Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Mark Knobil, zdroj

ÚOOZ je mrtev. Ať žije Národní centrála organizovaného zločinu!

GLOSA. Z realizace zpochybňované reorganizace české policie by měl Jára Cimrman radost. Ze dvou elitních útvarů vznikla nová centrála, která má bojovat proti organizovanému zločinu, jenže v její zkratce ono klíčové slovo “proti” jaksi vypadlo.

Od dnešního dne se už nesetkáme s často skloňovanými zkratkami elitních policejních útvarů ÚOOZ (protimafiánský útvar) a ÚOKFK (protikorupční útvar). Musíme si zvyknout na nový shluk písmen, který výše zmíněné zaniklé útvary nahradil – NCOZ.

Zatímco dosud aktivní útvary měly ve svých zkratkách jasně definováno proti komu stojí – Útvar pro ODHALOVÁNÍ organizovaného zločinu, či Útvar ODHALOVÁNÍ korupce a finanční kriminality, zkratka nové centrály dává za pravdu všem pochybovačům o motivech reorganizace policejních složek.

Ve zkratce nově vzniklé zastřešující organizace Národní centrála proti organizovanému zločinu – NCOZ totiž chybí jedno klíčové písmeno – P.

Pokud bychom tedy vycházeli pouze ze zkratky nového policejního týmu, máme v Česku raritu – Národní centrálu organizovaného zločinu. Kromě Járy Cimrmana by nad tímto úkazem zaplesal i psychoanalytik Sigmund Freud.

Zkratka nového policejního útvaru dává odpověď na všechny otázky, které se nad zpochybňovanou policejní rošádou dosud vznášely.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

11 komentářů

 1. Kaffir napsal:

  Jeden chlápek zrovna nastoupil z konkursu na místo ředitele velké firmy. První den se v práci setkal s bývalým ředitelem, který mu předával kancelář. Když byli chvíli o samotě, tak mu jeho předchůdce podal tři obálky a řekl mu: „Když narazíte na problém, o kterém si budete myslet, že je neřešitelný, otevřete jednu obálku a proveďte, co je uvnitř.“ Nová práce se chlápkovi líbila, obchody šly dobře, ale po šesti měsících začal najednou klesat obrat a žádné opatření nepomáhalo. Když chlápkovi došla inspirace, vzpomněl si na tři obálky. Otevřel první z nich a četl: „Obviňte svého předchůdce.“ Tak tedy svolal tiskovou konferenci a taktně shodil vinu na svého předchůdce ve funkci – takové ty řeči o skrytých nepořádcích v účtech a kontrolách. Noviny a také burza zareagovaly pozitivně a obchody se zase začaly hýbat. Asi o rok později opět došlo k propadu tržeb spojenému s vážnými personálními problémy. Chlápek sáhnul do šuplíku a z druhé obálky vyndal pokyn Reorganizujte. Provedl tedy velkou reorganizaci a opět se firma rychle dala dohromady. Po roce a půl přišla další vlna problémů. Šéf se zavřel v kanceláři, vytáhl ze šuplíku třetí obálku a otevřel ji. Vzkaz zněl takto: „Připravte tři obálky.“

 2. Němec napsal:

  Policii rozumím jako koza petrželi ale jako voliči ODS je mi naprosto jasno. Pan Nečas dovolil policii svobodně pracovat a tvrdě se mu to vymstilo. Vlády se ujala policie se státními zástupci a pana Nečase za velké podpory médií smetli a stali se z nich národní hrdinové. ČSSD se poučila z chyb ODS a jedná jak každá vládnoucí strana na světě, dokud je u moci. Navíc dnes mají polici pánové Babiš s Tvrdíkem a nepotřebují zkratku žádnou. Stačí jim peníze.

  • vladimír napsal:

   Pane Němec, i já jsem kdysi volil ODS, ale poté, co se stal jeho předsedou Nečas a také premiérem, tak jsem přestal, neboť Nečas se nikdy neměl dostat do čela ODS. Jak to dopadlo, když se stal premiérem a nechal se osedlat takovou čůzou, jsme viděli v přímém přenosu. Smést Nečase nedalo nikomu moc práce, o to se postarala Nagyová a ne žádná policie, média nebo státní zástupci. Nejhorší na tom je, že Nečas svou přihlouplou zamilovaností zprofanoval pravici v ČR na mnoho let a to je zločin neodpustitelný, neboť rozhazovační socialisté se budou hřát na výsluní několik volebních období a s ním Babišovo ANO a s nimi se přiživí i KDU-ČSL.

  • Franra napsal:

   musíte zacít volit jinou stranu ODS a TOP09 má nakradených víc penez nez si Babis vydelal podnikáním,ja drív taky volil pravicové strany,ale to co dokázali za těch par roků u moci,tak to komunisti nedokázali za 40let

 3. Hlaváček Ant, napsal:

  Místo toho vypadlého „P“ by se také hodilo „N“ ale o písmeno dál, takže NCOnZ, Národní Centrum Ochrany některých Zločinců.

 4. Jaroslav Černý napsal:

  Jestli jste si nevšimli, tak ani v púvodní zkratce ÚOOZ není uvedeno písmeno P,které je předložkou. Jerry

  • Ondřej Neumann napsal:

   Všimli jsme si. Ve vámi zmiňovaném případě však absence P nemění smysl…

 5. Jaroslav Černý napsal:

  Pokud autor do zkratky nového policejního útvaru podsouvá předložku na, tak to smysl mění radikálně. Jinak se však omlouvám za své pedantství.Smysl si každý najde takový, jaký odpovídá jeho názoru. Černý

 6. NA napsal:

  Tak já myslím, že jde o krok správným směrem. Je známo, že čím víc jsou aktivity centrálně řízeny státem,tím vykazují horší výsledky. Pokud tedy organizovaný zločin začne centrálně řídit stát, můžeme čekat jeho brzký konec.
  Zrušme ministerstva Práce, Kultury, Zdravotnictví, Dopravy a zaveďme ministerstva Hladu, Korupce, Podvodu, Nemoci, Blbosti a další tolik potřebné instituce.

  • Richie Major napsal:

   V knize 1984 od G. Orwela jsou 4 Ministerstva:

   – pravdy (informace, zábava, školství a umění)

   – míru (má na starost válku)

   – hojnosti (hospodářství a příděly chleba,
   vody a občas čokolády)

   – a lásky (právo a pořádek)

   A to je to prej utopickej román… Ha ha ha 🙂

Přidávání komentářů není povoleno