dig
AVPO,

Tchaj-wan daroval roušky „českým hrdinům“

Napsal/a Vojtěch Berger 2. července 2020

105 tisíc roušek darovaných Tchajpejskou hospodářskou a kulturní kanceláří dostanou v nejbližších dnech české domovy seniorů a další zařízení poskytující pobytové i terénní sociální služby. Dar zdravotnického materiálu za zhruba 1,2 milionu korun zprostředkoval poslanec Marek Benda (ODS), který tchajwanské straně doporučil darovat roušky Asociaci veřejně prospěšných organizací ČR a jejím členům. Asociace to uvedla v dnešní tiskové zprávě.

Tchaj-wan daroval Česku už dříve během pandemie koronaviru statisíce roušek a plicní ventilátory. Sněmovna však v červnu odmítla přijmout usnesení, kde by za tuto pomoc poděkovala. Vděčnost vládní politici i prezident Zeman naopak v uplynulých měsících vyjadřovali především Číně, která Tchaj-wan neuznává jako samostatný stát. Čína sice Česku poskytla také některé dary, stát od ní ale vybavení v mnohonásobně vyšším objemu především komerčně nakupoval. Emoce na tuzemské politické scéně vyvolává i rozhodnutí šéfa Senátu Miloše Vystrčila oficiálně Tchaj-wan navštívit. Na krabicích s rouškami, které nyní Tchaj-wan Česku daroval, je nápis „Pozdrav z Tchaj-wanu našim hrdinům v Česku“.

AVPO
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz