Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Ilustrační fotografie.
,

Stát mne dostal na hranu bankrotu, říká podnikatel. Před Úřadem vlády zahájí hladovku

Poslední kapka do už tak vrchovatého poháru pražského podnikatele Milana Žeromského dopadla v pondělí večer. To když vláda rozhodla, že v rámci opatření proti šíření koronaviru znovu povinně zkrátí otvírací dobu hospod a k tomu zakáže i prodej alkoholu z restaurací s sebou. Některé restaurace se bouří a odmítají nařízení respektovat, Žeromski volí jinou formu odporu: protestní hladovku. 

V oboru gastronomie pracuje Milan Žeromski, jak sám říká, od svých patnácti let. Dnes je mu 47, má dvě dcery a na pražském Chodově malou restauraci, v níž se specializuje na prodej piva malých řemeslných pivovarů, pivo i sám vaří.

„Jsem sládek pivovaru a provozuji malou pivnici. Mívám 13 druhů pečlivě ošetřených piv a případně něco malého k jídlu,“ popisuje své podnikání. Pivo je pro něj zjevně vášeň, kterou sdílí se svými štamgasty. Ti ale mají ode dneška opět smůlu a s nimi i pan Žeromski a tisíce dalších podnikatelů v pohostinství.

Zahajuji protestní hladovku

Ode dneška, od středy 9. prosince, opět platí zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti, nově však i zákaz jeho prodeje s sebou z výdejních okének či z restaurací a také na trzích a v tržnicích. Restaurace a další provozovny stravovacích služeb budou muset zavřít už ve 20 hodin a nebudou smět po této hodině provozovat ani výdejní okénko, zní nařízení vlády.

„Provoz pivnice standardně začíná kolem sedmé večer, když hosté přijdou domů. Zajdou si nakoupit a pak teprve přijdou ochutnat nějaká zajímavá piva a popovídat s přáteli. Avšak nesmyslná opatření naší vlády tohle opět stopnou,“ říká Žeromski.

 

 

Někteří hostinští již veřejně deklarovali své rozhodnutí nařízení ignorovat navzdory hrozbám pokut. Vláda naopak poslancům hodlá předložit návrh zákona, kterým se zpřísní sankce „za nedodržování vládou či Ministerstvem zdravotnictví nařízených protiepidemických pravidel“.

Milan Žeromski se rozhodl k radikálnější reakci. Rozhodl se dnes v pravé poledne před Úřadem vlády zahájit protestní hladovku.

„Rozhodl jsem se tak kvůli nekonečným nesmyslným opatřením státu. Tato opatření mě a mé živobytí dovedly na pokraj bankrotu a konec je v nedohlednu. Shledávám jedinou cestu, jak se můžu bránit proti zlovůli tohoto státu, a to je právě držení hladovky s vírou, že se věci pohnou a začnou se řešit,“ říká Žeromski a nebere si servítky: „Slibovaná pomoc státu je pouze žvanění a píár estébáka!“

Upálit jsem se nechtěl

Jak říká, zavřeno musel mít už na jaře a od státu dostal v součtu asi 15 tisíc korun, na podzim nic. „Na jaře nám aspoň odpustili platbu záloh na zdravotní a sociální pojištění, teď ani to ne. Stát mi opět brání ve výdělku, ale všechny platby mi normálně běží. Své podnikání dotuji. Tímto způsobem jsem se dostal na kraj svých možností. Když použiji parafrázi slov paní ministryně: Došla vata,“ odkazuje Žeromski na jarní výrok ministryně spravedlnosti Marie Benešové, že „každý podnikatel s tím musí počítat, musí mít takzvanou vatu“.

„Proč vláda zase trestá restaurace, když současný problém nezpůsobily?“ domáhá se odpovědi i prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.

Podle něj, když už se vláda rozhodla trestat ty, kdo za zhoršení situace nemohou, měla by jim dát šanci na důstojně přežití formou přímé finanční podpory, podobně jako to dělají v sousedním Rakousku.

Pokud jde o Milana Žeromského, je připraven v hladovce vytrvat. Jak dlouho to vydrží, sám odhadnout nedokáže. Odhodlání mu ale nechybí. Začíná v pravé poledne před Strakovou akademií.

