na vlastní kůži, tak zjistíte, že vy vlastně můžete mluvit o našich hodnotách, o demokracii a podobných věcech jak dlouho chcete, ale protože tam ten vývoj byl jinej, a ty tisíciletý rodový a kmenový tradice, a jejich postoj k (nesrozumitelné) mužské a ženské pohlaví je úplně jinej. Oni prostě nechápou, co jim říkáme. Buďto to nechtějí pochopit, nebo to nechápou.

A teď mluvím z vlastní zkušenosti a z rozhovorů, které jsme tam měli. Oni hlavně trvají na tom, že jejich hodnoty jsou správný. Nejsou ochotní akceptovat to, že existuje náš (nesrozumitelné).

To, co se děje teď je… v Libyi čeká milión dalších uprchlíků na to, aby je někdo převezl do Evropy. Oni v momentě, kdy tady budou a bude jich tady hodně, tak budou mít tendenci opravdu, opravdu prosazovat svojí pravdu, svoje vidění světa, svoje náboženství, svoje pravidla.

Upřímně řečeno, já nevím, jestli někdo z vás by se chtěl dožít toho – nevím, jak máte velké děti, ale já mám devítiletou holčičku – já bych pak nechtěl za dvacet let, až jí bude třicet, musela chodit v burce a neměla vůbec žádný práva. To opravdu ne.

Já samozřejmě si uvědomuju, že ty uprchlíci, kteří jsou (nesrozumitelné) jsou oběti a měli bychom jim pomáhat. Ale na druhou stranu, to co je v tom článku je taky pravda, že stát neplní svoji funkci a stát je tady od toho, aby hájil svoje hranice a chránil (nesrozumitelné). A to by v téhle chvíli měla dělat Evropská unie a chránit schengen.

Ale my se prostě obáváme toho, že z toho opravdu může být daleko větší problém, než si dneska uvědomujeme. Zatím je jich tady pár set tisíc, možná milión, nevím, ale v momentě, kdy jich tady bude hodně, tak oni opravdu nebudou respektovat naše pravidla.

Víte sami, že pokud pojedete do Saudské Arábie, tak neexistuje, abyste ráno vyšli ven bez toho, abyste měli zahalenou tvář. Tohle oni budou prosazovat tady. Budou chtít, aby my jsme (nesrozumitelné).

To znamená… Já už tady skončím, pojďme do zasedačky a pojďme si o tom ještě povídat. Dostanete samozřejmě všichni prostor k tomu něco říct, ale byl bych velmi rád, kdybychom jako televize si na to udělali názor a potom ten názor respektovali.

Jitka Obzinová: Tak ještě jednou jenom zopakuju, že postoj vedení televize je určující. To jsou pravidla, který prostě by bylo dobrý, abychom si znova oživili. Vedoucí vydání se tímto postojem řídí, redaktoři akceptují nařízení vedoucích vydání, nepromítají své soukromé názory do vysílání, jo? To je to jakoby nejpodstatnější, co jsme chtěli říct. My teď půjdeme ke konkrétní poradě nad konkrétníma věcma…

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

91 komentářů

 1. Jirka napsal:

  „Aby téma uprchlíků prezentovali jako hrozbu, problém a krizi“
  Kde je ta dezinformace????? Naprosto souhlasím s tímto hodnocením!!

  • Jan Hrzal napsal:

   O jaké dezinformaci píšete ?

   Věta zněla, že redaktoři buď budou psát, jak jim to přikáže nadřízený (neboli manipulovat), jinak budou odejiti. Co je na tom nesrozumitelného ?

   • Ranunculus napsal:

    Naštěstí rozhlas neposlouchám, tak mi Obzinová může ….

   • Ota napsal:

    A jakpak je to dosud?

   • Krkowitz fon Milowitz napsal:

    O jaké dezinformaci píše ?
    Věta k redaktorum zněla, že postoj vedení televize je určující. To jsou pravidla, který prostě by bylo dobrý, abychom si znova oživili. Vedoucí vydání se tímto postojem řídí, redaktoři akceptují nařízení vedoucích vydání, nepromítají své soukromé názory do vysílání, jo? To je to jakoby nejpodstatnější, co jsme chtěli říct. My teď půjdeme ke konkrétní poradě nad konkrétníma věcma…
    Tak ještě jednou jenom zopakuju,
    To znamená… Já už tady skončím, pojďme do zasedačky a pojďme si o tom ještě povídat. Dostanete samozřejmě všichni prostor k tomu něco říct, ale byl bych velmi rád, kdybychom jako televize si na to udělali názor a potom ten názor respektovali.
    Ale my se prostě obáváme toho, že z toho opravdu může být daleko větší problém, než si dneska uvědomujeme. Zatím je jich tady pár set tisíc, možná milión, nevím, ale v momentě, kdy jich tady bude hodně, tak oni opravdu nebudou respektovat naše pravidla.
    Ale já si uvědomuju, nebo my si uvědomujeme jednu věc. Že pracujete ve zpravodajství televize, která je poměrně silný vlivový médium a ovlivňujeme většinový názor v týhletý zemi.
    Máme tady situaci, pokud se podíváme na průzkumy, tak ten většinový názor zřejmě je nějakej, ale samozřejmě jsou mezi námi lidé, kteří jsou pyšní na to, že mají jiný názor, než je ten většinový. Já ten názor vůbec nikomu neberu, svým založením jsem taky humanista.
    Teď ta uprchlická krize začíná nabývat rozměrů, kdy je jasný, že nějakej postoj ta společnost, ta média a jednotlivá média asi zaujmou a pokud jde o naši televizi, tak ho chce zaujmout. Takže v té obecné rovině musím říct – bude potřeba to akceptovat.
    Jsme tady všichni zaměstnaní, máme zaměstnavatele, který má nějaký postoj. Jestliže ho akceptuji já, akceptuje ho vedoucí vydání, tak vy prostě poslechnete příkazů vedoucího vydání. Pokud to tak není, tak vlastně neakceptujete fakt, že jste tady zaměstnaní a pak nemá cenu, abyste tady byli zaměstnaní.
    To, proč jsem vás svolala všechny, je téma uprchlická krize. Ta situace, víte sami dobře, že se během několika měsíců vyvinula do opravdovské krize, ke které je potřeba najít za prvé postoj a za druhé ho nějakým způsobem dodržovat.
    Co je na tom nesrozumitelného ?
    Nebo si opravdu mysléte že pan Břečťan, Šafr, Balšínek, Mašek atd bude dávat prostor pro osbní názor coby palcenou práci panu Ovčáčkovy a končícím redktorum Halo novin tomdle BLUDu doufám sám nevěříte a pokad jo svěřte se stí lekařskému koncilu v Bohnicích snad vám pomůží jelikoš kdyš budete u FERARIho z jejic materialu dělat v pracovní době TRABANTy protože osobně věříte tak vás ostraha okamžitě vyhodí až před vrata

