Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
, Facebook ANO

Transparency International se distancovala od své exšéfky Krnáčové

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) popírá, že na ministerstvu vnitra získala půlmilionovou odměnu. Její bonus ve výši 505 tisíc korun přitom vyplývá přímo z oficiálního dokumentu ministerstva. Dnes ji za tento postoj zkritizovala Transparency International (TI).

Kritika TI je o to citelnější, že Krnáčová v minulosti byla ředitelkou této organizace bojující proti korupci. A tento kredit jí a hnutí ANO pomohl i k vítězství v pražských komunálních volbách.  Druhou pikatérií je skutečnost, že na výši odměny upozornily Lidové noviny, které patří šéfovi ANO Andreji Babišovi. A právě kritický článek publikovaný v tomto deníku odstartoval „horkou fázi“ konce ministryně spravedlnosti Heleny Válkové.

Vyjádření TI v plném znění:

TI k primátorce Adrianě Krnáčové a diskuzi o výši mimořádných odměn

TI s údivem sleduje aktuální diskusi ohledně výše mimořádných odměn, které byly paní Adrianě Krnáčové, bývalé ředitelce organizace Transparency International – Česká republika, o.p.s., vyplaceny za doby jejího působení ve funkci náměstkyně ministra vnitra.

A v této souvislosti nelze než připomenout jeden z předvolebních tweetů paní Krnáčové. Ano paní primátorko, Vašemu mottu, že „Veřejná správa musí být veřejná. Veřejné nakládání s majetkem, veřejné investiční záměry, veřejné jednání rady, platy. Všechno. #volby2014“, můžeme jen přisvědčit.

Ale také platí, že nesmí zůstat jen u předvolebních proklamací a slov, a že je třeba si vždy především zamést před vlastním prahem. Pokud tvrdíte bez dalšího, že informace zveřejněné internetovým deníkem lidovky.cz ohledně výše Vám vyplacených odměn dosahujících částky 505 000,- Kč za rok 2014 nejsou správné, ačkoliv byly zveřejněny na základě oficiální informace o platech vedoucích zaměstnanců Ministerstva vnitra, nesmíte se divit, že Vaše reakce nevzbuzuje důvěru.

Jediný správný postup, který se slučuje s Vašimi předvolebními proklamacemi a s hodnotovými základy, které jste si, jak všichni doufáme, s sebou odnesla z Transparency International, je skutečně pravdivé zveřejnění informací o výši těchto odměn. A to nejen v zájmu prokázání pravdivosti Vašich tvrzení v tomto konkrétním případě, ale též jako příklad hodný následování.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

3 komentáře

 1. sasek napsal:

  Copak se v celé Praze nenašel důvěryhodný a kompetentní kandidát na primátora, že si zastupitelstvo nakonec zvolilo Slověnu, o jejíž minulosti nic nevíme? Nedovedu si představit, že by v Bratislavě primátoroval Čech, ani čechoslovákům by to nedali. Celkem by nám, venkovanům, do toho nic nebylo, nebýt toho, že v Praze se nastavují normy. A ty jsou v poslední době sakra nízko.
  MUDr.Svoboda měl dostat šanci, je to zralý, zkušený muž a nepochybně pražský patriot. Že se na stará kolena dal zlanařit do ODS je sice smutné, ale jinak by se tehdy v politice neprosadil.

 2. Vašek napsal:

  Výborně, nelze nežli poděkovat za výborný investigativní článek p. Neumanna! Stejně tak bych se bez přemýšlení podepsal pod reakci čtenáře „sasek“. Situace, která se vyvinula na pražském magistrátu je doslova alarmující a jen opětovně potvrzuje bídu české politické scény – cožpak opravdu neexistují domácí kandidáti na primátora hlavního města ČR?!

 3. Miroslav Kocourek napsal:

  Taky by stálo za to,podívat se na záležitost,kdy sama Transparency International pod vedením nynější Primátorky,před několika lety doslova „prošustrovala“spoustu milionů při sjezdu či kongresu této organizace v Praze.

Přidávání komentářů není povoleno