A proč právě tahle forma protestu? „Upálit jsem se nechtěl,“ říká hořce Žeromski. „Věřím, že se kolegové přidají, podpoří mne a že něčeho dosáhnu. Hodlám tam i spát, uvidíme. Popravdě, nevím co mě čeká,“ připouští s tím, že požadavek má prostý: „Chtěl bych, aby stát buď vrátil nám drobným živnostníkům práci, nebo dal takové kompenzace, abychom mohli žít.“

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

60 komentářů

 1. virus napsal:

  Bankroty jsou v kapitalizmu běžné , nezaměstnaných jsou tu statisíce ! Inteligentní člověk bude podnikat v tom , co je pro kapitalistickou společnost nezbytné !

  • LUDĚK napsal:

   Není sám v tom maléru jsou vás tisíce ,ale východisko je ,jeli člověk zdravej a není uplně starek muže dělat cokoli,sám jsem měl období na mašli ,ale chce to trochu sebezapření ty krize netrvaj dlouho. bojuju proti covidu tím ,že nekupuju už nic z Číny ,až nás bude miliarda oni změknou

   • Krkowitz fon Milowitz napsal:

    Bbojuju proti covidu tím ,že nekupuju už nic z Číny
    Nějak se těško věří jak v logičnost prohlašení ale v to, že oparvdu důsledně blokijete všechny západní firmi a značky ješ dovaží či si rovnou nechaj vyrábět od komunistů jelikoš to kapitalismus nezvládá hlavně technologicky.

  • Anofertí zmar napsal:

   Škoda každého slova v reakci na vás.
   Je mi vás upřímně líto. Vy byste ze své malosti dokázal vystavit mrakodrap.

  • Petr Kaminsky napsal:

   … neinteligentni clovek k tomu bude mit plnou hubu ideologie.

  • Petr napsal:

   Jsem zaměstnanec, ale velmi rozumím těmto lidem. Tato vláda vydává velmi chaotická opatření, všude čtu podpora pro osvč 500.- na den a ve skutečnosti to je almužna cca 330.- na den s minimálně měsíčním zpožděním.To co píše virus tak to bude pravděpodobně zaměstnanec a bylo by zajímavé vyzkoušet chleba osvč a vzít to kolektivně : uzamknout ekonomiku včetně platů, důchodů a náhrad, hned by komentáře tohoto typu zmizeli

   • Tatiana napsal:

    To jsou blbi plky !!! Svět tak nefunguje i u uzamčené ekonomice mladí a draví budou ve vyhodě !!!

    • Jakub Dezort napsal:

     Váš imaginární svět nefunguje, Tatiano.

     Zamkněte ekonomiku a po spotřebování zásob (které jsou nedostatečné z dlouhodobého hlediska) budou lidi umírat hladem. Mladí i staří stejně. Nemluvě o těch, kteří hlady zemřou ještě před tím kvůli nezvládnuté státní logistice.

     Měla byste mít víc pochopení a soucitu.

  • Martin napsal:

   Odpověď na virus: Za normálních okolností bych s Vámi i souhlasil, ale když podnikáte podle pravidel a někdo Vám podnikání ze dne na den zakáže, nemáte ani možnost toto podnikání ukončit a musíte všechny zásoby na své náklady zlikvidovat, platit odvody státu, platit nájem, platit zaměstnancům, kteří mají výpovědní lhůtu 2 měsíce. A ten, kdo vám ze dne na den podnikat zakáže, se Vám jenom vysmívá a nehodlá vám nijak nahradit vzniklé škody. Upozorňuju, že škoda vznikla nikoliv vinou podnikatele. Náhrada škody=0. Je to stejné jako v únoru 1948.

  • reakce na pitomou hlášku napsal:

   …napsal někdo, kdo o tom ví houbeles, ale musí sem to veliké moudro napsat… jasně, takže je úplně jednoduché hodit všechny dosavadní investice a životní zkušenosti do kanálu a ze dne na den začít úplně s něčím jiným (s čím??) // chce se mi zvracet 🙁

  • Oskar (hanák z hané) napsal:

   Když on si ten Žeromský myslí, že pro kapitalistickou společnost jsou nezbytné jeho hospody. Mýlí se a bude na to muset přijít dřív nebo později. jeho hladovka změní nanejvýše tělesnou jeho váhu.

   • Tatiana napsal:

    V konečnem důsledků mu to prospěje!!!

   • Jakub Dezort napsal:

    O jaké kapitalistické společnosti mluvíte? A mohl bych jí vidět? Kapitalismus přece nezapříčinil nouzový stav a uzavření podniků. To stát. Socialismus v nejryzejší podobě.

