Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
FreedomHouse / Foter / CC BY,

Vizualizace: Kudy vedou hlavní uprchlické trasy? Česko (zatím) míjejí

Dopravit se ze Sýrie, Afghánistánu či ze středu Afriky do Evropy? Bez moderních dopravních prostředků, především letadla, pro Evropana nepředstavitelná věc.

Podívejte se, jaké jsou nejčastější trasy, odkud migranti do Evropy přicházejí. Data, vizualizace a níže uvedená interaktivní grafika vycházejí z podkladů UNHCR, Europol, Interpol, Mezinárodní organizace pro migraci (IOM), Frontex a dalších zveřejěných v rámci projektu i-Map. 

Do projektu spolupráce se třetími zeměmi v oblasti azylu a migrace je aktivně zapojená i Česká republika. Projekt zaměřený na migraci především z východní Evropy nese název Pražský proces.

Nejaktuálnější data zachycující současnou uprchlickou vlnu chybějí. Dá se však předpokládat, že hlavní trasy zůstávají stejné, či velmi podobné.

obrazek migrace

mapa uprchlíci

©©

 

Vývoj migračních cest a jejich využívání v letech 2000 – 2013

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

3 komentáře

 1. petrph napsal:

  Musíme si ale přiznat proč je to pro Evropana nepředstavitelná věc.. Samozřejmě nikoliv pro tu trasu, nikoliv pro méně rychle dopravní prostředky než jsou letada. Naopak, jet po téhle trase vlakem nebo lodí mělo tradici mondénnosti-viz třeba slavný Orient Expres.
  Ale co je a vždy bylo pro Evropana nepředstavitelná věc, vydat se po této trase napříč desítkami států ilegálně bez patřičných dokladů a víz.. A to že kdyby k tomu někdy (třeba následkem omylu) došlo, to že stráví pár nepříjemných nocí na místní policii „za katrem“ a pak ho bez milosti deportujou zpátky domů považoval za naprosto spravedlivé, a ještě byl rád že to tak dobře dopadlo..

 2. J.Němec napsal:

  Kdysi koloval vtip, že nás Číňani ubijí čepicí. Oni nás ale spíš ubijí muslimové koránem a to už vtip není. Západní EU jim v tom velmi pomáhá. To, že známe uprchlické trasy je sice hezké ale EU nás uvrhla do velkého nebezpečí. Ono je sice smutné se dívat na plačící děti. Já ale nechci aby plakali děti naše. A proti tomu EU nedělá nic, nebo vše špatně.
  Mladíci co k nám prchají by se měli někde soustřeďovat a vycvičit na boj ve vlastní zemi. Je to tvrdé ale mi náš život také nemáme zadarmo. Migranty by měl někdo seznámit s Hitlerem a Stalinem, kteří by se mohli nečinností EU vrátit. Nechceme Korán ani Hitlera.

 3. J.Němec napsal:

  Německo dělá zmatky na finančním poli viz Řecko. To jsou ale jen banky. Teď si zahrává s našimi životy. Zatím přeháním, ale cítím to v kostech protože nevidím žádná rázná opatření. Jen kecy a kvoty. Situací jde vyřešit jen bojem na území IS a toho se Německo bojí jako na Ukrajině.

Přidávání komentářů není povoleno