Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Statutární město Ústí nad Labem, Supermanský tarif i pro primátorku Nechybovou

Tarif, jaký by chtěl každý. Volání a neomezená data pro ústecké úředníky za dvě stovky

Zatímco tarify s neomezeným voláním a základní porcí dat se pro běžné zákazníky stále pohybují kolem 700 korun, úředníci a vedení ústeckého magistrátu si užívají daleko výhodnější nabídky. Operátor O2 jim poskytuje tarif, kde za neomezené volání, SMS a veškerá data zaplatí pouze 229 korun. A pokud se spokojí se 3 GB dat, přijde je to dokonce jen na 169 korun. Jde o čísla s předčíslím 702, která využívá například primátorka Věra Nechybová nebo její první náměstek Jiří Madar.

Analýzu úřednických tarifů zpracovalo sdružení spotřebitelů Licit. To na tento týden vyhlásilo aukci mobilních tarifů, která má zájemcům z řad veřejnosti i firem přinést výhodnější balíčky na volání a data.

Právník Tomáš Panáček zároveň podle zákona o svobodném přístupu oslovil desítky ministerstev, měst a dalších institucí, aby mu poskytly údaje o tarifech, za které úředníci volají. Mezi oslovenými jsou i tři statutární města ze severu Čech – Ústí nad Labem, Děčín a Chomutov.

Zdroj: Sdružení spotřebitelů Licit

Úředníci ústeckého magistrátu i politické vedení města využívají tarif sjednaný u O2. Základní neomezené volání vychází na 100 korun, k němu je možné si dokoupit data. V nejlevnější variantě, která ale i tak poskytuje 1 GB dat, zaplatí úředníci 149 korun. Výjimečná je ale nabídka spojující volání s neomezeným datovým tarifem, ta úředníky vyjde jen na 229 korun.

Na trhu zatím oficiálně pro běžné klienty neomezené datové tarify nejsou. Pro srovnání je tedy třeba hledat u tarifů s velkými porcemi dat: u O2 jde o tarif Free 20 GB, který stojí 1699 korun.

 

Zdroj: Sdružení spotřebitelů Licit

Úředníci děčínského magistrátu volají a surfují o něco dráž než jejich kolegové v Ústí nad Labem, pořád ale jde o velice příznivé částky. U Vodafone, se kterým má město uzavřeno smlouvu, nemají možnost objednat si neomezený internet, za volné volání, SMS a 20 GB dat zaplatí 351 korun. Pokud se spokojí s nejběžnější nabídkou se 3 GB dat, vyjde je měsíční účet na 212 korun. Jde o tarif, za který běžný zákazník zaplatí nejčastěji 750 korun.

Zdroj: Sdružení spotřebitelů Licit

Chomutovský magistrát má z uvedených měst nejméně výhodné tarify. Pokud bychom modelovali nejběžnější tarif (neomezené volání a 3 GB dat), vyjde úředníky u O2 na 345 korun – tedy zhruba polovinu částky obvyklé u běžných zákazníků.

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno