Tajemství Blesku odhaleno: jak vznikly fotky Prymuly

Taky vás zajímá, jak to bylo s vyšehradskými fotografiemi pánů Faltýnka a Prymuly (škoda, že se nepodařilo vyfotit i další účastníky schůzky, prý tam byl třeba i jeden pozoruhodný galerista, k němuž má malíř Faltýnek blízko…) a jak si našli cestu do deníku Blesk? Teorií o tom, kdo to fotil, či jak se Blesk k informaci o tom, co se na Vyšehradě děje (či dít bude) se vyrojilo tolik, že se nyní šéfredaktor Radek Lain rozhodl čtenářstvu okolnosti vysvětlit.

Možná poslední kapkou bylo vystoupení komentátora Českého rozhlasu Petra Nováčka, který v televizi autoritativně tvrdil, že Blesk fotky od kohosi koupil. Lain to nyní označil za lež. Příběh byl prý prostý: v okolí restaurace se pohybují místní, obyčejní lidé, kteří třeba jen poznali samotného ministra. „A naštvaní, nijak spiklenecky a pod žádnou maskou anonymity, zavolali do Blesku. Naši fotografové jen udělali svoji práci. Přijeli, počkali, vyfotili, odjeli. Tak primitivní to bylo.“ Ano, celé to bylo velmi primitivní.

Blesk: Jak vznikly fotky Prymuly a Faltýnka na vyšehradské schůzce? Slovo šéfredaktora BleskuZa více než týden jsme si mohli přečíst a slyšet desítky dohadů, zaručených tipů a konspiračních teorií, jak ty fotografie vznikly. Některé lehce úsměvné, jiné zcela postavené na hlavu. Napsané na sociálních sítích, v klasických médiích, šířené prostou šeptandou. Většinou platila úměra – čím větší intelektuální autorita, tím bláznivější konstrukce.

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org