   • Majkl napsal:

    Rozkaz zněl jasně …

  • Milan Trojan napsal:

   Souhlasím s vámi, ti lidé v reakcích pod námi ten článek ani nečetli. jinak nevím.

   • Jan Hrzal napsal:

    Takže podle vás je v pořádku, že paní Obzinová požadovala, aby redaktoři manipulovali a tedy lhali, aby to jistým kruhům vyhovovalo ? Podle mne tedy rozhodně ne.

    Český rozhlas má sloužit občanům a ne zájmovým grupirovkám.

    • Jiří Svoboda napsal:

     Můžete mi vysvětlit, co manipulativního je na názoru, že migrační krize je ohrožením naší civilizace? Nevím, čím se živíte a jaké máte v zaměstnání postavení, ale myslím, že kdybyste nerespektoval pokyny nadřízených, byl by z vás brzo nezaměstnaný. Pokud tedy nejste pubertální študáček, či žák ZŠ. Jinak sluníčkáři a vítači, nechť si vytvoří svůj televizní kanál (on již vlastně existuje, říká si ČT a je to opravdu kanál hodný tohoto označení) a tam si vylévají srdíčka…

     • Radek napsal:

      Souhlasím, taky vidím problém v tom, že ti nově příchozí nejsou ochotni respektovat nic, jen sami sebe. A Evropa je povinna se postarat o to, aby se měli dobře, lépe, než ve svých zemích. Bez jejich někdy sebemenšího přičinění. A tady aby každá jejich žena rodila spousty malých muslimáků, a by byla Evropa povinna se o všechny postarat. Opakuji: mnohdy bez jakéhokoliv jejich přičinění.

     • Jan Hrzal napsal:

      Můžu. Paní Obzinová požadovala, aby redaktoři tlačili do lidí názory majitele TV a vydávali je za fakta, aby tak ovlivnili veřejné mínění. Takže se jedná o účelové manipulace. Je to zdokumentováno, můžete si to najít.

     • Martin Kuba napsal:

      Naprosto jste nepochopil podstatu toho sdělení. Tady nejde konkrétně o migraci ale vy vypadáte, že to schvalujete prostě proto, že souhlasíte s jejich názorem. Co byste říkal, kdyby jim tam v té nahrávce říkala opak? Že mají říkat, že to je strašně super věc? Pořád byste obhajoval, že je třeba poslouchat šéfa? Co v ostatních tématech? Co vy víte, jaké zprávy z  jiných témat, které jste třeba považoval za pravdivé, byly takhle na zadání? Přijde vám to v pořádku?
      Masmédia ovlivňují veřejné mínění, jsou schopná klidně vyvolat válku. Proto je otázka jejich zaujatosti na místě.

     • Pavel napsal:

      Evidentně o zpravodajství nic netušíš. Do zpravodajství „názory“ opravdu ale opravdu nepatří, a to jakékoli.

     • Pavel Liška napsal:

      to Pavel : Bingo! Uhodil jste hřebíček na hlavičku. A teď mi ještě tedy vysvětlete, jak je možné, že mluvící hlavy zpravodajství ČT ( např. Železný…) moderují Události, komentáře, kde vystupují v roli oponentů zpovídaných respondentů. To je to samé, jakoby Moravec uváděl na ČT hlavní Zprávy. Děkuji za vysvětlení.

     • Pavel napsal:

      Je mi jasné, že existují lidi, kteří nerozumí psanému slovu ale doteď jsem netušil, že existují jedinci, kteří nerozumí rodnému jazyku v audio podání. Samozřejmě, je také možné, že tito jedinci kladení nepříjemných otázek, což je základ dobré novinařiny, nesnesou proto, že jejich dotazovaní ideologičtí miláčci nejsou sto srozumitelně nebo pravdivě na takové otázky odpovědět, takže si ve vlastní hysterii sami lžou do kapsy.

     • Pavel Liška napsal:

      Redaktor ZPRÁV prostě nemůže dělat KOMENTÁŘE. To jste uznal sám. Dalším Vaším problémem je, že apriori přiznáváte, že redaktor Komentářů klade nepříjemné dotazy pouze lidem s opačnými názory, než má on sám a jeho redakce. Tak to bohužel totiž ve větší míře než by bylo zdrávo právě třeba ve že zákona „vyvážené“ ČT probíhá. Sleduji ji denně a dost podrobně. V podstatě mi doma neběží nic jiného než ČT24. Nelze to nevidět, bohužel.

    • Petr C. napsal:

     To je jako s tím trenérem, co nadával těm mladým hokejistům. Forma nebyla nejvhodnější, ale měl pravdu a souhlasili s ním i rodiče.

     Způsob jak to Obzinová podala taky není zrovna nejlepší, kdybych byl adresátem já, tak by mě takové arogantní podání naštvalo, šlo to říct i méně konfrontačním tónem, ale to, co povídal p. Jetmar je smutný fakt a žádné lhaní tam nevidím.
     Spíše mě zaráží, proč je tam tolik pasáží označených za nesrozumitelné. Asi si to večer doma poslechnu. Třeba mám lepší sluch než autor přepisu.

    • Jiří Svoboda napsal:

     Můžete tvrdit, že to samé není praktikováno i v ČT, jenže v opačném gardu? Koneckonců o těchto praktikách jsme přesvědčováni dennodenní „masáží příslušných redaktůrků zmíněného média. A také jsem nikde nevypozoroval, ani nevyčetl, že by paní Obzinová vybízela redaktory k manipulaci, tedy lhaní. Spíš bych řekl, že je vybízela k psaní pravdy a objektivnímu hodnocení toho, co pro nás příliv nelegálních migrantů znamená, což vy ve svém věku pravděpodobně těžko chápete. A už vůbec úsměvné je, když tvrdíte že příslušné redaktory nutila, aby názory majitele TV vydávali za fakta, a tak ovlivnili veřejné mínění. To ovlivňovat tímto způsobem nikdo nemusí, každý normální člověk ví, jakým přínosem nelegální migranti pro nás všechny jsou. Tak si to zkuste v hlavince srovnat, než se pustíte do zaníceného boje za práva utlačovaných. Ještě nikde a nikdy jsem se nesetkal s tím, že by si zaměstnanec mohl dělat cokoliv proti vůli zaměstnavatele. A pokud si to dovolil, nebo dokonce požadoval, byla to jeho konečná. Ale s tím vy pravděpodobně ještě zkušenost mít nemůžete…

  • Vlastimil napsal:

   ano naprosto to vidím stejně

  • Ian napsal:

   Vidím to stejně!

  • Jindřich napsal:

   Tohle není o uprchlícich. To je o šéfovi. Vy jste nikdy neměl šéfa, který vám dával nesmyslné příkazy? Pokud ne, tak jste naprostá výjimka.

   • Jan Hrzal napsal:

    Ano, v továrně, kterou někdo vlastní a zodpovídá se pouze sám sobě, mohou přijít i „hloupé“ příkazy.

    Ale ve veřejnoprávním médiu, které platí občané nemá co pohledávat člověk, který vyhrožuje redaktorům, že pokud nebudou manipulovat (lhát), budou odejiti.

    • ja.ulman napsal:

     TV Prima není veřejnoprávní medium! TV Prima je médium ryze soukromé.
     Takže si nejdříve srovnejte pojmy a dojmy, prosím.

     • Jan Hrzal napsal:

      Pojmy mám srovnané, proto jsem taky jinde napsal, že až bude paní Obzinová v soukromém médiu, může opět manipulovat a lhát, ale ona nastupuje do ČRo, což je veřejnoprávní médium !!!
      Poslechněte si nahrávku s její řečí k zaměstnancům Primy a okamžitě víte, komu slouží. V prezidentské volbě nutila redaktory, aby stranili Miloši Zemanovi, jinak si jinde neškrtnou. René Zavoral je napojený na hradní kliku, která přes Radu ČRo (v níž sedí m.j. šéf proruského dezinformačního webu – Parlamentních Hlístů) prosadila Zavorala na ředitele ČRo, takže není divu, že si paní Obzinovou vybral.

    • Radek napsal:

     Ale v tomto případě je nikdo nenutil, aby lhali. Tohle je opravdu hrozba pro Evropu jako takovou, tedy když se tomu nechá volný přístup a teroristy na našem území budeme vítat jako východoněmecká politička.

     • Jan Hrzal napsal:

      Souhlasím, je ale nutné referovat bez lží
      a manipulací. A ona již předvedla, že to „umí“ i jinak. Je veřejným tajemstvím, že René Zavoral je koněm Hradu a paní Obzinové nedělalo problém nutit na Primě redaktory stranit při prezidentské volbě Miloši Zemanovi, jinak budou odejiti (viz rozhovor s jejím tehdejším podřízeným – panem Drahoňovským). A proto si ji nyní také Zavoral vybral.

     • Oldřich Zima napsal:

      Naprostý souhlas !

     • Pavel napsal:

      Ano je islamisté jsou hrozba … a proto je třeba jasně a každodenně informovat o rusácké účasti na asadových masakrech v Sýrii, které způsobily rozvrat této země a pochod milionů uprchlíků do Evropy a také na zločineckém dovozu Syřanů lukašenkem (s rusáckou spoluúčastí) na polské a litevské hranice.

  • Eva Heinzová napsal:

   A neměl by taky zkončit pan Renné Zavoral ? Trochu to smrdí a vzít si paní Obzinovou sebou .

   • Jan Hrzal napsal:

    Máte naprostou pravdu, ale Rada ČRo je prošpikovaná lidmi jako je šéf dezinformačního webu PL a dalšími prohradními (a proruskýmy) personami, takže nejdřív je potřeba vyměnit hlavu smrduté ryby a potom až tělo.