    Proč píšete takové kruté věci o cizím člověku, kterému stát svým neuváženým zásahem zničil život hned dvakrát v jednom roce?

  • Petr napsal:

   Státní regulace tímto způsobem není kapitalismus.

   • virus napsal:

    Jak by tedy měl kapitalizmus reagovat na současnou situaci ? Stát je kapitalistický , na současné situaci vydělají zase ti nejbohatší , kdo na to nemá jde od válu !

    • Jakub Dezort napsal:

     Státní uzavírání podniků není kapitalismus.

     Myslím si, že stejně, jako je pro socialismus příznačné centrální plánování, je stejně tak pro kapitalismus příznačné decentralizované plánování.

     Z toho vyplývá, že pokud bychom tady měli společnost, která by byla kapitalismem i jen z většiny, byť si myslím, že tu je většinový socialismus, na současnou situaci by zareagoval na základě všeobecných doporučení každý podnik podle svého uvážení.

     Stávalo by se, že v některých podnicích by se pravidla dodržovali důsledněji, někde stejně důsledně, někde méně, někde vůbec, vznikaly by i kombinace s různou mírou zavedení jednotlivých prvků opatření.

     My, jako lidé bychom si pak mohli sami vybrat, jaké podniky budeme navštěvovat. Mohli bychom se orientovat i podle opatření, které by každý jednotlivý podnik dodržoval, a které by prezentoval viditelně, abychom věděli, co přesně dodržuje. Nic by se nemuselo zavírat.

     S větší mírou rizika nakažení by se odvíjely výše poplatků na pojištění a případnou léčbu. Vše by si pojišťovny uměly spočítat tak, aby byly schopny míru rizika zvládnout a potřebnou léčbu následně hradit těm, kteří si v kapitalistické společnosti mohou dobrovolně platit zdravotní pojištění. Ti, co by si pojištění neplatili, by si léčbu hradili z vlastní kapsy.

     Ptal jste se na to, jak by to fungovalo v kapitalistické společnosti. My ale v kapitalistické společnosti nežijeme a s každým přijatým zákonem se mu vzdalujeme.

  • Jaroslav napsal:

   On nekrachuje protože je neschopný ale díky podvodu co na něm páchá vláda tohoto pošahaného státu.

   • Tatiana napsal:

    Pro vice inteligentní jedinci bylo už jasné od jara že už nic nebude jako dřív a podle toho i zařídit se jen pomalým to jaksi nedošlo!!!

   • Jakub Dezort napsal:

    Doufám jen, že si z téhle ukázkové neschopnosti státu jako instituce něco vezmeme a budeme se zpětně domáhat po svých zodpovědnostech a svobodách, na které má monopol a které nám v současné době odpírá.

    A stojí to zbytečně ztracené životy.

  • Josef napsal:

   Ty jsi ale blb. Ano, bankrot v kapitalismu je běžná věc, ale když tě přivede do bankrotu stát, pak to není vlastně bankrot. Zde politici ( stát jako takový není vlastně nic ) veřejně okrádají své voliče ( majitel dosud dobře fungující restaurace je také volič ) za jimi ustanoveného nouzového stavu !!! Kdo je však zastaví ???

   • Tatiana napsal:

    To mate TAK když do dobré doby se narodily děti a měly sny a naději na spokojený život. Ale stát postupným utahováním šroubu těm dětičkám ty jejich sny zhatil a zadlužil. A našli se i takové co ječely na cele kolo něco o málo schopných nimandech. Proto naše společnost nikdy nebude soucitná a jednotná takže marná snaha. Klidně tam muže stát až do skončeni věku většinu určitě nedojme, možná jen par ochlastu!!! Asi tak nijak

  • Dodo napsal:

   Oháníte se kapitalismem, ale plošné zákazy s ním nemají absolutně nic společného!

   Proč je lidem zakazováno podnikat nějakým nepodloženým rozhodnutím od stolu?

   Když by stát (ne trh!!) vašemu zaměstnavateli nebo případně vám sebral možnost vydělat si na výplatu, mluvil byste úplně jinak.

   • virus napsal:

    Ten koranovir snad neexistuje ? Všichni politici ve světě jsou pitomci ? Je úplně jedno , proč nelze v určitých odvětvích podnikat , je nutné na situaci pozitivně reagovat a podnikat v něčem jiném !

