Tuneláři, debilové a Zlatý slavík pro hnutí ANO

Napsal/a Robert Břešťan 7. března 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Nevíme, zda se nákaza drsné mluvy šíří z Hradu, či do vyšších pater politiky naopak stoupá z podhradí, jisté je, že na výrok týdne lze směle nominovat primátorku Adrianu Krnáčovou.

  • „Chci se omluvit za své minulé vyjádření, že na tom stavu, který se momentálně nachází na tunelu Blanka, může jenom debil. Já jsem zjistila, že tam je podstatně více debilů, kteří za to můžou,“ řekla Adriana Krnáčová po čtvrtečním setkání s dodavatelem technologické části tunelu, firmou ČKD Praha DIZ.

Co dodat? Snad jen slova největšího z Čechů: „Vždyť se na sebe podívejte, tady je to samej debil nebo blbeček. No koukejte: Debil, blbeček, debil, blbeček, debil, blbeček.. Jenom tamhle vzadu, to je snad jediná výjimka, tam sedí dva blbečci vedle sebe.“


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu. Pozoruhodným výrokům se pravidelně věnuje stálá rubrika České UFO.


Co nás v týdnu dále zaujalo?

  • Ještě rok musíme vydržet. Za rok jmenuji nového guvernéra ČNB místo pana Singera, kterému končí mandát,“ pustil se prezident Miloš Zeman do současného guvernéra ČNB, jehož „nemusí“.

Psisko může pana prezidenta uklidnit – copak rok, ten uteče jako voda z tunelu Blanka. Se střídáním na Hradě to takový fofr nebude.

 

  • „To není dojná kráva, to je kráva, která kulhá a má slintavku.” Nikoli, to nejsou slova ministra zemědělství Mariána Jurečky, ale jeho vládního kolegy ministra vnitra Milana Chovance. Kupodivu nemluvil on zvířatech, ale vysvětloval to, jak se dívá na sklad munice ve Vrběticích.

Pokud zůstaneme u příměru, Psisko navrhuje řešení: Taková kráva by se měla utratit dobře mířeným výbuchem. Aby se nám tu nešířila nákaza.

 

  • „Když jsem takto obviňován, tak říkám, že je to můj úspěch, že je to důkaz, že jsem to dělal dobře.” Ne každý se dokáže radovat z obvinění z trestného činu tak jako exprimátor Bohuslav Svoboda.

I trestní oznámení může být – zdá se – důkazem dobře odvedené práce.

 

  • „Zákon je třeba změnit kvůli nevyváženosti a neobjektivitě. S Českou televizí je hrubá nespokojenost,” nechal se slyšet senátor Jan Veleba.

Za pozornost stojí už sama zvolená formulace „je hrubá nespokojenost“. Každopádně, pane senátora, Psisko si dovoluje podotknout, že Vyvážená a objektivní je jenom smrt.

 

  • A vypadá to, že Česká republika má nového mistra bonmotů. Nebo aspoň Mistra?
    „Jak říká Karel Gott: to jsem fakt nečekal,” prohlásil Andrej Babiš po svém 100% znovuzvolení do čela hnutí ANO.

Tak ještě aspoň osmatřicetkrát, jako zlatý slavík!

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)