    • Petr C. napsal:

     Jednostranné informování podle jediného politického klíče jsme tu už měli.
     Ať si každý prezentuje svůj pohled, pokud možno slušnou formou a ať nechá ostatní dělat totéž.
     Za první republiky měla taky každá z hlavních politických stran svoje noviny, které psaly dle stranické linie.

     Pod vaše příspěvky o tlačení redaktorů k nadržování Miloši Zemanovi už nejde napsat reakce, tak to napíšu sem:
     Principielně je to špatně, informace z médií by měly být pokud možno objektivní a měly by být odlišeno, co je zpráva (ta by měla být napsána objektivně) a co komentář (který už vyjadřuje názor svého autora).

     Otázka je, čemu kdo říká nadržování.
     Já si z poslední volby prezidenta pamatuju spíše nekritické vyzdvihování Jiřího Drahoše, ačkoliv je to naprostý nýmand, a naproti tomu plivání na Miloše Zemana způsobem, který si ani přes svoje různé charakterové nedostatky nezasloužil.
     Možná, že se to na Primě rozhodli trochu vyrovnat, i když si nevybavuju, že by Zemanovi nějak stranili.

     • Jan Hrzal napsal:

      S první částí vašeho příspěvku naprosto souhlasím. Ale právě proto, že paní Obzinová nutila redaktory na Primě k tomu, aby referovali jinak, než nestranně, vznikl tento spor.
      Co se týká prezidentské volby, máme svědectví šéfa dramaturgie TV Prima, pana Drahoňovského, že jej nutila v debatách protěžovat Miloše Zemana a vyhrožovala, že pokud se nepodřídí, bude vyhozen a že (doslova) si jinde neškrtne.
      Jinak si myslím, že každý, jehož kandidát ve volbě nezvítězil, má pocit, že bylo nadržováno jinému. Také v ČT se nedávno rozhořel spor, jestli dostávali zástupci stran před volbami adekvátně prostoru (vypadalo to spíše, že se hledá něco, za co by se dal odstranit ředitel Dvořák), ale statistika vysílání jasně ukázala, že ČT nijak nepochybila.

  • Karel Iason napsal:

   Migranté představují pro celý kulturní svět vážnou hrozbu protlačením svých odlišností, př. víry, nízké pracovitosti, malé nebo žádné vzdělání, většinově žádná odbornost jen natažená ruka dej – mám nárok! Jejich nekontrolovatelné rozmnožování je v rozporu s tím jak jsou schopni při vlastní pracovní neschopnosti své potomky připravit pro život ve kterém by měli být prospěšní celku. Jsou to zásadní varující momenty pro stávající Evropskou populaci, která rostla na staletém umu a píly našich předků. Proto žádné nevzdělané muslimské migranty gangy do Evropy nelze přijímat. Evropa se jistě nechce vracet do středověku!

   • Jan Hrzal napsal:

    Ale tady jde o to podávat pravdivé informace a NELHAT a NEMANIPULOVAT. A že to paní Obzinová „umí“ i jinak,
    je zdokumentováno.

    Podle činů poznáte je.

  • Karel napsal:

   Novinář ve zpravodajství nemá co prezentovat, nebo jakkoliv hodnotit, nebo předkládat názor. Má jen sdělovat ověřené informace. Tečka.

   • Petr C. napsal:

    Ve zpravodajství to určitě nemá co dělat. Od toho jsou komentáře, fejetony, úvahy a podobné novinářsko-literární útvary, ve kterých může novinář napsat svůj osobní názor. Ty by měly být od zpráv odlišeny.

  • Josef Beňo napsal:

   Úplný souhlas, liberalizace a nejednota postojů k jasným problémům nás zavede do pěkného průseru

 2. williams napsal:

  No to je pravá. Teď budou média nestranná, svobodná, demokratická a každý může vyjádřit svůj názor, ale nesmí být jiný než je nastravená linie.

  • Pavel napsal:

   Tak, tak, chemtrails a popírání uprchlického nebezpečí je třeba učinit přítrž.

   • Jan Hrzal napsal:

    No, chemtrails jsou už fakt k popukání. A co chipy v očkování ? A co zprávy, že američtí demokraté jedí svoje děti ? :o)))

    A asi jste špatně četl, protože o žádné popírání uprchlické krize nejde. Paní Obzinová „jen“ přikazovala tlačit do lidí (v čím asi zájmu?) manipulace a dezinformace tak, aby v lidech vyvolaly očekávanou reakci – úkolem bylo rozdělit národ. A dařilo se. Rozděl a panuj – to je oč tu běží. Miloš Zeman a Václav Klaus by tuto strategii mohli vyučovat. Lež přitahuje pozornost daleko více, než holá pravda, proto lžím a dezinformacím věří mnoho lidí. To je prokázané.

    • ja.ulman napsal:

     Aha, tak manipulace a dezinformace… Jaká, že to lež přitahuje pozornost daleko více než pravda? O jaké lži tady mluvíte, prosím?

     • Jan Hrzal napsal:

      „V roce 2013 jsme měli (na příkaz paní Obzinové – pozn.) v prezidentských debatách stranit Miloši Zemanovi. Odmítl jsem se pod ně jako tehdejší dramaturg podepsat. Následovaly výhrůžky, že si už nikdy v žádné televizi neškrtnu, a postupná degradace. Takové bylo zpravodajství pod vedením Jitky Obzinové v TV Prima.“
      Dále nutila redaktory, aby názory majitele vydávali za fakta (neboli lhaním strašili lidi) a manipulovali tak veřejným míněním.

  • liberal shark napsal:

   A jak tomu bylo dosud ? Žádné zakázané názory ? Žádná černá listina osob, které nesmí do televize ?

 3. MATYLD napsal:

  Pod ředitelováním této osoby ani místo vrátného člověk rozumný a čestný nemůže vzít.