    • Jakub Dezort napsal:

     Koronavir existuje. Krom toho ale existuje i společenský život, rakovina, odloučení rodin a blízkých, další lidské potřeby jako například obstarání si živobytí…

     Ptám se Vás, Vire: Kde je ta čára, za kterou si můžeme říct, tohle je ještě v pořádku, ale tohle už ne? A můžeme upřímně říct, že jeden člověk nebo skupina lidí, která si říká vláda, ví, kde je ta čára? Každý má tu laťku nastavenou jinak. Každý míru rizika vnímá různě. Nejde jednu metriku aplikovat na všechny bez toho, aby byť jen trochu nevyhovovala každému z nás.

     Drtivá většina politiků jsou populisti a prosazují to, po čem je největší poptávka. Bezpečnost na úkor svobody. Neřídí se ani těmi nejzákladnějšími poučkami ekonomie jako teorii mezního užitku a ekonomické kalkulace, které ještě vytvářejí hodnoty, zatímco socialismus je spotřebovává a ještě s nimi plýtvá. Tyto hodnoty docházejí. Pod hodnotami si můžete představit obecně zdroje a kapitál.

     „Ti, kdo se vzdají svobody, aby si zajistili trochu bezpečí, si nezaslouží ani jedno a ztratí obojí.“ – Benjamin Franklin

     A zde se to, myslím, ukazuje v celé své šerednosti. Stát nás neochrání. Navíc nám aktivně brání, abychom se chránili sami.

     Co mi řeknete na tohle?

  • petrph napsal:

   To je poněkud podivný argument. To co popisujete sice platí, ale v dlouhodobém intervalu. Nemůže to fungovat v situaci, kdy vláda ze dne na den mění podmínky, omezuje a zakazuje. V té rychlosti se žádný podnikatel „přeorientovávat nedokáže“..

  • Stana napsal:

   Tak nežvaňte a bežte podnikat, mudrlante!

  • Namítám, že... napsal:

   „Bankroty jsou v kapitalismu běžné.“

   Souhlasím. Pokud ale kapitalismem myslíte „svobodný trh“, tak k tomu se dnes ani zdaleka neblížíme. Ba naopak. Je to směs kapitalismu a socialismu, kde, troufnu si tvrdit, socialismus převládá. Tudíž, pokud se bavíme o současné situaci, tento Váš výrok je mylný. Nouzový stav nebyl zaveden volným trhem, nýbrž státem, který je pravý opak volného trhu – kapitalismu.

   „Inteligentní člověk bude podnikat v tom, co je pro kapitalistickou společnost potřeba.“

   Troufnu si tvrdit, že potřeba jíst je jednou z nejzákladnějších potřeb člověka. To souvisí i s možností „se stravovat“. Například ve stravovacích zařízeních, jako jsou restaurace (nejen).

   Stravovací zařízení se v současné situaci nemohou uplatnit, i kdyby mohla. Brání jim v tom státní zákaz vymáhaný násilím.

 2. Jan napsal:

  Pokud se panu Žeromskému něco stane,tak budete viset.

 3. Petr Kaminsky napsal:

  1) Myslim si, ze tyhle solo-akce nebudou mit zadny efekt. Nikdo se neprida, nepodpori. Kazdy vede silne reci a skutek utek. Jedina cesta je tuhle mafianskou vladu plnou bolsevickych papalasu svrhnout nasilnou cestou. Kdyz s Babisem nehly stotisicove demonstrace, urcite s nim nehne ani hladovka (prip. smrt hladem) p. Zeromskeho. Pokud budem cekat az do voleb, muze to tuhle spolecnost totalne rozlozit. 2) Proc si vybrali hostinske/restaurace? Vedi, ze to neni jejich volicska skupina. Ke vsemu se jim podarilo vytvorit v (hloupejsi) vetsine spolecnosti dojem, ze co podnikatel to zlodej. Takze nikomu jich neni lito. Staci se podivat, co tady trousi soudruh odborar Dufek.

  • Jakub Dezort napsal:

   „Myslim si, ze tyhle solo-akce nebudou mit zadny efekt. Nikdo se neprida, nepodpori. Kazdy vede silne reci a skutek utek.“

   V dobrém doufám, že se v tomto budete mýlit. Doufám, že to média uznají za natolik poutavý příběh a názor, který i přes malou účast jednoho člověka bude vidět a zapůsobí. Protože to není jenom názor jednotlivce.

