Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Velvyslanec Schapiro, prezident Zeman a zavřené dveře rozumu

Kauza „zavřené dveře na Hrad“ si už žije vlastním mediálním životem. Co že to skutečně řekl americký velvyslanec Schapiro?

Výrok amerického velvyslance Andrewa Schapira se už běžně popisuje mediální zkratkou, že americký velvyslanec „zkritizoval českou hlavu státu za jeho plánovanou účast na vojenské přehlídce v Moskvě.“

Na váze této události (jež si jen za posledních několik dní vysloužila přes stovku článků a televizních či rozhlasových příspěvků) pak v očích tuzemských médií i veřejnosti tradičně dává fakt, že si něčeho všimla i zahraniční média.

HlídacíPes.org je příznivcem selského rozumu a kritického myšlení. Proto bez dalšího komentáře nabízí přesný přepis toho, co Schapiro v pořadu Události, komentáře řekl.

Toto odpověděl na otázku moderátora Lukáše Dolanského: „Je politicky moudré od českého prezidenta, že navštíví Moskvu, aby zde oslavil konec 2. světové války?“

„K tomu bych řekl následující: Není na mně nebo na kterékoli jiné zemi, abychom říkali českému prezidentovi, co má, nebo nemá dělat. A chápu, když prezident Zeman řekl, že je třeba vzdát hold obětem všech zemí v souvislosti s koncem druhé světové války. Ta symbolika toho, že možná je jediným vůdčím představitelem států EU, který bude stát na pódiu a sledovat vojenský pochod, když ta armáda vlastně destabilizuje jeden ze států sousedících s EU, tak to možná je takové prekérní. Uvidíme, co se stane.“

Odkaz na záznam „inkriminovaných“ 15 vteřin otázky a 52 vteřin velvyslancovy odpovědi ZDE.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

6 komentářů

 1. Admirál napsal:

  Celá kauza je jasná, jak lesní studánka.

  Kdo jiný by měl veřejně ve sdělovacích prostředcích kritizovat našeho „prezidenta“ (dávám do uvozovek, protože jej zvolila lůza), než představitel nejdemokratičtějšího státu na světě. To je přece běžné. Když Zeman nenaslouchá moudrým mužům, jako je pan Švarcenberg, musí uchopit prapor prosazování správného a vhodného chování velvyslanec.

  Ti, kdo tvrdí, že to připomíná přístup k “ k zapadlé provincii na okraji říše“ jsou ruští agenti a Putinovské stvůry.

 2. Petr Havelka napsal:

  Selský rozum mi napovídá, že to tak trochu bude souviset se Zemanovým egem, nikoliv úřadem který zastává.

  Pokud Zemanovi nevadí „Jakešův kůl v plotě na Rudém náměstí“ našinec asi nenadělá nic.

  Dobré jsou ty dohry. Spojené státy stojí za svým velvyslancem, Kmoníček z Hradu má pilníček a brousí hrany až se potí, snaží se, poněvadž mu tak trochu jde o místo velvyslance v USA (což také schvaluje americká administrativa).

  Taková Merkelová do Moskvy přijede, ale až 10 května, poněvadž nebude trčet jako UI (užitečný idiot) na přehlídce armády, která je-není na území Ukrajiny.

  Selský rozum mi napovídá, že Zeman nebude zrovna diplomat, nebude ani UI, co bude nebo lépe bezpochyby diplomaticky řečeno je? Slon v porcelánu.

  Selsky je „slon v porcelánu“ osoba, která se špatně vyskytuje a vyjadřuje v čase a prostoru.

  Zemanovi se říkalo Bimbo už dávno, sloni patří do přírody a někteří sloni patří do zoologické.

  Zoologická zahrada na Hradě oficiálně není, zvěřinec možná.

 3. Jaroslav Havrda napsal:

  kde jste byli vy všichni nenávisti čišící protizemanocvci,když tento jako jedinný si dovolil v době totality říct veřejně v jaké situaci je tehdejší socialistická republika.Kde jste byli vy všichni hrdinové,co dnes nan kydáte špínu.Presidenta volilo dva miliony lidí,tak si to laskavě srovnejte v hlavě.Nebo pláčete nad promarněnou příležitostí zvolit knížete,který neovládá ani naši hymnu?????

 4. H. Zemanová napsal:

  Váš prezident byl tenkrát ještě docela vtipný /že jsme hned za Nepálem a podobně/. Nevím, jestli to vymyslel on sám, ale dost se mi taky líbil bonmot, že jsme země s nepředvídatelnou minulostí.
  A to jsme bohužel pořád. Samozřejmě, dá se odhadnout B, jestliže nastane A. Takže jestli tu jednoho ošklivého dne budete rozhodovat vy a vaši kamarádi, dá se jedna věc předpovědět s poměrně velkou pravděpodobností. Jak už jste tu naznačil, Zeman se stane „jedinným“ hrdinou osmdesátého devátého.

 5. Jaroslav Havrda napsal:

  Milá paní Zemanová-nebo jak se nazýváte.K upřesnění já jsem zemana volil jen z toho důvodu,aby nezvítězila ta vaše modla kníže,který by vše vrátil Němcům.Můj favorit byl pan doktor Sobotka,ale když jsem viděl,že namá šanci přiklonil jsem se k Zemanovi.Ten Váš kníže a vy všichni Havlovi příznivci si už jednou uvědomte,že to byl Havel,který tuto sametovou revoluci slušně řečeno zkazil.Nebýt jeho,byli byste všichni bolševici na kandelábrech za 40 let zničene masarykovsmké republiky.Ted Vám ten váš svatej visí k nelibosti všech na muzeu,a vy se z něj slušně řečeno poterete!!!!!

  • H. Zemanová napsal:

   Doseli pviholile?
   Jestli znáte Čapka, tak si to přeložíte. Není to nic urážlivého, je to jen výraz úžasu. 🙂

Přidávání komentářů není povoleno