 4. Jan Hrzal napsal:

  Pan Zavoral je hradní rektální čípek a je vidět, že normalizační čistka v ČRo probíhá fofrem před jmenováním nové vlády.
  Přesto již „některým“ nevadí psát o čistce, kterou prý dělá nová vláda, přesto že ještě není jmenována.
  Věta, kterou pronesla paní Obzinová, je neklamnou známkou, že ona rozhodně nebude strážkyní objektivity, ale redaktoři budou nejspíš vystaveni tlaku, aby manipulovali nebo budou odejiti.

  • Pavel napsal:

   Hmmm, nevite nic, ale rovmou odsuzujete. Ba dokonce vite, co a jak bude. Pane jo. A touto schopnosti musite byt za vodou. Urcite jste nakoupil Bitcoin pred lety a ted jste milionar. A vysledky ve sporru, juuu, ja vam zavidim… a nebo skacete na spek. Jak to asi je??? Mimochodem, kdyz byste mel firmu a svoje nazory a postupy. A zamestnanci by si to delali po svem. Nechal byste kvest demokracii, nebo byste prosazoval sve pravidla? Ja jen, ze komu se to nelibilo, mohl odejit z TV Prima a delat svoji praci jinde. Jenze zarputila snaha prezentovatl mlade a zdrave migranty jako zoufale valecne obeti take neni ukazka nestranne novinariny. Jedine zoufalstvi meli v ocich, kdyz shaneli misto pro nabijecku. Mate plnou pusu demokracie, ale jiny, nez vas nazor vas irituje. Tak v cem se lisite od Obzinove? Nebo hur, v cem jste lepsi???

   • Martin napsal:

    Podle mě si plete dojmy s pojmy , novinařina má svůj kodex a ten určuje o čem za jakých podmínek a jak by se měla veřejnost informovat aby ta informace byla ověřená a pravdivá – pokud zaměstnavatel bude otáčet kormidlem proti tomuto pak manipuluje s veřejným míněním a dezinformuje neb je to jen majitelův (a bůh ví koho ještě) zájem fin. politický atd.- ale vidíte jak to tady dnes je iDnes patří Burešovi a píší na první straně o lékarničkách místo o zásadním dění v ČR

   • Jan Hrzal napsal:

    Vážený pane, čemu nerozumíte na větě, kterou pronesla paní Obzinová o tom, že budˇ budou redaktoři psát to, co Zavoral, Obzinová (a Kaďourek za Parlamentních Hlístů) řeknou nebo budou odejiti ???

    Váš příměr z fabriky je naprosto mimo mísu, protože fabriku někdo vlastní a proto v ní může rozhodovat, co a jak se bude vyrábět.
    Veřejnoprávní rozhlas platí občané ČR a ti proto žádají nezávislé a objektivní zpravodajství a ne manipulace a dezinformace ve prospěch normalizačních kádrů a proruských médií.

    • svojirj napsal:

     Pane Hrzale, Prima není veřejnoprávní institucí, ale soukromá TV, na rozdíl od ČT. A tvrdí-li, někdo, že zpravodajství ČT není manipulativní a je nezávislé a objektivní. je mi líto jeho vymytého mozku.

     • Jan Hrzal napsal:

      Ano, Prima je soukromá, ale ČRo ne. A pokud je ochotná paní Obzinová manipulovat (eufemizmus pro lhaní) soukromě, jaká je záruka, že to nebude dělat v ČRo ? Kdo vraždil jednou, už vraždit nebude ?
      Když říkáte, že není zpravodajství ČRo vyvážené – měl by tedy odejít především pan Zavoral, protože vede ČRo už tolik let a nic s tím neudělal.

 5. Jiří Uher napsal:

  Takže není tak vyměklá,jako sluníčkoví lidičky,co ničí Evropu.Fajn,to beru.

 6. petr majevský napsal:

  Zaměření určuje vždy šéf.Proto se nelze divit žumpě,ve které se novinařina octla.

 7. Pavel Liška napsal:

  Já pořád nechápu, v čem je problém. Soukromé médium se profiluje nějakým názorovým zaměřením. Jaký je rozdíl mezi reportováním takové americké CNN o Trumpovi a jeho politice a tímto reportováním o uprchlické krizi? A nechoďte na mne s vyvážeností ( jako ta americká CNN, že?), kodexy, vysílacími licencemi apod. Nic z toho by nemělo být uplatňováno vůči soukromému médiu. Soukromé vlastnictví je nedotknutelné a platí svoboda slova. Tečka

  • Jan Hrzal napsal:

   Soukromá média mohou manipulovat dle přání a potřeb svých majitelů.
   ČRo je ale veřejnoprávní médium, proto občané, kteří si jej platí, po této instituci požadují, aby referovala pravdivě a ne ve prospěch zájmových skupin, které mají za cíl manipulovat veřejným míněním a rozdělovat národ ve svůj prospěch. Rozděl a panuj – to je oč tu běží. Strategie stará snad jako lidstvo samo.
   A paní Obzinová už svou „oddanost“ pravdě a nezávislosti prokázala dostatečně. Proto si ji vybral pan Zavoral, který je bílým koněm hradní kliky a její proruské politiky.

   • Pavel Liška napsal:

    Ano, souhlasím. Současně dodávám, že zpravodajství ČRo se mi vyvážené rozhodně nezdá. Je to nakloněná rovina sklánějící se k levicovému liberalismu. Pokorný byl vlajkovou lodí tohoto směru. Obzinová je protřelá mediální profesionálka najatá na špinavou práci. Pokud tu nakloněnou rovinu alespoň trochu narovná, bude jen dobře.