 4. Sam napsal:

  Po roce 1989 ztratilo zásluhou pražské vlády zaměstnání půl milionu lidí v zemědělství (a další milion také v dolech a průmyslu), dostali pak odpověď, že socialistické jistoty už skončily. Nezbývalo než si najít jiný způsob obživy. Dneska prospěcháři volají po kapitalistických jistotách, ale najít si jinou práci a dělat něco prospěšného pro ostatní lidi se jim nechce..

  • Nesmysl napsal:

   Nebudu tady psát, odkud jste si vycucal vaše čísla. Každý normální člověk si to dokáže vyhledat a rozporovat vaše nesmysly.

   • Sam napsal:

    Ty čísla jsou ještě větší, ale o ně nejde, jde o skutečnost, že jsme dostali dvouměsíční plat a spánembohem, můžete se třeba pást na svobodě.

   • virus napsal:

    Tak si to zjistěte , ze zemědělství odešlo po 89. až 80 % lidí , ze stovek zlikvidovaných továren další statisíce ! Kolik lidí dělalo ve vysočanských ČKD , dnes je tam bazar a bytovky , tak je to po celé republice ! Ale najednou přibylo statisíce státních úředníků , kde se u vzali ? Proč nejsme třeba v zemědělské výrobě soběstační , jako to vylo za Husáka ?

  • Tatiana napsal:

   přesně

 5. pláči napsal:

  TO ME OPRAVDU rozbrecelo ze ve spolecnosti jsou chudaci nejvetsi hospodsti a kadernici

  • Pláčete na špatném hrobě napsal:

   Mne zase rozesmutnilo, že jim někdo brání vydělat si na živobytí. Z pozice síly pod pohrůžkou násilí, pokud se nepodvolí. Bez dat, která by dokládala, proč jsou zrovna tato odvětví zavřena, zatímco jiná ne, ač tam mohou panovat stejně, anebo i horší hygienické podmínky. Například MHD.

 6. Pavel Liška napsal:

  Bohužel, ČR není výjimkou. Restaurace jsou zavřené skoro všude. Naopak jsme stále dost benevolentní ve srovnání s takovou Británií, Francií či Německem. Tam , kdyby měli stejná čísla jako my počátkem listopadu, tak nevylezou z baráku.
  Samozřejmě, podpora postižených provozů je tam jiná. Holt ale, řečeno s paní Schillerovou, ČR nemá takovou vatu jako třeba to Německo…
  Nicméně, postávání o hladu před Úřadem vlády tomu hostinskému nepomůže. Kdyby místo toho něco dělal, tak se z toho dostane dříve. Prostě teď musí přerušit podnikání. Zakonzervovat hospodu. Přežít na dávkách nebo si najít brigádu. Mezitím může upravit a optimalizovat svůj byznysmodel a připravit se na znovuotevření. A třeba je to i příležitost ( protože krize JE příležitost ) se zbavit nepotřebných zaměstnanců, které se dříve bál vyhodit, přehodnotit nebo uzavřít nové smlouvy s dodavateli, eventuálně si najít jiné, protože je na to teď čas … apod. No, a pak do toho s plnou parádou znovu šlápnout. Štěstí přeje připraveným a jak říká klasik …. „Musíme jít tomu štěstíčku naproti…“ !
  Holt, ale ono je mediálně vděčnější ( PR a reklama zdarma, že …. ) kňučet v Hlídacím psu.

  • Tatiana napsal:

   Přesně!!!

  • Namítám, že... napsal:

   „Bohužel, ČR není výjimkou…“

   Pokud se to v ostatních státech řeší stejně špatně (rozumějte centrálně), neospravedlňuje to vládu ČR. Správně by bylo se ptát, proč to nedělá lépe?

   „Nicméně, postávání o hladu před Úřadem vlády tomu hostinskému nepomůže…“

   Jde o vyjádření názoru a to vcelku výrazně. O tomhle se bude mluvit. Tohle nezapadne.

   „Kdyby místo toho něco dělal, tak se z toho dostane dříve. Prostě teď musí přerušit podnikání. Zakonzervovat hospodu. Přežít na dávkách nebo si najít brigádu.“

   Jistě, to by šlo, ale nezapomeňte, že tento člověk celý život podnikal. Já ho za to obdivuji a mohu se jenom domýšlet, jak moc ho jednání vlády demotivovalo. Každý takový člověk, kterého to postihlo takovýmto strašným způsobem a nevzdal to, je hoden obdivu. Považte, když Vás jednou připraví o všechno, chce to nesmírné úsilí vytrvat. On ale přišel o všechno dvakrát po sobě. Ne ze svého konání, ale z libovůle vlády.

 7. Oskar (hanák z hané) napsal:

  Že panu Žeromskému nedochází, že jen zákazník hlupák si bude kupovat alkohol v domů u okénka v restauraci za cenu s téměř 100%, ale i násobně více, marže, či poplatku za obsluhu. Žádně pivo není za takovou cenu zajímavé, když si totéž, ale podstatně levněji a vychlazené podle svého, z obchodu, následně z ledničky a kdykoliv mám chuť. Do ledničky je blíže než do hospody pana Milana Žeromského a to podstatně, do obchodu stejně chodím nakoupit to, co v té hospodě nemají a mít nebudou – nepředražené produkty.

  • Tatiana napsal:

   Také pravda!!!

  • Jakub Dezort napsal:

   Dokud mu bylo umožněno podnikat, byl se schopen uživit. Vydělával.

   Nevynášejte tak horlivě rozsudky a neoznačujte lidi, o kterých nic nevíte, o jejichž motivacích kupovat si pivo právě v takových podnicích, hlupáky. Prosím.

   Někteří lidé se nedívají pouze na cenu výrobku/služby. Pokud jsou ochotni si to zboží koupit, stojí jim ty peníze za to.

 8. Vývoj stavu napsal:

  Aktuální vývoj stavu na FB stáčírny https://www.facebook.com/stacirna/

  • Oskar (hanák z hané) napsal:

   Na FB lze napsat cokoliv, když to není proti Afroameričanům a jiným Afro-, nebo muslimům. což by bylo rychle smazáno.

 9. Koronasaurus napsal:

  Držím palce všem šikanovaným podnikatelům.

  • Jan napsal:

   I těm 9 tisícům mrtvých, co i na ,,nešikanu“ jejich podnikání doplatili?

   • Jakub Dezort napsal:

    Jak můžete s čistým svědomím tvrdit, že všechny dosavadní oběti Covidu-19 zemřely v důsledku otevřených restaurací a podniků jim podobných?

    To je velice zkratkovité a nesprávné tvrzení.

 10. Jan napsal:

  Stát sem covid-19 nepřivezl, pan hospodský by se měl obrátit na ty, co se nebejdou bez jarního lyžování v Itálii (,,Na českém území byly první tři případy onemocnění potvrzeny 1. března 2020. Jako hlavní zdroj infekce byla uváděna severní Itálie, kam mnozí Češi jezdili lyžovat do Alp“, zapomenout by neměl ani na tu studentku z USA, co se svou jihoamerickou kamarádkou přijely z Itálie nakažené a přes zákaz rajzovali autobusem i vlakem po Česku) a na další, co v létě jezdili sem a tam po světě. Hladovku by měl držet na Václaváku na protest proti těm, co kašlou na protiepidemickou ochranu.

  • Jakub Dezort napsal:

   Pandemie Covid-19 je globální. Média na začátku informovala o výjimečných excesech lidí, někteří ani nevěděli, že jsou nakažení, protože netrpěli příznaky.

   Hladovku nedrží kvůli nezodpovědným lidem, kteří s vědomím nákazu rozšiřovali. Drží hladovku na protest nezodpovědné vládě, která se navzdory všem problémům s centrálním plánováním snaží takto neefektivně s pandemií vypořádat.

   Bohužel, žijeme v situaci, ve které žijeme, neexistují alternativy ke státnímu zdravotnictví, které navzdory státu funguje nejlépe, jak jen fungovat může. Je to díky lidem, kteří ve zdravotnictví a oborech přidružených pracují a každý den ze sebe vydávají maximum. Tohle by se ale nemělo dít. Není to správné.

   Víme co špatné, umíme na to ukázat a zanadávat na to, ale nevíme proč je to špatné. Já tvrdím, že centrální plánování je v každé oblasti lidského života špatné. Z důvodů nejen výše popsaných.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Kdo v kapitalismu centrálně plánuje? Je přece svoboda podnikání, každý, kdo chce, si podniká v čem chce a jak chce. Epidemie nakažlivých chorob nikdo neplánuje, centrálně už vůbec ne.