    • Jan Hrzal napsal:

     Myslím, že každý, kdo má jiný názor, než slyší z médií, může mít pocit, že nereferují objektivně. Problém je, že paní Obzinová tu „nakloněnou rovinu“ nemusí chtít vyrovnat, ale jen převrátit náklon na druhou stranu. A že to „umí“, už víme. Za mě je to nadměrné riziko.

 8. Martin Tautermann napsal:

  Nechápu ,že se pod tento článek nikdo nepodepsal,protže to co tu píšete o výrocích na téma uprchlíci je dle mého názoru jen pravda.Už je fakt ,že si tu můžeme takhle hezky potlachat je jasnou známkou demokracie a svobody slova v Evropě,která ale příchodem islámu skončí.Uprchlíci nejsou žádné oběti,jsou to většinou jedinci neslučitelní s naší ideologií,výchovou ,respektem práva žen na svobodu slova a vzdělání.To co bylo v článku zmíněno o 9 leté dívce ,která bude ve 30 nosit burku je a bude faktem ,který naprosto nelze přehlížet,protože způsobem ,jakým v Evropě nějaký imbecil lobuje za práva islámu se o to 100% zasazuje.Pokud chcete vidět jak někde v Jihlavě ,nebo Brně znásilnilo 10 arabů 14 letou holku a děje se to každý týden ,pak se těch „parazitů“ zastávejte,ale nejdřív sedobře rozhlédněte kolem :Švédsko- gangy mladých cizinců,Dánsko – nulová tolerance k nepřizpůsobivým cizincům,to samé Švýcarsko se soc. dávkami,Francie na pokraji občanské války a nebude dlouho trvat a dojte trpělivost i Německu A garantuji vám ,že jestli to posereme a necháme naši zem cizím ,pak už nebude cesta zpět.Tak tu laskavě přestaňte fnukat jaký jsou to chudinky.

  • Jiřina Sedláčková napsal:

   Naprostý souhlas k Vašemu názoru,,jsem ochotna pomoci a každý rok poslat fin,prostředek,do dané země,ani za 1OOlet
   si memúžeme porozumět s lidmi tak odlišného myšlení ( řezání hlav,atd.) hezký den přeji..

  • Jan Hrzal napsal:

   Téma je – že paní Obzinová přikazovala redaktorům psát to, co jim bude řečeno, a ne to, co je pravda.
   Přikazovala novinářům manipulovat (to je změkčený výraz pro lhaní). Až bude pracovat v Parlamentních Hlístech, ať lžou, jak chtějí,
   ale ČRo platí občané a ti mají právo znát pravdu a ne lži, které vyhovují určitým zájmovým skupinám, za účelem rozdělování národa. A není těžké se dopídit kterým.

   • ja.ulman napsal:

    Jj, tak určitě… Jen pravda a ne lži, které vyhovují určitým zájmovým skupinám, za účelem rozdělování národa… A ta Vaše „pravda“ nebude národ rozdělovat, jo? Pak se všichni obejmeme a všechno bude zalité sluncem a všichni se budeme mít rádi… Už se těším na tuhle budoucnost. Ale pro jistotu mám pod postelí AR-15 a něco dalšího.

    • Jan Hrzal napsal:

     Pravda je realita, nezávislá na ničem a nikom. Jde o to, aby s ní nikdo nemanipuloval. A k tomu je potřeba vytvořit podmínky. Tedy nenajímat do veřejnoprávního média ČRo lidi, kteří se o to již pokusili.
     Když se o to nebudeme snažit a zvítězí lež a nenávist, svět skončí u toho, co máte pod postelí. A bude to takové „tóčo“, že nakonec skončíme všichni. A to bych fakt nechtěl.

   • svojirj napsal:

    Můžete tvrdit, že to samé se neděje v ČT? Tam nikdo nepřikazuje redaktorům říkat před kamerou to co jim bude řečeno, že mají říkat? Souhlasím, že občané mají právo znát pravdu a ne lži, které vyhovují určitým zájmovým skupinám. A není těžké, se dopídit kterým. Určitě ne těm, kteří horují pro přijímání migrantů, pod hlavičkami různých tzv. „neziskovek“ a dalších vyznavačů „pravdy a lásky.“ A jen tak na závěr, těžko mohla Obzinová přikazovat televizním redaktorům co mají psát, když televize je poněkud jiné medium, než je třeba Respekt, či Lidové noviny.

    • Jan Hrzal napsal:

     Po nedávné snaze nalézt (v režii Hradu, Bobošíkové, SPD a Trikolory) na ředitele ČT Dvořáka cokoliv, za co by jej mohli odstranit a důkladnému prověření celé ČT i osobně ředitele, se ukázalo, že bylo vše v pořádku. Pokud by redaktoři cítili, že jsou k něčemu nuceni, počítám, že by se ozvali stejně jako v případě ČRo.
     Kupodivu kritikům ČT vůbec nevadilo, že pan Ovčáček vozil na Hrad hradní limuzínou slečnu Lipovskou, která je členkou Rady ČT a má být nezávislá.

 9. Bronislav napsal:

  Místo profesionála Pokorného je potřeba okamžitě vyhodit Zavorala.

 10. Vladimír Komárek napsal:

  Takže ČRo jde do kopru. Po akvizicích jako „bizár“ Mynářová a Xaver, nastupuje manipulantka a propagátorka jediného názoru. Dvořák (kterého si Babišovci onehdy prodloužili) by měl dostat okamžitou změnu zařazení – na místo nočního vrátného, maximálně. Jak vidno, boj se Zlomanovci a Babišovci nebude slušně proveditelný. Bude muset nastoupit obrazně něco jako „noc dlouhých nožů“. Co nejdříve.

 11. Vincent napsal:

  TOHLE mělo být červeně !

  To, co se děje teď je… v Libyi čeká milión dalších uprchlíků na to, aby je někdo převezl do Evropy. Oni v momentě, kdy tady budou a bude jich tady hodně, tak budou mít tendenci opravdu, opravdu prosazovat svojí pravdu, svoje vidění světa, svoje náboženství, svoje pravidla.

  Upřímně řečeno, já nevím, jestli někdo z vás by se chtěl dožít toho – nevím, jak máte velké děti, ale já mám devítiletou holčičku – já bych pak nechtěl za dvacet let, až jí bude třicet, musela chodit v burce a neměla vůbec žádný práva. To opravdu ne.

  Já samozřejmě si uvědomuju, že ty uprchlíci, kteří jsou (nesrozumitelné) jsou oběti a měli bychom jim pomáhat. Ale na druhou stranu, to co je v tom článku je taky pravda, že stát neplní svoji funkci a stát je tady od toho, aby hájil svoje hranice a chránil (nesrozumitelné). A to by v téhle chvíli měla dělat Evropská unie a chránit schengen.

 12. Lenka Klecová napsal:

  Čas ukázal, že její názor je pravdivý. Stačí se porozhlédnout po Evropě.

 13. liberal shark napsal:

  Hmm, a jak to asi chodí ve „veřejnoprávní, objektivní a nezávislé“ české televizi a českém rozhlase ? Smí tam redaktoři publikovat názory, které neprošly tamní cenzurou ?
  To, že má pan Vondruška naprostou pravdu, můžeme vidět každý den ve Francii, Belgii a Německu.

 14. Miroslav S. napsal:

  Děkuji panu Vondruška i paní Obzinové!!

 15. Robert napsal:

  Nějak nechápu v čem je problém. Samozřejmě, že majitel a management určují směřování firmy, jakékoli. A Obzinová má naprostou pravdu, že kdo to nechce akceptovat, nemůže v dané firmě pracovat. Ale to přece není nic hrozného. Je spousta různě smýšlejících médií, jedny mají pravicový postoj, druhá levicový, další středový, jedny populistický, druhá morální. Tak tomu je od doby vzniku The Times a The Guardian. Stejně jako čtenář či divák si musí najít to své médium, stejně tak si ho musí najít redaktoři a jiní mediální pracovníci, dle svých názorů a preferencí. Přece mi nechce autor tohoto článku tvrdit, že majitel či management musí akceptovat volnost tvorby redaktorů, když by s jejich reportážemi nesouhlasil? Kdo vede firmu, management nebo zaměstnanci? Takové pranýřování naprosto pochopitelného, nezpochybnitelného, elementárního práva (a povinnosti) managementu vést firmu vede k podpoře komunismu či anarchismu. Tak takhle tedy opravdu ne! Vládu pracujícího lidu jsme si 40 let vyzkoušeli, děkujeme, nechceme.

 16. petrph napsal:

  No právě že, vzhledem k současnému vývoji, třeba na bělorusko-polské hranici, že by tedy konečně alespoň média (když ne zatím prounijní politici) uznala že paní Obzinová měla vlastně pravdu a odměnila jí tedy touto funkcí v  Českém (veřejnoprávním) rozhlasu? :)))))))

 17. Michal napsal:

  Media mají popsat reálný stav, aby si lidi udělali svůj názor. Ne s lidmi manipulovat!! Což vidíme pořád v dnešní době. Media nejsou nezávislá, mají vlastníky, kteří sledují jen svůj zájem.

 18. Michal napsal:

  Pracuji v Nemecku. U stroju tu delaji vetsinou imigranti a zeny pred duchodem. Nemci sedi v kancelarich. Bez migrantu se jim to tady zhrouti, proto budou dalsi prichazet.Problem je i v tom, ze Nemci maji v prumeru dve deti a migranti ctyri, proto je Evropa odsouzena k islamizaci. Za vsim je nakonec pohodli a to dojde i k nam.

  • petrph napsal:

   Tady je právě ten rozdíl mezi legálními a nelegálními migranty. Protože obávám se že mezi legální migranty počítají Němci i Čechy, Poláky, Ukrajince, Turky, prostě masy zahraničních gastarbajtrů, ochotných tam pracovat za pár marek (eur), protože jinak riskujou že je zase vyrazej
   Ale současnej azylantů se to týká jen těžko, o těch i oficiální místa publikují, že i po nákladném programu začleňování je jejich pracovní začlenění minimální.

 19. Jiří napsal:

  Je smutné, že většina diskutujících požaduje černobílý obraz , tak jak ho vyžadovala paní Obzinová. Jenže podle mě nic není černobílé a je dobré znát názory z různých stran, různých pohledů. Pokud je redaktorům předepisováno, co si mají myslet, tak tím se posouváme někam hodně na východ.

 20. pd napsal:

  no a co? je to soukromá televize, pokud mají pracovníci problém respektovat příkazy majitele, tak mohou jít do veřejnoprávního média… nebo si rovnou založit vlastní společnost a tam prezentovat své názory.
  o tom je kapitalismus

 21. pavel napsal:

  já to neposlouchám,žádné peníze bych jim nedával,ať se živí jak ostatní!

 22. Admirál napsal:

  Věčného svazáka Pokorného (znám ho, je od nás a je stejný ročník) nahradila Obzinová.
  Podle toho, jak někteří usedavě plačou, to bude změna k lepšímu a Zaoral jí rozhodně zadání, jak má vypadat obraz některých událostí, dávat nebude.