 11. Koronasaurus napsal:

  Největší katastrofa nastane až vyklepanci vyvolají vlnu tsunami a pojdem všichni.Kdo se klepe ať nevylezá do konce života z baráku.

 12. Letadlák napsal:

  Celá tato habaďura směšné, sprosté a neschopné vlády nedopadne samozřejmě jen na hostinské, cestovky, divadla a další zasažené, ale bude mít obrovský vliv dál a může zemi položit. Tyto obory vytvářely totiž velké zisky pro nenažranou vládu a vedoucí stbák zásobuje jen sebe a podobné a určitě nebude jako v okolních zemích nějaké náhrady vyplácet, což jsou bohužel praktiky komunistických zločinců tak, jak jsme zažili v minulosti. Jedna část vygumovaných seniorů tomuto zmetkovi a jeho prokomunistické bandě ještě věří a jim jedno, že jsou ostudou pro své potomky, kterým nyní střádají na ne moc pěkný život. To, že ti lékaři na jaře měli naprostou pravdu, že nepřijde druhá a třetí vlna, ale bude to stále ta první, protože je jenom potlačená a jako u jiných chorob, když neprojde populací, tak se stejně později vynoří. Ti, nemocní stejně zemřou a s nimi už možná další tisíce, u kterých budou zanedbány jiné mnohem vážnější choroby. To, kde se mělo především chránit je už dlouhou dobu jasné, ale od jara se začalo něco dělat až nyní např. v domovech pro seniory. Však jim některým náš stbák posílá vánoční zálohu na funus, protože pro ně samotné a pro naprosto vyčerpaný personál neudělal ale opravdu NIC!
  A podívejte se na očkování chřipky, je po očkování pryč?? Po letech ne, protože těm negramotným to stejně nejde vysvětlit, že virus mutuje a už tu může být navěky! Tak ještě chvíli volte tyto postižené a za chvíli nebude už přemýšlet o koronaviru, ale jestli vám ten důchod vůbec přijde a budete mít co jíst……

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   I Vy budete důchodcem a dřív, než se nadějete, čas běží jako jelen, byvše do pr…e střelen.
   Samozřejmě, že stát může hradit tržby v plném rozsahu, pak ale Vám musí zvýšit o ty platby daně, protože jiné příjmy než z daní, stát nemá.
   Všechny bývalé národní podniky, jejichž zisky šly do státní pokladny, jsou dnes privátní a zisky jdou do kapes soukromníků, ne do státní pokladny, jako za těch komoušů. To Vám ještě, chudáčku, nedošlo?

 13. Georgij napsal:

  Když tady čtu ty nenávistné komentáře lidí, kterým každý měsíc zřejmě příjde výplata na účet, tak je mi zle. Bylo by potřeba vzdát se výplaty za půl roku a pak teprve začít mluvit. A to by nebyl ještě v takové situaci. Jezdím po celé ČR na montáže a velice rád bych se někde najedli. Ty co velmi kritizují tyto podnikatele jsou buď státní zaměstnanci a nebo dělají v nějaké firmě, která je nějakého podnikatele a tak by se měl nad sebou zamyslet.

  • Jakub Dezort napsal:

   Máte pravdu, většina lidí, co tento druh komentářů píší, se nad tím hlouběji nezamyslí. Chybí jim empatie, soucit. Nepracují s daty a přejímají názory fakty nepodloženými.

   Mrzí mě tato nenávist, která dle mého názoru jen napomáhá odvrátit pozornost od nešikovnosti, s jakou je tato situace stěží řešena.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Nakažlivé choroby většinou na hlubší zamýšlení se, empatii,soucit i na práci s daty kašlou a šíří se podle své „virové“ přirozenosti. Také na přejímání, či nepřejímání názorů, fakty nepodloženými, ty viry prostě kašlou, šíří se a šíří bez ohledu na nějakou pomyslnou šikovnost nebo nešikovnost s jakou je taková situace řešena. Tak to bylo a bude vždy, ať Vas to (i „tato“ údajnánenávist), „Jakub Dezort“, mrzí nebo nemrzí .

 14. Sam napsal:

  Ty čísla jsou ještě větší, ale o ně nejde, jde o skutečnost, že jsme dostali dvouměsíční plat a spánembohem, můžete se třeba pást na svobodě.

Přidávání komentářů není povoleno