  • josef napsal:

   odkud od nás, to mne zajímá

  • Jan Hrzal napsal:

   Zavoral, napojený na Hrad, jí zadání dávat nebude ? Právě proto si ji vybral. Spíš uvěřím, že se z vlka stane vegetarián.

 23. Detmar Novotny napsal:

  Nevim, v cem byla podle Vas chyba. Je naprosta pravda, ze muslimsti uprchlici tvrde prosazuji sve fungovani sveta, vcetne burek, pohrdani zenami, evropskymi hodnotami a pod. Zkuste si zajet do Saudske Arabie a budte tam alespon dva tydny a pak prosim napiste skutecne, co si o tom myslite, podla Vasich zazitku.

  • Jan Hrzal napsal:

   Chyba je ve lhaní a manipulacích na místo popisu reality. A právě manipulace a vydávání názorů za fakta paní Obzinová tehdy vyžadovala od podřízených.

 24. Dalibor Herman napsal:

  Paní Obzinová, zcela přesně a pravdivě v roce 2015 hodnotila nelegální migrační vlnu jako hrozbu, problém a krizi.
  Děkuji jí za tento postoj.

 25. Jan Hrzal napsal:

  Takto to popsal tehdejší člen redakce zpravodajství Primy Tomáš Drahoňovský:

  „V roce 2013 jsme měli v prezidentských debatách stranit MZ. Odmítl jsem se pod ně jako tehdejší dramaturg podepsat. Následovaly výhrůžky, že si už nikdy v žádné TV neškrtnu a postupná degradace. Takové bylo zpravodajství pod vedením Jitky Obzinové.“

  Ještě to stále není někomu jasné ?

  • Pavel Liška napsal:

   A co jako na tom je divného ? Prima byla a je SOUKROMÉ médium a zná svoji cílovou skupinu, kterou jsou z velké části sympatizanti MZ. Takže si našla svoji pozici na mediálním trhu a chovala se podle toho.
   Na to konto pan Drahoňovský přešel na VEŘEJNOPRÁVNÍ ČT, kde nepokrytě stranil(i) panu Drahošovi. Až tohle je pro mne problém ! A velký.

   • Jan Hrzal napsal:

    Podle koho a hlavně čím (můžete uvést nějaká fakta, protože pocity máme všichni různé) „nepokrytě“ stranil pan Drahoňovský Drahošovi ? Podle Vás ? To není moc silný argument. Z vašeho popisu je celkem zřejmé, komu jste stranil ve volbě Vy, takže Váš názor také není nestranný.

    • Pavel Liška napsal:

     Dobře, beru zpět to „stranil“ ( nechce se mi hrabat v archívech ČT ) , ale trvám si na tom „stranili“ . To nevidět mohl pouze slepý, to musíte uznat sám. A když se to děje na veřejnoprávním médiu, kde má být zaručená vyváženost, tak to problém opravdu je. Pro Vaši informaci dodám, že jsem nevolil ani jednoho z těch dvou. MZ je pro mne socialistický levičák , eurofederalista ( jak sám přiznal ) a vyvěšovač vlajek EU na Hradě. Pro mne zlo. Drahoš byl politický tragéd na první poslech. Politicky neobratný člověk bez názoru, ale s ambicemi a na můj vkus příliš progresivní a eurohujerský. Takže taky zlo. A jelikož nechci volit žádné zlo, ani menší, ani větší, tak jsem zůstal doma.

     • Jan Hrzal napsal:

      Já nevím, nemyslím si ,že to dokážu úplně posoudit, ale myslím, že každý, jehož kandidát nezvítězil může mít pocit, že debata byla vedena více ve prospěch toho druhého. Můj favorit taky nebyl ani jeden z jmenovaných.

 26. Valibuk zo SR napsal:

  hlidacipes.org zaujímalo by ma či Vás trápi aj to súčasné, dlhotrvajúce zneužívanie až znásilňovanie médií na jednostranné presádzanie očkovania obyvateľstva experimentálnými mRNA látkami chybne prezentovaným farmafirmami ako vakcíny. Jedinú imunitu tieto mRNA látky vedia zabezpečiť tak akurát ich výrobcom. Už ste “nazreli” na niektorú z porád, kde sa to “kuchtí”?! Tých porád, nariadení a tlaku na zamestnancov muselo byť v tak masívnej jednonázorovej kampani neúrekom! O uplácaní… pardón… po novom sa to v súčasnosti volá “platba za reklamu” ani slovo? Upresním, keď skupina politikov zaplatí akejkoľvek TV, dokonca z verejných peňazí, za reklamu na očkovanie sa obyvateľstva, tak zamestnanci takej TV nedostávajú inštrukcie?! Myslel som, že od toho tu ste, aby ste odkryli túto šialenú trestnoprávnu rovinu takéhoto konania, no podľa tohoto Vášho článku ste len taký príštipkáry bez gulí. Predstava, že by si dovolil niekto z takto kúpenej TV pozvať do nej na debatu napríklad pána profesora Jaroslava Turánka… asi by už v tej TV nepracoval…

 27. Pepa Sádra napsal:

  Měl jsem možnost potkat paní Obzinovou – v kempu u Písku, kde vlastní hospodu.Tak nepříjemného člověka jsem už dlouho nepotkal, byla hrubá k personálu i hostům ( nic bych za to nedal, že měla „virozu“- odporná baba… to je podpora firmy

  • Ondrej napsal:

   je to mrcha a v CRO nema co dela, stejne jako Zavoral – sluha hradni kliky..snad uz se mu odpocitavaji dny do konce take!

Přidávání komentářů není povoleno